Príznaky mimomaternicového tehotenstva

19. apr 2021

Dobry den.prosim tie co ste mali mimomaternicove tehotenstvo ake ste mali priznaky z osobnej skusenosti?co sa tika tehotenskeho testu a fyzicke prejavy a kedy vam doktor zistil?
Mne sestricka povedala ze doktor ma vezme 2 tyzdna od meskania menzesu.nie je to neskoro ak by to bol moj pripad?

sejbipi
19. apr 2021

Ja som vraj “mala” mimomaternicové a je z neho malý chlapček, ktorý sa ochvíľku vypýta von 🙂 Prišli na to tak, že mi vyšli pozitívne testy a meškala ms, no na sone nič vidieť nebolo, takže jedna múdra lekárka, si zmyslela, že je to mimomaternicové... pokiaľ nemáš nejaké silné menštruačné bolesti a krvácanie, tak ani nemysli, že je to tvoj prípad, nechápem čo ťa to napadlo

cookie29
19. apr 2021

A čo by si chcela vidieť skôr? To Ta aj tak berie relatívne zavčasu, zvyčajne berú až okolo 8tt lebo 6tt ešte nemusí byt nič vidno. A prečo sa zamýšľaš nad MMT? Máš nejaký konkrétny dôvod?

autor
19. apr 2021

@sejbipi
@cookie29 odpoviem obidvom naraz- mam bolesti viac ako mentruacne. Krce a bolesti laveho vajecnika, menstruaci meska 2 dni a skusala som urobit test 2 dni pred menstr.teda kazdy den doteraz - 4 ks a vsetky vysli s rovnakou slabuckou ciarkou.mislim ten by mal byt stale viac pozitiv.ale neni

cookie29
19. apr 2021

Zle myslíš. Tehotensky test zachytáva prítomnosť HCG. Nie jeho množstvo. A množstvo sa meria z krvi a nie z mocu, mocom sa HCG len vylučuje z tela preto je jeho množstvo najmä na začiatku nízke a rôzne. Stačí že si viac pila napríklad... a bolesti menštruačné môžu byt úplne normálne. Ja ich mám celé tehotenstvo.
Môže byt aj biochemické 😢
V každom prípade MMT je zvyčajne 0,5-1% tehotenstiev. A HCG môže rast úplne rovnako. Pokial nemáš nejaké nenormálne bolesti či nekrvacas nie je dôvod na paniku. Držím palce

veronikaa006
19. apr 2021

Ja som mala mimomaternicové 2x pri oboch som mala bolesti a slabé krvácanie. Tehotenský test mi vyšiel pozitívny až pár dní meškania ms. Pri Tom druhom mimomaternicovom som mala vyslovene bolesti na jednej strane. Keď máš naozaj dosť silné bolesti len na jednej strane, tak skús zavolať dr.

sejbipi
19. apr 2021

presne ako píše @veronikaa006, pokiaľ máš bolesti, tak lekár by ťa mal skontrolovať skôr

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre