Nenávidím samu seba aj celý svoj život

16. feb 2020

Neviem ako zacat asi len tym ze mam rodinu deti muza pracu,ale ja nevidim zmysel zivota v nicom.Mam pracu ktoru nenavidim ,uzkostne stavy ktore nevnima nikto okrem mna,lebo ved .....bude lepsie.Nemam konicky ,praca ktoru robim nenavidim ale neviem najst nic lepsie.Manzela ktory si zije viac menej svoj zivot a nic so mnou neprebera.Deti vacsie ktore uz potrebuju len navarene ale miluju ma a ja ich ,no samozrejme uz niesu male.Niekedy mam stavy ked idem spat stym ze by som sa najradsej rabo nezobudila.Aj tak by som nikomu nechybala.Bola som u psychologa ale nic mi to nedalo a ja neviem najst zmysel zivota.Idem von aj na prechadzku ale ked pridem domov zase ten pocit ze som k nicomu.Cely zivot som obetovala detom ale teraz vyrastli a ja nemam nic.V manzelovi oporu nemam.

lenkakravcova
16. feb 2020

Neviem ci si veriaca alebo nie. Ale ak áno, tak si uvedom že si na tomto svete kvôli nejakému dôvodu. Ak by Boh nemal dôvod aby si na tomto svete ostavala, už by si tu nebola.
Skus premýšľať v čom by si mohla svetu alebo spoločnosti (možno stačí len okolo seba) pomôcť, a možno nájdeš zmysel života. 🙂
Skus si predstaviť aké ťažké to majú deti v uteceneckych táboroch,, aké ťažké to majú opustení dôchodcovia, chorí ľudia = pomáhať sa dá všade naokolo - a práve to je často ten zmysel nášho života.

heln
16. feb 2020

Ahoj, vidim tu dve veci: poriadnu depku a syndrom prazdneho hniezda. Psycholog ti nepomohol, skus pohladat dobreho klinickeho psychologa, ti skor vedia o co ide. Potrebujes novu perspektivu. Teraz aj ta skareda zima podporuje depku, ked pride jar a zacne svietit slniecko, bude to lepsie. Nerozmyslala si zmenit pracu? Co nejake zaluby, ktore si mala davno za mlada? Nemas rada psi? Nemate v okoli komunitne centrum, kde by si mohla byt uzitocna? Viem, ze je tazke dostat sa z depky, ale vzdy je nadej. Nevzdavaj sa!

maciatkoe
16. feb 2020

Kup si psika, ten Ti da vsetku lasku sveta, bude ta lubit, bude ta vzdy cakat, a tesit sa Ti. Najviac odporucam yorkshirka 😊. Je to maly 2,5 kilovy psik, ktory neplzne, a neskutocne rad sa tuli a mojka, zboznuje prechadzky 😊. Hned pri psikovi prides na ine myslienky.

deti95060810
16. feb 2020

asi len navštíviť psychiatra... nie, nemyslím to ako urážku...

janinah
16. feb 2020

chod za psychoatrom,potrebuješ odbornú pomoc,môžeš byť PN aj rok s celodennými vychádzkami,tak to využi a daj sa dokopy...tú prácu by som okamžite nechala,toto ťa vyciciava ....

autor
16. feb 2020

Nepojdem k psychiatrovy lebo ked som bola mlada chodila som ,mala som problem AD vysadit a problem to nevyriesilo .Preto chcem inu cestu.

deti95060810
16. feb 2020

inú cestu asi nenájdeš....😉

denisa0504
16. feb 2020

Podľa toho čo si písala, to mne príde ako problém skôr s manželstvom. (Možno sa mýlim, nemám veľa informácií o vašom živote). Ak je to tak, že práve tvoj vzťah s manželom ťa nenapĺňa, neviete sa porozprávať a spoločne si vytvárať nejaké zážitky a pekné veci, tak skôr sa skús zamerať na to, ako skúsiť vašu lásku obnoviť. Aby si sa necítila sama.. ak to nepôjde a muž pri tebe naďalej nebude stáť a nebude ti manželom, priateľom a hlavne oporou, tak by som skúsila z takého vzťahu odísť a nájsť niekoho kto mi toto všetko poskytne

nevludna
16. feb 2020

Odporucam knizku Strata spojenia, najdes v nej riesenie na svoju uzkost. Drzim palce. Urcite nie si nepodstatna, len mozno dlhsie nemas ten pocit. Ak vam to financie dovolia, chod na chvilu na pn alebo daj vypoved. Skus si vytvorit zahradku alebo skus za zapojit do nejakej pomoci vo vasom okrese. Budes sa citit lepsie, ked nieco zacnes tvorit alebo pomahat. Drzim palce🍀🍀🍀

ladyvi
16. feb 2020

No ja skusim v skratke a snad pochopis, a nebudem predmetom utoku. Ak nechces psychiatra tak...

Lopatu do ruky. Tam kde je priestor pre pracu s rukami (zahrada, sklenik, sliepky, chalupa), nie je priestor na depresie. (Samozrejme myslim to v dost sirokom a vseobecnom zabere, viem, ze vsetko zalezi od pripadu k pripadu).
Dnes som si tak uvedomila, ako som citala MK, nefunguje partnerstvo, kazda druha rada - psycholog. Nefunguju deti - psycholog. Nefunguje moj znudeny zivot-psycholog. Ja radim lopatu. 😂

taga
16. feb 2020

@ladyvi ja som chcela napísať niečo podobné... Proste fyzicky pracovať, niečo vytvoriť, byť pri tom v prírode, na vzduchu, pozerať na zázrak života, maličkosti... Práca v zahrade, na jar to úplne volá človeka (ja len túžim, v 2izbaku len snívať môžem)

lucyluv
16. feb 2020

Tak mozno etikoterapia? Napr vladko cervenak robi zaujimave kurzy

79viktoria79
16. feb 2020

zacni nievo robit,dkus strikovat,vysivat,pliest z papiera,hoci co kresliť pri tom sa da tak oddychnut,alebo sportovat,najdi si ksmosku inak sa dostanes na psychiatriu

lenkakravcova
16. feb 2020

@ladyvi Presne 🙂 buď lopata, alebo pomoc druhým - jednoducho práca, ktorá je na úžitok! 🙂

0silvia0
16. feb 2020

nikto si ta nevsima, nikto ta nepotrebuje... kto potrebuje nestastnicu bez zivota? No nikto, si prazdna a z prazdny clovek nemoze nikoho inspirovat, potesit, obohatit. Najdi samu seba, popracuj na zlepseni vztahu s manzelom, ktory mate evidentne zanedbany. Co tak ho pozvat dnes vecer do kina? Same paradne filmy davaju. Potom na vinko, na pivo. Hlavne nefnukaj a zacni zit😶

frinty
16. feb 2020

Na zaciatok skus vyzivovy doplnok napr https://www.pilulka.sk/kompava-tryptofan-b-cps-...
Alebo nieco ine na uzkost.. Potom zacni behavat, vycistis si hlavu, bude ti lepsie, zacni sa o seba starat, manzelovi mozno vadi ze sa stazujes,uz to abi nevnima, pozvi ho do kina, nahodte sa do divadla, na veceru, prestan stale len varit, deti si ocividne poradia, jednoducho zacni zit.. A k tvojej praci, mohla by si napisat co robis?

dkethe
16. feb 2020

Zacni sa venovat sebe. Nemyslim prechadzku. Netreba ti ziadne terapie ani lieky. Zarezervuj si niekde vikendovy pobyt. Sama. Opi sa, fajci, saunuj. Tes sa ze toto vsetko sa da. Ake mas sny z mladosti? Vytyc si ciel. Daj sa nanejaky kruzok, sport, nauc sa nieco, hladaj zmenu prace. Dnes necaka zenu po 40tke len menopauza, dochodok a smrt. Dnes je doba milionov moznosti vdaka ktorym su aj smradlave manzelstva znesitelne
Pruser tohto zivota je, ze ovplyvnit vieme len seba a svoje konanie. Nikoho ineho.

iwesska
16. feb 2020

Ja ti uplne rozumiem. Viem presne,co prezivas..od zaciatku dospelosti je moj zivot jeden velky boj. Denne mam pod nohami polena. To je z jedneho problemu do druheho,z choroby,do choroby. 90% mojho zivota je prekonavanie samej seba (musim lebo deti,lebo rodina). Nastastie,mne je muz oporou prave v dnoch,kedy ozaj uz nemam sil. Stale si hovorim,ze raz to musi prist,ze nemoze byt stale zle,ze kazdy zije tu zivotnu hyperbolu,raz hore,raz dole,ze proste nemozem byt stale dole. A veru,ze nepomohol mi ani psycholog,ani psychiater,absolutne netusili o com hovorim. Takze som zistila,ze ked si nepomozem sama,nepomoze mi nikto. A tak sa snazim si robit aspon take mikroradosti kazdy den. Kupim si nejaku drobnost co ma potesi (sladkost,kvetinku,..a pod.) Alebo si precitam par stran oblubenej,alebo motivacnej knihy,vyskusam novy recept na obed,ci kolac, ked vladzem,zacvicim si,prejdem sa...Viac nestiham v kombinacii s pracou a starostlivostou o deti.
Takze treba si ten svetly bod najst,nemusi to byt nic velkolepe. Ked mas viac casu a deti ta uz nepotrebuju,mozes sa prihlasit napr.na nejaky kurz jazyka,alebo iny rekvalifikacny,aby si mohla robit nieco ine,co ta bavi. Mozes sa naucit nieco tvorit alebo vyrabat,ak ta to bavi. Alebo zacat intenzivne robit nejaky sport. Alebo ako bolo spomenute,kup si nejake zvieratko,ktore ta bude s nadsenim cakat😉
Len toto vsetko musis sama chciet,nikto to neurobi za teba. Pomaly,po krockoch sa to postupne bude zlepsovat,ale netreba ocakavat zazraky hned😉
Neboj,nie si v tom sama. Takych,co sa navonok usmievame,ale vo vnutri bojujeme,nas je vela😉✊

eliska13
16. feb 2020

Keď si už raz brala antidepresíva asi bol dôvod a teraz si myslím, že by Ti tiež pomohli vidieť veci optimisckejsie.Ako sú veľké deti?aj veľké deti môžu ísť s mamou do kina, na výlet, niečo kúpiť, na palacinky.Mozno ani nevedia, že by Ťa to potešilo.Nemas kamarátku, kolegynu s ktorou by si niekam vybehla?začni cvičiť buď doma, alebo skupinové cvičenia zoznámis sa s novymi ľuďmi.Rodina by mala spolu tráviť čas aj, keď su deti väčšie skús na tom popracovať a znova oživiť vzťah s mužom.Ako naj riešenie býva pes musíš ísť von, spoznas psickarov.Urcite je niečo čo by Ťa potešilo.A nepíš o sebe tak škaredo, že sa nenavidis ty musíš rodinu znova naštartovať.

jankapepe
16. feb 2020

@ladyvi @lenkakravcova s tou lopatou je to trefna rada.
Napíš čo je tvojou prácou.
Lebo ono je faktom že v dnešnej dobe je boom syndromov vyhorenia.... depresií....uzkostnych stavov......
Raz o tom krásne hovoril jeden psychológ. Je to preto lebo dnes makáme Non stop a výsledky žiadne.....cítime sa nepotrebný nič po nás nie je vidieť..
Výsledkom sú grafy predaja, odpipanych milión položiek na pokladni, zložených milión káblov.....v podstate nič reálne čo by bolo očividne sme nevyrobili.
Výplata tiež len číslo na účte. Žiacke knižky virtuálne. Pochvala či stretnutie cez chat......

Dnes je málo ľudí čo vidí aj reálne výsledky svojej práce.
Voľakedy murár postavil dom, stolár spravil stôl, krajčír ušil šaty. Žena upriadla nite spravila čepiec sveter periny.
Doma statok ktorý vám pred očami rástol, rodil, menil sa.
Deťom odovzdávali skúsenosti najbližší a videli ako ich deti vďaka práve ich skúsenostiam napredovali.
Teraz deti do skoly, na krúžky, na strednú, vysokú a ich výsledky si pozrieme na nete.
☹️

katkati
16. feb 2020

@ladyvi Určite to myslíš v dobrom, ale nie u každého to platí. Môj kolega je urastený chlap, sikovny, pracovitý, okolo domu všetko perfektne urobené, má záhradu, nejaké domáce zvierata + fungujúcu rodinu s už dospelými deťmi. Čiže aktivít, hlavne mimo zimy, dostatok. A už 4 roky ma depresie a trpí úzkosťami bez ohľadu na ročné obdobie. Konečne to začal riešiť s psychiatrom a je to oveľa lepšie.

autor
16. feb 2020

Ano lieky su fajn pomozu na chvilu ale maju negativ viem o com hovorim.Obcas nakuknem do temy o depresii ale ked vidim ako su tie zeny na liekoch tak isto nestastne tak myslim ze toto nieje moja cesta.
Chcem zalubu ale vsetko co mi hned nevijde ako ja chcem tak ma to prestane bavit a zase si len myslim aka som nemozna a neschopna.
Jedine co mi ide je su domace prace ,deti a varenie.To mam tip top.
Nikto zo znamych mi neveri ze prave ja sa takto citim ,lebo som komunikativna ,priatelska ,proste smejko.Nestazujem sa vonku ,tym sa uzatvaram do seba a potom to takto citim.

natasha1988
16. feb 2020

Určite začni cvičit, vyber si akykvek pohyb aky by ti vyhovoval, začni a uvidis, ze ta nieco začne bavit. Skus v tvojom okoli pozriet skupinove cvičenia (zumba,joga, pilates). Vyskušaj akekolvek ake si este nerobila. Na depku je najlepsi pohyb. Hned zlepsi naladu. Vyhnes sa tak aj liekom aj doktorom.

autor
16. feb 2020

@natasha1988 ano ved prave to chcem ,ale nepojdem sama a musim najst nejaku kamosku ktora by so mnou do toho isla ,na take tie skupinove cvicenia.

marion09
16. feb 2020

Smer psychiater

natasha1988
16. feb 2020

ja som vzdy isla hocikde sama a tam je žien požehnane, mozeš sa zoznamit s novou kamoškou (idealne vyhladavaj pozitivne optimisticke osoby)

0silvia0
16. feb 2020

Preco by si nemohla ist sama? Ist niekam sama a nebyt na niekom zavisla a dohadovat sa to je ta najlepsia vec. Zeny su v tomto hrozne, raz ju boli hlava, raz ma menzes, raz sa jej nechce, ja chodim cvicit sama, nikdy by som sa s nikym nechcela dohadovat. Dokonca do kina mozes ist sama, jednoducho sa nauc byt aj sama so sebou, uvidis, ake je to super

autor
16. feb 2020

@marion09 nechcem ist k psychiatrovy pretoze to problem neriesi.Preco sa ludia aj uzivajuci AD hodia pod vlak?preco skocia z balkona?
Tie lieky niesu riesenie.Mozno len taka barlicka.
Ja ale chcem najst zmysel zivota ,nie sediet doma ,spoliehat sa na lieky a lutovat sa.
A psychiater je fajn ale tiez vela veci nepochopil,lebo kazdy preziva inak.A tie lieky emocie len potlacia ale nevyliecia dusu.

3nikus30
16. feb 2020

Ak nechceš lieky,lebo majú negativne účinky,vyskúšala by som silu prírody. Esenciálne oleje. Doterra. Na začiatok Balance napríklad,aby si bola v rovnováhe. Citrusy všeobecne na pozitivnu naladu,maju aj emocionalnu sadu. Mne dosť pomáhajú.

autor
16. feb 2020

@natasha1988 no praveze mam vsetky kamosky take depresivne jak ja 😂 vlastne az teraz som si to uvedomila ako si mi to ty napisala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre