Polycistické vaječníky

lkristinka
17. aug 2018

Ahojte dievčatá , nedávno som dávala podobný príspevok je tu ešte niekto kto by mi vedel dať rady alebo čo si prežil pri tomto ochorení ? Ja mám PCOS 1 rok , a pred mesiacom som bola na laparoskopii z ktorej mi brali vzorky potvrdilo sa toto ochorenie a aj mi ich vypalovali . doktor mi povedal že na otehotnenie by som mala brat Femibion a Duphaston na cyklus , pretože som nemala vyše 1 roka menzes , a najlepšie bude keď by som do roka otehotnela . Ja mám 20 rokov bábätko by som chcela ešte to z priateľom je vo fáze že riešime bývanie alebo budeme riešiť keď budem už tehotná .
Ďakujem al sa pripoja ďalšie duše ktoré vedia napísať čo si prežili alebo koľko im trvalo kým otehotneli 🙂

zuzana_2000
19. aug 2018

@lkristinka ahoj ... ja mám tiež polycistické cisty na vaječníkoch.
Mne robil gynekológ hormonálny profil vyšiel dobrý. Tebe ho robili už?
Užívala som gynex inofolic thiamin a doteraz som neni tehu :(
Už neviem ako dalej :(

lkristinka
autor
19. aug 2018

@zuzana_2000 ahoj nie nič take mi nerobili .. budem držať palce

meredith83
19. aug 2018

Ano to bola prva vec co doktor urobil pred 5 rokmi. Som prestala uzivat antikoncepciu na upravu cyklusu a nemala som menstrulaciu 2 roky. Robili hormonalny profil to by mala byt prva vec..Ja som mala 2 krat viac testosteronu ako so ho mala mat. Brala som rozlicne lieky 2 roky od metforminu az do spirololactone a podarilo sa mi testosteron znizit na normalnu hladinu. Potom som brala Vitex a mrcha zacala ale nepravidelna. Robili mi test hypofysy na prechodnost vajecnikov, potom laparoskopiu kedze sa im jeden vajecnik nazdal a potom som bola na 4 cykloch letrozole & injekcie na vyvolanie ovulacie. Nic nepomohlo. V septembri som sa rozhodla ze skusim zas Vitex a dobre vitaminy a v Oktobri som otehotnela. Bohuzial som mala zamlcany potrat a od kyretu v Januari sa snazime zas. Je to boj ale netreba to vzdavat. Doktor mi dal do novembra kedze mam pravidelnu ovulaciu a ms a ked nic tak pravdepodobne budem dostavat injekcie na rychlejsi rast folikulov a ovulaciu. Potom uz len IUI & IVF zostava. Dufam ze to nebude to co budem potrebovat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre