Rakovina v rodine - rady

vladka77
8. apr 2018

Ahojte ockovi diagnostikovali rakovinu. Som s toho na nervy.

zemislava
8. apr 2018

a ako s tým potrebuješ pomôcť? 🙂

eliska13
8. apr 2018

@zemislava to myslíš vážne takú odpoveď?

eliska13
8. apr 2018

@zemislava otázku som myslela ...mozno nepotrebuje nič iba sa porozpravat

eliska13
8. apr 2018

@vladka77 budú ho operovať či zatiaľ netreba či dostane chemoterapiu?Pre každého to je šok, ale rakovina je dobre liečiteľná záleží kedy sa to zistilo.

jana_eyre
8. apr 2018

taketo spravy su vzdy zdrvujuce, ale nic nie je stratene, lekari urcite urobia vsetko co bude v ich silach a otec to zvladne.. bola som raz v podobnej situacii, ked rakovinu v 4stadiu diagnostikovali 3r neteri.. zaciatky boli strasne, ale neter to zvladla a dnes je velka slecna, co uz je len sledovana.. drzim moc palce..

mucilienka
8. apr 2018

@vladka77 je to velky sok. prezila som tiez... teraz sa musis zmobilizovat, potrebuju Ta silnu... vela rozpravaj(te) o tom... aj tu. nesmies byt na to sama

zemislava
8. apr 2018

@eliska13 no normalne sa jej pýtam ako jej mame pomocť, či potrebuje viac vysvetliť situaciu o rakovine, alebo nejake skusenosti ako sme rakovinu riešili u nas v rodine, alebo či sa potrebuje vyrozpravať alebo že čo, lebo ona len oznamila čo sa stalo, ale čo s tym ďalej chce robiť? či chce nejak poradiť ako sa o takeho člena starať, alebo či potrebuje samu seba dať najprv dokopy atď, proste viac info by to chcelo

mogaa
8. apr 2018

Eliška a rakovinu čoho mu zistili? Tiež som bola v rovnakej situácii pred tromi rokmi. Treba veriť. Určite zháňaš všetky info na nete. Ak niečo potrebuješ vedieť ohľadne stránok kde sú konkrétne informácie o danom type nádoru alebo o strave či doplnkoch, tak sa pýtaj.

prevenar
8. apr 2018

@vladka77
svetova zdravotnicka organizacia zaradila vyrobky z masa medzi karcinogenne latky prveho typu ..to su latky , ktore su vedecky dokazane ,ze sposobuju ludom rakovinu ...a vsetko cervene maso (hovadzie, bravcove) je zaradene do kategorie rakovinotvornych latok druheho typu - to znamena ,ze existuje vysoke podozrenie ,ze to je pre cloveka karcinogenne. (avsak , zatial to nie je exaktne dokazane, ako u masovych vyrobkoch)

- tak isto je dobre zvazit konzumaciu zvieracich materskych mliek - latok plnych rastovych a inych hormonov . nic co podporuje zvyseny rast nie je zrovna ziaduce pri rakovine.

len pridavam informacie na zvazenie ...a drzim palce.

sepkev
8. apr 2018

najprv sa musíš oklepať Ty, kludne si aj poplakať a potom sa nastaviť na to, že to zvládnete, lebo toto potrebujes dostat do hlavy aj jemu..byt pozitívne nastavená, aj ked sa Ti nebude chciet (ja som plakala doma) a pred babkou sme všetci dávali "pohodku", sem tam aj zakričali, ked bolo treba a myslím, že aj vdaka tomu sme ju udržali omnoho dlhšie ako všetci prepokladali..a rozprávať sa o rakovine úplne normálne, rozoberat aj do "aleluja" ak bude treba..držím palce, hlavne vela pozitívnej energie, tá sa zíde všetkým a robí divy

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zemislava
9. apr 2018

Odporúča sa zvýšený príjem vitamínu D a selénu v boji proti rakovine, ale aj ako prevencia

prevenar
9. apr 2018

ak by niekoho zaujimal original z WHO , kludne si to moze precitat aj sam . http://www.who.int/features/qa/cancer-red-meat/en/

fytoestrogeny ludske telo nerozoznava, ako estrogeny. zivocisne estrogeny a rastove hormony z materskych mliek inych zivocichov zial ano.

bodka13
9. apr 2018

@vladka77 je to ťažké pre každého z vás vo vašej rodine.... najdôležitejšie je nevzdať sa ... bojovať, dávať si cieľ. Môj svokor bol úžasný bojovník, vždy bolo niečo prečo chcel žiť - aby videl vnuka hrať futbal,aby sa vnučka vydala, že jeho syn ide na misiu.. tešil sa z každého mini úspechu,nikdy sa nesťažoval čo veľmi povzbudzovalo aj nás ostatných podporovať ho ,hoci sme sa tam kde nás nevidel nie raz vyplakali ....

vladka77
autor
9. apr 2018

ahojte kočky ste úžasné. Vytvorila som túto diskusiu aby som sa dozvedela aj iné skúsenosti ale aj aby som mohla s niekym o tom hovoriť. Otec má 70. a pred mesiacom mu diagnostikovali rakovinu pankreasu. V nemocnici mu povedali, že ak sa nedá ihneď operovať vydrží 4 mesiace. Oni ho operovali, no vzali mu len z jedného nádoru vzorku a druhý mu tam nechali lebo sa už nedal operovať, takže takmer nič neurobili. Okrem týchto dvoch čo má priamo na pankrease iné zatiaľ nemá a ani metastázy. Nechce o tom hovoriť a ani mamine nepovedal všetko. Chúďa je z toho na nervy a aj ja, no musím sa tváriť, že to všetko zvládam hlavne kvôli nej a aj kvôli synovi (9.r). Vie, že dedka operovali, že má boľavé brucho ale to je všetko. Nikomu nič nechce povedať a ani to koľko chemoterapii má absolvovať. NIČ
Z vitálneho seniora, ktorý ešte na jeseň na bicykli jazdil 20km a v januári bol s maminou tancovať, sa stal deduško o 20 rokov zostárnutý. Rada si prečítam vaše postrehy a hlavne skúsenosti s touto pliagou.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladka77
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mucilienka
9. apr 2018

@vladka77 mojej kolegynky mama bojuje... zial to nie je operovatelne. berie chemosku, a onkomarkery klesaju!!! treba verit a prosit, zazraky sa deju!!!!❤

prevenar
9. apr 2018

@vladka77 to je velmi zla sprava ..rakovina pecene / pankresu je viac menej neriesitelny stav. nastuduj si o tom nieco viac. pri tejto diagnoze by som osobne zvazil ci vobec podstupit klasicku liecbu , kedze 25% ludi s touto diagnozou prezije viac ako rok a 5% ludi viac ako 5 rokov. zrejme by som skusil len stavovu hladovku + B17 + kryokomora + hyperbaricka komora na zvysenie obsahu kysliku v krvi a pod. ..zial neviem, aky su sance po tom , ale samotna chemoterapie je brutal a vysledky aj tak nic moc.

co spravite je samozrejme na vas, drzim palce. zivot zial prinasa aj taketo udalosti :(

kath1210
9. apr 2018

@prevenar prepacte, ak by vam diagnostikovali rakovinu pankreasu, vy vy ste miesto chemoterapie skusili kryokomoru?

prevenar
9. apr 2018

@kath1210 urcite ano.

newyourk
19. apr 2018
Používateľ newyourk je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od newyourk.

No je to smutne, u nas sme mali niečo podobne v rodine, jednalo sa o rakovinu hrubeho creva. Je to velmi rozsirene ochorenie hlavne medzi muzmi. Ako som čítala ludske telo sa zanasa usadeninami hlavne v hrubom creve a tiež aj na inych stenách organov. Treba si čistit telo, zdravo sa stravovať. My si u nas v rodine stále čistíme organizmus, aj 2x do roka prípravkom Diamond Yacca. Nevylucuje použitie žiadnych inych liekov. Mame pomohol s vysokým krvnym tlakom, znížil cholesterol. Mne sa po nom vyčistila pleť. Možno nech skúsi aj toto. Kupovala som to cez net, reparex firma tusim. Inak vela sil...🙄☹

mackos
23. apr 2018

@vladka77 to mi je ľúto ☹ tiež sme si tým prešli min rok v dec 2016 ju diagnostikovali otcovi - rakovina hrubého creva :( hrozneeeee ... boli sme na nervy cela rodina . Uz je po liečbe a Dakujem 🙏 je v poriadku, všetko čisté , prišiel o konecnik na vyvod na cely život, s nim sa žiť da stále pekne 🙂 treba veriť a bojovať ! Veľa veľa síl 😘😓

vladka77
autor
24. apr 2018

@mackos dakujem za pozbudivé slová

vladka77
autor
24. apr 2018

no ocko má za sebou dalšie chemo a už mu začína byť aj dosť zle po nich, v pondelok ide na kontrolne CT tak uvidíme

mackos
24. apr 2018

@vladka77 držím palce , chemo je zaberak , môj oci mal pol roka , ku konci mu tŕpla nohy ruky - padal mu aj príbor z ruky .. zrak sa zhoršil , po chemo bol 5 dni odpísany nevládal .. uz je Ok 🙂 ✊✊

dai
24. apr 2018

@vladka77 drzim palce ! Prevenara si nevsimaj - on je mimo☹
Moj ocko prekonal 4 rozne druhy rakoviny, od prvej diagnozy prezil 10 krasnych rokov napriek tomu ze pravdepodobnost prezitia viac ako rok bola minimalna...

belllinka
27. apr 2018

@vladka77 moja mama umrela na jesen na rakovinu pankreasu. Vydrzala bojovat az dva roky, velmi chcela zit, nevzdavala sa, ale boli to velmi tazke roky, plne bolesti, fakt strasnej bolesti... aj jej klesali onkomarkery, ale bolo to na nic. Je to najhorsi druh rakoviny a ziadne zazracne vyliecenia sa bohuzial nekonaju....

levica202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
preciosa
27. apr 2018

Ja viem čo cítiš....moja sestra má rakovinu .....mladé dievča.....už bola po operácii maternice a už mala ja chemoterapiu a ožarovanie a teraz po 3m po ukončení liečby má zase niečo na hrubom čreve.... som s toho na prášky...zase sa v noci budím a myslím na ňu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre