Plod sa prestal vyvíjať. Ako sa s tým zmieriť?

anika02
6. sep 2024

Viem že sú tu omnoho smutnejšie príbehy ako ten môj.....ale neviem ako ďalej 11.7. som mala KET náš posledný pokus ...16.8. už bolo vidieť plod a akciu ❤️ dnes mi bolo oznámené že plod sa prestal vyvíjať a ❤️ stíchlo 😢😢😢 cítim sa zlomená, prázdna a unavená zo života. Ako sa s tým zmieriť?

babushkaem
6. sep 2024

Kazdej bolesti treba dat cas, velmi ma mrzi tvoja strata, videla som tvoj pribeh v ivf skupine. Preco posledna sanca?

anika02
autor
6. sep 2024

@babushkaem na ďalšie KET nepôjdem .... A ja prirodzene? To by bol zázrak ...a na tie som dnes prestala veriť....ja nemám ovuláciu. Ja mám celý život vyvolávanú menštruaciu (mám 38rokov)

babushkaem
6. sep 2024

Uvidis, mozno ked bolest prejde pojdes na dalsie kolo🙂 len tomu treba dat cas. Tu bolest treba spracovat.

marhulka13
6. sep 2024

@anika02 ja som pred pár dňami zažila tretí potrat. A i nechci vedieť, ako sa cítim

anika02
autor
6. sep 2024

@marhulka13 je mi to veľmi ľúto 😔

slavka1988
6. sep 2024

@anika02 ešte sa nevzdávaj :/ sestra bola na tom podobne 6 pokusov,6 anjelikov.Niekto urobí dieťa ani nevie ,niekto cely život robí vsetko preto aby ich mal a nemá ale nevzdávaj sa 🙂 sestra mala prvé dieťa v 39 inak snažili sa od 25

ella1234
6. sep 2024

@anika02 velmi ma to mrzí držala som palce odkedy si pridavala príspevok. Aj ked sa ti to teraz zda nepredstaviteľné ale este to nevzdavaj ❤️

bejbs123
6. sep 2024

@anika02 mne trvalo polroka sa dat psychicky dokopy a dalsi vklad nam vysiel,nevzdavaj ten boj,stoji to za to

martaatram
7. sep 2024

Ja mam za sebou 10 vkladov.. potrat v 6 tt.. biochemicke tehotenstva.. vela slz, peniazov ,vysetreni
Nakoniec druhe ivf a prvy vklad sa podaril
Chapem ta ze to mas chut vzdat .. ale pokial mas esre moznosti skušaj
My sme sa snazili od mojej 25 .. mam 36 a 8mesačneho syna

michaela329
7. sep 2024

Tu je jediným liekom čas. Ja som o svoje prvé prišla v 16tt po celkom traumatickej skúsenosti s genetickou vadou, tiež 38, tiež po 10 rokoch boja. Bola som rozhodnuta, že s mojím materiálom už to nepôjde a pôjdeme do darovanych. Ešte som si teraz v máji nechala vložiť posledné naše embryjko - a momentálne ťahám 18+4tt a zatiaľ je malý v poriadku. A pôjdem si aj po yo darované o rok - dva. Presne viem, ako sa cítiš, je to čisté zúfalstvo, úzkosti, strašné pocity nespravodlivosti - a ono to nespravodlivé je. Dovoľ si všetky tie pocity prežiť - ono to časom pominie a príde deň, keď sa pohnes ďalej.

anika02
autor
7. sep 2024

Ďakujem vám za povzbudivé slová ❤️

domii43
9. sep 2024

Ahojte, som s vami. Ja som bola na KET 18.7. a dnes už skoro v 10tt prestalo biť srdiečko. Do koľkých dní od vysadenia liekov ste potratili?

dida2311
9. sep 2024

@anika02 môžem sa opýtať prečo nemáš menzes? Aj ja som mala tento problém celý život, po umelom som minulý rok potratila a stal sa zázrak 🙂, prirodzene som otehotnela a o týždeň mám termín, možno ti budem vedieť poradiť 😘

anika02
autor
9. sep 2024

@domii43 och nie 😢😔😢 je mi to veľmi ľúto...ja idem k mojej lekárke zajtra ráno a ona mi povie či vysadiť lieky alebo kyret. Moja lekárka mi brala krv na hcg (vo štvrtok a dnes) či klesa takže potvrdené to bude mať zajtra. Keďže som nechcela byť v nevedomosti cez víkend tak som bola na konzultáciu u inej lekárky ktorá mi to potvrdila 😔 takže ja vysádzam lieky od zajtra. Nerozumiem prečo sa toto stáva 😔😔😔 ty si už vysadila lieky dnes? (Dúfam že nevadí tykanie)

anika02
autor
9. sep 2024

@dida2311 PCOS prirodzene nemám som iba na duphastone....ale zo začiatku som skúšala aj iné lieky....niekedy ani vyvolávacia injekcia nezaberala až tretia.

dida2311
9. sep 2024

@anika02 a s duphastonom máš menzes pravidelne?

anika02
autor
9. sep 2024

@dida2311 áno

domii43
9. sep 2024

@anika02 áno, ja už od dnes vysadzujem amelgen, ale vo vitaminoch budem pokračovať lebo chcem ísť čo najskôr na ďalší vklad. Ja som úplne zdrvená, v piatok sme boli na matrike kvôli svadbe ktorá bude v októbri. A teraz mám ísť vyberať obrúčky, šaty a podobne. Nemám na nič náladu. A to som si myslela že po 3 stratách sa na mňa usmialo šťastie. (2x bioch.gravidita, 1x potrat 5tt)

domii43
9. sep 2024

Inak aj ja mám PCOS úplne bez menzesu. A to mám 28 rokov. Jedina cesta je ivf.

anika02
autor
9. sep 2024

@domii43 je mi to nesmierne ľúto.... Ja som mala pred troma rokmi vklad pred svadbou a tiež nevyšiel.... Máme to podobné, ani ja nemám menzes vobec, iba skrz liekov. No ja si dávam oddych minimálne do konca roka....myslela som že už nepôjdem vôbec ale ešte je tam myšlienka na jedno ivf no.to je vo hviezdach.... Neviem či sa na to dám...ja mám 38

domii43
9. sep 2024

@anika02 ešte nemáš žiadne dieťa? A premýšľala si nad darovanými vajíčkami?

anika02
autor
9. sep 2024

@domii43 nemám deti a nie nad darovanými neuvažujem...alebo sa rozhodneme ešte pre jedno ivf alebo sa musíme naučiť žiť vo dvojici.... Ozaj neviem čo urobíme...teraz si dávam čas na smútok a zotavenie. Ináč kľudne napíš súkromnú správu môžeme si byť oporou navzájom ak chceš

pet888
10. sep 2024

Velmi ma mrzi, co sa ti stalo a posielam vela sil..Len zeny, co to preziju, vedia, aka je to nesmierna bolest a este ked je to aj niekolkokrat, o to viac to zenu vie polozit..:(Urcite sa nevzdavaj, ber to ako cestu, osud, ktora z nejakeho dovodu tebe/nam prislucha, ale na konci urcite bude to klbko stastia..ostava nam len verit, i ked je to tazke :(

anika02
autor
10. sep 2024

@pet888 ďakujem ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre