Tri biochemické tehotenstvá za sebou

24. aug 2024

Ahojte žienky,
za rok čo sa snažíme o bábo som mala za sebou 3 biochemické tehotenstvá. Začala som krvácať vždy cca v 7 týždni, ešte pred prvým sonom u dr. Môj doktor ma nijako nerieši. Nanajvýš mi urobil folikulometriu na 12ty deň cyklu. Je jeho postup naozaj správny a treba len čakať kedy sa to konečne podarí, alebo by som mala na vlastnú päsť absolvovať vyšetrenia? Mám 34 rokov, pred rokmi som išla k nemu, lebo v meste bol považovaný za odborníka. Mám známe, ktoré tvrdia, že bez neho by dieťa nemali. Mrzí ma jeho prístup/neprístup ku mne po týchto skutočnostiach. Alebo som len premotivovaná, a takto by to neriešil každý?
Pri prvom som si povedala, nevadí hlavne, že viem že môžeme mať bábo. Pri druhom ma to zložilo, ale život ide ďalej. Teraz pri treťom som sa už ani nevedela tešiť a tak nejak som to čakala, čo sa aj potvrdilo.
Mali ste to tatko niektorá? Ďakujem za Vaše skúsenosti.

michaela789
24. aug 2024

No podľa mňa to normálne nie je, že to nerieši. Mne po jedinom biochemickom, čo som mala, hneď riešil hormóny a zistil že mám nízky progesterón. Po nasadení liekov zrazu nebol problém.

petamich
24. aug 2024

Po druhom mi povedal, ze to nebude nahoda a poslal nas na vsetky mozne vysetrenia

kiki68
24. aug 2024

Isla by som na zaklade mojich skusenosti do CAR a lekara dalej neriesila. Ja som mala vdaka takemu pristupu prve dieta v 35, akurat, ze prve taketo potraty zacali niekde okolo 23/25 rokov a dalej sa to natahovalo iba horsie a horsie. Niekde chyba bude, treba aj muza poslat na spermiogram totiz, spravit vela vysetreni, toto urcite v centre

autor
24. aug 2024

ďakujem...teraz neviem čo mám robiť, strácam dôveru v neho. Pri poslednej prehliadke kde mi robil folikulometriu (nič viac) mi povedal že nevidí dôvod aby sme nemali dieťa. Že nechal by nám dva mesiace a potom do centra. Že on nám nemá ako pomôcť. Ale všade čítam, že baby dostávajú progesterón, robia im lekári hormonálny profil atď. Sama si kladiem otázku, či keby bolo embryo zdravé tak sa udrží nech je čo je, alebo je to naozaj len povedzme nízkou hladinou progeterónu. Alebo mám zlú zrážanlivosť krvi.

autor
24. aug 2024

@kiki68 my sme v CAR boli ešte vo februári. Partner mal robený najvyšší spermiogram, kde jeho výsledky boli OK. Ja som mala zvýšený prolaktín. Ale ovuláciu si myslím, že mávam každý mesiac (buď potvrdená dr, alebo vtedy v car, alebo na základe teploty ktorú meriam). Tam mi chceli robiť priechodnosť. Čo neviem či má zmysel keď otehotnieť viem, ale možno sa mýlim. Ale teda asi máte pravdu a pôjdeme cestou centra. Aj keď tomu sme sa chceli vyhnúť vzhľadom na dochádzanie.

kiki68
24. aug 2024

Ja by som isla do CAR, on uz naozaj nema velke vo spravit, lepsie ked to spravia v centre a hlavne nie ten zaklad pre muza od nejakeho urologa ( to mal aj moj ex taky a pritom zjavne bol Problem aj z jeho strany). Lebo kazde to sklamanie je hrozne. Oni davali Progesteron predtym kazdej, len vraj to tiez nemusi udrzat

kiki68
24. aug 2024

Moja sesterka inak mala toto, mala asi 18 mikropotratov, potom tie vacsie, potom mimomaternicove ( tam dosla o jeden vajecnik), jedno dieta zazrakom donosila. Druhe chcela a vtedy po Tom dalsom 3 potrate, co jej uz islo o krk, tak vtedy jej zistili nejaky lupus, raritnu formu. A to uz boli v CAR predtym. Ale jedno dieta ma, to druhe vzdala. Uz sa bala po tom ako skoro vykrvacala. Ale tak vzdy moze byt nejaky zadrhel, ze budes brat prednison a pojde to, netreba to vzdat

autor
24. aug 2024

@kiki68 keď mne môj doktor vlastne nič nespravil. Vyšetrenia, ktoré sme mali boli z našej iniciatívy v CAR. Ale musíme to zobrať teda do vlastných rúk. Ja už ani neviem čo cítim, už sa neviem tešiť z dvoch čiarok, zároveň necítim veľký smútok keď opäť začnem krvácať. Neviem ale či by som dala to čo Vaša sesternica. Som racionálny človek, pragmatický, ale každý ten "potrat" mi uberá na sile ďalej pokračovať.

macka10
24. aug 2024

Ja mám za sebou 3 potraty, už po druhom má lekár poslal na všetky vyšetrenia - hematologia a genetika - to v našom prípade stačilo, všade sa niečo našlo, pichala som fraxiparin, užívala lieky a mám 3 deti. Toto všetko sú obyčajné vyšetrenia na ktoré máš po toľkých potratoch nárok. Zmeň lekára, vypytaj výmenné lístky a celé si to obehaj, genetiku aj manžel. Pár odberov krvi a hneď budete vedieť kde je problém. Plodni ste, keď otehotnieš. Môžeš mať poruchu zrážanlivosti krvi, genetickú poruchu, hocičo, nečakaj ani chvíľu už, zbytočne sa trápiš. Držím palce

kiki68
24. aug 2024

Toto uplne rozumiem, doteraz pozeram na deti v takom veku, ze keby to vtedy vyslo. Vies tie deti by uz boli v podstate velkaci teenageri… Ale tak nam sa podarilo raz, sesterke tiez sa podarilo raz donosit, podari sa urcite aj Tebe. No sesterka, my sme nevedeli, ze je tehu, dovalila sa ako velka voda 2 mes po porode ak a kocikom ku nam. Skoro sme odpadli. Potom nam vysvetlila, ze preco. To druhe uz nezahmlievala, ze sa trapia.

kiki68
24. aug 2024

@macka10 inak toto je fakt, poznam presne tieto pripady. U mna nakoniec fungoval nejaky override systemu a riedenim krvi tehu aspirinom, do toho progesteron brat vyssiu davku a velmi dlho v tom tehu a tiez magnezko. Telo sa branilo do 10tt ako lev, ale vyhral syn 😀 Alexander je od narodenia ako riaditel zemegule 😂 Ten sa nedal

autor
25. aug 2024

@kiki68
@macka10
Ďakujem za povzbudenie. Verím tomu, že nájdu riešenie aj pre nás a dočkáme sa vytúženého dieťatka 🙂

dasim
27. aug 2024

Určite sa nenechaj odbiť tým, že on nevidí problém, aby ste dieťa mali. Evidentne nejaký problém je. Ja som mala v minulom roku 2x MA prvý v cca 7tt a druhý v 12tt. Po absolvovaní vyšetrení na hematologii a endokrinologii mi zistili zvýšenú zrážanlivosť krvi a tiež poruchu štítnej žľazy. Beriem lieky a som sledovaná celé tehotenstvo a momentálne som v 29tt. Hneď po prvom pozitívnom teste tiež preventívne Utrogestan na udržanie tehotenstva mi predpísal, ale tak to aj vekom, keďže mám už 38. Je veľmi smutné takto ťa nechať sa trápiť, keď možno stačí len trošku niečím dopomôcť a nemusela by si to prežívať opakovane. Žiaľ, niekedy keď sama netrváš na nejakých vyšetreniach a nedomáhaš sa ich, niektorí lekári to nechajú tak, veď skúšaj...Držím palce

sense
27. aug 2024

Mňa až po 3 MA, a aj tak príčinu nezistili okrem protilátok ktoré boli ešte v norme, ale teda mám aj dieťa napriek protilatkam

autor
27. aug 2024

@dasim asi som urobila chybu v tom, že nie som neoblomná. Predsa len si vravím, že lekári nemajú radi, keď príde pacient veľmi premúdrelý z internetu. A že ja som si to len tak naštudovala niekde na fóre. Včera som bola na vyšetrení krvi (na vlastnú žiadosť), a rovnako aj mne vyšli zlé hodnoty PT quick a D-dimér. Som objednaná k hematologičke na komplexnejšie testy. Zároveň mám ísť o 2 týždne k môjmu dr na bežnú ročnú prehliadku. Donesiem mu tam tieto papiere. Ak teda naďalej usúdi, že o nič nejde, beriem kartu a budem nútená hľadať iného dr. Nechcem spochybňovať jeho odbornosť. Predsa len má roky praxe, je to odborník. Ale niekedy mám pocit, že starší dr (rovnako už aj on, má cca 65 rokov) už ako keď neriešia. Vrchol kariéry majú za sebou, po tých rokoch možno už aj cítia vyhorenie a robia len tak zo zotrvačnosti. Možno sa mýlim a krivdím mu, možno som mu len nesympatická, neviem. Lebo do teraz som od známych počúvala len to, ako im k bábu pomohol. Mne doslova povedal, že nám nemá ako pomôcť. Že otehotnieť viem.

bejbs123
29. aug 2024

7tyzden je uz dost,testy boli riadne silne? Preco ste nezasli skor k doktorovi a nepoziadali ste ho o progesteron? Ja by som bola na vasom mieste uz ovela asertivnejsia

autor
1. sep 2024

@bejbs123 lebo som mala za to, že je to lekár s dlhoročnou praxou, a keď dostane takéto informácie od pacientky tak mu automaticky trkne, aha môže to byť toto, vyskúšame tieto testy, nasadíme tieto lieky....očakávam od lekára, že vie čo robiť. Ja som vyštudovaná v inom odbore, a preto som sa miešať iným do práce nechcela. Ale vidím, že to asi v našom zdravotníctve naozaj bez toho nejde. A potom sa hnevajú, že ľudia chodia "múdri" z googla.
Poučená na vlastnom príbehu, a snáď to na štvrtýkrát vyjde a dočkáme sa bábätka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre