Závidím tehotným ženám

runnerka1
24. sep 2024

Zeny. Som zo seba tak znechutena,neviem,ci toto spravanie je normalne vzhladom k tomu,co som prezila,alebo som zly clovek. Pred vyse rokom som potratila. Deti uz mam. Toto posledne prislo nejak neplanovane a ako prislo,tak aj odislo. A kvoli okolnostiam uz nemozem ist do toho znovu. Pre mna nastalo velmi tazke obdobie. Nevedela som to uniest, oplakavala ho kazdy den,vycitala si to a to,preco sa to asi stalo. Doslova peklo na zemi pre mna. Ako tak ma asi zachranil praca,ktoru som si nasla ,ze som prestala neustalale mysliet na to,co sa stalo . Lenze odvtedy,ako vidim tehotne zeny, citim zavist. Predvcerom som sa dozvedela, ze i moja blizka kamaratka je tehotna. Ma tazky zivot, toto dietatko je naozaj konecne svetielko v jej zivote a ja som sa tomu vobec nepotesila. Stale ju mam v hlave, ako si si to asi uziva. Ako jej bude rast brusko .ako sa bude moct starat o babatko a ja to uz mam vsetko za sebou. Nechcem ju vobec stretnut,aby som sa pretvarovala,ze sa tesim s nou. Nechcem ju stretnut ano potom,ci porodi. Sama nechapem,co citim. Chcem sa spytat,ako sa oslobodit od tychto pocitov.Prezivali ste to podobne? Po akej dobe sa uplne vyliecim z tej straty? Akosi moj zivot straca zmysel:(

anjelicek26
24. sep 2024

Tak pisem len sama za seba, hladala som moznosti, ako do toho znova ist... vyriesit zdravie, byvanie, peniaze, porozpravat sa otvorene s partnerom... my sme neplanovali piate babo a prisli sme on v 14tom tyzdni... po uzasnych bezproblemovych tehotenstvach prestalo bit srdiecko... deti sme uz neplanovali, ale ked malo prist, bolo vitane... a zrazu nebolo... to prazdno bolo zdrvujuce a aj ked sme sa my nakonieco rozhodli o dalsie babo, nedarilo sa nam dlheho 1,5 roka otehotniet... nie, nevedela som sa pozerat na babatka, na tehotne, na vybavicku, pracovala som na 200%, sport, bezdetne kamosky, len za pana ziadne s malymi detmi... podla mna je to uplne normalna obranna reakcia na taku traumu podla mna :( Nam sa zazrakom podarilo potom otehotniet, mame polrocneho syna.. Tvoj zivot ma zmysel, mas ine deti, mas manzela, lubia ta, si pre nich vsetkym. Stale si to opakuj. Mne to pomahalo, ale bolo to tazke a trvalo to dlho. Drz sa.

lalilla
24. sep 2024

Mozno skus psychologicku. Rok sice nie je dlha doba ale ani kratka, aby sa ti to casom nezhorsilo. Asi to beries horsie kvoli tomu ze to bola posledna sanca mat dalsie dieta. Chapem ta, ja som potrstila 2x, snazime sa 7 rokov, teraz nedavno v 17tt a uplne ma to zlozilo, prerusila som kontakt so vsetkymi tehotnymi, ani sa nepytam ako sa deti maju. Proste kym sa nebudem nato citit, nebudem tlacit, chodim aj k psychologicke. Deti nemame a po tejto skusenosti ani nvm ci naberem odvahu silu to skusat, takze mozno celim takej istej situacii ako ty ze to dieta uz asi nepride. Neviem kolko mi to bude trvat to prijat a ci vobec, ale viem jedno, nechcem byt zatrpknuta zena nahnevana na cely svet, aj ked niekedy sa tak citim, citim proste krivdu, ale snazim sa s tym pracovat. Vela sil prajem! Mne pomaha si hovorit co mam, ze mam byt zaco vdacna, skus sa zamerat tiez nato co mas na pritomnost, nie minulost aj ked mna minulosg tiez casto teraz prevalcuje.

jaass
24. sep 2024

@runnerka1 veľmi ti prajem aby si ešte ostala tehotna 💙 presne takéto ženy, ktoré túžia mať deti by mali byť mamami 🙏

simca115
25. sep 2024

@runnerka1 ja som síce nepotratila ale tiež pred pár týždňami som zistila že nemôžem mať deti. A v okolí kamarátky tehotné alebo majú krásne deti. Tiež je to psychicky náročné , ale musím sa držať . Tak isto aj ty. Všetko bude raz fajn uvidíš ♥️

kiki68
25. sep 2024

Jedine sa zamerat na vdacnost za svoje deti, tie, co uz mas, uzivat si okamihy s nimi, su jedinecne a Tvoje. Nezavidiet inym to, co uz sama mas. Mozno chces prilis vela a dostala by si s dalsim tehu napr dieta s nejakym problemom. Neviem, niekedy treba byt vdacny za to, ze osud naplanoval veci takto. Ta zavist je zhubna a znici nejake vnutorne nastavenie. Cize to odnesu vsetci okolo Teba

thirstymonk
25. sep 2024

Noooo... manželka sa musela vzdať roboty a už dva mesiace asi 10 krát denne riga, polehuje celé dni, lebo sa nevládze postaviť z postele. 24 hodín nonstop jej je zle, napína ju zo všetkého. Keď sa naje, vygrca sa. Keď sa nenaje, tiež sa vygrca. Nemôže normálne fungovať, ani žiť, celá domácnosť je na mne, vrátane dvoch uvrešťaných detí, zarábať na živobytie, k tomu sa starať o domácnosť, upratovať, variť. To je naše tehotenstvo. Fakt nie je čo závidieť...

runnerka1
autor
25. sep 2024

@thirstymonk vy ste to vobec nepochopil...

jaass
25. sep 2024

@thirstymonk tvoj príspevok je totálne pre autorku zbytočný, trochu brzdí, spravaj a vyjadruj sa slušnejšie 🤷‍♀️

thirstymonk
25. sep 2024

@runnerka1 Tak sory... mrzí ma to

sisska96
25. sep 2024

Však už máš deti, tak kde je problém....

ruzenka0504
25. sep 2024

@runnerka1 Prejsť si potratom je obrovská bolesť a strata. Ja som sama trikrát potratila a žiaľ, nemám ešte žiadne deti. Viem, aké to je vidieť okolo seba tehotné ženy a cítiť hnev, závisť alebo smútok. Chcem ti len povedať, že aj keď teraz prežívaš ťažké obdobie, možno sa ti podarí nájsť kľud v tom, že deti máš, čo nie je samozrejmosť. Mnohí, ktorí prešli potratom o tom nerozprávajú a možno ani sama nevieš koľkí závideli tebe. Je v poriadku cítiť všetky tie emócie, ale s časom sa tá bolesť zmenší. Ja som sama bojovala s tým chodiť s kamarátkami von, ktoré majú deti ale viem, že oni za to proste nemôžu. Mám ich rada aj ich deti a aj keď to bolo vždy potom ťažké - veľakrát som si potom poplakala keď som išla od nich ale s istotou viem, že by som ich zo svojho života nechcela vytlačiť.

gabinka01
25. sep 2024

@runnerka1 Urcite nie si zly clovek a tie pocity su normalne. Kazdy potrebuje iny cas aby sa so stratou vyrovnal a ty si asi este vo faze, ked potrebujes smutit. Mala som to podobne, nevedela som sa proste tesit z inych tehotenstiev , ked my sme o nase dietatko prisli. Ked si vsetky emocie prezijesz, dokazes sa pohnut dalej a aj sa tesit z tehotenstva niekoho ineho. Kazdy ma ten cas iny..Tiez by som nekladla na seba vysoke poziadavky..zameraj sa na svoju rodinu, deti , venuj sa sebe, tomu co ta tesi . Tu bolest nikdy uplne nezmizne, ja mam teda dalsie duhove babatko, ale stale placem , ked si spomeniem na predchadzajuce tehotenstvo. Bolest zostala, ale da sa s nou zit dalej..Drzim palce ✊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre