Zamĺknutý potrat. Ako ďalej?

bublinka12
28. feb 2015

Ahojte dievčatá,vo štvrtok som sa dozvedela že naša fazulka je mrtva,mala som slabé špinenie tak sme išli do nemocky a tam mi povedala doktorka že dieťatko sa prestalo vyvíjať asi v 7tt, podla men som v 12tt.Objednali ma na kyretáž v utorok 3.3.Od včera mám bolesti ako na mrchu,neviem či ísť do nemocky alebo čakať ako to bude ☹

pribinak
28. feb 2015

zavolaj na gynekologicku pohotovost a tam sa spytaj

vierkaaa85
28. feb 2015

Ja som sla do nemocky az ked som zacala krvacat.Mala som termin na stredu a spustilo sa to v pondelok.Lekarka mi povedala,ze je dobre ked sa spusti krvacanie,ze maternica zacina reagovat.Ja som 5 tyzdnov po MA a cakam na prvu MS..velmi ti drzim palce,nech sa telo aj dusa da co najskor dokopy.

vierkaaa85
28. feb 2015

U mna bolo aj stastie,ze som si v pondelok rano vybavila predoperacne a vecer som sla na salu..

sarinka2012
28. feb 2015

@bublinka12 Je dosť možne ze sa telo vyčistí samo,ale musi to prebiehat bez teploty a velkych bolesti či krčov,inak by som rovno išla na pohotovost a v prijpade ked zacnes krvacat tak tiež tam skoc,alebo kontaktuj lekara,pokial mas nejakeho už urceneho na ten zakrok 3 marca,držim palce nech sa telo a dušička čo najskor zahoja.

bajana
28. feb 2015

Ja som zámerne čakala na prirodzený potrat, pomáhala mi horúca sprcha, množstvo krvi ma ale prekvapilo, tak sme leteli na príjem do pôrodnice. Kým sme tam došli, krvácanie aj bolesť ustúpili a dr. na UTZ videl, že"to" odišlo samo...Na druhý deň som normálne pracovala, po prvej MS otehotnela znovu. Prirodzený potrat je omnoho sternejsi ako kyret, preto radim čakať doma.

vierkaaa85
28. feb 2015

@bajana urcite je to lepsie,ak to vyriesi telo same,ale nie vzdy sa to da..do takeho 6-7 tt by som to nechala na prirodu,ale ja som bola v 12 tt a na sone lekar povedal,ze same to uz nepojde do uplneho vycistenia..Verim,ze ajmne sa podari otehu co najskor ☹ bolo to prve babo..

bublinka12
autor
28. feb 2015

@vierkaaa85 určite sa Vám podarí a budete mať krásne bábetko.moja švagriná tiež potratila myslím v 11tt a dva mesiace nato už bola v tom,má krásne zdravé dievčatko 😉

bublinka12
autor
28. feb 2015

@bajana v ktorom týždni si bola?ja som tiež za prirodzený odchod plodu,bojím sa kyretáže,je to predca zákrok a zásach do tela,mám stach že mi niečo pritom poškodia,alebo nevyčistia dobre

bajana
28. feb 2015

@bublinka12
@vierkaaa85 bola som v 10+0tt, plod mal veľkosť 6+4tt, ale niekde som čítala, že keď srdiečko prestane biť, tak sa plod pomaly scvrkáva...tiež to bolo prvé tehu po 2 rokoch snaženia...moja dr. je zase dosť alternatívna, to je skôr výnimka, väčšina lekárov posiela rovno na zákrok, ona po začiatku špinenia odporučila týždeň čakať, mala som si stláčať bod medzi palcom a ukazovákom...asi zabralo, do 48hod. bolo po všetkom...bola som ešte 2x na kontrole, raz mi dala oxytocin, že tam ešte niečo ostalo, ale už som nekrvácala a po týždni som už bola čista...
Inak vám obom držím palce, nech všetko dobre dopadane.

bublinka12
autor
28. feb 2015

@bajana to som už čítala že si treba stláčať to miesto medzi palcom a ukazovákom,vraj sa skor rozbehne krvácanie,skúsim to,ja špiním od štvrtka,aj bolesti v podbrušku mám,bola by som radšej keby nebola potrebná kyretáž

poohie
28. feb 2015

presne tak, pokial nebudu velke bolesti, silne krvacanie alebo teploty, neries... mozno budes mat to stastie, ze sa maternica vycisti sama. ale ak by si mala pochybnosti alebo sa ti zda kyretaz prijatelnejsia, tak chod...
pozri aj temu https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/po-missed-abortion-ma-neposlali-na-kyretaz-je-to-normalne/
prajem ti, nech sa rychlo zotavis po vsetkych strankach!

poohie
28. feb 2015
margotka23
28. feb 2015

Ja som si tym tiez presla. Pokial nemas neznesitelne bolesti a silne krvacanie pockaj na termin. Mne potrat potvrdili v piatok a az v pondelok som sla na kyretaz. Fyzicky sa das dokopy rychlo , hlavne nech sa srdiecko zahoji, ale verim, ze si silna a zvladnes to🙂 mne pomomhol hlavne manzel kedze o mojom tehotenstve este nikto nevedel. Je to tazke,ale treba to prijat a pripravit "podu" pre dalsie tehotenstvo , ktore uz bude urcite uspesne🙂 drzim nam vstkym palce 🙂))

ivet1371
28. feb 2015

Mne odumrelo na 8tt a zistili to na 12 tt na internom mi povedali že musím ísť na kyret hneď lebo mi hrozí otrava s toho a uz som mala aj teplotu

bublinka12
autor
3. mar 2015

tak kyretáž mám zasebou,museli sme utekať do nemocky ešte v nedelu,mala som bolesti a silno som krvácala,po operácii bolesti neboli,len cítim ako sa sťahuje maternica.Ešte vo štvrtok idem na gyndu na kontrolu,tak dufam že všetko bude ok

poohie
3. mar 2015

@bublinka12 tak to mas sebou, uz nech je len lepsie 😉

bublinka12
autor
3. mar 2015

ja verím že sa rýchlo zotavím a o pár mesiacov už budem s drahým pracovať na bábetku 🙂

margotka23
4. mar 2015

@bublinka12 mas to za sebou, to je dobre. Pekne sa zotavis a bude to OK, fyzicky budes rychlo fit a nech je dalsie snazenie na 100% uspesne a mozte sa tesit na novy prirastok 🙂 drzim prsty, vsetko dobre 🙂

stanka11111
4. mar 2015

Ahojte som pl potrate potratila som v siestom tyzdni som sa sa prcecistila takze ma nemuseli cistit chcem sa spitat ci sa mozem sprchovat normalne lebo saa bojim asi ano lebo mi nic nehovorili

bajana
4. mar 2015

@stanka11111 samozrejme že sa môžeš sprchovať, ba priam musíš, hygiena je veľmi dôležitá

stanka11111
4. mar 2015

@bajana no to ano len som nevedela levo to som potratila to by som mala svoje prvw mi len hladinu hcg z krvi esge kontrolu ci klesa a este sa stem spyat moze nieco ovplivnit ten hormon hcg asi nie z nicoho

bajana
4. mar 2015

@stanka11111 nerozumiem otazke-HCG klesa po potrate postupne a neviem, čo ho môže ovplyvniť

adka_pajerska
4. mar 2015

@stanka11111 ahoj sprchovat sa mozem normalne len sa nesmies kupat aby si si tam nezaniesla infekciu.

margotka23
5. mar 2015

hcg Ti po potrate bude samozrejme klesat, tiez nerozumiem co by Ti ho malo ovplyvnovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre