Potrat a postupy v zahraničí

christi14
4. mar 2016

Ahojte vsetky 🙂 som tu nova, chcela som sa registrovat nedavno, ked som zistila, ze cakame babo. Odvtedy sa vsak udiali veci a potrebujem vasu pomoc, nazory, skusenosti...hocico. Zijem v zahranici, a preto neviem ci niektore lekarske postupy su ok, ci sa to tak robi aj u nas, nemam to s cim porovnat. Takze moja situacia: Vsetko bolo v poriadku, krvne testy, ultrazvuk v 7.tt,...velmi sme sa s priatelom tesili! V pondelok som ho zobrala so sebou na ultrazvuk, nech aj on vidi ako babatku bije srdiecko...namiesto toho ma vsak cakala obrovska facka, povedali mi ze plod sa od poslednej navstevy vobec nevyvijal, tj Missed abort. Vraj by som mala zacat coskoro krvacat, mam ist domov a cakat... ked nezacnem do tyzdna, dvoch, tak mam ist za svojou doktorkou. (Tu ultrazvuk robia ini ludia, na inom oddeleni...nie moja doktorka). Mne to bolo zvlastne, ist domov a cakat, hoci nemam ziadne tazkosti. Tu v Kanade su vsak velkymi zastancami prirodzeneho porodu, vsetkych prirodzenych ciest co sa tehotenstva a babatiek tyka...tak aj teraz sa mi zdalo, ze to chcu nechat na prirodu. Ja som ale zasla hned na druhy den za svojou gynekologickou - tiez sa mi nezdalo, ze by si z toho robila tazku hlavu, tak teraz neviem ci iba ja zbytocne panikarim, alebo su moje obavy opravnene. Poziadala som si nakoniec o kyretaz. Termin som dostala az o tyzden, takze stale cakam, je to dost na nervy! A aby nebolo malo - ponukli mi 3 druhy anestezie - lokalne umrtvenie krcka, ciastocnu+lokalnu, alebo uplnu narkozu... (Samozrejme cenovo od vydrzatelneho po brutaldrahe! ) Ja fakt netusim co si vybrat... Uplna narkoza je vraj v mojom pripade zbytocna, kedze som bola v skorom stadiu tehotenstva... lokalnej sa bojim a pri tej kombinovanej mi daju nejaku infuziu, od ktorej vraj budem mimo, ale pri vedomi.... Toto bolo moje prve tehotenstvo, prvy potrat, vobec netusim co ma caka...Co si o tom myslite? Ake su postupy u nas doma? Mali ste niektora kyretaz bez uplnej narkozy? Vdaka za kazdy prispevok...

tova
4. mar 2016

ja by som pockala alebo chod aspon na 2-3 utz nech to viaceri potvrdia. Nemala som kyratez, ale bralli mi vzorku z maternice bez ziadneho umrtvenia. Predpokladam v 7-8tt by to bolo nieco podobne. na 2 krat mi odskriabli zo steny maternice. Boliet bolelo len nic do bezvedoma, ako silny krc pri menstruacii, tvalo to par sekund, brala by som nejaku lokalnu, ved keby bolelo, stale mozu prestat a dat silnejsiu a potom dokoncia. par minut po tom treba polezat lebo ked sa hned postavis ako ja ti moze prist na odpadnutie, pokial som lezala nebol ziaden problem.

sense
4. mar 2016

Zijem tiez v zahranici a ked som prvy krat potratila tak tiez to zobrala lekarka vlazne ze to sa v 1.trimestri stava, kyretaz nutna nebola nakolkk som sa vycistila sama...len u nas to bolo tak ked test ukazal 2 ciarky volala som lekarke a ta mi dala termin az ked by som mala byt v 11tt, ze co sa ma stat sa stane a keby boli problemy mam zavolat skor...par dni na to som dostala krce bolesti a strasne som krvacala tak som sla druhy den zial uz bolo neskoro...potom som zmenila lekara a ked som 2x otehotnela tieh mi dali termin az v 10tt a tiez som zacala krvacat asi v 8tt ale vsetko bolo v poriadku nariadilj klud ale hiadne opatrenia ako na svk ze hned duphaston a ascorutin a pobyt v nemocke, potom som krvacala este raz tusim v 11 al. 12tt a dnes bude mat sidlo 3 roky

sense
4. mar 2016

V kazdom pripade ak ma este nezacal skus ineho lekara...pochla som o viacerych pripadoch ze najprv lekar akcih nevidel a ked zienka nastupila do nemocky na kyret tak vsetko bolo o.k

bosoriak
4. mar 2016

@christi14 Podla mna naozaj sa niet kam ponahlat, podla mna to zbytocne dramatizujes. Pokojne pockaj tie 2 az 3 tyzdne, ved kym nemas ziadne problemy a tazkosti, kam sa hnat? Ani kyretaz nie je bezrizikovy zakrok a v 7. tt je este velmi velmi skoro na to, aby ta pripadne cistenie nejako ohrozilo.
V mnohych vyspelejsich krajinach od Slovenska to riesia takto, to len na Slovensku lekari hned zenu na kyretaz, nech sa vytiahnu peniaze z poistovne.

mamamonika
4. mar 2016

Ahoj je mi luto co sa ti stalo ja som to prezila 3x.Jedna vec je pohlad zo zdravot.hladiska a druha psychika.Poviem pravdu,ked som vedela,ze plod odumrel chcela som to mat rychlo za sebou a dohodla sa s doktorkou na kyretazi do 2 dni.Nosit v sebe dlho mrtvy plod je nebezpecne z hladiska infekcie.V Sr mi dali cez infuzku pustili nieco kym ma vycistili-trva to -15 min a v ten den som isla domov este som aj soferovala sama.Uplna narkoza to nebola tak asi ta kombinovana.Drzim palce.🙂

bianca
4. mar 2016

@christi14 7 tyzdnov ,to je podla mna skoro na verdikt.Pockaj 2-3 tyzdne.Ja viem ze je to nesmierne tazke,ze to sialene boli.Nie vsak telesne.

rheuska
4. mar 2016

Ja zijem v Irsku. Kamaratke sa stalo presne to iste ako tebe. Asi v siestom tyzdni. Tu sa okolo celeho tehotenstva nerobi ziadne halo. "co boh dal, moze aj vziat". Kazdopadne ju poslali do nemocnice a dali jej nejaky vaginalny cipok na precistenie a poslali ju domov. Tam potratila. Vraj to bolelo ako velmi velmi silny menzes, ale nemala chut volat ani sanitku ani ziaden extrem. Asi pol hodiny, hodinu velke krce no a potom silne krvacanie.

slniecko35
4. mar 2016

@christi14 podelim sa o moju skusenost, tiez zijem v zahranici a mam za sebou dva potraty. Prvy v 6.tt ten bol prirodzeny a uplne v pohode, ved stava sa. Tu sa chodi k lekarovi az v 8.tt aby uz bolo jasne vidiet srdiecko, tak som scdalsim nabehla v tom 8.tt a srdiecko bilo, len embrio bolo o trochu mensie. Na kontrolu som isla uz o dva tyzdne lebo chceli vidiet ako sa to vyvija no a tam uz srdiecko nebilo, sice narastlo, ale bolo mrtve, museli to potvrdit min. dvaja lekari. Bolo to v piatok a keby som chcela cakat tak maximalne do pondelka s tym, ze ak to zacne same mam utekat hned do nemocnice. Mali sme rezervovany vikend v zasnezenych alpach, tak sme to aj zrusili. Dali mi vybrat medzi cistenim a umelym vyvolanim potratu tabletkami, poradili tabletky lebo ze ak uz je to mrtve je velmi pravdepodobne ze sa to vycisti samo a vyhnem sa operacii. Tak som dala tabletky a vsetko vyslo von, ale bolo to spojene so strasnymi bolestami a niekolko dni som nemohla ani chodit. Ked sa na to spatne pozeram, urcite by som isla na cistenie, lebo ta bolest a vsetky tie veci co zo mna vysli a ktore som videla vratane embrya, to bolo fakt hrozne.
Je mi luto co sa ti stalo, ak ti mozem poradit tak necakaj velmi dlho, moze z toho byt infekcia a cim skor to budes mat za sebou tym lepsie.

1fifinka1
4. mar 2016

Aj ja som potratila 3x missed abort, za sebou v rozmedzi 4 rokov. Cistili ma prvy aj treti krat, druhy krat som sa nechala nahovorit na prirodzene cistenie. Cistili ma v celkovej narkoze, a ked mas dost penazi, resp. Vies ich zohnat, dala by som celkovu. Zaspis, zobudis sa, a mas po. Nespis dlho, neni to klasicka operacia. Myslim, ze keby si videla co vsetko s tebou robia, psychicky by to bolo tazke. To prirodzene cistenie ma tiez nieco do seba, ale su tobolesti. Aj ja som cakala doma vlastne na to kym potratim, dali mi nejaky cas nato a ked to nepride, mam prist. Ale zacalo to samo, takze som nikam nesla. Len potom na kontrolu.

michaella94
4. mar 2016

Ahoj je mi luto co sa stalo prajem vela sil...ja som si tym presla 1x miuly rok v oktobri...bola som v 6tt ked nevideli na uty a tak ma hned poslali na cistenie bez toho aby pockali par dni ci sa este nieco ukaze ani ma poriadne nevystrili len vystrasili....ked mozem poradit necakaj velmi dlho aby z toho ako baby pisu nebolainfekcia...urcite by som si este dala urobit jedno sono tak za par dni a az vtedy sla na kyret ked bude iste ze srdiecko nebije....a tiez by som radsje dala celkovu narkozu kvoli psychike...ja som zaspala a vstala az ptom nic si nepamatam viem ze mi bolo hrozne pred tym nez ma dvali do narkozy lebo som vedela co bude ked vstanem takze si nviem predstavit ze by som bola pocas zakroku co i len trosku pri vedomi.....drzim ti palce nech to vsetko dobre dopadne hlavu hore...ja som hned o 2 mesiace ostala tehu a teraz som v 16tt 🙂

jahodka11
4. mar 2016

@christi14 je mi to luto, ze musis toto prezivat. nemam za sebou potrat,ale jedno gastrovysetrenie a mala som anestezu,ale len taku akoze miernu, akoze som zaspala na 5min, potom ma budili, aj pocas som sa prebrala trosku, co si pamatam,ale hned som zasa akokeb zaspala....mozno je to ten typ,co pises, ze ti ponukaju...neviem, len chcem poradit, ze mozno by to stacilo....viem si predstavit tie naklady, tak verim, ze vsetko dobre dopadne a nebudu ta dlho trapit...ale asi by som si vybrala tu tretiu moznost, uplne uspanie....

mon84
4. mar 2016

@christi14 ahoj, tak ja sice zijem na sk, ale som opacny pripad, ako kocky hore. V 8tt som zacala spinit, slabo krvacat, bol to MA, babo nerastlo, ani srdiecko nebolo. Mna dr tak jemne tlacil do kyretaze, no ja som nechcela. Vyslo to zo mna samo v 10tt. Nebolo to nic strasne, bolesti boli ako silna ms, krvacala som dokopy 5 dni, potom dalsich 5 slabo spinila a je po vsetkom.

sisaka
4. mar 2016

@christi14 podla mna si sa mala riadit radami lekara, Kanada je vyspela krajina za lekara sa tu studuje ovela dlhsie, ako na Slovensku a taktiez Viac sleduju trendy a robia vyskum v medicine, kdezto na Slovensku sa mnohi zaryto drzia postupov, ktore sa naucili este pred 30 rokmi na VS....
Ako fungujes v Kanade bez zdravotneho poistenia sa radsej ani nejdem pytat, ak chces ist silou mocou na zakrok obavas sa bolesti a musis sa na to divat cez peniaze, tak potom jednoznacne druha moznost, na postupy ake su na Slovensku sa vykasli, tam nejde o pacienta, ale o dni stravene v nemocnici, cim dlhsie tym lepsie, tu je to naopak...

petra3312
4. mar 2016

@christi14 zijem v USA a v septembri som tiez potratila v siestom tyzdni tehotenstva. Ja som zacala spinit v podstate od prveho dna, ako som si urobila tehotensky test. Bola som na dvoch ultrazvukoch, druhy mi robili uz v case, ked sa rozbehol potrat a zacala som krvacat. Potom som chodila este asi mesiac na krv na kontrolu hcg, az kym bolo negativne, aby vylucili mimomaternicove tehotenstvo. Ultrazvuk po potrate mi nerobili, ze sa to vacsinou vycisti vsetko samo. A tak aj bolo. Moja kamaratka na Slovensku mala rovnaky pripad a lekar ju este napriek tomu "docisitil". Ci to bolo nutne, neviem, ale podla jej slov po samovolnom potrate ziaden problem nemala, krvacala asi tri dni, z toho prvy den velmi, hcg jej tiez kleslo. Oproti Slovensku sa mi zdal pristup lekarov tu velmi vlazny, nedostala som ziadne tabletky na podporu tehotenstva, ziaden kludovy rezim ani len neodporucali, ze z toho, ze sa hybem, urcite nepotratim, vsetko bude tak, ako ma byt. Ked clovek caka vytuzene dieta, tak ho takyto pristup hneva, aj ked vie, ze sa vlastne nic robit neda. Ale teraz, ked sa na to pozeram spatne, tak je to asi lepsie, neviem naco by ma napr. este docistovali, ked to telo zvladlo aj samo.

christi14
autor
4. mar 2016

Dakujem vam vsetkym za rady a skusenosti,... a je mi luto tych z vas, ktore si tym vsetkym presli... ako pozeram viacere pisete, ze sa vam to stalo ani nie raz...Ostava nam asi verit, ze sa tieto veci nedeju len tak bez priciny, aj ked ich mozno uplne nikdy nepochopime.
To cakanie - asi rozumiem co tym myslite, ja by som bola tiez rada, keby to vsetko vyslo samo tak ako ma... Lenze ja uz nie som v 7 tt, to bolo este 12. februara, takze dnes by som bola uz 9+4, takze plod uz zopar tyzdnov nezije.. od 6+4 sa vobec nevyvijal....preto sa bojim nejak to natahovat...povedali mi sice ze keby som mala teploty vtedy je to uz kriticke. Chcela som si dat urobit este jeden screening pred zakrokom, ale asi by to bolo zbytocne... u mna nie ze neregistrovali pulz, ale plod vobec nerastol, a to medzi dvomi ultrazvukmi presli 2 tyzdne. Tu anestezu som si zistovala, a hoci nebudem spat, nebudem vediet ani rozpravat ani nejak vela rozmyslat a vraj si to cele nebudem ani nejak velmi pamatat... ale napisem potom ako to dopadlo, mozno si to raz niekto precita a pomoze to..
@sisaka verim, ze vedia co robia, ale doma sa vsetci cudovali, ze ako to ze ma ani nevycistili...tak som sa zlakla, lebo fakt som o tychto veciach doteraz nemala ani sajnu..Inak naozaj klobuk dole pred zdravotnictvom, maju tu specialne kliniky - Early pregnancy clinic az po vsetko mozne... Poistenie som samozrejme mala, ale som medzi 2 vizami a na ten cas sa mi poistenie predlzit nedalo...ver mi, skusala som to z kazdej moznej strany, ale proste sa to neda..ironiou je, ze mi medical vyprsal v ten isty den ako mi oznamili smutnu spravu a v ten isty den som dostala aj pozvanku z imigracneho k dalsiemu prac. povoeleniu... 🙂 no comment! Momentalne ma peniaze netrapia, aj ked to bude sice stat s tou kombinovanou anestezou minimalne $800, zdravie je dolezitejsie!!

christi14
autor
4. mar 2016

@petra3312 tiez nechapem naco to treba "docistovat" ked si s tym uz telo poradilo.... to nevedia nejak inak skontrolovat, ci vyslo vsetko co malo? ved uz maju k dispozicii take moderne technologie, ze nejak neverim, ze sa to inak neda...

Este jedna vec ma napadla, neviem ci ste to niektora mali, ale u nas sa pred par rokmi co si pamatam velmi silno propagovala vakcina proti rakovine krcka maternice a HPV virusom... moja gynekologicka az zurila, ked som to opakovane odmietala, nechapavo na mna pozerala, vraj keby mali chlapi podobnu moznost dat sa zaockovat napr. proti rakovine prostaty, tak urcite by nevahali! Bol to obrovsky strasiak... Tu ked som sa na to pytala, zeny poriadne ani nevedeli co je HPV, a gynekologicka povedala, ze to je ako chripka... mozno kazda druha zena to ma a potom to zmizne samo, imunitny system si s tym poradi...je iba zopar nebezpecnych druhov HPV, z ktorych moze, ale nemusi vzniknut nador... okrem toho tento sa vyvija asi tak 10 rokov takze je casu a casu to zistit a ked treba da sa to pekne operovat.... 🙂 samozrejme ze su aj vynimky, ale vcelku to nie je take strasne ako sa to propaguje u nas na SVK

bubelko
4. mar 2016

@christi14 ja som tiez v zahranici - rovnako ako @sense . potratila som tiez v 7.tt, doma. skoncila som kvoli bolestiam na pohotovsti, dali mi vybrat - docistit samo, alebo kyretaz a tu bud v spinale alebo v celkovej. ja som volila celkovu. kvoli mojej psychike, napriek tomu, ze som si to musela zaplatit sama cele. ked som si to volila, nevedela som, kolko to bude stat. bolo to dost (ca.1500eur) ale moja psychicka pohoda bola pre mna a mojho muza dolezitejsia. a nelutujem, ze som sa tak rozhodla.

zuzana_j23
4. mar 2016

@christi14 necitala som predosle prispevky taze neviem ci sa to tu uz spominalo ale kedze si len v 7 tt tak si poziadaj potratovu tabletku....myslim ze to je najlacnejsia a najsetrnejsia metoda....normalne dostanes kramy sa telo samo vycisti...ta tabletka by mala otvorit krcok kedze telo si este dho moze mysliet ze je tehotne....ja som uz bola v 11 tyzdni taze mi odporucili radsej kyret ze raz dva to budem mat za sebou a krvacala by som silno keby ot necham na prirodu...bola som 15 minut v celkovej anestezii mi vyvsetlovali potom ze len s dajakym vysavacom vsetko vysali a nemala som ani ziadne krvacanie potom. a vysvetlili mi ze keby som bola do 8 tyzdna tak by mi dali tabletku

sardinka335
4. mar 2016

@petra3312 na Slovensku sa zvyčajne ten uzv. robí...aspon ja som sa nestretla s tým ze by ma lekar neskontroloval či tam ,,niečo neostalo,, nejake tkanivo - preto je možné, ze aj tvojej kamoške tam ešte videl nejaku zrazeninu. A nie kazda zena ma nervy a psychiku na to aby sa pozerala na to ako sa jej ,,dieta,, vyplavuje do wecka ....tak asi preto ten kyret. Takze ja by som ten kyret tak nezatracovala. Čím viac čítam o tom aky je pristup za hranicami, tym viac som rada za našich lekarov. Nestalo sa mi ze by mi nespravili uzv. a nepomohli, nechali tak, ze ved nech si ,,poradim,,. Fakt super pocit, vedieť ze mam v bruchu mrtve dieťa a čakat na potrat - kde ,,to,, zo mna vypadne.

christi14
autor
4. mar 2016

@zuzana_j23 tie tyzdne myslis kedy plod prestal zit, alebo v ktorom by si odvtedy bola? Mne to zistili az teraz v 10tt, ale plod nezije od 7tt... no neviem este si to mozem do utorka premysliet... mozno si to dovtedy este aj moje telo uvedomi samo 🙂

zuzana_j23
4. mar 2016

@christi14 ved prave neviem ako to je....ja som babatko nemala vobec..ze vraj sa v 5-6 tyzdni prestalo vyvyjat a sa vstrebalo a mala som tam zvysky placenty atd a maternica dalej rastla ako mala...ja som taky panicky strach chytla pred kyretom ze som pytala tabletky a mi povedali ze budem silno krvacat a toto budem mat rychlo za sebou...dali do mna 2 diazepany....tlak som mala na 150 z toho stresu uz mi vsetko jedno bolo...ale druhykrat by som si popytala tabletky urcite len dufam ze nebudem uz v takej situacii o tyzdne mam prve sono v tomto tehu a uz ma tiez vystresovali s HCG ze nizke...:/ ja som v dansku ale stretla som sa tu s vela zenami zo zahranicia ktorym do toho 12 tyzdna dali len tabletky vobec kyret neriesili a ze vraj to je setrne....tak som ti to napisala ako alternativu kedze je to v USA najlacnejsia forma tak asi aj v kanade

christi14
autor
4. mar 2016

@zuzana_j23 ano je to celkom lacne... no este uvidim.. tebe drzim palce na dalsi tyzden, nech je vsetko v poriadku a hlavne nestresuj... kazda sme ina, kazde tehotenstvo je ine, vobec to nic nemusi znamenat.. len pozitivne 😉

zuzana_j23
4. mar 2016

@christi14 dakujem ti ja ti drzim palce aby si to prezila s co najmenej stresom a coskoro sa tesila z noveho babatka 🙂 ja som hned po prvej mrche otehotnela znovu tu mi povedali ze nemam cakat ked sa na to citim psychicky

petra3312
4. mar 2016

@sardinka335 ja nezatracujem pristup na Slovensku. Ver mi, ze ma strasne hnevalo, ked som dosla k lekarovi so spinenim a nedali mi ani progesteron, aj ked mne by asi aj tak nezabral, lebo podla utz som mala prazdny vak bez zarodku. Mne sa potrat rozbehol hned, takze ma nenechali cakat niekolko tyzdnov, kym som zacala krvacat. Aj ked neviem, aky by bol postup, keby som krvacat nezacala. S utz po potrate som tiez stresovala, chcela som si byt ista, ze je vsetko v poriadku. Bolo mi povedane, ze utz nie je nevyhnutny, ked clovek nema ziaden problem, keby vo mne nieco ostalo, hcg neklesne na nulu, telo by ho stale produkovalo, keby citilo, ze tam nieco je. Tak neviem, mne to znie celkom logicky. Ja som len zakladatelku temy chcela ukludnit, ze ani tu nie su lekari ziadni sarlatani a vedia, co robia.

petra3312
4. mar 2016

@sardinka335 este by som chcela dodat, ze moja kamaratka, o ktorej som pisala, bola z postupu v USA zhrozena a napisala mi, ze jej lekar ju po kontrolnom utz este "pre istotu" docistil. Mozno sa len lekar nestastne vyjadril, ale podla mna "pre istotu" nie je dovod na kyretaz. A ver mi, ze tu nema lekar absolutne ziaden dovod ten utz nerobit. Neplati to z vlastneho vrecka, dokonca je za to plateny kralovsky. Bude to asi tym, ze praxou maju naozaj odsledovane, ze niektore ukony su a niektore nie su nevyhnutne. Ale hadat sa nechcem a uz vobec nemam nic proti kyretazi, ked je potrebna. A naozaj nemam nic proti zdravotnictvu na Slovensku, ja sama som alergicka na to, ked sa ludia stazuju, ake je to na Slovensku hrozne. Neviem, ci by im vyhovoval system tu, kde sa za vsetko vela doplaca. A to poistenie mam.

sardinka335
4. mar 2016

@petra3312 ved ani ja sa nehadam, ani som to nemyslela nejako v zlom len som zvyknuta ze tu sa na lekarov len nadava snad za všetko a toto forum je plne odborníčok, ktore zaručene vedia, ze ten ktory ukon bol zbytočny...(neberte to nikto osobne len pišem zo skusenosti) tu pištia ako chcu rodiť stredoveko a naši lekari im v tom brania...v inom vlakne zase pišu ako napr. v UK ledva stretnu gynekologa počas tehotenstva...v Hainburgu radšej nechaju rodičku dotrhať lebo oni ,,nerobia nastrih,, ak kazilo by im to percenta a tak by sa dalo pokračovať. Ja osobne by som z psychických dovodov volila kyretaz, nech si myslí kto chce čo chce. Aj mne mohol moj lekar povedat ked som po porode prvý cyklus krvacala ako ,,jatočna svina,, ze ved to sa upravi a dajte si maximálne zelezo- ano, upravilo by sa...miesto toho mi po vedal ,,pomozem vam,, a dal Utrogestan a hned to bolo 100 a 1 ine...Kto chce ,,prirodu,, nech ju ma....a kto nie tak mu ma byť umozneny zasah.

christi14
autor
4. mar 2016

Viete co, asi je to o individualnom pristupe kazdeho lekara... ja som sa pytala hlavne kvoli tomu, lebo som to nemala s cim porovnat a vylakali ma zo slovenska kamaratky a rodina... lebo u nas je to tak! tu lekarov nepoznam, nemam s nimi ziadne skusenosti (chvalabohu) doma ku svojmu gynekologovi naopak som chodila roky... tak clovek asi vie kedy treba lekara zmenit a kedy mu moze doverovat...aj ked sa vacsinou v zavaznych veciach spolieham na nazor 3 lekarov... dvaja mozu tvrdit 2 uplne odlisne veci, treti to ako tak rozhodne.. tu si to zial nemozem dovolit, nemam tu lekarov znamych a nemam ani nikoho kto by mi nejakeho odporucil... Ja sa priklanam k prirode, ale nie za kazdu cenu, proste lekari su na to aby nam pomohli vtedy, ked priroda zlyha... inac by sme mozno este stale umierali na chripku a rodili doma bez pomoci. Kazdy pripad je velmi individualny, zalezi aj na pacientovi aj na lekarovi, aj na okolnostiach,... Veru tiez som nadavala na zdravotnictvo u nas doma, a stale netvrdim ze funguje ako ma na 100%, ale to asi nikde vo svete....tu sa nadava tiez, len kvoli inym veciam... 🙂

senta_sofia
5. mar 2016

@christi14 ak pojdes na to prirodzenou cestou, ocakavaj silne krvacanie tak pol dna,bolesti som nemala silne,potom uz len par dni cistenie.Da sa to prezit,ale doma,urcite by som nesla do prace. V tomto ranom stadiu je vysoka pravdepodobnost,ze sa telo pekne vycisti a ono ani pri kyretazi nemas zarucene,ze ju spravia dobre.

kimmie
5. mar 2016

@christi14 Ja som podobnu situaci riesila pred rokom, v 10tt mi pocas utz zistili prazdny vak, dali mi moznost ist na kyret, tabletky, pripadne iba cakat. V tom case bol moj mladsi chory, starsi mal mat jarne prazdniny, tak ako "nenahraditelna" matka som si vybrala cakanie. Medzitym ma monitorovali, v 13tt som dostala dost slabe krvacanie, asi na 3 den vecer som mala strasne bolesti brucha a nasledovalo strasne silne krvacanie. Nechcem byt explicitna, ale asi 30 minut krv zo mna tiekla asi ako z vodovodu, mm ma potom hned odviezol do ER, zabalenu v uterakoch, asi 10 minut od nas. Ako som tam vosla, hned som odpadla, peberali ma 10 minut, lekar diagnostikoval failure to abort, nasledne ma uspali a robili pohotovostny kyret, kedze bolo dost neskoro v noci, nechali ma tam do dalsieho rana.
Ja som neskor dostala spravu z poistovne, cely tento "vyletik" stal okolo 12 000 usd. Nastastie poistovna to cele preplatila.
Ak by som bola opat raz v podobnej situacii, idem na kyret hned, pripadne beriem tu tabletku😉.

christi14
autor
8. mar 2016

@kimmie uf tak to si si odtrpela poriadne 😯to mi je fakt luto! ved prave toho sa bojim aj ja...okrem toho ja este deti nemam a nechcem aby sa tam daco pokazilo kvoli comu by som mala neskor problem s otehotnenim...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre