Potratová tabletka

paciko9
11. jún 2022

Ahojte, baby nechcem žiadne linčovanie😀. Moja známa je tehotná. Dieta nechce, objenala si potratovú tabletku. Len mi nejde do hlavy, že ju tak rýchlo zohnala. Keď je to u nás nelegalna. Tvrdí, že dala za nu 5jdu. Ja som trochu goglila, ale v ČR sa pohybuje cena od 3500kč a vyšie. Tak by som chcela vedieť váš názor či je to realne. Podľa mna je to blud. Alebo sa ozaj nietko najde, že to predáva takto pod cenu.

janetinka27
12. jún 2022

@paciko9 u nas je to nelegalne. ak ju "zohnala", ide sama do velkeho rizika. keby dala za nu 150e,tak by to bolo bezpecnejsie?
jedna zenska,co tabletku na slovensku roky nelegalne predavala,skoncila za to vo vazeni.
ps: tuto temu by som vobec nezakladala

patus_2
12. jún 2022

@paciko9 nelegálne a nebezpečné. Určite to objednala z nejakej pochybnej stránky a ani nechcem vedieť z čoho je tá tabletka vyrobená. Ale jej rozhodnutie, jej zdravie, jej zodpovednosť. V lepšom prípade jej dôjde nejaký predražený vitamín C, ale kľudne to môže byť aj niečo oveľa oveľa horšie...

mogaa
12. jún 2022

@paciko9 tak stav aj pri potratovej tablete sa kontroluje lekárom + určite to nie je bez rizika a na užitie sú kontraindikácie.....presne ako keď chlap užije viagru môže dostať srdcový kolabs.....nie je to "len tabletka"že užiješ a nič sa nemôže stať....preto sú vo väčšine krajín na predpis lekára, ten zhodnotí či je alebo nie je vhodná pre daného človeka...
+ objednávanie z internetovej stránke - poslať ti môžu aj jed na potkany a v lepšom prípade ťa len preženie a tabletka nezafungovala

exina144
12. jún 2022

Súhlasím s @patus_2 tá tabletka môže byť nejaké svinstvo a žiadny potrat sa konať nebude a nakoniec to ublíži dieťaťu tak že bude mať nejaké postihnutie.
Mohla si už doplatiť tých 250€ (+50€) a ísť radšej na tej potrat keď už naozaj tak veľmi to dieťa nechce. Takto môže sebe ublížiť ale aj tomu dieťaťu,ktoré ak aj prežije bude sa celý život možno trápiť kvôli hlúposti jednej ženy
Môže nemusí.
Nech popremýšľa nad sebou. Tým neodhovaram od potratu len radšej by mala podstúpiť u nás ten dovoleny a nevymýšľať

sara07
12. jún 2022

záleží kde objednávala
u nás je normálne registrovaná , schválená ale je zakázaná predavat vyhaškou min,zdravotnictva ,takže zase nerobte z toho že je to ako keby predaval sa herak
nech sa objedná na česku alebo rakusku kliniku normálne, nech vycestuje a má to isté , prípadne max tam 3 hod ostane na pozorovanie, má 100% istotu že dostane čo má
môže ale aj vyslovene nemusí , pretože asi žalovat ho nebude , ja by som to neriskovala, ano je to ovela šetrnejšie voči organizmu ako interupcia

ildiko36
12. jún 2022

@paciko9 urcite je to blud a hazarduje so svojím životom.Radsej nech ide na kyret.
A keď tehotenstvo je uz vo vyššom štádiu a sa pride na to co spravila čo 100%zistia lekari, tak hrozi aj vezenie,je to pokus o vraždu.

ailiba
12. jún 2022

@paciko9 na internete zozenies vsetko... Takze verim, ze zohnala. Otazne ale je, co je to presne a ako jej to moze uskodit a ci jej to vobec pomoze. Je nejaky dovod, preco je to u nas zakazane.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
12. jún 2022

@paciko9 v lepšom prípade to bude hroznový cukor a neublíži ani jej ani dieťaťu. V horšom prípade to bude nejaké svinstvo, ktoré jej alebo dieťaťu spôsobí doživotné následky, možno aj smrť - obom.
Nechápem, aký je problém vycestovať do rakúska alebo do čiech a normálne si to zaplatiť a vyriešiť legálne, pod dohľadom lekára. Alebo klasickú interrupciu na svk.
@zazvorka87 toto už je aká teória 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ A tebe čo predali? Tabletky osprostenia?

nafka0483
12. jún 2022

@zazvorka87 Nehnevaj sa ale ty co zasa splietas?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikalubko
12. jún 2022

Satanista 😂😂😂 ako sorry ale tomu je asi tak max ukradnuté co si ona kúpila ci ne 😂 ak hovoríme o satanistovi ako reálnom ne len ten co huli brcko a hra sa naňho 😂👍🏻

sara07
12. jún 2022

@sissy27
@nafka0483 to ona je známa týmto tu na mk, to si ju ešte v iných diskusiách nezažila , tá by skorej mala svoje sukromie riešit viac ako tu odhovarat od interupcie atd .. to vieš má domacu ulohu od kazatela , knaza neviem čo má ale dost týmto smerom je

sissy27
12. jún 2022

@zazvorka87 tebe pekne vymyli mozog v tej sekte, ktorej si súčasťou 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Poviem ti tajomstvo - kadejaké zakázané tabletky (potratové, na chudnutie, rastové hormóny, utlmováky atď) rovnako ako aj napr kradnuté autá, ľudské orgány, zbrane kadečo iné nelegálne nepredávajú žiadni satanisti s cieľom podporiť smrť ľudských plodov, ale obyčajní priekupníci, ktorí chcú zarobiť a je im jedno na čom a ako.
@sara07 ale zažila, bohužiaľ… ona je úplne vymletá z tej svojej sekty…

veronikalubko
12. jún 2022

@sissy27 prečo si vyzdradila tajomstvo? 😂😂😂

sara07
12. jún 2022

@ailiba jediný dôvod prečo je to u nás zakázané je obyčajná vyhláška ministerstva zdravotnictva nič viac , presadila si to krestanská čast
normálne máme registráciu, je u nás schválená , všetko vybavené jedine čo brani jej použivaniu je tá vyhlaška nič viac a vo svete sa použiva roky to ak by bol nejaký problém už by to bolo vediet, vidiet
snaha je o zrušenie ale u Krajčiho nebola šanca ani vôla a tento má chuda dost inych starosti ako sa ešte natahovat a riešit krestansku čast v parlamente , lebo to hned su v pozore

sara07
12. jún 2022

@sissy27 pozerám že to stupnuje je to čim dalej horšie

pribinak
12. jún 2022
paciko9
autor
12. jún 2022

Baby diky za vase nazory. Ja som sa znazila ju odhovorit. Ked sa chce otravit jej problem😶. A nehadajte sa😃

sissy27
12. jún 2022

@veronikalubko neviem, asi mi bolo ľúto tých satanistov, že ich takto krivo obvinila 😂😂😂

nafka0483
12. jún 2022

@zazvorka87 Ze pirule - to je zas ake narecie?
Pocuj, tebe uz v diskusiach viackrat nalozili za tie sialene reci, mas problem sama so sebou a svojim manzelom. Potom si neplanovane otehotnela a mala som pocit ze si sa trochu ukludnila a "znormalnila" (sme spolu v skupine decembrovky), ale uz aj tam registrujem ze sa zacinas vracat do starych kolaji 😬

veronikalubko
12. jún 2022

@sissy27 aj mne lebo jedného som poznala a nieje taky zlý človek ako ich ľudia opisujú 😂😁

sabinka022
12. jún 2022

Pracujem ako gynekolog v ČR. Farmakologicke UPT nie je jednorazova zalezitost. Vstupne sa pod dozorom(doslova pred lekarom) podava antiprogesteron Mifepriston 600mg 1 tbl alebo Mifepriston 200mg 3 tbl a nasledne za 48hod sa pozyva pacientka na kontrolu a dava sa prostaglandin Misoprostol 400ug tbl. Za 2 tyzdne je dalsia kontrola vratane ultrazvuku,kedy sa kontroluje, ci sa plodove vajce odlucilo cele alebo je nutne podavat injekcie na podporu vypudenia rezidui a zase riesit dalsiu kontrolu. V pripade neodlucenia ani po menzes,nasleduje kyretaz. Dalsia dolezita vec, toto je mozne vykonat do 49.dna amenorey. Dalsia vec na zvazenie,ak sa liesi s astmou alebo ma napr.znizenu funkciu obliciek,tak podavanie tychto latok je kontraindikovane. Ale zena,ktora takto rozmysla,asi vobec nebude brat tieto fakty do uvahy.

gemmadimare
12. jún 2022

@sabinka022 konečne to niekto vysvetlil. U nás v AT to bolo trocha rýchlejšie. Prekonala som MA v 9.týždni tehotenstva. V piatok som na ambulancii dostala jednu tabletku a v nedeľu som naklusala o 12 do nemocnice, kde mi do posvy dali ďalšie 4 tablety. Trvalo to 3 hodky, slabšie kontrakcie,pekne som sa vyčistila a o siedmej som už bola doma.

54tinka54
12. jún 2022

@paciko9 vôbec nejde o to koľko € za to dala, ide o to že dosť veľa riskuje čo sa zdravia týka (či by to stalo 50 alebo 150e). Malo by to byť kontrolované lekárom.. či ako keď sa niečo skomplikuje tak poletí na pohotovosť a prizná sa čo si dala?

paciko9
autor
12. jún 2022

@sabinka022 Dakujem, toto vsetko som sa docitala ze to nieje len jednodnova zalezitost. Ani nechcem vediet co sa bude diat lebo je to urcite uz viacej ako 49dni. Este raz dakujem

ailiba
12. jún 2022

@sara07 je to mozne, ale kupovat takuto tabletku z internetu... No neviem, asi by som sa trochu bala.

any_soj
12. jún 2022

@gemmadimare v prvom rade mrzí ma tvoja strata. Každopádne ale tvoj prípad bol niečo úplne iné, to nebola potratova tabletka, ale normálny prostaglandin, niečo z tej skupiny, čo je samozrejme legálne aj na Slovensku. Pointa potratovej tabletky je ten antiprogesteron, ktorý má za úlohu zabiť plod.

A teda ako píše @sabinka022 - dôležitý je dohľad lekára. U nás to nie je povolené, lebo je u nás povolený len UPT v zdravotníckom zariadení - pre bezpečnosť ženy - a pri potratovej tabletke dochádza k potratu doma.

any_soj
12. jún 2022

@paciko9 viac ako 49 dní :( môže nastať masívne krvácanie, ktoré ohrozí ženu. Napríklad. Prosím ťa kontroluj ju priebežne, volaj jej, či je ok. Moja mama síce nie pri potrate ale kvôli rakovine skoro vykrvácala z maternice, šla si ľahnúť, lebo hoci videla, že veľa krvi, bola unavená (keďže už stratila veľa). VdakaBohu prišiel otec a poriesil okamžite nemocnicu. Inak by zaspala a nezobudila sa. Takže to fakt nie je sranda, dať si doma niečo, čo má za úlohu spôsobiť neprirodzene krvácanie z maternice. Ak požila prvú tabletku, ešte sa to mimochodom môže zvrátiť - vysokými dávkami progesteronu (keďže prvá tabletka má zablokovať práve progesterón). Na západe, kde je tabletka povolená, sa stáva, že si ženy uvedomia čo sa deje a rozmyslia. https://www.abortionpillreversal.com/

sara07
12. jún 2022

@ailiba ja by som nekupoval určite , čechy nie su daleko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre