Potrat v 7. týždni

13. mar 2023

Ahojte, dnes som sa dozvedela tu najsmutnejsiu spravu, nasmu babatku prestalo bit srdiecko a prestalo sa vyvijat na zaciatku 7.tyzdna (7+3myslim). Pred vyse tyzdnom na vysetreni bolo este vsetko v poriadku aj s akciou srdiecka :(( Diagnoza je pravdepodobne MA. Dnes som zacala aj spinit, myslite ze sa dokazem pekne vycistit sama, alebo mam podstupit kyretaz? Tie co uz ste zazili tuto smutnu skusenost, podarilo sa vam otehotniet a donosit dalsie babatko rychlo ?

annnna18
13. mar 2023

Ahoj, ja som tiez v 7tt potratila. Vycistila som sa sama. Doktor mi tusim na kontrole po 5 dnoch pichol este injekciu na docistenie a vsetko odislo

kvadrinkaaa
13. mar 2023

Mne sa spustil potrat pred pár dňami a koncom týždňa idem na kontrolu. Dufam, ze vsetko odišlo, lebo toho bolo vela, viac ako som čakala. Rozhodnutie je na tebe, vela žien ma skúsenosť, ze sa pekne vyčistili.

autor
13. mar 2023

@annnna18 a bolo to velmi bolestive a intezivne ?Myslim po fyzickej stranke. Kolko dni to trvalo?

autor
13. mar 2023

@kvadrinkaaa a kolko to trvalo a ako intenzivne to bolo ?

autor
13. mar 2023

Ja mam ist tiez v piatok na kontrolu lebo dnes ma tym dr.tak odrovnala ze ani neviem vlastne co mi hovorila, ani som nevnimala. Da sa spravit kyretaz aj ked by sa mi uz cistenie spustilo ? Ak by som sa pocas toho cistenia rozhodla ze to chcem mat radsej rychlo za sebou.

kvadrinkaaa
13. mar 2023

Ano, mozes ist na kyretaž aj ked uz krvácas. Fyzicky to nebolelo, len menštruačné bolesti v podbrušku, ale trvalo to dlho, mne osobne 6 hodin (vylúčenie obsahu maternice) a mala som závraty. Na druhy den som musela cely den ležať.

kmysiakova
14. mar 2023

Pokiaľ sa bude dat tak sa radšej vyčistí sama, kyretaz je predsa zásah do tela..
Pár mesiacov dozadu som prišla o babo v 8tt, začala som špiniť, dali mi injekciu, krvácala som maximálne 10 dní ale všetko pekne odišlo

rajc1nka
14. mar 2023

Ja som nekrvacala a isla som na kyret. Ale len ta chcem povzbudit, je to caste, takze je sanca,ze coskoro mozes byt tehotna so stastnym koncom. Mne sa to stalo pred 6 rokmi, po 3 mesiacoch od kyretu som otehotnela a dnes mi tu beha 4,5 rocne sidlo a tiez dvojrocna kraska. Mna to “motivovalo”, ze nie som jedina a je to bezne a aj so stastnym skorym koncom. Drzim palce

autor
14. mar 2023

@rajc1nka dakujem velmi pekne, bodaj by to bol aj nas pripad, v piatok idem na kyret, tiez nekrvacam len ma pobolieva brucho, doma by som to asi nedala ani po fyzickej ani po psychickej stranke, desi ma predstava toho ze mam v sebe uz 10 dni mrtve babatko a bohvie kolko by som ho este mala keby sa rozhodnem pre samocistenie. Chcem to uz co najrychlejsie v sebe uzavriet nech uz je po tom a nech sa mozme co najskor zacat snazit.

autor
14. mar 2023

@kmysiakova dakujem, nakoniec som sa rozhodla pre kyretaz, lebo by som to asi doma hlavne po psychickej stranke nezvladla.

kmysiakova
14. mar 2023

Aj ja som bola na kyret ale asi 6 rokov dozadu a naposledy som sa sama vyčistila. Bála som sa aby sa pri kyrete niečo nepokazilo ale bolo to strašne obdobie... tak dúfam ze ti všetko "dobre" dopadlo a onedlho sa budeš tešiť z bábätka ❤️

floki1994
14. mar 2023

V prvom rade ma to mrzi...uvidis ako bude reagovat telo, ci to pojde same alebo nie...caka sa tak cca 2tyzdne ci sa to samo spusti poriadne a ak nie potom by som sla na kyret aby si nechytila nejaky zapal maternice..ale je to skory tyzden tak hadam to bude rychle...otehotniet mozes aj hned po prvej MS 🙂 my sme si dali 3 cykly pauzu a potom to vyslo hned na prvykrat...ale tak my sme mali MA v 19tt a musela som porodit a docistit sa ...drzim palce

wildria
14. mar 2023

Ja som tiez potratila na konci siedmeho...sama som sa nevycistila..doktor ma poslal do nemocnice na kyretaz kde mi to ale nechceli urobit a pichali do mna vyvolavacky kazdy tyzden z ktorych mi bolo akorat tak velmi zle, nezaberali mi a veeelmi sa mi dodrbal cyklus od vtedy, moje telo je od vtedy velmi zblbnute.....krvne zrazeniny co je nebezpecne som stale mala rovnake s akymi ma poslal gynekolog, i ked oni mi tvrdili ze sa zmenšujú. Ked to moj doktor zistil pekne sa nasral 😀nakoniec mi kyretaz stejne robili...ale po dlhsom case...dovtedy som zbytocne asi mesiac ak nie viac bola doma v bolestiach, s problemamy a cely ten cas som len krvacala a krvacala....nechcela som kyretaz ale nakoniec to bolo dobre riesenie ktore malo prist hned.. myslim si ze malokedy sa stane ze sa zena vycisti sama uplne. Vo vacsine pripadoch je potrebna kyretaz.ak mas na vyber, vyber si ju rovno teraz. Mozes si tym usetrit dlhsie trapenie a bolesti , mozes mat rychlejsie pokoj 🙂
Mne osobne trvalo velmi dlho kym som skoro vsetko vykrvacala von.mne keby sa to stalo znovu vybrala by som si ju tiez hned radsej.. i ked je to neprijemny zakrok...budes v poriadku, Drzim ti palceky, neviem kolko mas rokov , mne sa to stalo cca pred dvoma rokmi, to som mala 22 🙂 co sa tyka tehotenstva momentalne mam nan podozrenie i ked testy mam zatial negativne. V piatok idem k dr tak uvidime🙂 telo sa vie celkom rychlo nastartovat..ak sa snazite tak je dobre si dat par mesiacov kludovy rezim aby sa ti telo opat dalo do kopy a znovu nastartovalo, ale myslim ze po takych 4-5 mesiacoch sa clovek môže opäť zacat snazit 🙂

autor
14. mar 2023

@kmysiakova dakujem, caka ma to az v piatok, tak dufam ze vsetko bude v poriadku. 🙂

autor
14. mar 2023

@wildria ano presne pre toto som sa nakoniec rozhodla pre kyret, hoci je to zasadnejsi zakrok ale ked sa spravi setrne myslim ze rizika su tam minimalne. Neviem preco ale tak vnutorne citim ze to samocistenie by u mna prebiehalo strasne dlho a bolestivo najma psychicky, a v konecnom dosledku by sa teda telo davalo dokopy dlhsie ako po kyrete. Mam 29 a toto bolo nase prve vytuzene babatko, ktore sa sice podarilo hned na druhy pokus, ale bohuzial to rychlo aj skoncilo :( prajem vsetko dobre aj tebe 🙂

kvadrinkaaa
14. mar 2023

Ja si skor myslim opak, ze je vela žien, ktore sa same vyčistili, ale je to každého rozhodnutie. Nie každý to zvládne… telo je múdre a silne ❤️

evuska135
14. mar 2023

Mne sa nerozbehol tiez som mala kyret. Dala som sa dokopy a hned po prvej Ms sme sa snazili a mame doma dcerku 🙂 netreba zufat urcite sa podari aj dalsie babatko 🙂

autor
14. mar 2023

@evuska135 a za kolko ti asi prisla prva MS ? Ach to je krasna sprava, bodaj by aj u nas to tak bolo 🙂

autor
14. mar 2023

@kvadrinkaaa veru tak, myslim ze kazda tak nejak citi co je pre nu vhodnejsie ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre