Opakované potraty

12. dec 2022

Ahojte zienky co ste mali opakovane potraty ..co vam pomohlo donosit dieťa ..mam za sebou 4 potraty a uz neviem co vyskúšať..vyšetrenia mam ..reproimino..endokrinológia..hematologia okrem lepivych dosticiek tie si idem dorobit..geneticke vyšetrenia..otehotniem vzdy po ivf ale kratko nato vzdy potratim..

lucia7933
12. dec 2022

odporucam tie lepive dosticky, aj to môze sposobovat potraty...u mna to spôsobili asi trombofilne mutacie vrodene...ktore sa mi po druhom potrate potvrdili vysetrenim

lucia7933
12. dec 2022

a reproimunologia v poriadku? aj to robi zevraj problemy

autor
12. dec 2022

@lucia7933 nato som mala nasadeni liecbu infuziami..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
12. dec 2022

Asi by som isla do tych dosticiek este a skusila naozaj vsetko mozne okolo toho. U mna bol napr problem, ze mne sa bez tehu aspirinu a utrogestanu nedokaze tvorit placenta ako ma. Cize az ked ma takto nastopali, tak sme donosili a mame zdrave dieta. Ja som ale ostala tehu vzdy prirodzene. Ale prd platne ked neprejdes cez prvy trimester. Na dieta som cakala 10 rokov v podstate, za ten cas aj vymenila partnera

lucia7933
12. dec 2022

@kiki68 ahoj, a mozem sa spytat ako ti na toto prisli?

lucia7933
12. dec 2022

@kiki68 lebo u mna tiez ziaden problem otehotniet, tiez prirodezene, vzdy na prvy pokus, ale pridem do 6.-8tt a tam sa vyvoj zastavi...na reproimunologii mi boli zistena anti zona pellucida jemne zvysena hodnota 13 ma byt do 10 a na hematologii trombofilny stav...na ine mi neprisli

kiki68
12. dec 2022

@lucia7933 po tom molarnom tehu robili histologiu poriadnu a tam sa na to vyslovilo podozrenie. Potom to prebral velmi dobry Gyn v Bratislave a ten zistil aj nejaky typ endometriozy. A Gyn vo Viedni uz sa toho chytil dalej a teda skusili sme nasadit hned ako som ostala tehu taketo kombi. Ze ci telo nebude zvladat takto tu placentu produkovat. A telo yo dalo

kubjatka
12. dec 2022

Preventívne fraxiparine a do 16tt duphaston. Mne inak pri vyšetreniacj nenašli absolútne nič.

domka222
12. dec 2022

Ja mám lepivé. 2x MA. Nasadená liečba anopyrin. Ďalšie dve tehotenstvá úspešné.

kat66
18. dec 2022

2 potraty v 7 tt hoci som vzdy otehotnela prirodzene. V podstate mi nenasli dokopy nic - bola som na hemato a reproimuno vysetreniach. Pri tretom tehu som dostala preventivne duphaston, fraxiparine do 20 tt, a do 13 tt infuzie intralipidov na imunologii. Asi to pomohlo, dcera ma uz 1 a pol roka 😊

blontimka
22. dec 2022

Ak máš potraty v rannom štádiu, určite progesterón.
Du0haston, utrogestan

kikailavska1
22. dec 2022

Ahojte, pridam sa do diskusie. 1,5r sa snažíme, keď už dôjde k otehotneniu, tak bud to skončí biochemických tehu alebo teraz v novembri 4t sa prestane vyvíjať a stále dookola. Mne nezistili nič a partner má nie úplne ideálny spermiogram. Už jedno dieťa mame, ktoré sa nám podarilo na prvý šup a traz sa nedarí.. otázka, nechcú nás poslať na žiadne dodatočné vyšetrenia, hematolpgia, genetika, endokrinológia...ze toto sa stáva bežné.. kedy vás odoslali?

blontimka
22. dec 2022

@kikailavska1 biochemické som mala 4 a potom som si dala progesteron a ok. Vyskusaj
Ak máš aj cyklus rozhádzaný, že napríklad spinis než začne menzes a tak...tak je to určite tento hormón

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre