Samovoľný potrat verzus kyretáž

alka97
2. jún 2023

Ahojte! Bohužial, v 8.tt mi bola diagnostikovaná anembryomola( prázdny gestačný vak). Po 2 rokoch snaženia, to je pre mňa psychicky veľmi náročné, gynekológ ma ihneď poslal na kyretáž. Keď som navrhla počkať na samočistenie, tak jediné čo mi povedal, bolo že som nezodpovedná. Ja som sa napriek jeho názoru rozhodla týždeň počkať, začala som špiniť a mierne krvácať, ale už 4 dni je to veľmi slabé a nerozbieha sa to. Myslíte, že naozaj riskujem so svojím zdravím ? Mám panický strach z narkózy a tomu kyretu sa chcem naozaj vyhnúť. A poprípade, máte nejaké skúsenosti s potratovou tabletkou v BA ?

dzulli1980
2. jún 2023

Podľa mňa je to už dosť vysoký týždeň tehotenstva na to, aby sa žena vyčistila sama ... neriskovala by som.

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vikisisi
2. jún 2023

@alka97 ahoj, je mi moc ľúto, v BA jedine v Ružinove ti vedia podať túto tabletku v prípade zamlčanych potratov

mima172
2. jún 2023

@alka97 Pri mojom poslednom potrate som sa chcela vyhnúť kyretu, nakoniec som po 3t čakania na kyret šla. Podľa mojej Dr som ešte kľudne mohla čakať, no ja som to už nedávala psychicky. U mňa to ale nebol prázdny GV ale plod, ktorému bola v 8tt potvrdená akcia srdca, v 9tt už bez AS, kyret v 12tt. V prípade prázdneho GV by som určite zvolila vyčkávací postup. Piješ alchemilku? Kľud aj liter denne + tepla vaňa, dlhé prechádzky... Držím palce ✊

mamelka
2. jún 2023

@alka97 ja som bola vo vyššom tt-11 a v 12tt mi aj tak museli robit kyret. Verím,že to boli, no ak ti môžem napísať za mňa, lepšie hneď na kyret. Inak mne dali aj 3 potratove tabletky(Nemecko) a nepomohlo. Píla som čaje,víno, kúpeľ a nič.o týždeň by som mala termin💔

aliaray1
2. jún 2023

@alka97 misoprostol v Ba iba v Ruzinove.

terry658
2. jún 2023

@alka97 ja som skúšala nechať to na prírodu. Avšak moje telo to samo nezvládlo. Po 36 hodinách neskutočných bolestí kedy som si trhala vrasy len aby som to už necítila, sme šli na pohotovosť a podstúpila som kyret. Ani pôrod tak nebolel ako tento nevydarený spontánny potrat. Ja by som to už doma absolvovať nechcela ani za milión.

alana1
2. jún 2023

no pri anembryomole by som neriskovala cakat na samovolne spustenie...moze sa ti z toho vyvinut mola...a to by bol uz iny problem...tiez som mala anembryomolu a dr ma okamzite posielal na cistenie, lebo pri tom hcg stupa a tehotenstvo sa drzi...a mola sa vytvara...

stannkal
2. jún 2023

@alka97 ahoj, ja som mala 3x potrat a 2x z toho samocistenie, raz v 12tt. U mňa sa to tiež rozbiehalo len slabým krvácaním a asi po 5 dňoch som potratila. Pri MA je normálne ze sa potrat spustí aj po niekoľkých týždňoch. Tu na SK sa často straší otravou a infekciou, ale není to nijak štatisticky podložené že by kyretaz bola bezpečnejšia metóda. Jedenkrát ma doktor takýmto strašenim nahovoril na kyretaz ale potom som to oľutovala, prirodzene potraty som znášala lepšie. Každá žena by mala mať právo rozhodnúť sa a dostať adekvátnu starostlivosť.

mandevilla
2. jún 2023

Ahoj. Mňa tiež všetci prehovárali, a tlačili do kyretaze, vrátane lekárky. Chcela som čakať. Strašne ma to ubijalo ten tlak z každej strany. V mojom prípade to prišlo samé od seba. Nebola som tvrdohlavá, len som chcela dať tomu šancu aj prirodzene. Počkala som nejakú dobu. A prislo to. Staršiu som kocikovala. A naraz pocit, že ide zo mňa nejaká tekutina. Ledva som prišla domov a držala stehná. Stihla som wc, neskôr vaňu. Bolo toho veľa. Ale zvládla som to. Potom na kontrolu k svojej gynde. Povedala som jej všetko na rovinu. Že som absolvovala vyšetrenie v nemocnici, ako chcela.. A nakoniec z toho vycúvala a čakala. Ostali tam nejaké zvyšky. Počkali sme do prvej menštruácie a všetko sa docistilo samé. Moja gyn nakoniec priznala, že má chápe a je to ok. Že predtým robila v Rakúsku a tam je to bezne. Všetko ok. Už mám aj druhé dieťa. Po tomto potrate. Hneď po potrate. Žiadne čakanie po kyrete. Mne to neskutocne pomohlo. Mám krásne nadané dievčatko. Ktoré nám robí len radosť. Prajem veľa síl a správne rozhodnutie.

alka97
autor
2. jún 2023

@stannkal Mňa ani gyn.nepovedal, že by som mohla dostať otravu krvi alebo infekciu, iba zhodnotil, že som nezodpovedná… nedal mi vôbec na výber, automaticky kyret… keď som sa pýtala na riziká kyretáže, tak mi povedal, že je to rutinný zákrok a nemám sa čoho báť. Nikto mi nedal možnosť výberu, a ako píšeš ani právo rozhodnúť sa, čo by už dnes mala byť samozrejmosť🤷‍♀️

alka97
autor
2. jún 2023

@mima172 pijem alchemilku, gynekologický čaj a veľa tonicu+ občas si dám večer aj pohár vína, mám pocit, že to trošku pomohlo, ale stále to krvácanie je viac menej také isté 😏

veronika_sk000
2. jún 2023

@alka97 kamaratka kvoli takemu tehotenstvu skoncila az na onkologii, takze nepodcenovala by som to, lekar vie, preco to hovori, neriskuj zbytocne

alka97
autor
2. jún 2023

@alana1 Mne hcg našťastie začalo klesať, takže moly sa nebojím… to už by aj na ultrazvuku dávno bolo vidieť, ja tam mám len jeden prázdny vak

sofia1979
2. jún 2023

@alka97 ahoj ja som potratila skoro v 7tt plynule sa to spustilo a bola som v nemocnici pozreli mi eono nevideli už áno gestacny vak čiže som sa čistila krásne sama prvé dva dni keď sa to rozbiehalo boli bolesti dosť nepríjemné. Potom už ôk krvácanie trvalo od nedele do nedele dokonca, som si odsondovala aj ovulácii tak ako vždy. Na rozdiel od môjho Dr ktorý mi tvrdil že teda môže byť kedykoľvek. Čakám na normálnu mm. No ak to ide pomaly fakt nečakaj nieje to už bezpečné

mirinduska
2. jún 2023

@gejb uz to je schvalene,kamaratka ide na nu buduci tyzden do nemocnice

sima234
3. jún 2023

@alka97 ja som podstúpila kyretáž minulý rok po 10 rokoch snaženia, keď som zázrakom zostala tehotná. Ale ja som kyret chcela, celý týždeň pred tým, než som mala ísť (lebo sme ešte týždeň čakali, aj keď bolo jasné, že sa nič nezmení, ale ja som si to nechcela prepustiť) som fungovala v strachu, či to nezačne v práci, alebo niekde inde. Že budem mať bolesti a pod.

zuzinabila
3. jún 2023

@gejb ona sa ale pytala na vycistenie po anembryomole ,nie na interrupciu,takze preco by mala zabudnut na misoprostol?to sa bezne pouziva na vycistenie v niektorych nemocniciach aj na SK.

alka97
autor
3. jún 2023

Ahojte baby, ďakujem Vám za rady. Je mi veľmi lúto každej jednej z vás, čím ste si prešli 💔. Nakoniec som sa rozhodla, že pokial sa to do pondelka nerozbehne silnejšie, pôjdem skúsiť Ružinov, či by budú môcť dať tabletku. Veľmi sa kyretu bojím a je to pre mňa ďalšia psychická záťaž ale zároveň by som to chcela už všetko mať za sebou, a nejak túto moju situáciu uzavrieť.

saxana000
3. jún 2023

Su zeny co cakali aj 5-6 tyzdnov kym sa vobec rozlrvacali a vycistili sa prirodzene.ja som zacala krvacat hned na druhy den po vysadeni utrogestanu tiez cca 8 tyzden a nebolo to vobec take strasne ani bolesti ani intenzita krvacania.pockala by som este tyzden a potom riesila zakrok..

bebaa
5. jún 2023

Prvy krat prazdny gestacny vak...v 8tt som cakala dva tyzdne... vo velkych bolestiach a neznesitelnom krvacani som sla na kyret..psychicky som to nezvladlaa...
Teraz v aprili v 9tt prestall bit striecko..cakla som tyzden.. opat vo velkych bolestiach a masivnom krvacani som sla na kyret..psychika robila svoje, uz som chcela mat po. Drzim palce.

kvadrinkaaa
5. jún 2023

Ja som zvolila samocistenie. Nebolo to lahke ale nelutujem ♥️ mne to tiez začalo slabším krvácaním a po týždni som o jednej v noci dostala menštruačné bolesti a uz to šlo vsetko von. Vyčistila som sa Uplne, nic nezostalo. Bola sok v 8 tt a vyčistila som sa až 12tt. Čakala som, nedala som sa odradiť. Veľmi som sa bála kyretaze. Nie bolesti, ale ze by mi tam nieco poškodili.

alka97
autor
5. jún 2023

Dievčatá, tak nakoniec som dnes bola na tabletke, už som nechcela čakať, krvácanie bolo stále také isté… kyretáž som definitívne odmietla, psychicky som už ani nezvládla pomyslieť na to, tak rovno do BA na tabletku. Behom 3 hodín som už išla domov, nikto nemal žiadny problém, že som odmietla kyret, hneď mi ponúkli tabletku, dokonca mi 2 lekári povedali, že keď už krvácam, tak je tabletka najlepšie riešenie. Len čo som odišla z nemocnice, už mi začali bolesti. Asi po pol hodine, sa bolesti začali rýchlo stupňovať, miestami už to boli extrémy, našťastie mi ako tak zabral Ibalgin🙏 Cesta nám trvala necelé 2 hodiny, hneď ako som prišla domov smer WC, vyšiel zo mňa obrovský kus zrazeniny, myslím, že to bol gest.vak. Odvtedy žiadne bolesti, krvácam minimálne. Zajtra idem na kontrolné sono, či sa vyčistilo všetko, tak verím, že to bude ok. Baby, pokial sa bojíte kyretáže ako ja, určite zvoľte túto metódu, mne sa dnes psychicky veľmi ulavilo a konečne sa po týchto smutných týždňoch cítim dobre 🙌

kvadrinkaaa
5. jún 2023

@alka97 drzim palce aby si mala vsetko čisté … drž sa 🍀🍀🍀🍀🍀

alka97
autor
6. jún 2023

@kvadrinkaaa je to ok, maternica prázdna 🙏🙏

kvadrinkaaa
6. jún 2023

@alka97 super. Kolko ti kázali cakat na snaženie sa o dieťatko? Ja som potratila v marci a dr odporučil dva cykly.

alka97
autor
6. jún 2023

@kvadrinkaaa mne odporúčil jeden cyklus, vraj to nie je taký zásah pre organizmus… ty si mala tiez tabletku ?

kvadrinkaaa
6. jún 2023

@alka97 ja som samovoľne. Čakala som a vyčistila som sama.

alison11
8. júl 2023

@stannkal Ja som zažila cestu zachrankou kvôli tomu že sa nespustilo samočistenie a nevladala dom chodiť bolo mi hrozne zle 3týždeň bolo mrtve vo mne a na vysetrení som mala 39horúčku hneď mi spravili kyret a takmer som vykrvacala pri zakroku.Mohla som tú otravu dostať nebyť hneď kyretu.A spontánny bolel horšie ako pôrod u mňa.Pri kyrete skôr psychika z neschopnosti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre