Zlé vyčistenie po kyretáži

simik19
21. mar 2022

Dobry den, je tu nejaka mamicka, ktora si presla niecim podobnym ako ja?
V 12 tt som bola na kyretazi, dnes su tomu 2 tyzdne. Bol to zial zamlknuty potrat, po ktorom nastali komplikacie. Zle ma vycistili, nieco zostalo v maternici.
Dostala som 4 injekcie ( methergin), zeby sa to malo vypudit. Posledna injekcia bola pred 5 dnami, len spinim. Strasia ma dalsou kyretazou.
Je tu niekto taky, kto bol na kyrete 2x po sebe a podarilo sa Vam napriek tomu otehotnieť? Nie su tam nejake rizika, ak ma doktor nechal pockat tyzden, ci sa to zmensi (na poslednej kontrole to bolo o 2mm mensie)? Alebo vlastne rizika po tej druhej kyretazi za tak kratky cas?
Vopred dakujem za odpovede.

basska_b
21. mar 2022

Ja som po dvoch kyretoch, jeden bol ale 03/2020 (rezidua post partum, kus placenty) a druhy 12/2021 (MA v 11tt). To, ci otehotniem, je vo hviezdach, dufam ze ano 🙂 ale cyklus aj ovulacia mi nabehli pekne. Pocula som vsak o sestre kamaratky, ktora mala 2 kyrety za sebou tiez kvoli zadrzanej placente a nevie otehotniet. Nemenstuuje, len spini, stacia jej intimky. Dcerka ma 6 rokov a nema surodenca :( Strasne ma to strasi vzdy, ked na to myslim... nechcem ta strasit, len ako skusenost :/

martina123s
22. mar 2022

@simik19 ked spinis, to znamena, ze sa cistis. Na dalsej kontrole ti mozno povie, ze si sa vycistila uplne. Aj ja som to tak mala a to mi pichli iba jednj tu injekciu a docistila som sa sama. Co sa tyka otehotnenia, myslim si, ze aj keby mas tri kyrety, tak otehotnies. Doktori vedia co robia a robia to najsetrnejsie ako vedia. Neboj sa, urcite bude vsetko v poriadku.

mirka1988
22. mar 2022

@simik19 ja som bola v septembri pred 4 rokmi , čakala som do decembra, kým sa mi upraví MS, v decembri som začala krvácať mierne asi 9 dni , myslela som si , že konečne prišla MS. Volala som lekárke a že mám prísť . Maternica veľká ako stále v 3 mesiaci , ihneď som išla akútne na ďalšiu kyretaz, lebo vo mne zostali kúsky plodu, ktoré sa aj na histológii potvrdili . Aby tomu nebolo malo , aj tam mi to zle spravili( v noci bolesti a krvácanie ) ,zostala mi veľká sliznica. Potom mi dávala nejaké injekcie, ktoré mali odplavit sliznicu a zobrala krv na podozrenie na chorobu(Mola?). Podľa môjho aktuálneho lekára to bol len placebo efekt. Po 3 rokoch som išla na gyndu k novému lekárovi ( strach mi nedovolil ísť skôr a mam ho doteraz )a mam plnú maternicu myomov, ktoré som nikdy nemala a hrozí mi zobratie maternice pokial budú problémy .Verím tomu , ze to zapríčinilo práve dlhodobé kusy plodu vo mne a zanedbaná zdr.starostlivosť. Nechcem strašiť , ale moja skúsenosť je taká, ze radšej ísť na opätovný kyret čím skôr .

monkabohdalova
22. mar 2022

@simik19 ja som bola na kyretáži, na druhý deň ma prepustili domov , dva dni na to som dostala strašne bolesti/kontrakcie také že sa to nedalo vydržať a v nemocnici zistili, že ma zle vyčistili a už som mala zápal celých panvových orgánov, takže robili kyret znova.. tehotná zatiaľ nie som, ale menzes a ovulacia mi nabehla normálne ako som aj predtým mávala

kiki68
22. mar 2022

@mirka1988 podla mna islo o molarne tehu, tzv molu u Teba, tam musis mat top prevedeny kyret, nesmie tam ostat ziadna bunka. Pretoze inak sa z toho moze stat az choriokarcinom. Zacne tom nejak bujniet a teda zjavne tie myomy su toho produktom. Dva roky nesmies byt tehu, aby sa znizila sanca na opakovanie moly. Zial po prvom molarnom ke sanca 1:100 na druhe take. Ja som sa strasne bala, ze sa to zopakuje u mna a nastastie nie. Moja maternica v takom tehu vyzerala ako velka snehova gula, tie ciastocky boli zrazu vsade a plod zanikol. Ale brusko rastlo a hcg tiez az prilis rychlo. Dnes mam uz zdraveho syna, takze mozno aspon to povzbudi

mirka1988
22. mar 2022

@kiki68 molu mi doktorka vylúčila z krvi

simik19
autor
22. mar 2022

@martina123s dakujem ti za povzbudenie, pevne verim
Ja mam totizto len 20 rokov a velmi nerada by som bola, keby sa nieco skomplikuje a nemohla by som moct mat deti.
Aj ked toto bolo neplanovane, ale s priatelom sme spolu uz 5 rokov, zijeme sami , sice v podnajme ale bez rodicov, sme dlhodobo zamestatní , takze vlastne sa starame sami o seba. Pisem to len preto, lebo vacsinou na forach zvyknú zeny automaticky odsudzovat mlade tehotné mamicky, kvoli nezodpovednosti a tak...ale pevne verim, ze naozaj sa mi podarí neskor otehotnieť a bez komplikacii.
Je to taka mensia trauma... :(
Prajem vsetko dobre a dakujem za vsetky rady 🙂

kiki68
22. mar 2022

@mirka1988 z krvi? Tak to neviem ako, pretoze to sa potvrdzuje hlavne histologiou obsahu po kyretazi. Ze su tam priromne molarne bunky. V krvi mne nezistoval nikto nic speci okrem toho velmi vysokeho hcg.

martina123s
22. mar 2022

@simik19 neboj, urcite bude vsetko v poriadku. Tiez som mala strach, drzim palce 🙂

sima1415
22. mar 2022

Ja som to tak mala , tiež MA , kyret , obrovské bolesti tak znova čistenie a po pol roku som už čakala svoju princeznú 🙂

simik19
autor
22. mar 2022

@sima1415 jej dakujem, ukludnila si ma strasne. ❤

mirka1988
22. mar 2022

@kiki68 z krvi aj hcg, keby stúpalo a neklesalo , aj to je znak tejto choroby . Pri kyrete som nemala nič , len mŕtvy plod a pri druhom ( keďže sono po prvom nebola ) mi našli kúsky plodu a to aj z histológie. Čiže hostologia nepotvrdila okrem plodu nič , všetko bolo Ok .

ferihegy
27. mar 2022

Ja mala MA v 11t. Kyret, komplikacie, docistovanie, injekcie. 1. menzes katastrofa, silny s hrudami doslova. Bezala som na gynekologiu. Dalsi menzes uz ok a dalsi uz neprisiel. Otehotnela som na 1. sup 🙂

simik19
autor
27. mar 2022

@simik19 baby ja len, ze nebolo treba docistovanie, nastastie. Zmenila som doktora, lebo moj tam vkuse nieco videl, chcel ma poslať a mala som tusenie, ze to nie je okej, kedze som nemala ziadne bolesti, nic
Tak som zasla k druhemu, ktory povedal, ze maternica je úplne cista. 🙂
Takze mi tie injekcie pichli zbytocne.
Najskor tvrdil, ze ma zle vycistili, potom, ze to bolo mimomaternicové, ale ze z vajenicka mi uz asi vypadlo , pritom ma sledoval normalne, videl, ze to je vnutromaternicové. Potom, ze to je isto mola.Pri tejto informacii, ze vypadlo..som sa doslova tak nahnevala, ze som na druhy den zasla k druhemu a ten mi povedal, ze na druhe cistenie by som isla uplne zbytocne.
Takze Vam dakujem za rady a prajem vam vela pozitivnych tehotenskych testov 🙂

basska_b
27. mar 2022

@simik19 No to je riadny blazon ten tvoj doki... my tu mame na sidlisku taku gynekologicku, tak ta tiez na sone vidi nadory, mimomaternicove tehotenstva... tien jej nadory uz oslavuju osme alebo desiate narodeniny. Dobre si spravila. Drzim paste, nech sa vam rychlo zadari 🙏

matullienka
3. apr 2022

Ja som mala kyretazi 5 vždy po spontánnom potrate nakoniec 7 tehotenstvo bolo znova úspešné aj keď veľmi rizikové a skoro celé odležané

sabca2424
6. dec 2023

@ferihegy Dobrý deň prosím Vás aké ste mali komplikácie pri kyrete ak môžem vedieť?Ďakujem pekne

ferihegy
8. dec 2023

@sabca2424 3 dni po kyrete som dostala velke bolesti a isli zo mna velke krvne zrazeniny. Isla som na pohotovost.

sabca2424
10. dec 2023

@ferihegy A čo Vám tam zistili ak môžem vedieť?ďakujem

ferihegy
10. dec 2023

@sabca2424 Zle vycistena. Isla som k svojmu gynekologovi potom o 2 dni a mala som na sone plne krvnych zrazenim v maternici. Kazal mi pockat na 1. menzes. Ten bol masaker. Silne krvacanie a uplne kusy isli zo mna. Ale vyslo vsetko a dalsi menzes uz bol uplne normalny