Potrat

8. apr 2022

Ahojte. Ja sa chcem poradiť, spýtať na koľko môj gynekológ nerobí. Aj keď mi povedal, že mi bude dvíhať hneď,ale dnes sestrička povedala, že sa mu nedovolam, že ma svoje zdrav. problémy. Ide o to, ze sa mi po Ket podarilo otehotnieť. bábätko sa prestalo vyvíjať v 5tt+3,srdiecko bilo,ale veľmi slabucko a za 10 dni vôbec nenarastlo,skôr sa sa zmensilo. Po veľmi, veľmi dlhom meraní a približovani babatka sme sa rozhodli ukončiť tehotenstvo. V pondelok večer som si už nevlozila progesteron a pomaly som začala spinit. Včera vo štvrtok som večer začala krvácať viac. Cítila som bolesti bruška, ráno som sa zobudila o pol 5, že to asi prichádza. Šla som na WC tam niečo zo mňa vypadlo a keď som sa utierala tak sa kúsok zo mňa ťahal. Išla som ešte napiť a v kuchyni som odpadla. Po brebrati som šla opäť na wc, kde som sedela a mala som kontrakcie, ktoré som preddychvala. Toto cele trvalo hodinu. Potom ,ako keby utalo ziadne bolesti, žiadna krv len trosku .Ľahla som si a zaspala som. Od obeda som zase začala viac krvácať a mam bolesti ako na menzes. Čiže také cele ,ako mávam svoj silný menzes. Neviem ci to ma takto prebiehať ,alebo to cele len príde. Sestrička povedala,ak odpadnem alebo budú komplikácie mam ísť na pohotovosť, alebo volať sanitku.. prežívam toto prvý krát , doma mám 3 ročného synčeka vďaka Bohu. Chcela by sim vedieť, či to môže aj takto prebiehať, komplikácie mentalne nemá a môjmu Dr sa nedovlam. Aj keď je na tel 7 dni v týždni..

simona92101
8. apr 2022

Ano moze.ale na tu pohotovost by som isto isla,popripade do nemocnice na gynekologiu,robia aj cez vikend,skontroluju ci je vsetko vonku,popripade docistia..drzim palce

dada0902
8. apr 2022

Mne sa to tiež ťahalo 2 dní až na druhý deň zo mňa tiež vypadlo a mala som kontrakcie riadne tiež bolesť ako pri menštruácii keď to vypadlo tak v tom momente všetko prestalo a už nič nebolelo len srdce od smútku ja som ale neodpadla mala som takú triasku a nevedela som ako si ľahnúť aby sa mi uľavilo

autor
8. apr 2022

@simona92101 áno, tam sa určite chystám. Len som chcela vedieť, či to takto môže prebiehať, alebo to príde ešte vo velkom a vo veľkej bolesti. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

autor
8. apr 2022

@dada0902 čiže je možné, že to nepríde naraz ,ale ťahá sa to takto niekoľko dní. Ani neviem, čo je lepšie. Strašná záťaž na psychiku. Mne Dr povedal, že si môžem dat aj lieky od bolesti ,len sa bojím, ak bude treba utekať na pohotovosť. Dal mi aj lexaurin ,keď videl ,čo to somnou urobilo. Zatiaľ sa snažím zvládať to sama. No som zvedavá, kedy a ako sa to cele skončí. Neskutočná záťaž toto. Človek sa teší a s takýmto vôbec neráta. Bolesti mam stále od obeda, ale také mierne, tak to asi ešte len príde.

asia83
8. apr 2022

Určite na pohotovosť, rýchlo. Vás bude treba čistiť, máte zápal.

inana11
8. apr 2022

Ja som mala len plodový vak ale ten rástol akoby v ňom niečo bolo, potratila som cca v 12tom týždni,nechcela som na kyret kým nebolo treba a Dr minpichla injekciu,keď som začala špiniť…. Ja som ledva prišla domov,take bolesti som mala,na zachode som bola skoro stále,čo som cítila že sa zo mna valí… ono tej výstelky maternice tam je veľmi veľa. Ja som bola spokojna že všetko vyslo a prirodzene že nemusim na zákrok a na kontrole zistili že síce maternica krásne vycistena ale plodový vak nevyšiel a aj tak má museli cistit. A bolesti som mala asi 7 hodin a aj som strašne veľa krvacala v zrazeninach že vložka nič nepomohla,musela som byt na wcku a doslova cez kontrakciu zatlačiť. Držím ti palce aby si sa pekne vyčistila a rychlo spamatala. Ja som potom zostala tehotna do polroka a dnes dal ten poklad prvé 4 samostatne kroky,ma 10 mesiacov a naháňal by brata uz

dada0902
8. apr 2022

Ono môže to trvať aj viac dni kým to odíde no ja som ten prvý deň tiež mala kontrakcie triasku bolesť a tiež zo mňa niečo odišlo v tedy som si myslela ze to bolo ono ale bol to len vak a až na ten druhy deň som cítila také teplo a hrcu ktorá vypadla aj veľa krvi všetko tiež mi v nemocnici odporučili lieky od bolesti silnejšie a keby boli komplikácie mam prísť ale prebehlo to takto bežné bola som 12tt no neviem ako je to u teba ja som predca len neodpadla nič také držím palce nech sa bez komplikácií vyčistíš ale určite nepodceňuj ak máš teplotu alebo sa cítiš zle keďže si odpadla radšej skus zavolať do nemocnice nech nemáš ozaj tu infekciu aby si si neuškodila a aby sa ti potom podaril ďalší poklad ktorý už bude mať šťastný koniec držím palce

autor
10. apr 2022

@dada0902 ja som bola na tej pohotovosti pre istotu. A plod už nevidno, že sa vstrebal. A sliznicu mam takú vysokú, ako pred menzesom. Takže to príde samo ,ako silnejší menzes, vraj. Tak len čakať. Ja som odpadla už z toho psychického vyčerpania. Veľmi, zle som to znasala a aj znášam. Snáď to čas všetko zahojí a môj poklad doma,mi to pomôže všetko prekonať. Ďakujem ešte raz za odpoveď, veľmi mi pomohla.

dada0902
10. apr 2022

Za máličko držte sa a veľa síl držím palce nech to nabudúce dopadne dobre 💓

autor
11. apr 2022

@dada0902 ďakujem veľmi pekne 💕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre