Takto som na tom ja

zuzka0505
4. jún 2024

Poslednú MS som mala 30.3.24 keď mi meškala nasledujúca 13dní zašla som k lekárovi, mala som extrémne príznaky, nizky tlak 85/50 h a extrémnu únavu že som doslova zaspávala po stojačky plus ďalšie a teda či nejde o mimomaternicové. Tehotenský test mi deň pred mrchou ukázal dve totožne hrubé čiarky.
Lekar mi teda potvrdil tehu a ze sa mam ukázať o dva týždne. O dva tyždne s tym že som sa zžila s tymi prejavmi a vlastne aj bola za ne rada...lebo som si myslela ze je vsetko ok. Ostala som v šoku keď mi lekár oznámil že to nie je dobre že je to strašne malé...urobili HCG odber 51600. Ešte v ten deň som išla do Galanty za inym Dr. Dva rozne pristroje ten isty záver...nevyzerá to dobre...mala som prisť o 3dni. Prisla som o 3dni opať to iste nevyzera to dobre...dal mi ďalšie 3dni...kym som prišla domov prišla mi notifikácia z poisťovne ze som 3.6 objednana na kyretáž BariGroup...brali mi krv a v šoku som musela podpísať súhlas..pričom som si myslela že je to iba ten informatívny.. S plačom som volala do SC k dalšej lekárke vzala ma. Záver dvojičky sedí na 6tt a nie na 8+4ttpodla MS ovulácia bola 16.4 dr mi dala 1tyzdeň..tiez to nevidí ružovo.Na kyret by som len tak nešla a tak čakám čo s nami bude.

abcmajacba
5. jún 2024

@zuzka0505 joj to ma mrzí, drž sa 🥺. Hádam to ešte bude dobré, posielam veľa sily 💪.

domka222
5. jún 2024

@zuzka0505 prikláňam sa k lekárom. Od pozitívneho testu je to už niečo vyše mesiaca.Čiže tehotenstvo by už malo byť dobre viditeľné s činnosťou srdca. Veľa šťastia 🍀

sunsea
5. jún 2024

@zuzka0505 ahoj, ako to nakoniec dopadlo? Chcem ťa len povzbudiť, že hneď na kyret určite nie, bojuj ďalej, ovulácia mohla byť posunutá....

zuzka0505
autor
5. jún 2024

@sunsea ahoj.
Ďakujem. Zajtra idem na kontrolne USG, dám vedieť ako som nakoniec dopadla.

zuzka0505
autor
5. jún 2024

@domka222 ovulaciu som mala 16.4...mozno pri jednoplodovom uz mohla byt vidieť akcia srdiečka no ja cakam dve preto sa stále spolieham na to že ešte môže nastať progres. Realne som v 6+4tt

domka222
5. jún 2024

@zuzka0505 však ale ak si mala dostať ms na konci apríla alebo cca začiatok mája a test si mala už vtedy pozitívny, tak mi to stále vychádza, že o tehotenstve vieš už viac ako mesiac a tam musí byť už vidno niečo viac a tehotenstvo musí byť už "staršie " ako 6+4. Podľa toho,čo píšeš by si mala byť uz niekde cca 9-10 tt.Samozrejme jasnú odpoveď ti dá lekar

zuzka0505
autor
5. jún 2024

@domka222 sama viem že toto nie je priaznivá prognóza. Od poslednéj MS je to správne 9-10tt no podla dr a ovulácie som tehotna 6+3tt. Toto je moje druhe tehotenstvo, prve bolo pred 16r mala som 17r. Uz som si myslela ze prirodzene neotehotniem teda toto je vytúžené, síce som realistka..ale po tom všetkom sa strašne chcem vyhnúť kyretáži...tak čakam v piatok budem vedieť viac...snaď sa tu najdu aj také ako ja čo sú ochotné čakať aj napriek zlým prognozam.

lucia__27
9. jún 2024

@zuzka0505 ahoj ako si dopadla?

evickuska
10. jún 2024

@zuzka0505 velmi drzim palce

sunsea
10. jún 2024

@zuzka0505 dúfam, že si v poriadku 🙏

bambieblue
1. júl 2024

@zuzka0505 Ako si teda dopadla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre