Neviem či ešte niekedy chcem byť tehotná

24. sep 2021

Ahojte baby neviem ani ako začať asi sa potrebujem len vykecat, pred mesiacom som prišla o bábo v 20tt prestalo mu byť srdiečko, zatiaľ nemám ešte výsledky z pitvy ale po pozitívnych výsledkoch z Tripple testov ktoré vyšli katastrofálne ( 1:6 Down, 1:2 rastep, 1:17 SLOS) čo som si aj myslela že bola príčina nakoniec sa Trisomy testami a amniocentezu všetko vyvrátilo. Avšak zistili mi vývojovú vadu maternice ja viem že to má veľa žien ale moja je v takom zlom stave že sa to nedá ani operovať pretože tá prepazka je dosť veľká a je to svalovina cez ktorú prudi krv. Dr. Mi povedal že nikdy sa nedostanem do štádia že bábo bude donosene a prirodzený porod nehrozí. Takze si myslím že je to príčina prečo deticky ešte nemám . Toto bolo moje tretie tehu predtým spontánny potrat v 16tt a mimomaternicové. Bolo mi povedané že máme skúšať ale že mám rátat aj s ďalšími stratami ... A proste ja si neviem predstavit žeby som mala byť tehotná a dookola potracat . Už som z toho tak psychiky zničená že neviem ani plakať ani proste nič ako keby som sa uzavrela a neriešila to a pritom má to tak mrzí že neviem truchlit nad mojím chlapčekom ale proste nejde to.. už fakt neviem čo mám robiť či navštíviť psychológa alebo ako ďalej. ..

kiki68
24. sep 2021

Ja by som to este po case skusila . A nezvazovali transplantaciu maternice? Lebo vo svete sa uz myslim aj toto transplantuje. Tiez by som sa obratila na nejake kapacity v zahranici, ci tam nevidia moznost ako to spravit uspesne a potom donosit babo. Ja by som sa nevzdavala za to, ze mi niekto povie, ze nieco nepojde. Je to jeden nazor. Ja som na babo cakala skoro 10 rokov. Ja neviem preco to teraz ten maly tiger prezil. Ale prezil a drzal sa zubami nechtami. Je to take to dieta, co keby stratite v dzungli, tak o tyzden tam sefuje. A mozno jeden tigrik caka aj na Vas. Ja v to pevne dufam a drzim palce

janickacrazy
24. sep 2021

Skús skonzultovať aj s inými lekármi, či majú rovnaký názor. Psychológ tiež určite pomôže, aby si sa dala trochu dokopy. Prípadne zvážiť adopciu, ak ste tomu naklonení. Držím palce, aby ste sa babatka dočkali.

autor
24. sep 2021

@kiki68 to som vôbec ani nevedela že sa niečo takéto dá spraviť, popravde ani som o tom info neštudovala ja neviem ja som sa tak nejako uzavrela že neviem proste čo ďalej samozrejme bábätko by som si veľmi priala ale mňa už predstava o tehotenstve totálne desí, ako nevrvaim že sa budeme hneď snažiť chcem si dať teraz pokoj minimálne rok ale neverím že sa niečo zmení už mam z toho takú traumu aj čo sa týka pôrodu teraz aj všetkého okolo toho že neviem naozaj čo robiť. Ja viem že sú aj ženy ktoré to majú horšie a prešli si horším ale ja som vážne už toho taká nijaká že už ten strach je oveľa väčší ako túžba po dieťatku. Pred týmto tehotenstvom som bola odhodlaná bojovať aj napriek tým dvom nevydareným ale teraz už ma to totálne položilo.

eternity24
24. sep 2021

Ja by som to tiez skúsila so psychológom. A hladala riešenie. Ci sa teda vás problém nedá nejako v zahraničí zoperovať, aby ste dieťatko mohli donosiť. Chápem vás úplne, ze netuzite po ďalšom potrate. Ja by som to uz tiez neskusala. Musi to byt pre vas velmi traumatizujúce. Tak skúste sa zamerať na to, aby ste boli psychicky fit, potom teda nejako poriešiť maternicu a možno by som aj nejako v pozadí uvažovala nad adopciou.

autor
24. sep 2021

@janickacrazy no ono ja už som sa rozprávala tuším so 7, mne na to prišlo náhodou minulého roku pri Tom mimaternicom vtedy mi robili ultrazvuk a pozeralo sa na to 6 primarov ktorý skonštatovali že to môže byt buď alebo že sú ženy ktoré vedia donosit a sú aj také čo proste nedonosia. Ale inak sa to ďalej nejako nerozoberalo až teraz tento primár sa na to pozrel dôkladne robil mi ultrazvuk asi hodinu z každej strany vravel že keby tam bola len prepazka že nieje problém že to sa odstráni ale že ja ju mám tak zle rozdelenú tu maternicu že ona proste narastie len do určitej veľkosti a je koniec. A práve tá prepazka je hrubá svalovina ktorú sa nedá operačne vybrať lebo by som vykrvácala aj mi ukazoval ako cez ňu prúdi krížom krazom krv. Len tam je otázne či sa mi podarí donosit bábo aspoň. Do takéto týždňa že bude života schopné. Lebo povedal môžem byť tehotná 10 krát a 10 krát aj potratit alebo môžem byť tehotná raz a podarí sa to aspoň. Do štádia že dorastie v inkubátore. A práve to mňa na Tom desí že by som si mala prejsť ďalšími potratmi lebo ako je to na psychiku hrozne .

deti95060810
24. sep 2021

určite by som aj skúšala ďalšie tehu,, ale ja by som si adoptovala bábo aby som sa troška psych. upokojila...

kittykat22
24. sep 2021

ak mate peniaze tak vam moze nahradna matka vynosit dieta - vase vlastne. v USA je to legalne, ale je to drahe. V tvojom pripade je tato moznost skutocne idealna. Pozri si na youtube Dva Tatove - su to dvaja homosexualny muzi a maju dvojicky ktore im vynosila nahradna mama. AKo je jedno, ze su to dvaja muzi - ale ide o to, ze tam popisuju presne ako k tym dievcatam prisli co sa tyka papierovaciek. Dieta vynosi nahradna matka a vy by ste si ho odniesli z porodnice domov na Slovensko. Nestracaj nadej - hladaj riesenie. Urcite nejake vhodne najdes.

autor
24. sep 2021

@eternity24 skúsim pohľadať nejaké to info v zahraničí či by sa tam nedalo niečo robiť a uvidí sa, k tej adopcii ja by som možno aj časom pristúpila ale partner o Tom nechce ani počuť ... On žije v Tom že bude všetko dobre a všetko v poriadku ale to je zase iny príbeh .

meluela
24. sep 2021

Ahoj, je mi luto, cim si si musela prejst. Urcite je fajn porozpravat sa s dobrym psychologom po takejto viacnasobnej traumatizujucej strate, hlavne ak mas pocit ze to smutenie neprebieha tak, ako by si potrebovala. Su aj specialne ucinne terapie zamerane na traumu (napr. emdr terapia). A asi by som si nechala porobit vysetrenia a nazor dalsieho gynekologa ci je sanca na donosenie dietata. A ak sa necitis na dalsie taketo trapenie, mozno by bolo fajn ked sa trosku psychicky zotavis sa nakontaktovat na oz Navrat a porobit si pripravu na adopciu. Oni by v tom mali byt profici, zistite aspon ci sa na to citite.

eternity24
24. sep 2021

Samozrejme adopcia musi dozrieť vo vás oboch. Zatial sa sústreďte na seba a vašu psychicku pohodu. Vela sil želám. A verím, ze dieťatko si vás nájde 😉

autor
24. sep 2021

@kittykat22 áno to viem že je aj taká možnosť len ako vravíte je to finančne náročné a zase človek nemá len tak tisíce eur.

kittykat22
24. sep 2021

otazka je, k comu ti budu peniaze, ak nebudes mat dieta po ktorom bytostne tuzis 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Mozes na to setrit 2, 3, 5 rokov a ked pride vlastne super, ked nie mozes to pouzit na nahradnu matku.

autor
24. sep 2021

@kittykat22 tak to určite máš pravdu že diét aké viac ako peniaze len na túto variantu budem potrebovať trošku viac času aby sa tie peniaze pozbierali

autor
24. sep 2021

@eternity24 ďakujem moc ❤️
@meluela ďakujem budem sa asi musieť obrátiť na nejakú lekársku pomôcť lebo predtym to bolo všetko OK človek sa vyplakať posmutil potruchlil a teraz to proste vôbec nejde, úplný blok mám v sebe a mne je to tak hrozne ľúto že sa snim neviem rozlúčiť ako by si zaslúžil .

karhu
24. sep 2021

mne robili ciastocnu metroplastiku maternice, tiez tvrdili ze sa neda, nakoniec sa dalo - odstranila sa cast a slo to..kto ta prezeral?

boba82
24. sep 2021

Viem čím si prechádzas, potratila som 2x ...jeden krát v 21tt druhý krát v 24tt...nakoniec túžba bola veľká a opat som do toho išla,napriek tomu cele tehu rizikove, ležala som aj tak predčasný pôrod v 26tt...veľmi som si to vyčítala od začiatky, keďže som nevedela aké bude mat syn následky, ale našťastie je dnes zdravý 18 mesačný chlapček....možno potrebuješ čas, ale ak by som sa mala opäť rozhodnúť uz by som do toho nešla ( napriek tomu, ze syn je takmer zdravy)...ale ten stres prve tyzdne, mesiace, keď bol 3 mesiace v nemocnici neprajem nikomu...držím palce

autor
24. sep 2021

@karhu krizko mladsi v Ružinove teraz naposledy, a minulého roku som bola na kramaroch ... No mne vravel že keby sa dalo nieje problém aspoň niečo urobiť ale že v mojom prípade neodporúča zásah kôli tomu žeby bol ohrozený môj život.

ewelinka21
24. sep 2021

Ahoj, je mi uprimne luto tvojej straty. Musi to byt velmi tazke… urcite chod za psychologom, vyrozpravaj sa, vylej si tam srdce… ver mi pomoze ti to dostat zo seba von. Co sa tyka tvojho zdravotneho problemu, toto by som absolutne nebrala tak, ze nemas vobec ziadnu sancu donosit zdrave babo. Urcite by som si vypocula nazor inych lekarov - viacerych. Myslim, ze toto je taky problem, zeby si potrebovala viac nazorov pocut, nielen jeden. Na nete si skus nastudovat, kde ktory lekar sa tym zaobera a pripadne sa k nemu objednaj na konzultaciu. A mozno by bolo lepsie ist na nejaku kliniku, nech zasadne konzilium. V rodine sme riesili teraz tiez jeden zdravotny problem, chcela som pocut nazor nie jednej lekarky- aj ked si ju velmi vazim, je skvela, nemozem kriveho slova povedat… ale isli sme na konzultaciu aj k dalsej a este k jednej sme objednani…
Medicina ide velmi rychlo dopredu
To co pred 5 rokmi sa nedalo, dnes sa uz da

sono2
24. sep 2021

Tak. Ale podľa mňa vývojové vady nespôsobuje maternica.
No nie? Ani nič z vád. Ok výživuje ale tak koľke mali problémy.
Ja by som do toho šla. Držím silno palce!
Tiež sme si prešli svojim celé tri roky

autor
24. sep 2021

@ewelinka21 tak ešte ma čakajú nejaké vyšetrenia a všetko okolo toho ako toto je môj pohľad na to čo sa deje tak uvidíme .
@sono2 tie vývojové vady boli vyvrátené ani jedna sa nepotvrdila preto si myslím že to môže byť tou maternicou

karhu
24. sep 2021

ak by raz bola chut skuste este skonzultovat s bielikom - http://www.gpkc.sk/kontakt/
kym som k nemu nesla, tak len polopravdy a dohady..ako prvy a jediny vedel na co sa diva a co sa s tym da, alebo neda robit..drzim palce🍀

petamich
24. sep 2021

rozumiem ti, ze uz sa ti do toho nechce, je to velmi narocne na psychiku a uz si si tym viackrat presla, za co ta uprimne obdivujem, neviem ti uplne poradit, netusim co by som robila na tvojom mieste, len som ti chcela povedat, ze velmi drzim paste, aby ak sa rozhodnete opat to skusit, tak to dobre dopadlo 🤞🏻❤️

sono2
24. sep 2021

Tak. A nemajú doktori šajnu do akej veľkosti by sa vedela tvoja maternica zväčšiť? Tak mne príde že aspoň do toho 26 týždňa či?

ewelinka21
24. sep 2021

Teraz som citala, ze si bola aj v Ruzinove aj na Kramaroch… urcite na tie vysetrenia chod… a za mna je super nemocnica aj Martin alebo BB… mozno aj tam ist skonzultovat. Eventualne zahranicie, co sa tyma gynekologie pocula som velmi dobre ohlasy na Brno
Ale tam to uz bude potom na dlhsie lakte, kvoli financiam… osobne si vsak myslim, ze pokial by ti to v zahranici vedeli spravit, tak pokial by tu lekar napisal, ze taketo vykony sa u nas neoperuju, poistovna by to mala preplatit…

sono2
24. sep 2021

Jaj všetky?
Taký malý pomer? Kvôli tomu že bol plod malý alebo?
Či dovtedy všetko odpovedalo ?

tianna
24. sep 2021

Ach veľmi ťažká situácia.. Je mi to veľmi ľúto 😒 úprimnú sústrasť 👼🖤 určite vyhľadaj psychológa a ak ti smiem poradiť skôr by som sa zamerala na adopciu bábätka.. Takto je žiaľ zrejme veľká pravdepodobnosť že by sa to mohlo opakovať a to na psychiku je už si myslím neúnosné.. Kedysi sme tiež o bábätko prišli a s mužom sme boli rozhodnutí skúsiť ešte raz a ak by to nevyšlo požiadať o adopciu. U nás to bol ale chvalabohu len jednorazový problém. Veľmi ti držím palce nech si šťastnou mamou či už bábätka narodeného tebe alebo bábätka narodeného zo ❤️ teda adoptovaneho.

ankare
24. sep 2021

Posielam objatie! ♥️

dejna_
24. sep 2021

Moja svagrova má.rozdelenu maternicu ..neviem či je to presne tá diagnóza ako máš ty ale ona má vlastné jakeby dve maternice ktoré sa pri krčku delia nejakou bránkou či jak to nazvať ...a má dvoch chlapcov ktorých sa im podarilo splodiť naozaj v priebehu troch mesiacov ..pôrod mohla mať len cisársky takže dva cisárske má za sebou vždy chlapci a prvé tehotenstvo Missed ab. Raz bola tehotná v jednej časti maternice a raz v druhej ..po druhom cisárskom už jej ďalšie tehotenstvo neodporúčali lebo tá druhá maternica ostala nejaká deformovaná. ...neviem či jej toto tvoja diagnóza ale vidíš že žena dokáže otehotnieť a donosit bábo naozaj zo všelijakými diagnózami ...a za mňa ucite aj psychológa porieš a skús vyhľadať nejakého gynekológa odborníka 🙏 držím palce nech to nabudúce vyjde

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
25. sep 2021

@kittykat22 Kim K dala za nahradnu matku $100 000 usd to je tak 85tisic euro. Standardna suma, Nie je to zas tak vela take trochu drahsie auto., Ale urcite niekde v Europe to robia za menej.$45 tisic islo tej zene., a zvysok dr agentura atd. Pozeram ze najlacnejsie to v Georgia to je tusim Gruzinsko? Google no nasiel ze na Ukrajine za $30 000 mozes mat nahradnu matku a 3 vklady za 5 pokusov =$50 000 hmm ale vzdy lepsie ceny ako na zapade. Cize za 25 ooo euro by mohli mat stastie a svoje biologicke dieta ! ( vzdy lepsie ako transplant maternice ci dalsich x potratou)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre