Samočistenie alebo kyret

5. okt 2024

Ahojte,rada by som sa spytala na vase skusenosti.Tehotenstvo skoncilo v cca 6.tyzdni,na sone len gestacny vak 1cm,ktory nerastol.Chcem sa spytat,ci mozem ocakavat samocistenie a po akej dobe alebo bude nutny kyret.Uz som zial jeden kyret mala a plus jedno biochemicke,dietatko zatial ziadne:(
Dakujem za vase rady a skusenosti.

jaja391112
5. okt 2024

Ahoj, ja som mala 3x potrat. Prvé dva som išla na kyret a posledné odišlo spontánne, ale tam som začala špiniť, následne bolo potvrdené, že gestačný vak nerastie a cca do týždňa odišlo.

tenerifka
5. okt 2024

Tak na celom svete kazdy deñ potrati milion zien (obrazne) v ranom stadiu tehotenstva a vacsiniu bez toho, aby vobec vedeli, ze su tehotne, skratka pridu kramy a hotovo. Ty si myslis, ze kolko zien v Afrike ci hocikde inde ide kvoli tomu pod noz a v ansteze? Naco? Mas to komplikovanejsie preto, lebo si o tom vedela, ale mrcha by sa ti mala spustit do par dni, aj v civilizovanom svete volia lekari prirodzene cistenie, caka sa niekolko tyzdñov (netusim ci 2 alebo 3),ale teda k zenskemu telu jeto rozhodne setrnejsie

ysseba
5. okt 2024

Ahoj. je mi to ľúto, ja som vo veľmi podobnej situácií. Ja som mala byť v 7tt - 8tt, k doktorke som išla "na istotu", veľká frajerka, že už bude aj srdce, no riadne som padla na hubu. Doktorka hľadala a hľadala, nakoniec niečo našla, nejaký malý gestačný vak, prázdny. Hneď ma zrušila, že som prišla skoro, že to je taký 4-5tt. Hovorím jej, že určite by som mala byť v min. 7tt. Vzala mi krv na hCG, to samozrejme potvrdilo, že je to 7tt. Viem s istotou kedy som mala ovuláciu. Kontrolný ultrazvuk mám v stredu a veru nič dobré nečakám. Tiež si hovorím, že ak to teda nemá byť prosperujúce tehotenstvo, tak nech sa to spustí čím skôr. Nemáš fotku z ultrazvuku? Ako si dohodnutá s lekárkou? Koľko budeš čakať na to, či sa to spustí samé?

kvadrinkaaa
5. okt 2024

Bola som na tom podobne ako ty. Vyčistila som sa sama, trvalo to mesiac, pokial sa mi to spustilo, ale stalo to za to. O dva mesiace som zas otehotnela a mam už 8 mesačnú dcerku.

gelifil
5. okt 2024

ja tiez sama, nemocnicu som odmietla...

marhulka13
5. okt 2024

@tenerifka neviem ci je vhodne porovnávať Afriku a nás. V Afrike by už bolo po mnohých ženách

saxana000
5. okt 2024

V tak nizkom tyzdni urcite samocistenie ale ak by sa dialo nieco co sa ti nebude zdat v poriadku okamzite smer nemocnica

tenerifka
5. okt 2024

@marhulka13 porovnavam potrat v 6.tyzdni tehotenstva (ked meskaju kramy 1-2 tyzdne) ako normalny prirodzeny proces vsade vo svete vacsinou kvoli defektu plodu so zbytocnymi zasahmi do tela zeny v "civilizovanom svete", nie porody, ani zdravotnu starostlivost.

autor
5. okt 2024

@jaja391112 dakujem za odpoved.A nakoniec sa ti zadarilo uspesne?Aj zistili pricinu potratov?

autor
5. okt 2024

@ysseba no sme na tom ozaj rovnako.Idem o tyzden na kontrolu a dohodneme si postup.Ja chcem urcite samocistenie,kludne aj mesiac vydrzim,ak budem zdravotne ok.Foto nemam,taku smutnu v evidencii veru nechcem😔

ysseba
5. okt 2024

Mne doktorka dala fotku, pretože ona to stále brala tak, že som mala neskôr ovuláciu ako jej hovorím a že je všetko v poriadku a som cca v 5tt. Moja zlatá ☹ No akosi som bola v takom šoku, že som nebola schopná vysvetliť jej, že nebola inokedy, pretože po 10 dňoch od ovulácie som mala pozitívny test a keby bola neskôr, tak určite by vtedy nebol pozitívny. Najprv ma objednala za 3 týždne akože sa nič nedeje. No asi až z výsledkov krvi pochopila, že to nie je dobré a preobjednala ma na budúci týždeň v stredu. Ty kedy ideš? Inak kľudne mi potom napíš súkromnú správu keď budeš chcieť 🙂

jaja391112
5. okt 2024

Ja som bola tehotná už 5x. Avšak prvé tehotenstvo skončilo potratom, z druhého máme zdravé dieťatko bez akýchkoľvek liekov okrem progesterónu, tretie skončilo potratom, potom sme absolvovali vyšetrenia a zistili, že dôvody mohli byť na reprodukčnej imunológii aj hematologii. Avšak i napriek užívaniu liekov moje štvrté tehotenstvo skončilo opäť potratom. V piatom som užívala taktiež lieky a vyzeralo, že to bude všetko v poriadku, ale až v 30tt bolo zistené, že bábätko v poriadku nie je, narodilo sa v 33tt a dožilo sa len 3 dní, v tomto prípade išlo o vývojovú vadu. Takže síce niečo zistené bolo, či to boli príčiny potratov neviem, nakoľko zdravé dieťatko mám z 2. tehotenstva úplne bez liekov. Ale dodávam, že aj môj muž mal zhoršený spermiogram, čo taktiež mohla byť príčina potratov.

autor
5. okt 2024

@jaja391112 ach preboha,aj ty si si veru riadnym masakrom presla,mrzi ma to😔No co na to povedat,asi je to niekedy medzi nebom a zemou a nie v medicine..😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre