Nechcené dieťa po znásilnení

livus5510
27. apr 2019

Nikdy by som neverila, že na podobné fórum napíšem, ale potrebujem akési povzbudenie... Po znásilnení od už bývalého priateľa som ostala tehotná. Som v 6 týždni, všetko je potvrdené aj gynekológom a mne sa po tomto zistení zrútil svet... Moje dieťa nie je chcené, sú to tvrdé slová, ale ja ho nechcem a neviem čo si počať, vždy som bola proti potratom a tak asi hľadám niekoho kto bol možno v podobnej situácií a nakoniec to dopadlo dobre. Som zúfalá, jeho čin som na polícií nenahlásila, ťažko sa o tom hovorí, ale potom čo sa stalo som bola zdevastovaná a nedokázala som ísť niekam kde by mi robili nejaké výtery a brali veci a podobne. Radšej som to zamlčala, hoci som nemala ani tušenie, že to dopadne takto, ja hlúpa som si mala dať tabletku po, lenže po znásilnení je posledné na čo človek myslí dieťa. A keď som sa z toho už začala dostávať prišlo toto, neviem čo si počať. Bojím sa ísť na potrat...

beky1813
27. apr 2019

Este je moznist vynosit a dat na adopciu

pribinak
27. apr 2019

Máš viac možnosti a úplne najbezpečnejšie voľba pre teba i dieťa je utajený pôrod

Bábätko sa narodí v nemocnici, ale ty nikde nebudeš evidovaná ako matka a ani dieťa nebude mat v záznamoch, že ty si jeho matka

Je to všetko ošetrené zákonom a aj ty porodia pod dohľadom lekárov a tvoje nechceme dieťa urobí šťastnou inú ženu, ktorá sa nemôže stať matkou

livus5510
autor
27. apr 2019

Nad adopciou som už uvažovala, avšak ako okoliu vysvetlím, že som bola tehotná a zrazu nie je dieťa. Neviem či zvládnem cítiť jeho pohyby, všetko okolo neho mi pripomína jeho otca, u doktora som sa skoro zosypala a to bolo len také nič. Ja viem, že som urobila obrovskú chybu, zvažujem všetky možnosti, ale ukazovať sa s bruchom a potom puf... mám prácu, ktorú by som ani nemohla ako tehotná vykonávať, robím s chemikáliami. Avšak tiež sa veľmi bojím, že keby sa narodilo budem ho neznášať a to si nezaslúži

amieima
27. apr 2019

@livus5510 toto sa veľmi ťažko číta a ešte ťažšie sa radí. Ja osobne by som vyhľadala skúseného psychoterapeuta a zvážila s ním všetky možnosti,ktoré máš/zvažuješ.

nini1010
27. apr 2019

Je mi velmi luto co sa ti stalo.a ano,vzdy je predsa moznost dat dietatko na adopciu.Ja by som ti vsak navrhovala dat tomu rozhodnutou cas.lebo naozaj mas cas.teraz je to velmi velmi cerstve,si v soku.Ja si pamatam ako sme sa my s manzelpm snazili,planovali a ked som otehotnela bola som nejaku chvilu par tyzdnov vo zvlastnom soku a stale som uvazovala ze uz nic nebude ako predtym 😁 a to sme sa snazili!preto dokazem pochopit ze to co musis prezivat ty,v akom si soku a ako to odmietas musi byt asi len tazko predstavitelne.Nerozhoduj sa vsak unahlene,daj si cas.materinsky instinkt vacsinou prebije vsetko ostatne,nerozhoduj sa s horucou hlavou.Je dost pravdepodobne ze ako bude to male rast,ako sa bude v tebe hybat,ze budes citit nieco ine ako citis teraz.Proste je plne na tebe ako sa rozhodnes,ale.daj tomu nejaky cas,ver mi.

zabunkazblnk
27. apr 2019

@livus5510 Chod na potrat....Pretoze ked budes citit pohyby a budes vidiet ako ti rastie brusko zacnes cititasku a na adopciu babatko nedas...A ked porodis a babo sa ude podobat na oca dietatka zacnes to dieta nenavidiet a budes ho vychivavat iba z povinnosti.Prioad z mojho blizkeho okolia zial:/A mozno sa mylim ...Je to na tebe

livus5510
autor
27. apr 2019

Ja sa obávam práve toho, že to dieťa nebudem vedieť ľúbiť. Ale tiež čo urobím ak sa ma o pár rokov opýta na otca napríklad? Neviem si predstaviť, že by mi toto dieťa malo po celý život pripomínať to čo sa mi stalo, ale neviem či chcem zabiť niečo zo mňa. Preto sa pýtam na podobné prípady, možno je materinská láska naozaj tak silná, že by som to zvládla, ale veľmi sa bojím, nechcem mu skaziť živit

tiumen
27. apr 2019

@livus5510 neviem si predstaviť byť v tejto situácii.. Ale stále je to z "polky" tvoje dieťa, aj keď nechcené.. Na insta sledujem jednu babu ktorá tiež otehotnela po znásilnení a má krásneho syna ❤️ a určite by si ho ľúbila po narodení, bude to predsa tvoje a ono nemôže za druhú polku jeho genetického materiálu..

nikk1
27. apr 2019

@livus5510 Neviem či ti pomôžem, ale mojej mamine sa stalo nieco podobne.. znásilnil ju bývalý priateľ, bolo to síce pred 28 rokmi, ale tiež to bol podobný prípad ako máš ty. Mamina si dieťa (môjho brata) nechala, a keď sa narodil tak mamina ho od začiatku ľúbila, aj keď sa viac podobal na otca a stále jej ho pripomínal.. o 2 roky neskôr po narodení si mamina našla môjho ocina a ten sa staral o brata ako o svojho syna. Je to aj o tom aká silná si a či si pripravená na dieťa, teraz je to pre teba sok, ale to malé čo v tebe rastie za to nemôže.

kristina2412
27. apr 2019

@livus5510 skús si nájsť dobrého psychológa,pomoze ti to celé spracovat. Možno dokážeš s jeho pomocou prijať i to dieta ,ktore za nič nemôže. Chápem že to musel byť hrozný zážitok ☹️ale materinská láska všetko prekoná. Nieje to len jeho dieťa ale i tvoje. Držím veľmi palce

nathalis
27. apr 2019

Prosím ťa nechod na potrat. Ten malý človiečik sa na svet nepýtal, obaja ste v tom nevinne. Je hrozne čo sa ti stalo, ale horšie je žiť celý život s pocitom viny že si mu nedala šancu. Je toľko možnosti, len ho prosím nezabijaj. Nechcem ti ešte viac ublizovat, už teraz veľmi trpis ale aj tomu dieťaťu už bije srdce. Existuju hniezda záchrany keď už tak ale daj mu aspoň šancu.

kulumulu123
27. apr 2019

Ja by som zvazila utajeny porod das tomu malemu sancu na milujucu rodinu... Nechcem ta ovplyvnovat ale tie otazky kde mas dieta rychlo pominu, a nie si povinna nikomu nic vysvetlovat ci obhajovat svoje konanie. Potrat si mozes vycitat velmi dlho a je tiez mozne ze budes mat neskor velke problemy otehotniet ci donosit dieta... A ano materinska laska prekona cokolvek takze sa ti moze stat ze si babatko nakoniec nechas... A co mu povies kde ma otca? Najlepsia Pravdu. Jasne ze nemusis zachadzat do detailov. Moze sa ti tiez stat ze stretnes niekoho kto Vas bude oboch milovat mozno skor ako si to male uvedomi ze nema otca... Moznosti je Vela... Neries to s horucou hlavou hlavne ak Ty sama nie si uplne rozhodnuta pre potrat....

yvkay
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
27. apr 2019

@livus5510 velmi smutne,co si si musela zazit...velmi. otazka je,ci ti.potratom nebude opat ublizene. Ci nebudes mat nejake nasledky,atd. Dieta tu je....je tvoje,bude tvoje....rastie v tvojom.brusku,ty ho vychovas a tebe bude lasku prejavovat. Bohuzial....prislo k nemu ako prislo. No ono za to nemoze.

nika898
27. apr 2019

@livus5510 velmi ma mrzi co sa ti stalo. Dietatko je dar a z nejakeho dovodu si otehotnela aj ked za tak heoznej okolnosti. Porad sa psychologom. Skus vyhladat mamicky co prezili to co ty. Urcite existuje taka skupina. Ja osobne by som nikdy nedokazala ist na potrat. Je mozne ze to dietatko ti doda tolko zivotnej energie ze nato co sa ti stalo ani nepomyslis ale aj naopak ze ho budes nenavidiet. Tu na MK by som radu nehladala. Obrat sa niekoho nezaujateho a nestraneho najlepsie naozaj daky lekar. Drzim ti palceky nech sa uz rozhodnes akokolvek 🍀❤

livus5510
autor
27. apr 2019

Ja som vždy deti chcela, ale deti by mali byť plodené z lásky a nie z toho čo sa stalo mne. Viem, že mám ešte čas sa rozhodnúť a ja si ho iste nechám, minimálne ďalšie dva týždňe to potrebujem celé premyslieť. U psychológa som bola, povedal mi však, že takéto rozhodnutia sú na človeku a že on mi nemôže vnucovať to čo by som mala urobiť a nemôže mi ani povedať čo je morálne správne či nesprávne, pretože na to kapacita nie je. A ja sa nechcem ani presviedčať, že si niekoho najdem alebo tak, to sa nemusí stať a môžem na dieťa ostať sama. Finančne mi tiež nemá kto príliš pomócť, obraciam všetky strany a stále sa bojím no, bojím sa že skazím dva a nielen jeden zivot.

derdia
27. apr 2019

.....ešte nevieš ako by si sa cítila po potrate....možno to bude ešte omnoho horšie...pretože toto ti spravil niekto,ale potrat by si vykonala ty...neviem a ani nechcem si predstaviť tvoju situáciu....musí to byť príšerné...ale tvoje dieťatko môže byť aj niečo čo spraví z toho niecoho priserneho niečo čo hodia za hlavu a budeš mať zmysel života...takto budete dve...inak budeš sama...neviem....

pribinak
27. apr 2019

Ako vysvetlíš ľudom kde máš bábätko, keď už nemáš brusko?
Buď povieš pravdu, že si ho dala na adopciu, alebo si Pomôžeš malým klamstvom, je chore, musí byt v špecializovanom zariadeni a nedá sa on starať doma, alebo môžeš ešte povedať, že otec dieťaťa vás opustil a ty si teda dala dieťa na adopciu, aby malo úplnu rodinu

Rodiť môžeš v inom meste, chod na PNku a zatiaľ chod bývať napr k nejakej kamošky, na ubytovňu, internát.

Vždy sú možnosti ako situáciu vyriešiť

gabrielka450
27. apr 2019

Na potrat nechod. Uvidis ked sa babo narodi, budes ho lubit....aj keby sa podobalo na ocato..ale ty si mu dalato zivot...nezabijaj dieta!!!!!

suzibandit
27. apr 2019

Moja kamarátka bola stále sama, nemala priateľa a ani záujem o mužov, často sme si ju doberali... jeden večer sme sedeli len tak pri ohni a aj sa čosi vypilo a vtedy sa mi zdoverila, že ju znásilnili 😢 nestalo sa to mne, ale oba je pre mna veľmi blízka... v tom momente sa aj mne zrútil svet... začala chodiť k psychológovi a nechcem napísať, že sa z toho dostala, ale začala konečne žiť, nie ako tieň, ale ako človek ... je to uz pár rokov a dnes má priateľa a plánujú rodinu ... tým som chcela napísať, aby si sa nehanbila vyhľadať pomoc, možno sa len zdôveriť niekomu kto ti pomôže, podrží ta, zdvihne keď budeš na zemi ... a hlavne NIE JE TO TVOJA VINA, ale jeho, on ti ublížil a nemal na to právo !!!

beky1813
27. apr 2019

Ako mozete s istotou tvrdit, ze to dieta bude ľúbiť? Necham toto tlacenie do dieťaťa

terezka1947
27. apr 2019

@beky1813 a ako ty vies,ze si potratom neublizi este viac?

kristina2412
27. apr 2019

@livus5510 skús zájsť za iným psychológom,prípadne psychoterapeutom😉ty nechceš od psychológa radu čo máš spraviť. Ty sa potrebujes s jeho pomocou s celou situáciou vyrovnať,rozobrať ju zo všetkých strán,potrebuješ v sebe nájsť silu aspoň do istej miery odpustiť ,aby si mohla dať priestor a sancu láske k dieťaťu.

livus5510
autor
27. apr 2019

Na odpustení som pracovala, odkedy sa mi to stalo chodím k psychológovi, sama by som tie prvé týždne nezvládla. Urobila som veľké pokroky, ale toto dieťa zrazu úplne všetko zmenilo a ja mám pocit, že som sa ocitla na začiatku, hoci som už bola na dobrej ceste. Lenže ja neviem či chcem dávať priestor láske k dieťaťu, asi mi mnohé nebudete rozumieť, ale mna moc nezaujima či ma tlkot srdca alebo ako veľké je. Je to ako keby som mala ranu a do tej znova bodli nôž a poriadne ním pootáčali. Neviem či som natoľko silna aby som dokázala vynosiť genetický material muža, ktorý mi dokázal tak ublížiť. Chcem mu odpustiť a zabudnúť, chcem túto kapitolu uzavrieť a ísť ďalej, nechcem z nej niesť následok, niečo čo nikdy nebude tak celkom len moje

dianaana
27. apr 2019

@livus5510 Urcite ho budes milovat... Videla si niekedy, ze by hocijaka zena povedala, ze nemiluje svoje dieta?? Aj ak pocity na zaciatku su kadejake, kazda povie, ze je to to najlepsie, co v zivote ma. Vies kolko zien by chcelo dieta, a nemozu?
A nebol to cudzi clovek. Bol to niekto, koho si kedysi lubila. Ani by som nevahala, zivot ti dal dar.

beky1813
27. apr 2019

@terezka1947 a kde mas istotu, ze to dieta bude lubit? To mas to iste, nik nevie, ako bude reagovať

kulumulu123
27. apr 2019

@livus5510 pozri mozes mat utajeny porod nikdo sa ta v nemocnici nebude pytat na tvoje dovody a rodinka ktora nemoze mat dieta mu da ten najmilujucejsi domov otazka je ci to zvladnes psychycky Ty myslim porodit dieta ktore ani na okamih neuvidis.... Potrat je tiez moznost a v tvojej situacii ti to nemoze nikto normalne vycitat... Otazka zasa znie ci dokazes zit s moznymi nasledkami ktore mozu alebo nemusia prist... Poznam takyto pripad velmi dobre ked po potrate Zena uz nikdy neotehotnela napriek vsemoznej snahe a pomoci lekarov... Ale ako som pisala vyssie nemam snahu ta vydesit Len ti ponuknut iny pohlad na vec... Rozhodnutie nech je akekolvek je iba na tebe... Drzim palce a prajem Vela sil

livus5510
autor
27. apr 2019

Asi som naozaj hľadala radu na zlom mieste... áno, toho muža som kedysi milovala, ale v ten deň sa stal niekým koho som nepoznala. Nazvať znásilnenie darom mi otočilo žalúdok, neverím, že ženy, ktoré dieťa chcú by k nemu chceli prísť tým spôsobom ako ja. Nebol to akt lásky, nebol to ani akt vášne. S tou tabletkou po som hrozne pochybila, ale prvé dni som sa nedokázala ani pohnúť a kým mi nevybledli všetky modriny bevyšla som ani z domu..

terezka1947
27. apr 2019

@beky1813 toto je dost vazna tema na nase.dotahovanie. Kazda piseme,co.citime......

yvkay
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre