Zamlčaný potrat v 8. týždni

janicka1985
26. sep 2020

Dobrý , prosím Vás o radu.
Lekárka sonografička mi diagnostikovala zamlčany potrat v 8tt.
Na kontrolu ku gyn.mám ísť o 3 dni kde ma objedna na kyretáž.Avsak dnes mam bolesti a krvacanie ako ori menštruácii.Mam čakať tie 3 dni alebo bežať na pohotovosť.Zrejme to prislo samo a spustil sa potrat sám.Dakujem

klaudia12345678
26. sep 2020

Ahoj u mna akurát prebieha potrat. Lekár mi ani nepovedal že ako to dlho bude trvať. Krvacam ako pri menštruácii a čo sa týka bolesti mám tiež rovnaké take kŕče v podbrušku. Dá sa to zvládnuť skôr je horšie po tej psychickej stránke. Buď silná hlavne. Držím palce

janicka1985
autor
26. sep 2020

@klaudia12345678 ahoj 😌 takže nemusím ísť na pohotovosť ?
Stačí počkať tie 3 dni, keď pojdem k dr?
Ach jaj 😞😪
Veľa síl aaj tebe ✊✊

klaudia12345678
26. sep 2020

Musíš byt silná. Mna strašne pred pár dňami prepadala úzkosť a v priebehu dvoch dni som stratila 2 kg na váhe. Nič som nejedla len fajčila jednu o druhej. Je to ťažké ale musíme to zvládnuť. Len nedávno som sa dozvedela že som tehotná. Tal rýchlo ako to prišlo tak to rýchlo aj odyslo. Ja byt na tvojom mieste pokial si v poriadku že sa to dá zvládnuť tal nechod. Myslím si že si dosť v strese aj bez toho.

klaudia12345678
26. sep 2020

A ešte jedna vec ja byt na tvojom mieste si kyretaz spraviť nedám! Ja som síce mala jedine šťastie že sa moje telo s tým samé vysporiaduva. Len mysli aj na to že každá sme iná

dollyzv
26. sep 2020

Zavolaj si na pohotovosť pre istotu,oni ti poradia či máš prísť alebo nie je treba..prajem veľa sil

selest
26. sep 2020

Mozes pockat nech sa vycistis sama alebo pojdes na pohotovost a spravia ti kyret. Ja som 2x takto pockala a potratila doma. Silne lieky na bolest mozes a mat niekoho pri sebe keby si silno prudom krvacala a mala nejake mdloby alebo co tak smer pohotovost. Ja som mala pri prvom doslova akoby maly porod, voda kontrakcie par hodin, silne krvacanie asi 25 minut a potom uz vsetko vyslo a uz len slabe krvacanie a vsetko ok. Pri druhom to bolo ako silnejsie kramy kebyze neviem ze potracam tak ani nezistim.. drzim ti palce vyber si taku moznost ktora je najlepsia pre teba.

janicka1985
autor
26. sep 2020

Myslis,ze by bol potom problem otehotnieť alebo prečo? 🤔
Som na tom tak ako ty.Rok sme sa snazili,tak sme sa tesili ,ze konečne sa zadarilo a potom toto 🙄 Prazdny gestacny vak..
Ty si teda nepojdes na kyretaz ?Niekde som čítala, že ženu pošlú sj napriek tomu že prebehol samovolny

klaudia12345678
26. sep 2020

Ja osobne si kyretaz spraviť nedám. To Mas ako keby ideš na potrat -50% šancu na druhé tehotenstvo. Môže byt ale nemusí. Ja krvacam dnes už 5 deň už to pomaly slabne. Mala som aj krvné koagula takze sa tá maternica odlupuje poriadne. Môj “úžasný” lekár mi iba povedal že mi to samé odyde že už nemám ku nemu chodiť že to nemá zmysel. Bez toho aby vôbec mal záujem mi skontrolovať HCG. Žiadny záujem.

klaudia12345678
26. sep 2020

My sme sa snažili tiež skoro rok. Stále som na to myslela a keď som na to prestala myslieť lebo sme mali starosti tal hneď do dvoch mesiacov som ostala tehotná. No žiaľ niekto silnejší rozhodol že mi to asi nieke súdené. Viem ako sa cítiš. Chápem ťa

zuz0110
26. sep 2020

Ja som spontanne potratila pred tyzdnom. Pokial krvacas len tak ako pri ms, nie ze kazdu pol hodinu musis mat novu vlozku, tak je pohotovost zbytocna. Ale tak to musis ty vediet posudit, ako sa citis. Ja som krvacala cca rovnako, akurat som mala silnejsie krce a trvali dlhsie. Akonahle tkanivo odislo, krce prestali a uz som len trochu krvacala. Cele to trvalo tyzden, bolesti asi 4-5 dni. HCG rapidne kleslo a aj vystelka, ktoru mi merali na sone pocas toho. Teraz cakam na dalsiu kontrolu v stredu, kde spravia dalsi odber na HCG a sono, ci odislo vsetko z maternice. Ak odislo vsetko, kyret nema zmysel. Ak by tam nieco ostalo, kyret musi byt, lebo sa to moze zapalit, pripadne sa neskor moze telo k tomu tkanivu spravat ako ku nadorovym bunkam.

sense
26. sep 2020

Nemusis utekatna pohotovoat ak krvacas ako pri ms a nie velmi silno, ze musis kazdu chvilu vlozku menit. Ak sa bude dat nechod na kyret...ja sim mala zamlcany v 10tt vyslo vsetko a kyret nebol nutny. Telo sa udajne aj rychlejsie zregeneruje ked nie je zasah.

sense
26. sep 2020

@klaudia12345678 hcg napr nekontroloval ani mne ale teda kontrolu ci vsetko odislo som mala a ukoncil to az ked bola maternica cista a kontroloval aj vajecniky

klaudia12345678
26. sep 2020

To naozaj ? Mne povedal že nemám už chodiť ...myslíš že niečo zanedbal ?

habuska
26. sep 2020

Ja som prisla o babo tiez v 8 tt, potrat sa spustil sam tri dni po poradni, ako pani doktorka zistila, ze srdiecko prestalo bit. Sleduj si krvacanie, ak sa Ti mnozstvo nebude zdat, budes musiet na pohotovost. Nepodcenuj to. Ja som lezala a zaliali ma niekolkokrat doslova vlny krvi, teplaky ostali az po kolena cervene. Na druhy den som podstupila kyret, ovulacia sa hned na dalsi mesiac obnovila a ja som otehotnela s tretou dcerkou. Drzim Vam palce, dievcata🙏🏻❤️

gerfinka
26. sep 2020

Pohotovosť zvaz, podľa toho ako sa budeš cítiť. Mňa poslali najprv domov s krvácaním, ale neskôr mi nastúpili dosť veľké bolesti, tak som sa vrátila naspäť v noci a na druhy deň mi robili kyretaz. Ale teda ze takú komplikovanejšiu, lebo bol zarodocek už nejako vraszeny do maternice. Takže mne by asi samé nevyšlo. Tým nechcem strašiť, to bol môj druhý potrat, pri prvom som sa vyčistila sama.a na povzbudenie dodám, že doma mám prirodzene napokon 2 slečny jednu 2 ročnú a druhu 4 mesačnú. Držím palce, nech bolesť rýchlo preboli a pri ďalšom dobre dopadne amôžte sa tešiť z bábätka

cookie29
26. sep 2020

Ja som mala anembryomolu vlani. A zamlčaný potrat predtým. Ak sa krvacanie spustí samo tak je podľa mna lepšie. Ja žijem v zahraničí tu sa kyret nerobí, len aspiracia. A čo sa týka pohotovosti, pri anembryomole som nebola, odkrvacalo to samo, ako taká silnejšia menstruacia. Ale pri zamlčanom potrate som šla pretože krvacanie sa síce spustilo samo ale niagarske vodopády a strašne kŕče. Nikomu to neprajem a bolo tam riziko, len tak tak som sa vyhla transfuzii. A v každom prípade treba na sono potom odkontrolovať či sa všetko vyplavilo.

mima173
26. sep 2020

@janicka1985 ja som mala spontánny potrat a na pohotovosti mi dali na vyber. Či chcem ostať a spravia mi kyretaz alebo pôjdem domov, že sa dočistím sama doma. Ja som totiž začala krvácať a potratila v 7tt+3 priamo na ambulancií. Vybrala som si kyretáž a neľutujem. Po 3 cykloch sa nám podarilo otehotnieť na prvú šupu.
A každej by mali dať na vyber či chcú kyret alebo nie. Ak nedajú tak lekar je blbec, môj názor

janicka1985
autor
26. sep 2020

Ďakujem baby za odpovede, hneď som kludnejsia 💙
Momentálne mám také kŕče ako pri dosť silnej menštruácii,ale neleje sa zo mna iba take špinenie tmavo-hnedo-červene.Rano o 4 vstavam do prace, snáď to dám ✊✊

alienkami
26. sep 2020

Nečítala som komentáre. Napíšem moju a sestrinu skúsenosť.
Ja som mala tiež MA v 8. tt, ale mne sa potrat nespustil. Musela som ísť na kyretáž. Jednodňová chirurgia. Ráno predoperačné, popoludní zákrok, večer som už bola doma. ďalšie tehotenstvo bolo úspešné, ale skúšať sme začali až po vyše pol roku. Mne dr. odporúčal radšej počkať aby sa maternica zotavila.
Sestra mala tiež MA - týždeň neviem, ale tiež na začiatku - spustil sa jej spontánny potrat. Jej dr. jej odporučil počkať či sa nevyčistí sama. Keď prestala krvácať, šla na kontrolu a nebolo treba nič robiť. Pekne sa vyčistila. Onedlho zase otehotnela a tehotenstvo bolo úspešné.

habuska
26. sep 2020

@janicka1985 si silna a statocna, klobuk dolu, urcite vsetko zvladnes👍

dejna_
27. sep 2020

@janicka1985 aj ja som mala zamlcany potrat ..krvácanie sa spustilo bolo silnejšie ale nič extrémne ale u mňa kúsok tkaniva ostal v maternici a ani po menstruacii sa nevyplavil tak som musela ísť na kyretaz na docistenie ..už mám 6 týždňov od kyretaze a cítim sa dobre ...moja rada počkaj kým to odkrvaca a keď ti tam niečo ostane tak choď hneď na kyret ..nestratis zbytočne čas ako ja..držím palce hlavne keď musíš byť v práci 🙈👍

ankare
27. sep 2020

@janicka1985 mrzi ma to, cim si prechádzas. 😪
Ak sa cistis sama, nechaj to na prirodu. Kyret je zásah do krcku, musia ho násilne otvoriť a ani Kyret nie je zárukou úplného vycistenia.
Tak teda pockaj, malo by sa z Teba prirodzene vsetko vyplavit.
Ja som krvacala asi tyzden, bolo to ako silnejší menzes a vacsie kusy zo mna isli. Vyčistila som sa sama, chvalabohu. Potrat som mala asi v 7.tt a presne v case termíne porodu som počala synčeka. 😊 A ten uz ma dva mesiace. 😊
Silno držím palce! ❤️

ankare
27. sep 2020

@janicka1985 ako ti je?

janicka1985
autor
27. sep 2020

@ankare ahoj🙂 Na figu.Mám kŕče ale v rámci normy ,si myslím.A špinenie vo veľkom.Neviem ako som odrobila smenu ale konečne doma💆🛌 este zajtra ranna a potom utorok ku gynekologičke, Uff...Bola som v obchode,kupila som si lahôdky pre potešenie a tak pod dekou pred tv pojedám 🙂snažím sa vypnúť😏

ankare
27. sep 2020

@janicka1985 nedá sa ti ostať doma?

sense
27. sep 2020

@janicka1985 neda sa ti ostať doma? Ja som bola týždeň pn

alikal
27. sep 2020

ja som potratila spontanne vo februari s tym ze babo odislo, vacsina ostala, a spinila som, ale v nemocke mi chceli spravit hned kyretaz. moj gyndos sa chytal za hlavu, ze ak to ide von prirodzene, vzdy je lepsie nechat to vyjst von same. po kyretazi ma vela zien zapaly, dlhsie nesmies znova otehotniet, mozu to zoskrabnut az moc a nechat ti jazvy a podobne. pockaj par dni, ak budes krvacat je velka sanca ze to prejde same, nemusis sa bat zapalu, u mna trvalo krvacanie az 6 tyzdnov, ale to je raritne, strasne pomaly mi klesalo hcg tak sa furt tvorila nova vystelka ale pointa ze ziadny zapal som z toho nemala, ani nic. bezne je do mesiaca po vsetkom. za dalsie dva cykly som otehotnela a som 19tt, klop klop, drzim palce aby sa vam zadarilo znova

janicka1985
autor
27. sep 2020

@sense nedá sa bohužiaľ sú už 2 kolegyne pn a jedna na dovolenke 😢 nastal by kolaps,..samozrejme ,keby to bolo neznesiteľné , nerozmýšľala by som..
Čítala som , že kyretaž je vlastbe presne taká operacia ako vynuteny potrat,ze zena potom otehotnieť nemusí už nikdy 😳
Na druhej strane zase nazory,ze po kyretazi byde zena pekne vycistena,odstrania sa zapaly,a maternica a tie cesty budu originál ako nové ,pripravené pre oplodnenie

Teraz čo je pravda🤔

janulla1
27. sep 2020

@janicka1985 ahoj, ja som potratila v 6tt, veľmi silno som krvacala ani mi nedali na výber na pohotovosti spravili mi kyret, nemala som našťastie žiadne problémy po 3 mesiavoch sa nám zadarilo a ešte neplánovane aj tretie mame🙂 prajem veľa síl❤️

sense
28. sep 2020

@janicka1985 tak mne kekar povedal ze po kyrete treba cakat polroka .po a samocisteni 2-3cykly... a nastastie veci ako zapaly atd som zatial nemala (klop klop)
Ale to ze bude maternica ako nova som nepocula, ale to ze sa uz nemusi zadarit ano...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre