Otehotnenie po potrate

julianka312
5. sep 2022

Žienky som už dva razy po potrate, minulý rok v októbri som musela ísť na kyret, pretože srdiečko prestalo byť, a v marci to bol spontánny potrat, máme už syna ma 5 rokov je chvalabohu zdravý ale chceme veľmi druhé bábätko ale už sa bojíme a rozmýšľame ísť aj na genetické odporučil nám to aj lekár, keďže som dva krát potratila, ale vravím mame syna ktorý je zdravý tak neviem či ísť alebo nie... Mala ste aj vy niektorá, že ste viac krát potratila a potom sa Vám to normálne podarilo bez nejakých komplikácií a dieťa bolo v poriadku ja mam už veľký strach

aneetra
5. sep 2022

Sestra to mala rovnako. Je to smutne, ale bohuzial sa to stava. Potratila trikrat a potom sa jej narodilo krasne zdrave dievcatko. Nie je to vobec nerealne, prajem vela stastia.

miskamicha
5. sep 2022

@julianka312 stalo sa aj mne..uz opakovane. Genetika bola ok. Jednoducho ak nieco ovplyvni delenie buniek embryjka tak ma zly geneticky zaklad pre prezitie a nebolo by babo zivotaschopne. Skor doporucujem hematologiu a ak by sa opakovalo tak aj reprodukcnu imunologiu

bagre
5. sep 2022

My sme mali doma dcéru po bezproblémovom tehotenstve a dlho sme sa potom nevedeli dostať k pôrodu. Všetky vyšetrenia boli ok... Aktuálne máme doma ďalších 3 chlapcov, aj keď medzitým bola ešte jedna strata v 18 tt.
Vyšetrenia by som si dala urobiť - pri niečom sa dá pomôcť.

stannkal
5. sep 2022

@julianka312 ahoj, som na tom rovnako, mame už dcérku ale potom som mala 2 potraty. Ja som objednaná na vyšetrenia, nechcem čakať na 3. potrat

sommama123
6. sep 2022

@julianka312 som na tom rovnako.Mame jednu 5 ročnú dcérku a 2 potraty za sebou.Uz sme absolvovali reprodukcnu imunologiu ta bola v poriadku a čakáme na výsledky z genetiky.Uz nechcem nikdy zažiť potrat.Odporucam absolvovať tieto základné vysetrenia.Ja mam ale aj hematologicky problém a liečbu mam nasadenu už dlhodobo.

lucia7933
6. sep 2022

@sommama123 mozem sa spytat kolko sa zvycajne caka na vysledky? tiez ma tieto vsetky vysetrenia bohuzial cakaju :(

sommama123
7. sep 2022

@lucia7933 na reproimunologiu sme mali výsledky za 4 týždne, z genetiky nám povedali 2 mesiace,čo sa týka hematologii to už si nepamätám lebo tam sa liečim už od roku 2017.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre