Potrat a následné tehotenstvo

julianka312
9. jan 2022

Ahojte v prvom rade chcem povedať než niektoré ma tu začnete poučat,áno som si vedomá toho že sme si s manželom mali dávať pozor aj že sme mali použiť ochranu všetkého som si vedomá ale proste sa to stalo ....Tak a teraz začnem v októbri sme bohužiaľ prišli o bábätko bola som už v 13 týždni, jedno dieťa mame synčeka ktorý má už 5 rokov a to ma tak držalo že mám jeho nevravím ze by sme opäť nechceli skúsiť áno chceme ešte dieťatko ale mali sme sex po dlhšej dobe tak sa stalo.proste že manžel to nestihol a však viete a ja mam teraz strach nie preto ale to ze som po potrate len nejaké dva a pol mesiace a Dr mi vravela ze sa môžme snažiť o nejaké 3,4 mesiace a teraz sa bojím že ak otehotniem už teraz že aby to nemalo nejaké následky keď som len tak krátko po potrate aby sa to opäť nestalo alebo aby nebol nejaký problém viem ze je to unáhlené hneď si myslieť ze už môžem byť tehotná ale co ak nebude problém po takej krátkej dobe od potratu? 😪

bubuzu
9. jan 2022

@julianka312 Ak otehotnieš, znamená to, že tvoje telo je už pripravené. Neboj, bude to učite v poriadku.

prdlosko
9. jan 2022

Mne lekár povedal že sa môžeme snažiť hneď po prvom mesiaci napríklad 🙂 a od januára minulého roka stále nič, takze v niektorých prípadoch je možno lepšie skôr ako nikdy 🙂

roni93
9. jan 2022

@julianka312 nám tiež lekár povedal, že mame počkať aspoň 3 mesiace, hold stalo sa a ešte pred prvou menštruáciou som otehotnela a celé tehotenstvo bolo bez komplikácií a mame zdravé 4.mesačné dieťa

petamich
9. jan 2022

bud je telo pripravene a embryo sa uchyti alebo nie je, nepodari sa vam alebo sa neuchyti 🤷‍♀️ to nikto nevie - pockat 3M sa odporuca preto, aby sa stihla vystelka maternice obnovit (to ale plati hlavne pre kyretaz), ak si potratila spontanne a vycistila sa sama, tak niektori lekari povedia aj snazit sa hned alebo pockat jeden cyklus, uvidis

julianka312
autor
9. jan 2022

@petamich nie ja som išla na kontrolu a tam zistili ze srdiečko nebije tak museli mi spraviť oni

petamich
9. jan 2022

@julianka312 uvidis, vela zien otehotnie hned po kyretazi a v poriadku donosia zdrave dietatko, netrap sa tym, mozno sa to tento cyklus ani nepodarilo a podari sa nabuduce, velmi drzim paste 🤞🏻❤️

petra_bororo
9. jan 2022

@julianka312 ja som po kyrete 3 tyzdne a akonahle dostanem 1. menzes, po nom sa mozme snazit znovu...Moja Dr. a aj Dr. v nemocnici dali suhlas...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre