Novodobá pliaga - chronická borelióza

marina24
30. okt 2017

ahojte,
trpíte aj vy chronickou borelioziou? Potvrdenou testami?
O tom sa ťažko rozpráva, môžte aj IP.
Dokážete s tou pliagou žiť? Dá sa vám žiť?
Dá sa to vôbec vyliečiť bez niekoľko ročného bratia atb?
Máte takéto skúsenosti?
Zháňam ľudí s podobným osudom a skúsenosťami.
Mne táto dg. bola oznámená a ostala som v šoku, ako to pani Mudr. z pleca na plece benevolentne brala.Prosím pekne, pani infekčná doktorka, a pritom problémy subjektívne obtiaže sú, bolesti a pod.
Trápite sa s tým takisto?Aké máte výsledky?
zaujíma ma, či sa vôbec túto pliagu dá raz a navždy poraziť.
Narušila celú imunitu,a obávam sa budúcnosti, čo prinesie.Podľa lekárov to nič nie je.

radka288
30. okt 2017

Kontaktuj lekarku- mudr. Judita Durovska

sajler
30. okt 2017

Ahoj

Som rada, ze si tuto temu otvorila. Mne ju potvrdili testy u dr. Durkovskej. Ale som z toho trochu zmatena. Totiz jedine u nej mi vysli pozitivne. Vraj standardne testy robene u nas na SK uz nedokazu zachytit chronicke stadium, a tieto od nej su vraj preto posielane do nejakych specializovanych nemeckych labakov.
Stale vsak neviem, ci mam vysledky brat vazne. Dosli mi len nejake 3 riadky na nejakom papieriku, a zaplatila som za to 150 eur. U danej dr. je totiz liecba plne platena pacientom a je riadne draha (kedze funguje mimo poistneho systemu). Platis vela aj za puhu navstevu a konzultaciu. Tak sa trocha obavam, aby v tom nehral rolu nejaky uspesny biznis model. Ze zrazu maju vsetci chronicku boreliozu :D

Nebranim sa ATB ani nahodou, len keby som ozaj vedela, ze tu borelku mam. Na druhu stranu, hovori sa o tejto dr., ze je jedina na SK, kto tejto chorobe naozaj rozumie a neuspokojuje sa s 3 tyzdnovou liecbou jednym druhom ATB. Podla protokolov, ktorymi sa ona riadi (vraj su uplatnovane v Nemecku) sa beru 3 druhy ATB, zhruba rok.

Ako sa to prejavovalo u teba? A ake testy ti ju potvrdili? Lebo ak standardizovane u obvodnej ci neurologa, potom ano, tu by som s liecbou nevahala ani minutu.

Ja som si kliesta nikdy nenasla, ani ziadnu typicku skvrnu. Ale sme hubarska rodina, tak nevylucujem. Bola som posledne 2 roky stale unavena, pripisovala som to vsak tomu, ze mam dve malinkate deti hned po sebe a popri tom som po nociach z domu pracovala. Pridavalo sa vsak zle hojenie drobnych ran, z casu na cas sa mi objavuju akoby nejake zle sa hojace stipance. Teoreticky by mohlo ist o jedno z menej castych koznych priznakov neskorsieho stadia.. A posledny pol sa mi zapalovali klby, aj ked skor clenky a klby na prstoch. Nie typicky velke klby. Prestalo mi chutit jest, a krv vykazuje znizenu imunitu. Bezni lekari sa z toho nevedia vysomarit.

Zaujimalo by ma, ako sa tato choroba prejavovala a testovala a liecila u ostatnych.

katrin21
30. okt 2017

preciitaj si o borelioze na stranke RNG rady a skusenosti... tam sa dozvies, ako sa toho zbavit a ako liecit... klasicke ATB su uz malo ucinne, hlavne preto, lebo borelka je potvora a maskuje sa vo vnutri buniek.... treba dat nejaky odmaskovat k liekom ( NAC, Serapeptaza a pod), inak to neucinkuje.. a da sa aj prirodne

tu mas link, nemusis hladat
http://rng.nazory.eu/rubriky/b/borelioza

pre lepsie pochopenie si precitaj nalavo klikom mysky v zozname podla abecedy o mykoplazmach a chlamydiach plucnych.. su pribuzne a rovnako sa chovaju.... takze tam mas blizsi popis, ako to s nimi je.

marina24
autor
30. okt 2017

@sajler mna by to tiez zaujimalo...ako sa to prejavuje u inych ludi, tu pani doktorku - citala som o nej az az, zatial nemam v umysle ju navstivit, na rok atb -to nehrozi u mna, ja nesmiem jest dlhsie atb, kvoli inym problemom
takze aj tak by bola zbytocna ta navsteva u nej. mne nasli IgM hranicnu hodnotu na boreliozu, inak anti borelie vysli negativne, vsetko inak negativne aj IgG, len IgM hranicne, ale pre mna je slovo hranicne= pozitivne. lenze mudr ,si z toho tazku hlavu nerobila.
Ja som mala extremnu kopu kliestov, kazde leto aj styroch, nikde som s tym nebola, moja vina :( ale netusila som , nemala som vedomosti o tom,ako moze narobit sarapatu. U tej pani doktorky, asi kazdemu vyjde chronicka borelioza, nic v zlom,ale necitala som este na nete od nej nikoho, kto by povedal,ze by mmu to vyslo negativne.Preto si myslim,ze to je iba hnusny biznis. Ja viem,ze ju mam , nemusim si to testovat do zahranicia. mam aj priznaky, ktore sedia na tu svinu
@katrin21 dakujem, od toho pana som citala uz toho mnoho,ale skor by ma zaujimalo, nie teoreticke veci,ako to riesit, a liecit,ale - naozaj by ma zaujimalo skor, ked teda sa ludia podla ttoho liecili, tak ci sa vyliecili,co vsetko jedli / nejedli a pod. Dakujem ale

katrin21
30. okt 2017

@marina24 urcite pomaha a ludia si ho chvalia, su aj ine stranky kde je diskusia s nim a on tam odpisuje formou otazka - odpoved... treba si objednat doplnky, ktore radi a tak ... ja som si tak likvidovala prave tie mykoplazmy a chlamydie plucne.. brala som NAC, samento , cittricidal..... objednavala som z hoogle.sk

marina24
autor
30. okt 2017

@katrin21 dakujem ti,si zlata...inak,ak sa smiem spytat, ako si vyliecila mykoplazmy plucne- ako dlho mesiacov, kolko si brala, ake konkretne pripravky? to samento som kukala, ze je strasne drahe, vraj alternativa je vilcacora, ci co....citricidal neviem ani co je...ja planujem liecbu takto..: oreganovy olej, serapeptaza, propolisove tabletky, extrakt z olivovych listov, vilcacora tinktura..myslis, ze pomoze? citala som rng velmi vela uz krat...radi tam to iste vsade...

sajler
30. okt 2017

@marina24 - tak to je zaujimave, s tymi tvojimi hodnotami. Skor to byva opacne - ze IgM uz nic nevykazuje (lebo to hovori o momentalne prebiehajucej infekcii), a IgG sa naopak zvykne objavit zvysene, aj ked je IgM v norme (lebo hovori o tom, ze telo s bakteriami uz kedysi bojovalo), Pri borelke je vsak huncutstvo v tom, ze v chronickom stadiu metie imunitny system a teda hodnoty IgG aj IgM byvaju nakoniec irelevantne.

Ja by som na tvojom mieste - zvlast, ked mas priznaky - urcite ziadala aspon tu standardizovanu liecbu ATB (do 30 dni, alebo aspon 21dni). Vacsina lekarov (teda, asi vsetci, okrem Durovskej) to beru tak, ze potom aj cysticka forma borelie bud energeticky zanikne, alebo funguje ako virus kiahni (ze to mas prekonane, zapuzdrene v sebe, ale neaktivuje sa to vo forme priznakov). Takze ja by som urcite sla do ATB, aspon tolko, kolko tvoj stav umoznuje.

@katrin21 - na rady RNG som narazila aj ja. Ale toto je strasna amatercina, co on niekedy dava, prepac. Extrakty z grepovych jadierok, to vazne? Na aktivne bakterialne infekcie? V 21. storoci? Ja chapem, ze pri nasom zdravotnicke su pacienti castokrat uz frustrovani a neveria lekarom. No paradoxne veria nejakemu no name nicku na internete, bez dokladu, diplomu, ani len meno netusia, a pchaju do neho svoje peniaze. Bez garancie vysledku a pravnej zodpovednosti, ak sa nieco pototo.

radka288
31. okt 2017

Ak nie atb, existuje bylinna liecba, Stephan Buhner ma stranku venovanu tomu a taktiez knihy co myslim vysli v cestine u nas.

marina24
autor
31. okt 2017

@radka288 Buhnerovo protokol som si nastudovala, ale tiez tam tusim spomina atb..neviem,este to mrknem
@sajler inak, ano toto aj mna dost zaskocilo, ze IgM je hranicne a IgG vobec nic, nizke, preto aj doktorka vola v šoku z toho, ale dala mi na mesiac doxyhexal(kvoli tymto vysledkom),lktory som poctivo vybrala.
Ale citim sa rovnako, možno este horsie,ako pred liecbou...
ved to, to som si povedala aj ja, ze rNG sice radil na fore mnohym ludom,ale doteraz ani evieme, odkial sa vzal,kto to je, a radil napriklad na mykoplazmy aj borelu- jest citricidal, serapeptazu, extrakt z olivocýh listov, a samento...ale toto su tak strasne drahe vsetko lieky, ze neviem,ci je to vobec pravda,alebo mu islo o to,aby zbohatol na tom, ktovie...a on nebol ziadny liecitel, len sa venoval bylinkam par rokov, bol klasicky inzinier, citala som aj jeho stranku...
ale zacala som aj ja s jeho liecbou, prave som si objednala serapeptazu a aj extrakt z olivocyvh listov, plus samento, tak uvidim,co to so mnou spravi,ale tiez vsade inde pisal strasne ine odlisne davkovanie, a tak vlatse neviem,ako to mam davkovat.Na kazdom fore inak...co mi bolo velmi divne :(a ak to nepomoze,a praveze poskodi organizmus, tak za moj stav bude zodpovedny niekto pod nickom rng..ktory uz aj tak umrel, takze som sa dala na nebezpecnu cestu...

silvid
31. okt 2017

@marina24 skus si precitat o rasstlinke, ktora sa vola "stetka lesna"
z toho co som precitala je to jedna z najucinnejsich veci, osobnu skusenost s nou nemam
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-str...

katrin21
31. okt 2017

@sajler prepac ale prave tie jeho rady funguju..dcera mala tazky zapal pluc a ano velmi nam pomohli jeho doplnujuce informacie... A okrem toho presne v tom 21.storoci sa konecne zacina hovorit o sile tradicnych prirodnych lieciv..ved aj tradicna cinska medicina je svetovo uznana a pouziva prirodne liecby. Preto by som nebola taka skepticka..a ked uz si, tak minimalne to ber tak, ze to neublizi..

marina24
autor
31. okt 2017

@katrin21 hej, mas pravdu,ale rng vazne nebol ziadny liecitel, citala som aj jeho stranku, kde to sam priznal, netvrdim vsak,ze nepomaha,co urobil,a a radil,ale...nebol lekar ani liecitel, ublizit to neublizi, ale mne ide o to, aby to zarucene pomohlo...:( lebo neda sa takto zit. to tym asi @sajler chcela povedat
@silvid citala som o tej stetke aj ja,ale neviem,ci to nie je len dalsi lapak na peniaze, normalne sa toho obavam :( Lebo clovek uz ako sa vyhadze z penazi,to az mozne nie je pri tychto bylinach a kadecomu

lapersefona
18. nov 2017

@katrin21 ten pán je topka..naozaj veľa ľuďom pomohol

katrin21
18. nov 2017

@marina24 ja netvrdim , ze je liecitel. on je inzinier , technnicky vzdelany, to ja viem, ale tato oblast ho bavi a venuje sa jej a hlavne fakt rozumie,,, tam kde klasicka medicina nevie pomoct, je na mieste skusit jeho rady

marina24
autor
18. nov 2017

@katrin21 už sa podla neho liecim dva tyzdne...serappetaza, extrakt z olive leafs, vvilcacora, oregano..🙂 drzte palce

katrin21
18. nov 2017

@marina24 drzim... treba aspon 2 mesiace 🙂

silvid
18. nov 2017

@marina24 az teraz citam dalsie prispevky, neodpisala som, neukazalo mi ze si ma oznacila...co sa tyka tej stetky lesnej tak je to jedna z najlepsich veci na boreliozu co sa spominaju, spolu s tinkturou z topola cierneho....je to zalezitost par eur, nie je to drahe

lapersefona
18. nov 2017

@marina24
@sajler nikdy sa nehral na liečiteľa a ponukal rady zadarmo.Čítali si dlhé roky medicínske periodiká alternativnych doktorov. a v usa sa živil aj predajom vyzivovych doplnkov ale už dlhší čas je na dochodku. A tie produkty kt radí ludom sú z rôznych značiek. Nie jeho.
Vo vela témach mu ľudia dávajú feedback do akej miery im to pomohlo. Takze ja osobne ho považujem za velky prínos pre ludi kt to robí zadarmo.

A ináč este žije.

marina24
autor
19. nov 2017

@silvid a ta stetka lesna to je co , ako caj,ci tinktura, kde to zozeniem pod akym nazvom? uzdravila si sa z borely z toho? lebo uz som citala xy veci,co by malo pomoct,ale stale nic nepomaha.

zuz999
21. apr 2018

@marina24 ahoj, poprosím Ta,ako ako si dopadla s tou liečbou boreliózy?momentalne začínam študovať tuto problematiku, pretože mi v testoch WB vyšli pozitívne Igm a negatívne Igg, mám však rôzne neurologické a kĺbové ťažkosti. Lekári mi zatiaľ nic nedali, práve pre tie chýbajúce Igg. Neviem čo mám robiť.

pretty_mimi
25. apr 2018

@radka288 Ahoj, vieš odporúčiť aj nejakého detského lekára? Mudr Ďurovská nás nezobrala a nebude liečiť, lebo dcérka má len 4,5 roka. Vraveli že je na tú liečbu prilamá. A neurológovia si nás len pohadzujú a všade sú strašne dlhé čakacie doby. Rok ju bolievajú nohy a pýtava sa na ruky, alebo stojí na trojkolesovej kolobežke a tlačím ju. Dcérka doužívala tretí týždeň antibiotika. Neviem čo ďalej. Podľa doktorky máme čakať a po pol roku sa jej urobia znova krvné testy. Nemyslím že to tri týždne antibiotík vyriešili, lebo nohy ju bolia teraz menej, ale stále ju bolia.
Vyšli jej pozitívne borelitické ..OspC Bb, OspC Bg, OspS Bg, borélie 24,1 a veľmi zlé svalové.
Neviem na koho sa obrátiť, a kde to riešiť. Poprosím ak niekto skutočne vie, prešiel si tým, nech poradí. Ďakujem

marina24
autor
25. apr 2018

@zuz999 no ja som bola teraz liečená 5 týždnov ATB, pre chronickú boreliozu- IgM pozitívne, a iGG negatívne. Neviem, ktorý MUdr. ti povedal,že iGG ked sú negatívne netreba liečiť,ale mne povedali práveže treba,lebo je bežné, že aj u chronikov je IgG negatívne, deje sa to pre niečo, chrooba akoby stále bola nová a nová, akoby sa stále vracala od začiatku a telo s nou bojuje znova a znova. Preto je IgG negatívne / mudr. mi to vysvetľovala/liečiť sa choroba MUSI, pokiaľ je IgM pozitívne! Boreliozu však dnes má naozaj každý, a nedá sa táto choroba vyliečiť, treba to tak brať. Ja som dopadla zle, pretože liečba mi nepomohla nijako extra, nakoľko to mám v takej zanedbanej fáze, takže nič nijako som sa nepohla. Počas brania liekov, ako tak, po liečbe, opäť bolesti klbov, svalov, a keby len to, takže nič dobré. Určite ak máš bolesti klbov, je to infekčná borelioza.
@pretty_mimi viem,že na detské tieto veci, je dobré infekčné v BB, skús tam..🙂 vopred zavolaj, a dohodni sa s sestrou. To má veľmi vysoké hodnoty, tvoja dcéra...:(

marina24
autor
25. apr 2018

@lapersona rposím ťa, až teraz som si všimla tvoj komentár, spred pár mesiacov- že poznáš nejakého liečiteľa, kt. lieči aj boreliozu, dáš mi nanho kontakt?prosím

zuz999
29. apr 2018

@marina24 vdaka za odpoved. Zajtra idem v poradí už za tretím neurológom, vraj je odborník na boreliozu, tak dúfam, že mi s tým pomôže. Pretože mam pocit, ze všetci dávajú od toho ruky preč a mne je stále horšie a som bez liečby.🙁 Potrebujem fungovať mám sve male deti. Prajem ti a aj sebe nech sa na nas už konečne obráti šťastie.

marina24
autor
30. apr 2018

@zuz999 a prosím ťa, ako sa volá ten neurolog? či nepoznám meno? Ak sa zaoberá tou borelkou,tak by som ho aj ja potrebovala,lebo tiež neviem fungovať normálne :( Pomohol ti? dá ti asi dalšie na kilá atb liekov :(

jarmila40
16. aug 2019

@katrin21 ahoj, prosím ta pekne, označila by si ma niekde v diskusii, kde by som sa mohla spýtať na užívanie ATB v začiatočnom štádiu boreleliozy? Vďaka moc

katrin21
17. aug 2019

@jarmila40 ja uz som tu davno nebola v tejto teme, ale je uplne jedno ake stadium...v kazdom stadiu je nutne nasadit k ATB minimalne wobenzym!! Vazne.. idealne NAC, objednas na nete.

jarmila40
17. aug 2019

@katrin21 ďakujem krásne..atb malý užíva..dostal ich na 3 týždne, ide o to, vraj sa to ma liečiť min. 6t, najlepšie až 8 týždňov

jarmila40
17. aug 2019

@marina24
@marina24 kočky, liečili ste sa hneď, ci ste to zistili až po čase, že máte boreliu pozit.?

jarmila40
17. aug 2019

@silvid prosím ta, treba tinkturu alebo čaj?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre