Potrat v 15. týždni

stela2604
4. júl 2023

Ahojte! Rada by som sa informovala, či niektorá nemá skúsenosť, ako prebieha potrat v 15. týždni tehotenstva. Pokiaľ sa nemýlim, kyretáž je možná len do konca 1. trimestra. Špiním a mám bolesti podbruška, ležím v nemocnici. Budem vďačná za Vaše skúsenosti. Vďaka!

rebcav
4. júl 2023

@stela2604 to ešte nič neznamená, robili Ti ultrazvuk? Ja som tak krvácala, že som si bola istá, že som potratila a všetko bolo ok. To že špiníš ak je to hnedé, je to stará krv, a bolesť podbruška je úplne normálna v tehotenstve

deti95060810
4. júl 2023

ja som 3 krát masívne krvácala a všetko ok...

anjelicek26
4. júl 2023

@stela2604 mne v 14tom tyzdni spravili este normalne kyret, neviem, kde tam je presne ta hranica. Mrzi ma, co sa deje, je to na psychiku strasne.

floki1994
4. júl 2023

@stela2604 ahoj ja som mala v 19tt
..daju ti vyvolavacku a budu cakat na spustenie porodu...malo by sa todo 24 hodin rozbehnut..nemusi ale vzdy...

gumkac19
4. júl 2023

@stela2604 ja som mala v 16tt... Prestalo biť srdiečko, hospitalizácia, následne vecer mi vložili čapíky na zmaknutie krčka, ráno som dostala tabletku na vyvolanie "porodu" kazde 3hod. Vybrali mi tie čapíky a už sa len čakalo...kedy vyjde plod...potom ešte kyretaz na docistenie....
Možno iná nemocnica iný systém 🤷 veľmi ma to mrzí je to strašne tažké 😑 prajem veľa síl

stela2604
autor
6. júl 2023

@rebcav ultrazvuk mi robili keď ma prijímali. Bolo všetko ok. Dávajú mi lieky na udržanie tehotenstva a potlačenie krvácania, ale nejak to neprestáva, vždy si niečo na papieri utriem. Je to už moje tretie tehotenstvo, predtým som mala 2x kyret a po druhom sa vytvorili zrasty tak som absolvovala ešte tretí. Je to psychicky skutočne veľmi náročné :(

stela2604
autor
6. júl 2023

@gumkac19 ďakujem za odpoveď. Bolelo to? Myslím fyzickú bolesť, tá psychická je jasná.

stela2604
autor
6. júl 2023

@deti95060810 a z čoho bolo krvácanie?

rebcav
6. júl 2023

@stela2604 neboj sa, ak bolo všetko ok, určite sj bude... Ja som strasne krvácala, a potom aj dost dlho kym som sa utierala, preslo to...

alison11
8. júl 2023

@stela2604 Ja som mala na izbe pani ktora mala kľudový režim len na wc chodila a vždy si utrela trochu krvi vynosila dievčatko krasne zdrave od 4 mes.bola viac nemocnici ako doma.;) Držím palce a potom porodila 2 synov bez krvacania

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre