Umelé prerušenie tehotenstva - prosím o odpovede na otázky

laury77
21. feb 2021

Ahojte milé žienky, mamičky.
Kvôli liekom ktoré beriem mi dr.odporúčil aby som zvážila umelé prerušenie tehotenstva. ☹️
Lenže, ja sa strašne bojím od zákroku. 😭
Niektorá z Vás má skúsenosť s týmto zákrokom?
Koľko ste krvacali po ňom? Mali ste veľké bolesti? Je pravda,že v ten deň Vás prepustili domov z nemocnice?
Budem vďačná za každú Vašu skúsenost!
Ďakujem!!!!

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzejsik
21. feb 2021

@laury77 skús sa poradiť aj s iným lekárom, či je to ozaj nutné

pribinak
21. feb 2021

Určite by som oslovila aj iných gynekológov a vypočula si ich názor, podstúpila odber chloriovyvh klkov, šla na morfológiu, .
To len tak na základe 1 názoru ísť na potrat je take hlúpe riešenie

Čo sa týka potratu tak fyzicky to neboli, veď budeš uspatia, môžeš ísť po 2 hod domov. Niektoré “dámy” potrat podstupujú jak na bežiacom pase

ancovicka21a
21. feb 2021

Mne tiez odporučili potrat kvôli liekom..mala som u z vypísaný papier,aby som sa sla objednať..ale namiesto toho moje kroky viedli 2x do martina za dr grochalom..pretoze som cítila,ze ak tomu nedám sancu,zabije ma to vnútorne..s tym,se ak by sa potvrdilo nejake postihnutie,tak potom pôjdem..a dnes som uz hrdá mama par týždňového uplne zdravého bábätka..❤ takze daj tomu sancu aj ty a Uvidis..držím ti palce

laury77
autor
21. feb 2021

Ďakujem za odpovede! Určite opýtam aj iného lekára. Sú to lieky na srdce ,a lekár mi povedal, že by to mohlo plodu zastaviť srdce. :(

pribinak
21. feb 2021

@laury77 kardiológ ti nemôže predpísať iné?

ivka21
21. feb 2021

Potrat by som brala ako poslednú možnosť. To ako tie detičky zabíjajú je hrozne. Skus si to pozrieť predtým ako sa rozhodneš. A vždy je šanca ze lekár sa mýli a babo je v poriadku. Drzim palce

suge
21. feb 2021

Mohlo? Mohlo je slabý dôvod na potrat. Určite by som liečbu a celkový stav prekonzultovala s farmakológom. Držím palce!💪

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
21. feb 2021

Tak ak sa plodu ozaj zastaví srdce,tak sa to stane,ale Božou vôľou /osudom,prírodou,kto ako chce toto pomenovať/a nie tvojim zabitím vlastného dieťaťa pri interupcii.

osky
21. feb 2021

@janinah presne ma to apadlo.
Co tak nechat to na osud?

any_soj
21. feb 2021

@laury77 prosím poraď sa s iným lekárom. Môj - Wallenfels - by to videl isto inak. Ak chces napíš mi správu, zajtra idem k nemu, môžem sa ho spýtať, či ti môžem dať jeho súkromné číslo, ak by si nechcela volať cez ambulanciu...

148terka148
21. feb 2021

@any_soj ty chodis k nemu? A spokojna?

any_soj
22. feb 2021

@148terka148 áno chodím, áno spokojná 🙂 dochadzam z Brezna....

dzejsik
22. feb 2021

@pribinak súhlasím, určite volať čím skôr aj ku kardio, aké sú možnosti zmeny liekov

79bublinka
25. feb 2021

@laury77 Ake su to lieky na srdce??? Ja som brala lieky na srdce ked som bola tehotna aj ked som kojila

klip0
25. feb 2021

@laury77 mas nieco nove?

lavienocka
5. mar 2021

Áno Dr Wallenfels skus sa kontaktovať s nim. Toľkým mamičkam vraveli, že sa narodí choré dieťa a narodilo sa zdravé. A keby sa narodilo aj choré, predsa len darujes mu život lepšia možnosť ako UPT. 😉 Počula si niekedy o Gianne Berettovej? Veľmi inšpiratívny príbeh. Prajem šťastia. 😊

annaagy
30. apr 2021

@laury77
Myslienky o tom, co je potrat, myslienky na zamyslenie nielen pre zeny, ale aj pre muzov:

Ženám som hovorila, že ich bábätko je len zhluk tkaniva. Nikdy som sa ich neopýtala, či neuvažovali nad inou možnosťou, ako stať sa rodičom alebo dať svoje dieťa na adopciu. Len sme brali ich peniaze a podvádzali ich. Ľahli si na stôl a potrat sa vykonal bez toho, aby počuli pravdu o priebehu zákroku. Nikdy sme im nehovorili o bolesti. Nikdy sme im nepovedali, že ich dieťa bude roztrhané na kusy. Po potrate sme museli nájsť všetky časti telíčka. Volali sme ich PP – produkt počatia alebo kúsky detí a robili si z toho žarty.

Presne takúto starostlivosť dostávajú ženy v potratových klinikách. Sú oklamané a zneužité pre peniaze. Ich deti sú na smiech, roztrhané na malé kúsky. Odtrhnú im ruky, nohy a časti hrudníka, a zamestnanci potratových kliník takto pracujú každý deň. Deti nie sú zhluk buniek. Sú to ľudské bytosti a ich matky trpia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre