Prišla som o bábo a momentálne nechcem byť opäť tehotná

22. mar 2023

Chcela by som sa podeliť o svoje pocity.
Dozvedieť sa názor žien, ktoré možno zažili niečo podobné alebo aspoň vedia vysvetliť či to je normálne a prečo cítim to, čo cítim.
Čakali sme bábo, no nedávno sme oňho prišli.
Zniesla som to dosť ťažko, najprv som sa vôbec nerozprávala s partnerom, neviem prečo ale namiesto toho aby som oporu hľadala v ňom, odstrčila som ho.
Ustálilo sa to, už začíname intímne opäť spolu žiť.
Čakala som, že ak sa mi raz toto stane, upnem sa na tehotenstvo. Budem sa sledovať, snažiť sa.
Práve naopak.. Chcem sa chrániť. Nechcem opäť byť tehotná. Priateľ nechápe moje pocity a ani ja. Veď dieťa chcem, inak by som nebola taká smutná z toho, čo sa stalo. No predsa som mu povedala, že teraz už bez ochrany nič!
Nechápem sa..

dzulli1980
22. mar 2023

Za mňa sú Tvoje pocity úplne OK ... každá znáša stratu bábätka inak ... chce to len čas, do ničoho sa nehrň, chceš sa chrániť, chráň sa ... máloktorý muž žene rozumie ... musíš túto stratu v sebe spracovať, vysporiadať sa s ňou ... za pol roka, za rok sa možno na to budeš pozerať inak.

reanda
22. mar 2023

mne to pride logicke.. zazila si traumu zo straty babatka, tak su tam obavy byt znova tehotna, co sa rovna dalsej moznosti podobneho zazitku
daj tomu cas

reanda
22. mar 2023

ale divne mi pride, ze si cakala, ze sa ti to stane a aj si predpokladala, ako to budes znasat.. mne teda nikdy nic podobne ani nenapadlo

marianarem
22. mar 2023

Je to prirodzene, bojis sa, ze to zazijes znova. Je to trauma, ked zrazu zistis, ze to nie je dobre a koniec. Ja som tiez prisla o jedno babatko a davala som si velky pozor, aby som sa zacala znova snazit az vtedy, ked som na to naozaj citila. Trvalo mi to ovela dlhsie, nez by som si bola kedy myslela.

autor
22. mar 2023

@reanda nemala som najlepšie tehotenstvo, samozrejme napadlo mi čo bude ak náhodou..

petamich
22. mar 2023

podla mna to potrebujes spracovat, niekto sa vrhne do snazenia, niekto sa s tym vysporiadava cez emocie a ty asi tym, ze sa na to aktualne necitis a potrebujes si tym prejst a ked budes pripravena, tak budes pripravena

drzte sa!

zobaka
22. mar 2023

je to v poriadku, v podvedomi ti ostali problemy, ktorymi si si presla, nemas chut to prezit zase, mne az mdlo prislo, ked som zistila, ze som po MA opat tehotna, ale nastastie vsetko bolo ok

snazilka_bio_mamka
23. mar 2023

bola som na tom rovnako. po roku aj 3 mesiacoch som sa dokazala pohravať s myšlienkou o deťoch. Dokonca som nezniesla ani iné deti okolo mňa, ani ked sa o nich niekto rozpraval, proste nič. Pozitívne tehotenské testy, ktoré som mal odložené ako peknú spomienku som so zavretymi očami vyhadzovala. Takže chapem tvoje pocity.

cookie29
23. mar 2023

Si uplne normalna. Tehotenstvo po strate je tazka zalezitost, pretoze vies, ze sa moze nieco stat. Nie si jedina. Ja som bola tehotna po MA a anembryomole a uprimne, tusim som si realne vydychla az okolo 6-7m, dovtedy som sa nevedela tesit, dokonca som si ani nepripustala, ze som tehotna - chodila som na vysetrenia vsetko, ale nejako som vybudovala mur a zaskatulkovala to. A veci do porodnice som kupovala aj vybavu par dni pred porodom a to som prenasala. Proste strach bol. U Teba je to este cerstve. Kazda z nas reaguje inak, niekto sa bezhlavo vrhne do snazenia a niekto sa chrani. Treba nechat cas. Ako mi povedala jedna velmi mila doktorka v nemocnici, ked som lezala po zakroku, preboliet to nepreboli nikdy, ale casom sa s tym naucime zit, najlepsi liek je cas, ktory davkuje den po dni ako kvapku po kvapke, najradsej by sme vypili narza celu flasku (lieku) ale nejde to. A u niekoho je ta flaska mensia u niekoho vacsia a aka je ta Tvoja zistis, az ked ju dopijes. Drzim palce.

trinneo
23. mar 2023

Uplne normálne pocity, po 2 MA a všetkých vyšetreniach som sa asi az po roku roku citila byt schopna byt s muzom bez ochrany a znova sa zacat snazit a to som babatko strašne chcela...vsetko chce len cas a nikto ti nepovie kolko ho budes potrebovať ty na to, aby si sa citila pripravena na ďalšie snazenie sa...

masandra
30. mar 2023

Presne takto isto sa som sa cítila po tím, čo sme prišli o bábätko, ale tieto pocity po pár dňoch/týždňoch u mňa zmizli a teraz túžim po tom, mať bábätko opäť. Neboj sa. Všetko je tak ako má, ak máš pocit, že bábätko teraz nechceš, je to úplne v poriadku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre