Samovoľný potrat

martinapappova
25. júl 2022

Ahojte rada by som sa s vami poradila ohľadom môjho trápenia a zároveň co mi radite. Som 10+4tt ale plodove vajce sa nevyvija už pomaly 4tyzdne. Stale chodím na kontroly kde mi vždy len potvrdia ze je to zadržaný potrat. Rozhodla som sa pre vyčkávaci postup ale už strácam nádej ze to pôjde samé od seba. Preto sa už obraciam aj na vás dievčatá tie ktoré ste to zažili ci ste niektorá tiež takto dlho museli čakať kým to odíde a ci to vôbec prišlo. Resp. Nejake tipy ako tomu pomôcť? A kedy sa vám následne podarilo otehotnieť a ci bolo už vtedy všetko v poriadku alebo sa to nedajbože zopakovalo. Ďakujem vám všetkým za vaše skúsenosti.

gertys
25. júl 2022

Vela zavisi pd toho kolko si bola ked doslo k potratu. 10+4 mas teraz alebo to bolo led plod odumrel? Ak ti odumrel v 10+4 uz davno si mala byt na kyrete. Sama sa uplne nevycistis aj keby sa to psistilo a tak ci tak pojdes na do istenie na kyret. To ze sa ti rozklada v tele mrtvy plod nie je okej a musi von. Mozes si zbytocne ublizit. Vacsinou sa zeny dokazu samovycistit dobre len do max 5tt. Chod na kyret

7kikuska7
25. júl 2022

@martinapappova mne sa to stalo minulý rok - mala som anembryomolu - chodila som na kontrolu o 2t.,potom o 1t. A potom 11+0 začalo špinenie, o pár dní už krvácanie...
Co mi pomohlo? Pila som alchemilkovy čaj, našla som si, že pomáha stláčať bod na ruke medzi palcom a ukazovákom a tiež nejak to tak v sebe uzavrieť a rozlúčiť sa nech toto už skončí a nech môžem začať od znovu a lepšie...
Po od krvácaní som šla na kontrolu a bolo všetko fajn,doktorka povolila snahu hneď, no ja som mala zdravotné problémy, takže sme si dali pauzu. Otehotnieť sa mi podarilo na druhý cyklus - ale bolo to biochemické, a teraz na štvrtý cyklus - budúci týždeň mam prvú kontrolu tak verím, že všetko bude v poriadku 🙏
A tebe prajem veľa síl, nech to máš čo najskôr za sebou.

stannkal
25. júl 2022

@martinapappova ja som to mala tak, že plod sa prestal vyvíjať v 9tt (8 + niečo) ale k potratu došlo až presne na konci 12tt. Môže to trvať fakt dlho kým to telo zistí. Vraj ten potrat príde často v čase kedy by sa očakávala menštruácia, ak si mala predtým pravidelny cyklus. Ak chodíš pravidelne na kontroly a nemáš komplikácie tak by to malo byt v pohode.

martinapappova
autor
26. júl 2022

@gertys Hore píšem že teraz som 10+4 ale už 4 týždne ma monitorujú kvôli zamlknutemu potratu. Čiže od 6tt čakám na samovoľny potrat. Konzultovala som všetko s lekárom a povedal ze ho hneva presne tento prístup ze zeny sa navzájom strašia infekciou a ze to už dávno nie je tak ze to musí ísť hneď von. A ze potom zbytočne podstupujú kyret aj ked by nemuseli lebo je to vacsi napor na zdravie ako počkať. Ze keď je žena dosť trpezlivá tak to odíde aj samé. Pokiaľ nechce tak jasne nech ide do nemocnice ale ja čakať chcem a viem ze mi nič nehrozí. Ďakujem za váš názor ale ako iste viete pýtala som sa na názory mamiciek ktoré si prešli týmto co píšem že to dlho trvalo a koľko to asi trvalo a pripadne ci im niečo pomohlo to urýchliť. Názor na kyret som si naozaj nepýtala. Strašenie nepotrebujem. Pekný deň

martinapappova
autor
26. júl 2022

@7kikuska7 Veľmi vám ďakujem za povzbudivé slová. Chcem sa totiž stoj čo stoj vyhnúť kyretu a narkóze. Keď sa to u nás doma len spomenie tak dcéra keď to začula naposledy omylom začala plakať ze nechce aby som šla do nemocnice ze sa o mňa boji. Dúfam ze sa mi to onedlho rozbehne samé. Vliali ste mi nádej

ankare
26. júl 2022

@martinapappova mrzí ma, čím si prechádzas a čo prežívas. Posielam ti objatie! ❤️
Páči sa mi prístup lekára, ja som tiež za prirodzené vyčistenie. Kyret nie je sranda a môžeš mať následky do konca života.
Držím palce,aby sa Ti to už čoskoro spustilo samo a aby všetko dobre dopadlo.

ankare
26. júl 2022

@martinapappova ja som sa vyčistila sama, bol to akoby silnejší a dlhsi menzes, odchádzali zo mňa dosť veľké kusy.

niikoletka
26. júl 2022

@gertys vôbec nemáš pravdu, prešla si si tým? Telo sa dokáže vyčistit samo v inych štátoch do 12tt väčšinou vôbec nezasahuju

rivini
26. júl 2022

@martinapappova daj si predpisat cytotex. Otvori krcok a vypudi plod

niikoletka
26. júl 2022

@martinapappova záleží od toho ako rýchlo klesá hcg. Ja som pila alchemilku, víno, veľa som sa hybala chodila som na dlhé prechádzky a upratala celý byt a dávala som si horúce kúpele viackrát do dňa. Vyčistila som sa pekne sama dvakrát bez komplikácií.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre