Tabletky na vyčistenie po vstrebaní plodu - skúsenosti

renate43
4. mar 2021

Dneska my v 9 tt potvrdili vstrebanie plodu . Takže my ponúkli možnosť namiesto kyretu tabletky myfegyne a zajtra Cyprostol že ma dostaviť krvácanie. Ak to nepomôže tak po víkende zase dostanem tie isté tabletky. A až potom kyret. Máte s tým niekto skúsenosti. Pomohlo ? Ako ste to znášali? Ďakujem za všetky odpovede.

eva1235
4. mar 2021

@renate43 ahoj, tiez som to zazila pred mesiacom. Plodu prestalo bit srdiecko v 10tt. Byvam v AT a tu predpisuju tablekty vzdy pokial je to mozne, kyretaz robia az ked je to fakt nutne. Priamo v ordinacii som musela zjest jednu tabletku a za 48 hod. dalsie dve a potom znova o 3 hod. dalsie dve. Upozornovali ma nech si pred tym zoberem tabletku na bolest. Zobrala som si len 1 igalgin a to bolo chyba, mala som si zobrat nieco silnejsie alebo aspon dve tabletky. Mala som hrozne bolesti, fakt velke a este som aj vracala nevedela som ani na wc prejst sama. Ale po cca pol hod. to ustupilo a bolo znova ok a potom o 3 hod. ked som mala dalsie tabletky brat znova taka ista bolest a potom uz bolo dobre. vecer ked som isla na wc som uvidela plodik na toaletnom papieri. Velky sol ☹ ... tak ti drzim palce. 🙂

renate43
autor
4. mar 2021

@eva1235 ja tiež bývam v AT. A môžem sa ešte opýtať kedy začalo účinkovať? Mne hneď dali aj tabletku na bolesť a proti zvracaniu. To musím zajtra zobrať. Hej aj ja tak isto dneska ráno som si dala tu jednu v ordinácii a potom zajtra tie ostatné 4 tabletky musím si zobrať. Lebo sa píše ze do 7 hodín ma nastať krvácanie. A zatiaľ nič 😞

selest
4. mar 2021

V pohode v 8tt bolo to ako silnejsia ms ale dalo sa to v pohode zvladnut. Drzim palce

renate43
autor
4. mar 2021

@selest a kedy to začalo účinkovať ak da môžem opýtať?

selest
4. mar 2021

@renate43 vies co mne dali len na doma 2 tabletky, ja som bola v uk. A jednu som si dala na obed a kazali ze ak nezaberie mam si dat druhu na dalsi den. Tak do dalsieho dna som cakala a nic, uz som myslela ze si dam aj druhu a nakoniec asi po 24 hodinach sa to spustilo.
A lieky na bolest je dobre mat, ja som hned brala kodein v niekolkohodinovych intervaloch, to mi tiez dali v nemocnici. Kedze som mala uz skusenost z potratu doma v 12tt tak som zhruba vedela co ma caka, ale v tom 8tt to bolo v pohode zvladnutelne. Skor ta psychika bola to horsie nez bolesti..
A dobre je nebyt sama doma predsa keby daco, ale to ti iste povedali v nemocnici.

eva1235
4. mar 2021

@renate43 mne po tych tabletkach co mi dali v ordinacii neprislo ani krvacanie, no prislo ale to bolo fakt velmi slabucke. A ucinok po tych 4 tabletkach som mala hned...

renate43
autor
4. mar 2021

@selest mne dali jednu. A ďalšie 4 ktoré neviem presne načo slúžia tak musím si zajtra dať. Hej hej je tu primne manžel, zobral si dovolenku. Keď nezaberie tak pondelok musím ísť pre ďalšiu potratovu tabletku keďže tu v AT do ruky nedajú. Tak dúfam ze pomôže a vyhnem sa kyretu. Ďakujem za odpoveď

renate43
autor
4. mar 2021

@eva1235 ďakujem za odpoveď. Dúfam že budú účinkovať 🙏🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre