Všetky ženy naokolo čakajú bábätko a my zase nič

vierocka888
18. apr 2015

Baby, chcela som sa vas spytat, ako zvladate ten smutok a mozno trochu aj zavist ked vo vasom okoli kazda druha kolegyna, kamoska ci svagrina ostane tehotna? My sa snazime o dietatko, ale akosi sa nam nedari. Moja uz druha veduca caka dietatko, kamosky cakaju....A teraz otehotnela aj svagrina, ktoru az tak nemusim. Ja som z toho tak neuveritelne smutna 😒 ... samozrejme dufam ze bude v poriadku a ze malicke v pohode donosi... ale ta zavist tam proste je ☹ ako sa s tym vysporiadavate vy?

liz_lemon
18. apr 2015

@vierocka888 mas len 22 rokov, uzivaj si slobody, a dieta pride, ked to ani cakat nebudes

natuska87
18. apr 2015

Vypnut! Nesustredovat sa na to, ze "teraz" musim aj ja! Daj veciam volny priechod...Ale chapem Ta, ja si tiez vsimam na ludoch okolo seba iba zuby a mam dojem, ze vsetci maju "krasne" zuby, iba tie moje sa kazia...Ale racionalne to tak nie je...A ptotom, ved si este mladucka...

lucyzet
18. apr 2015

Úplne to chápem, pred rokom som bola v takej istej situácii (dokonca tiež švagriná, ktorú až tak nemusím), ale treba myslieť pozitívne a hlavne prestať "tlačiť na pílu", že musím, musím. Keď sme sa na to s mm akoby trochu vykašlali, tak sa podarilo. Išlo leto, užívali sme si a na konci leta takí zrelaxovaní, podarilo sa. Teraz aj my čakáme bejby, ktoré má každým dňom prísť. Ale ten smútok chápem, raz - dvakrát som si tajne aj poplakala, ale netreba si to pripúšťať. Nemáš ešte aj veľa rokov, tak isto sa podarí.

nini1010
18. apr 2015

22?neblazni 🙂 ,uzivaj si zivot si velmi mladunka a ked bude mat prist pride,mas casuuuu 🙂

vierocka888
autor
18. apr 2015

Neportebujem analyzu toho,kolko mam rokov. Kde je napisane ze musim mat 30 na to,aby som bola hodna toho mat deti a rodinu?

mima4
18. apr 2015

@vierocka888 ako dlho si uz vydata, ze to takto pocitujes?

vierocka888
autor
18. apr 2015

4 roky @mima4

cmulinko
18. apr 2015

@vierocka888 ako citam tvoju reakciu na dievcata,ktore sa ta pokusaju ukludnit a troska povzbudit,tak presne to co ta irituje najviac ti aj najviac prekaza rozmyslat a reagovat racionalne a toto vsetko pride az casom.momentalne mas v hlave iba ja chcem ja chcem....nic ine a ked niekto spomenie fakt,ze si mlada a teda mas neskutocne viac sanci ako zena po 30-ke,tak sa na to urazis.Normalna zena by sa na taketo nieco neurazila,ale brala by to ako pozitívum v tom,ze snad naozaj tie dievcata maju pravdu a vsetko pride kedy ma prist.

rora
18. apr 2015

nenavidela som vetu "ved mas este cas", zabila by som kazdu jednu co mi tuto super utesovatelnu "radu" povedala.... Tiez som ako 22-23 rocna zatuzila po babatku.... hlavne ked spoluziacky jedna po druhej mali deticky.... Hlavu hore, ono to chce len na to prestat mysliet, zmenit trosku myslenie a namiesto tej akejsi "zavisti" sa zacat tesit z deticiek okolo seba, byt pozitivna, aj ked ta tuzba je uz urcite neznesitelna..... drzim palce.

cmulinko
18. apr 2015

@rora mat cas a mat cas je rozdiel aj prave kvôli veku.mlade dievca okolo 22 rokov ma rozhodne viac casu a moznosti riesit tento problem...ako zena po 30-35ke a tym som myslela aj z lekarskeho hladiska ak tam naozaj nejaky lekarsky problem je.zena po 30-35ke ma menej sanci na liecbu a uspesnost,takze nerozumiem celkom tej reakcie,ze by si zabijala kazdu,ktora ta takto utesuje.nic na tom zle nie je...je to fakt,mas viac casu a vacsie sance ked mas 22 rokov.

vierocka888
autor
18. apr 2015

@cmulinko ide o to ze kazdy riesi len vek. Ale co je zle na tom zakladat si rodinu v mladom veku? Akoze riesit len to ze mam 23 rokov je trosku odveci....

@rora dakujem, aspon ty ma chapes. Po 8mich rokoch vztahu je normalne ze chcu dvaja zalozot ozajstnu rodinu. A je jedno kolko mame rokov. A nie som zas fanaticky zavisla na tom mat dieta ale pride to cloveku luto ze je tolko zien co ani nechceli mat deti a islo im to tak lahko....

vierocka888
autor
18. apr 2015

@cmulinko je rozdiel v tom ako tu radu beries ty a ako ine baby tu.... ty pises ze nemam zufat, ze som mlada a isto sa to podari. Ine napisali skor odpoved typu si mlada,neblazni atd. Su dva typy odpovedi... Tu tvoju chapem, je to naozaj povzbudenie, nie utok na vek.

rora
18. apr 2015

@cmulinko dost ma to totiz stvalo ze ma odbíjali hlavne tie, co uz deti mali.... a ktore ma namiesto toho aby ma podporili, tak nadtym mavli rukou ze ved som mlada mam cas.... to clovek ked po niecom tuzi, po rodine, po normalnom zivote tak musi najprv cakat? cakat na co.... zamestnanie bolo, byvat bolo kde..... ale pardon, malo rokov.... neznásam proste tu vetu "mas cas".... to som sa uz napocuvala dost.... najprv ked som sa chcela osamostatnit a odstahovat..... potom ked som chcela rodinu...... to je tak hlupa veta ze az. ale presne tomu porozumie len ten ktory to zazil a citil takto isto. keby som stale len podla rad inych "cakala", tak by som doteraz asi u rodicov byvala, bezdetná a sama.... namiesto toho som sa osamostatnila v 24 rokoch a stala aj mamou....

cmulinko
18. apr 2015

@vierocka888 ani jedna ti nespomenula,ze je zle si zakladat rodinu v mladom veku tak netreba prehanat a vyssie uz som vysvetlila preco sa spomina vek.ak mas pocit,ze nieco nie je v poriadku uz si to mohla davno riesit s odborníkom....ak by to bola 30-35 rocna zena tej by uz urcite radili navstevu lekara cim skor,aby este mala ako taku sancu na uspesnost.pri 22 rocnej mladej zene sa predpoklada,ze este ma cas riesit veci radikalne a velmi casto aj financne narocne a nech zatial skusaju prirodzene metody....ale ak mas pocit,ze to inak nepojde a ty ten cas nemas a uz ste vsetky alternativy vycerpali tak nic ti v tom nebrani aby ste s manzelom navstivili odbornika a zacali to riesit a necakat na nic.

rora
18. apr 2015

@vierocka888 drzim ti palce aby sa vam zadarilo a stala si sa mamickou uz coskoro 🙂

rora
18. apr 2015

inak taky paradox, tak ako vela ludi kedysi hovorilo "na prve dieta mas cas", tak ako sa narodi prve dieta, potom ti uz nikto nepovie "na druhe dieta mas cas", ale "a kedy uz bude aj druhe"??? 😅 😅

cmulinko
18. apr 2015

@rora zijemem v takej dobe,ze bud mas dieta ako 16 rocna alebo az po 30-ke.preto su ludia nauceni automaticky kazdeho povzbudzovat tym,ze este ma cas.myslim si,ze sme tym casom raz vsetci presli....resp inym mudrym výrokom 🙂

cmulinko
18. apr 2015

@rora ja za par tyzdnov porodim svoje dieta cislo 4 a uz teraz sa ma pytaju kedy bude dieta cislo 5 😀 proste uz automaticky ma zaskatulkovali,ze som tovaren na babatka.... 😅

mamulienka30
18. apr 2015

@cmulinko to mi nieco hovori 😀

dandas
18. apr 2015

@rora poznam poznam..mne to povedali tyzden po porode asi vsetci...

viki_k
18. apr 2015

Bola som v takej situacii aj ja. Mala som 25. Snazili sme sa o babätko asi 2roky. Pracovala som v dosť stresovej robote. Myslela len na to, kedy budem tehotná. Plakala keď som videla tehotné kamošky, bola plná závisti. Že oni budú mať, a my zase nič...Moje lekarske vysetrenia OK . Manžela k doktorovi som ani za svet nevedela dotlačiť. Začali sme sa hádať, moja psychika odchádzala. Lebo ja som tak strašne chcela a on nie. To, že on nechce, som si už namýšľala. Bola som z toho už fakt na dne. A potom som sa vytočila 😉 , dala v práci výpoveď , užívala si život, nemyslela na dieťa, s manželom sme chodili vonku, jednoducho som vypla od všetkého a o 3mesiace som bola tehotná. Viem, že teraz to vyzera divné, ale naozaj to tak bolo. Chodila som cvičiť, behať - dovtedy som nemala energiu, vkuse som bola unavená z práce. A mesiac pred 28 sa nám narodil syn 🙂 A ani neviem ako 😀 20dní pred mojou 30tkou sa nám narodila dcéra. Treba myslieť pozitívne, snažiť sa zabudnúť na dieťa - viem je to ťažké, ale z vlastnej skúsenosti viem, že sa to dá 😉 Držím palce

mimka11111
18. apr 2015

@vierocka888 ahoj, tak ja budem tiež kecať o veku,ale asi skôr z tej druhej stránky....ono sa často hovorí " ved mám do 30-.ky dosť času,...", lenže.....nie každej,ktorá "má tolko času" sa v tej 30-ke môže podariť otehotnieť......neviem ti síce poradiť,ako otehotnieť, nakolko sa to nedarí ani nám / ukážkovo do 30-ky to bolo ešte o veeeeeela času na bábo a teraz po 30-ke to tak lahko nejde ☹ /....ale,čo viem, tak s bábätkom určite nečakaj.....máš najideálnejší čas na otehotnenie,ak sa samozrejme chceš vyhnúť neskorším prípadným behačkám po doktoroch a zistení príčin neotehotnenia.....v každom prípade si užívaj mužíčka a vašu spoločnú lásku, uvolni sa a verím, že sa ti otehotnieť čoskoro podarí .. 😉

rora
18. apr 2015

@dandas mna sa par hodin po porode ktosi opytal "trufnes si aj na druhe?" 😅 😀 velmi divna otazka vo velmi divnom case.... skor by som prijala gratulaciu k tomu prvemu 😀

mima4
18. apr 2015

@vierocka888
ja si myslim, ze to nie je tym, ze by si si nemohla v takomto nizkom veku zalozit rodinku (uprimne...nepoznala som v zivote nikoho tak mladeho, co by uz tieto veci riesil...), len tvoje pohnutky, ze vidis susedky, kamosky..blabla... su pre mna znakom nevyzreteho dievcata... co sa dava nevedome manipulovat okolim...

vierocka888
autor
18. apr 2015

Mima to, ze niekto ked po niecom tuzi a nedari sa mu to dosiahnut a je z toho smutny, je nevyzretost? Nevyzretost by bola, keby to bolo naopak- ze chcem deti az po tom ked zistim ze ich cakaju ini... okrem toho keby som mala 30 tak by to bolo spolocensky prijatelne?

mima4
18. apr 2015

@vierocka888
pravdae nie, len v tvojom uvodnom prispevku to pises v tom zmysle...ze tu tuzbu v tebe sposobuje tvoje okolie.

vierocka888
autor
18. apr 2015

@mimka11111 sak toto. Mame zazemie,mame byvanie, zarabame krasne... okrem toho nechcem mat prve dieta v 30tke. Nepoviem keby som mala 18 a lamentovali by tu baby nad tym. Dakujem za podporu 🙂

maslenka47
18. apr 2015

@vierocka888 a ty tuzis mat dieta preto, lebo naozaj chces mat dieta, alebo len preto, ze ho cakaju "vsetci okolo", tak aby si nevytrcala z davu? Pretoze pardon, ale z tvojho prispevku mi pride pravdepodobnejsie to druhe. A ano, suvisi to aj s vekom. Sa spravas ako dieta v skolke, ktore sa silou mocou dozaduje hracky, s ktorou sa prave hra niekto druhy.

mima4
18. apr 2015

@vierocka888 nechaj plynut cas..uzivaj si vztah s muzom, sex... pripadne chod za svojim gynekologom, ci nie je nejaky zdravotny problem. Ale kasli na okolie... iba ta to depta..

vierocka888
autor
18. apr 2015

@mima4 nie,pisem ze sa nam dlhsie nedari a je mi luto ked vidim ako to niekomu ide akosi samo. Bez toho aby sa snazili alebo si to dokonca co i len zelali....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre