Užívanie Xanaxu a žiaľ

daili
26. mar 2020

Dobrý večer prajem,
Včera mi bojové plemeno rotvajler zabil môjho milovaného havina (pomeranian) kusol ho tak ze až čreva vyšli von a už sa ho nedalo zachrániť 😭😭😭
Strašne to bolí 😭 slate tomu neviem uveriť a pripustiť si to... nemohla som ani spať dnes ďalší deň preplakany a neviem si vôbec pomôcť.
Dala som si xanax ale ani ten mi nepomáha. Bojím sa dat si viac dala som si iba jednu ale vôbec som sa neuklidnila. Viete mi niekdo poradiť z užívaním?

10zabka
26. mar 2020

Je mi to veľmi ľúto... jednou tabletou s to určite nevyrieši. Xanax máš predpísaný?

kythos
26. mar 2020

@daili pozrite si príbalový leták

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montemotherone
26. mar 2020

@daili ono to musí prebolieť, na to nie je žiaden liek 🤷‍♀️

karolinakr
27. mar 2020

Chúďatko.Je ten pes nahlásený na polícii? Platil pokutu majitel? Lebo to neni asi prvy x čo robil zle malemu zvieratku. a zaslúži si "trest"Asi by som ho zabila... Hrozne sa hnevam na take veci
A pomerianik je moj najobĺúbenejši psíček
Tu ti ppmože modlitba, vyplakať sa, pusti si nejaku kresťanskú muziku, nejaké lieky a časom to preboli
Ono vieš lieky ti utlmia bolesť ale neodstrania príčinu
Ked sa pomodliš, tak sa ti uĺaví.To viem z vlastnej skúsenosti

zirafienka
27. mar 2020

Užívaj tak ako ti naordinoval lekár

kitycat
27. mar 2020

vyplakat sa a prazdne miesto vyplnit laskou k novemu psikovi, nie liekmi 🐶

luccija
27. mar 2020

@daili bolieť to a plakať budeš ešte dlho.Mozes si dať 3x denne

daili
autor
27. mar 2020

@10zabka mam ale nikdy som ho nebrala, predpísaný som ho mala k druhým silným liekom ktoré mi mohli vyvolať úzkostlivo stav a mala som brat pol tabletky.

daili
autor
27. mar 2020

@nikolka1986 ved práve ja sa s tým nezmierim nikedy on bol moje všetko.. 2 roky som si naňho šetria nakoľko stal skoro 2 tisíc euro... A konečne som mala moje malé vysnívané... A teraz takáto rána... 😭😭😭😭

daili
autor
27. mar 2020

@karolinakr polícia došla ale nič s tým nespravili volala som aj na ministerstvo aj všade... Pan bol ochotný veľmi ze mi pomôžu ako budú môcť... Najhoršie že ten majiteľ toho psa nepovedal nič robil ako keby sa nič nestalo 😭 ja to bez neho neprežijem... Ja budem trvať na tom aby boli potrestaný všetci... Nie aby moje maličké v bolestiach takto tragicky skončilo... 😭 Potrestám ich aj sama keď si nepomôžem nijak ináč.... Som ochotná aj vraždiť

daili
autor
27. mar 2020

@kitycat nie nového psíka momentálne si nemôžem dovoliť lebo stojí tak 1500 euro... Ale ani teraz by mi ho nenahradil a cítila by som vínna sa ze mam druheho😭

luccija
27. mar 2020

@daili budeš ešte dlho smútiť je to člen rodiny a prežila si šok.

nicol_ka55
27. mar 2020

Nedavaj si nic. Je normalne, ze daco taketo boli a zvlast ak si to videla. Cas vsetko zahoji a mozno ked prejde nejaka ta doba, tak budes natolko silna si zaostarat dalsieho psika. A ver, ze to bude ten najlepsi liek

fokuska
27. mar 2020

@daili Fuuuha a to co sa stalo? Len tak ho napadol bezdovodne, ci co sa vlasnte udialo, ze to takto tragicky skoncilo? :(

daili
autor
27. mar 2020

@fokuska co mame opatrovateľku ktorá je riadne na zmluvu a riadne platená išla von vyvenčiť havina. Išla cez cestu a ten rotvajler toho nášho zozadu napadol na stred ceste zrejme majitel s rotvajlerom na chodníku ho neudržal.. Ta opatrovatelka musela vidieť toho psa... Nebola schopná ho dat na ruky... A keď ho začal napádať tak vbehla do domu za sestru že rotvajler kuse nášho maličkého... Lenže už bolo neskoro... Polícia nič s tým nespravila.. A toto naše maličké už ani po snahe veterinára ktorý snažil ho ešte operovať a oživiť podľahlo 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😶😶

daili
autor
27. mar 2020

@nicol_ka55 ja viem rany to nezahojí lenze to tak strašne bolí že už sama si neviem pomôcť

daili
autor
27. mar 2020

@luccija tomu ver dlho dlho... Si zober keď som pol roka s nim nebola lebo som odcestovala a sestrine deti sa nadviazali naňho tak moc že už mi ho bolo ľúto zobrať im ho... Chýbal mi stále stále som chcela fotky stále som chcela vedieť co robí... A to ešte žil... A bola to obrovská bolesť a preplakane dní... Tak teraz co prežívam je úplne neopísateľné...

kitycat
27. mar 2020

@daili v utulku je mnoho psikov, ktorych si mozes osvojit za poplatok (vacsinou naklady za ocipovanie ci ockovanie) Nehovorim ze hned teraz si mas vziat nooveho psika, ale ked ti bude lepsie

fokuska
27. mar 2020

@daili Och, cize len tak bezdovodne za nim vystartoval a zautocil :(
A od majitela toho psa si nemozes narokovat skodu? Ak pises, ze tvoj psik stal 2000, tak asi to bolo z nejakej chovnej stanice, normalne papierovy, s rodokmenom.

sunny8
27. mar 2020

Prepáč .. je to psík - nie je to dieťa (čo by bolo v takomto prípade obrovská strata a bolesť na celý život) .. tiež som stratila psíka a spočiatku som nemohla uveriť že sa to stalo bol to kamarát z detstva. Vyrovnáš sa s tým hlavne neber to svinstvo ktoré ti aj tak nepomôže. Postav sa tomu čelom také veci (bohužiaľ) sa stávajú a boli to dlho .. prejde to neboj sa. Ak si to videla na vlastne oci môže to trvať samozrejme dlhšie kým sa s tým vyrovnáš ..

kitycat
27. mar 2020

@sunny8 tvoj psik mozno umrel prirodzenou smrtou, to je smutne, ale jej psika zahryzol iny pes. Ma pravo byt smutna

daili
autor
27. mar 2020

@fokuska áno mam aj kupnopredajnu zmluvu...
Nie on totižto sa nechce ani baviť....
Pôjdem teda na to inou cestou...

sunny8
27. mar 2020

@kitycat zomrel prirodzene ale po 15tich rokoch života so mnou 💔 a tiež vidieť ho starého hlucheho slepého nevladneho vstať zuby mu vypadali bol aj operovaný ale chrup mu hnisal aj napriek operácii .. tiež nič príjemné a bolestivé keď človek vidí ako sa trápi ..

meluela
27. mar 2020

@daili trestne oznamenie na majitela toho bojoveho plemena a vymahat skodu.
o uzivani xanaxu sa najradsej porad s lekarom, aspon telefonicky. pozor, velmi lahko na nom mozes byt zavisla, ak sa ti da tak to skus zvladnut radsej bez liekov. mne sa teda stala o dost horsia vec, ale chapem ze aj zo zvieratka ktore ma rad je clovek velmi smutny a moze zazit traumu ked ste to cele videli. drzim palce nech to cim skor preboli

daili
autor
27. mar 2020

@meluela veľmi pekne ďakujem pomáhajú mi s tým ochotný ľudia s veľvyslanectva a z ambasády nakoľko sa toto stalo mimo slovenska. Dúfam že zvíťazí spravodlivosť aj keď mi to môjho miláčika nevráti... Veľmi pekne ďakujem...

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
27. mar 2020

@daili prosim ťa, kontaktuj pravnika a vygoogli si zakony daneho štatu.Určite maš nárok na nahradu škody, i keď on nič nechce platiť.Bol to drahy pes +psychicka ujma
Určite to nenechaj tak.Už len ten jeho postoj ako sa zachoval.Mal by ti plnu sumu uhradit.
Nevzdávaj sa držim ti palce

daili
autor
27. mar 2020

@karolinakr už som kontaktovala aj veľvyslanectvo aj ambasádu oni mi s tým pomôžu že veľmi ochotný boli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre