Tehotenstvo po missed abort

27. aug 2024

Ahojte žienky. Som tri týždne po kyretáži z dôvodu MA v 7tt. Dnes som bola na kontrole u lekárky, všetko je v poriadku, dokonca mi cez víkend prebehla ovulácia, dnes mi to potvrdila. Avšak povedala mi, že tehotenstvo odporúča až po 6mesiacoch. Keď som sa jej opýtala z akého dôvodu, či sa jej niečo nezdá, tak povedala, že je naozaj všetko v poriadku, ale že pre istotu z dôvodu, aby sa to nezopakovalo. Celkom som zmätená z jej odporúčania, keďže je všetko OK, myslím, že pol roka určite čakať nebudeme 🙂 Po akej dobe ste sa snažili vy, a kedy sa Vám podarilo? Brali ste niečo na podporu otehotnenia? Ďakujem ❤

ivik4
27. aug 2024

Otehotnela som 3 mesiace po MA a znovu som v 5mesiaci ,,potratila".
Pol roka by som isto necakala, ale tie 3 urcite. Nebrala som nic

autor
27. aug 2024

@ivik4 To ma veľmi mrzí 🙏 Aj Vám zistili, prečo sa to opakovalo ?

ivik4
27. aug 2024

Hej hej

kvadrinkaaa
27. aug 2024

Ja som otehotnela dva mesiace po potrate, ale ja som nešla na kyretáž, ale čakala som na samovoľný potrat. Už mám pol ročnú zdravú dcérku.♥️držím palce.♥️

danielinda
27. aug 2024

Uz sa odporuca pockat aspon 1 cyklus, 6 je zbytocne vela. Ja som potratila 2 krat a vzdy som otehotnela v tretom cykle od potratu. V tretom tehotenstve mi nasadili fraxiparin na zaciatku preventivne a poslali ma na hematologiu, kde aj zistili moznu pricinu potratov, takze som si fraxiparin pichala cele tehotenstvo a teraz tu uz mam maly zazrak pri sebe 😉

autor
27. aug 2024

@danielinda Áno na hematologiu mám aj ja výmenný lístok, otázne je ako rýchlo sa tam dostanem :(
@kvadrinkaaa Ďakujeme ❤

ivik4
27. aug 2024

Tam by Ta mali vziat hned, mne nasadili posledne tehotenstvo fraxik zo dna na den

rachel36a
27. aug 2024

Keď si mala kyret tak minimalne 3 mesiace sa odporúča pockat

marcela199
27. aug 2024

Nam bolo povedane čakať 600nedelie, a tak 3 menštruacie. Nam sa sice zadarilo až po 8 mesiacoch od potratu (v aprili som mala potrat, v decembri som otehotnela) aktualne 39tt a všetko ok☺️ myslim si že sa netreba unahliť ale pokial sa budete citiť ok tak preco to neskusiť aj skor ako o 6 mesiacov. Podľa mňa aj tak telo si rozhodne o tom kedy prijme tehotenstvo.
Prajem veľa šťastia☺️

tehotenska_masaz
27. aug 2024

ahoj, ja som mala MA v 10tt, babatko sa prestalo vyvijat v 8+tt. odporucali nam pockat 2-3 cykly.🙏🏻

okm221
29. aug 2024

Mne odporúčali po setrnom kyrete aspoň jeden cyklus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre