Rovnaké krvné skupiny partnerov a počatie dieťaťa

kikaa13
12. aug 2018

Dobry den,
chcela by som sa spytat ci mate skusenosti s tym,ked maju partneri rovnaku krvnu skupinu,ci mozu splodit zdrave babatko.my mame obaja 0+ a pamatam si ze este v skole nas ucili ze krvne skupiny sa maju pomiesat a ze ked su takto na vlas rovnake tak moze byt babo postihnute.viem ze je problemove ked ma matka rh- a dietatko rh+ ale o rovnakych skupinach sa nic nepise.dakujem za info
D

yanni
12. aug 2018

Häääää? Preco by malo byt postihnute? My mame uplne rovnake a deti su viac nez zdrave. Moji rodicia maju tiez rovnake aj rh Faktor a my s Bratom nemame Ani len Allergie.

tojada
12. aug 2018

Ak majú partneri O Rh plus je všetko v poriadku.

tinka13
12. aug 2018

Netreba sa báť, poznám veľa párov s rovnakými skupinami a zdravými deťmi. Problém by bol rôzny rh faktor.

matta308
12. aug 2018

Zle si teda pamätáš zo školy 🙂 nemám pocit, že by naše deti boli nejak postihnuté, všetci máme 0+

tannja
12. aug 2018

Dobra blbost.

sasesoe
12. aug 2018

@kikaa13 genetika je trosku obsirnejsia tema, kiez by sa nieco taketo dalo urcit len z krvnej skupiny...

butterfly333
12. aug 2018

Aj ja aj môj a dcéra mame 0 Rh + a všetko v poriadku aj dcéra úplne zdravá

andrejka1974
12. aug 2018

Problém nastáva väčšinou ak je žena Rh negatív a dieťa Rh pozitív ale problém môže nastať aj vtedy ak je krvná skupina iná napríklad ako u mňa ja som mala 0 Rh negatív a syn B Rh negatív a tiež mu to narobili po pôrode sarapatu ale zvládli sme to

bucko555
12. aug 2018

nasi maju rovnake tiez 0 a zo sestrou sme uplne zdrave

kika831
12. aug 2018

@kikaa13 my s manzelom mame obaja 0+ a mame 2 zdrave deti. Je to uplne v poriadku.

katharines
12. aug 2018

Zle si si to zapametala 😉. Postihnutie hrozi len pri pribuzenskom krizeni.

merry83
12. aug 2018

My s manželom máme tiež rovnakú krvnú skupinu a máme 3 zdravé dievky.

merry83
12. aug 2018

Ak cítiš pochybnosti poraď sa so svojím gynekológom.

voleksi
12. aug 2018

Ja mám 0-,mangel má 0- a aj syn má 0-. Všetko ok.

anjelicek26
12. aug 2018

Mame s muzom uplne rovnake krvne skupiny aj rh faktor... vsetky deti su zdrave... vsetky styri.

erikavesela
12. aug 2018

Aj my mame s manzeom rovnake skupiny aj faktor a dve zdrave deti...

xxxkatka
13. aug 2018

A to v akej skole ucili taketo bludy? 😀 No, skor to bude tak, ze si latku nepochopila... Nie, pri dvoch rovnakych krvnych skupinach nehrozi ziadne väcsie nebezpecenstvo zdravotneho postihnutia dietata oproti inym kombinaciam krvnych skupin. Muz aj ja mame rovnaku a dieta ju ma tiez.

paparkam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktorianarjasova
13. aug 2018

Asi 15 percent ľudí má Rh faktor krvi negatívny. Ak patríte k nim, v tehotenstve môžete mať o starosť viac. V prípade, že bábätko vo vašom brušku má pozitívny krvný faktor, môže ho vaše telo považovať za cudzie teleso a začne proti nemu vylučovať protilátky. V najhoršom prípade to vedie až k odumretiu plodu. Pokiaľ ale pravidelne chodíte na lekárske kontroly, nemusíte mať strach. Na takéto prípady už dnes existujú preventívne opatrenia.

Dieťa ako cudzie teleso?
Ak máte negatívny Rh faktor, no vaše bábätko po partnerovi zdedilo faktor Rh pozitív, môže váš imunitný systém začať proti jeho Rh pozitívnym krvinkám vytvárať protilátky. Do akej miery toto riziko hrozí sa preventívne zisťuje u každej Rh negatívnej tehuľky na pravidelných vyšetreniach u gynekológa. „V prenatálnej starostlivosti Rh negatívnych tehotných žien je zahrnutá prevencia ohrozenia plodu závažnou hemolytickou chorobou plodu a novorodenca. Krv týchto gravidných sa vyšetruje na protilátky – podnetom pre ich tvorbu je transplacentárny prienik červených krviniek plodu do krvného obehu tehotnej ženy,“ vysvetľuje MUDr. Jana Čajková, primárka novorodeneckého oddelenia nemocnice na Kramároch v Bratislave. Ak sú vaše hodnoty protilátok v poriadku, nič nehrozí a bábätko sa môže narodiť zdravé.
CO TEDA VO VASOM PRÍPADE NEHROZÍ 🙂 Ú nás s manželom je to problém. Ja som B- on je B+ mala podedila jeho Rh faktor pichli mi po pôrode injekciu a bolo dobre

kratulka
13. aug 2018

My sme obaja a+ a deti zdrave

zania
13. aug 2018

Ja mam 0+ a manzel A+. Cize rovnaky kladny faktor.
Prve dieta malo obycajnu novorodenecku zltacku(zdedilo otcovu A+),druhe malo tazku zltacku z pupocnikovej krvi hned po narodeni(tiez zdedilo otcovu A+). Ake bude mat nasledky este nevieme.
Na Kramaroch nam povedali,ze uz po prvom som mala dostat injekciu,takze druhe by nemalo taky tazky priebeh. Keby sme chceli tretie,dostanem injekciu uz pocas tehotenstva a okamzite budeme sledovani-ja aj dieta.
Toto sa stava zriedkavo,ale stava sa to. Ani rovnaky faktor nie je zaruka 😳

libawet
13. aug 2018

@kikaa13 tak to je práveže pri tejto krvnej skupine to najlepšie, čo môže byť! Nebudete mať žiadny problém. U nás bol, pretože ja mám 0+ a manžel A1+, synovi po pôrode museli meniť krv, lebo zdedil krv po otcovi, teda A1+ a moje telo s 0+ mu pri pôrode spôsobilo, že mu prudko vystúpal bilirubín.

tralalala13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronnika0
15. nov 2019

Nie je to žiaden problém? Ani keď mate skupinu ani Rh rovnaké ? napríklad A+ ked máte obaja?

katharines
15. nov 2019
katharines
15. nov 2019

@veronnika0 ono nie rovnaka krvna skupina je problem, ale rovnake pribuzenstvo 😉

veronnika0
17. nov 2019

@katharines príbuzenstvo to nieje. Vobec😅

thallinka
17. dec 2020

Tiež mi to mama hovorila, že sa musí dieťaťu vymeniť krv pri narodení... ale ja som rodila v Nórsku a ja, muž aj babo mame 0Rh pozitiv a okrem novonarodeneckej žltačky žiaden problém. Práve naopak. Múdre a šikovné dieťa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre