Som na Lexaurine a chcem bábo

weronikabrko
12. jún 2017

Ahojte milé mamičky.
Môj príbeh je smutný no prosím o rady. Žiadna hanba ani nič, život si nevyberá.
Potratila som v 19rokoch, samovoľne, brala som lieky na smútok,kto nezažil nevie. Rodičia sa rozvádzali,stres v práci a zase lieky. Ocino mi zomrel tragicky a náhle keď mal 47 rokov,ja 22 rokov vtedy...môj vzor,moja cesta,moja pomoc,moja útecha. Som už vyše 3rokov na Lexaurine kvôli stavom, dávka vysoká no vysadzujem na 1*ráno a 1*večer po 1,5mg. Čiže odvykacka a ťažká,kto nebral nepochopí. Chcem mať bábo ale bojím sa kvôli potratu. Nechcem brat Lexaurin keď by som bola tehotná no chcem sa spýtať ak ma niektorá takú skúsenosť viete mi poradiť ako ste to zvládla? Užívate ho aj tehu?Blbé komentáre si nechajte! Ďakujem W.

lorela
12. jún 2017

@weronikabrko Nemám síce skúsenosť ale aspoň krátky názor by som chcela vyjadriť.
Podľa mňa by bolo rozumné najprv sa dať do poriadku po psychickej stránke. Po pôrode sa ti môže stav niekoľkonásobne zhoršiť už len vplyvom hormónov, popôrodným stresom...

obsadenemeno
12. jún 2017

@weronikabrko ked napises "blbe komentare si nechajte" tak len vyprovokujes viac "blbych" komentarov......

a inak sa treba dat dokopy PREDTYM ako otehotnies. Inak chudak babo 😒

dominika7990
12. jún 2017

Tak ako píše lorela najprv sa daj do poriadku psychicky a až potom rozmýšľaj nad babom. Lebo keď sa to babo narodí budeš mat viac stresu ako teraz.( nevyspatost, koliky, uplakané babo atd) Plus aj tvoje telo potrebuje Detox pred tehu. Nebodaj by si brala lex počas tehu niečo by sa babu stalo alebo by sa nenarodilo zdravé a potom si to pôjdeš rovno hodiť... je jedno či nejaká to počas tehu brala, lebo to že jej sa narodilo zdravé babo neznamená že sa narodí aj tebe :( chod k odborníkovi na odvikacku, nájdi si psychológa ktorý ti dá aj hlavu do poriadku a potom šup na bábätko. Aspoň budeš vedieť že pre zdravie toho drobca urobíš naozaj všetko. Pokial si ale myslíš že bez liekov nebudeš vedieť byt tak radšej babo ani nerob. Tiež som pred tehu sem tam ficala na stilnoxe. No celé tehu som si ho nedala a ani si ho nedám zodpovednosť čo mám voči tomu malému 5mesacnemu bábätku mi to nedovolí. Mama má byt príkladom a vždy pri zmysloch aby vedela pohotovo zareagovať. V rodine je tiež jedna závislá na lexaurine a keď je zavyslost je to ťažké lebo niekedy si v tom stave ani neuvedomuješ koľko tabletiek do seba dáš...Držím ti palce aby si zvolila správny postup a mala zdravé babo

weronikabrko
autor
12. jún 2017

@dominika7990
Ahoj,ďakujem za tvoju odpoveď. Môj stav je po psychickej stránke na vážkach, ťažko povedať.. priateľ je väčšinou v práci a ja sama, niekedy mi to nevadí inokedy mám nervy až vybuchnem. Našla som si koníčky, mám psíka, šteniatko ktoré mi dáva neskutočne energiu a aj skalku a snažím sa stavy ventilovať. Doktor mi povedal že buď to dám sama alebo zase na nejakých liekoch, musím chcieť sama. Takže sa snažím ako sa len dá, po potrate sa neskutočne bojim mať bábätko a druhý krát to zažiť nechcem. Toľko bolesti a výčitiek

dominika7990
12. jún 2017

@weronikabrko preto by si mala vyhľadať aj psychológa. Ten ti to v hlavičke ,, napraví " a tebe sa aj bude ľahšie odvykat.Viem o com píšem sama som ho navštevovala 3x do týždňa tri mesiace keď som ako blbá 18.rocna podľahla tvrdším drogám a pokusu o samovraždu.... A som mu vďačná do teraz lebo mi pomohol sa psychicky dať doporiadku a ,,opravil" mi hlavu 🙂 Aj odvykanie bolo vďaka nemu oveľa ľahšie... čiže klasického lekára ktorý ti chce len hodiť ďalšie lieky vynechaj a chod za odborníkom ktorý hľadá problém hlbšie ako len v tabletkách... bokial si už ty rozhodnutá sa liečiť bude to oveľa ľahšie s jeho pomocou ako bez nej

waggi
12. jún 2017

Verím, že to muselo byť ťažké, ja sama neviem ako by som to zvládla keby sa mi takéto niečo stane. Popravde by som asi tiež potrebovala nejaké lieky, pretože to je asi najhoršia vec čo sa môže budúcej mamine stať ale tak ako si napísala a čo ti vlastne povedal aj doktor, musíš chcieť a dokázať to sama. Evidentne sa veľmi snažíš sa dať do poriadku ale musíš prekonať aj ten strach z toho, že by sa to mohlo stať znova, musíš myslieť pozitívne, keď sa potom bábätko narodí tak sa ti život krásne presvetlí a verím, že sa budeš cítiť oveľa lepšie, bude ti prinášať veľa radosti takže ono samé o sebe bude pre teba veľký liek 🙂 Budem ti veľmi držať palce

weronikabrko
autor
12. jún 2017

@weronikabrko
Ďakujem za odpoveď. Hľadala si pomoc u psychológa či psychiatra?

dominika7990
12. jún 2017

@weronikabrko u psychológa.

3009
12. jún 2017

@weronikabrko treba ti psychiatra i psychológa v jednom. Na odvykanie od Lexaurinu ti bezpodmienečne treba psychiatra, bez neho to nedáš. Mám s tým skúsenosti. Psychológ ti zasa poradí ako sa vysporiadať s potratom. Drž sa a začni ihneď. Neodkladaj to. V prípade nutnosti ti psychiater poradí, aké lieky sa dajú užívať aj počas tehotenstva - určite ale nie Lexaurin.

weronikabrko
autor
8. júl 2017

Ahojte babenky
Ďakujem vám všetkým za rady ktoré ste písali. Po dlhých dňoch premýšľania som sa rozhodla ísť k psychiatrovi, mám už aj papier no doktor má momentálne dovolenku...
Idem sa tam hneď objednať ako začne ordinovať, čakať už nebudem. Našla som si dokonca novú prácu tak prídem na iné myšlienky 🙂
Ďakujem ešte raz a držte palčeky 🙂

chiccco
5. okt 2018

@3009 ahoj čítala som že máš skúsenosť s odvykanim od lexaurinu,prosím ako dlho ti trvalo kým sa dalo telo do normálu?

weronikabrko
autor
5. nov 2018

@chiccco
Ahoj no popravde je to beh na dlhé trate . Chodím ku psychiatrovi a ľutujem že som našla skôr. Dal mi potrebné lieky aby som sa postupne ale isto zbavila závislosti. Z dávky 3-4 tab 3mg za deň som na 2x1/2 1.5mg denne. Ale trvalo to vyše pol roka. A to som ,,čistá,, stále neni. Treba na to čas, pevnú vôľu a zamerať myseľ na niečo čo ta baví. Na lexaurine sa nedá prestať zo dňa na deň ak si závislá. Môže to mať rôzne nasledky. Ja som bola a dosť závislá a ešte som, no dávka minimalna. Pomáha mi PERSEN FORTE A MEDOVKA- čaj. Tiež chcem bábo a psychiater tom vie. Neviem v akom množstve ho berieš a ani ako dlho. Či ti ho dáva tvoj lekár alebo chodíš k psychiatrovi.. Ak chceš kľudne ešte napíš poradím viac.

3009
5. nov 2018

@chiccco až teraz som si všimla tvoj dotaz. Mne to trvalo cca 3,5 mesiaca, ale ja som ho neužívala dlho, len cca 2 mesiace, ale pravidelne a to mi predpísala lekárka a tvrdila, že za tak krátku dobu sa závislosť nezíska, ale veruže získa. Lexaurin a jemu podobné lieky sú zradné v tom, že ti síce rýchlo ulavia, ale len na krátku dobu a vzniká od nich závislosť a potom sa jej zbaviť je ťažké, lebo ak ho vysadíš, tak automaticky nastanú abstinenčné príznaky a tie sú niekedy horšie ako samotná choroba pre ktorú si vôbec Lexaurin začala užívať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre