Nechcené dieťa - možná interrupcia

13. okt 2024

Poradte mi prosim. Neplanovane som otehotnela a moj priatel to vobec nevzal dobre, jednoducho povedane mi dal na vyber bud babo alebo on. Poslal mi aj peniaze na potrat. Ja mam 30rokov, babatko som sice neplanovala ale potesila sa. Rozmyslam len ako to zvladnem sama. Alebo ist tou jednoduchsou cestou a ist na interupciu. Len to velmi nechcem. Cele dni nad tym uvazujem, prepocitavam uspory, neviem co robit.
Ak ste sli na interupciu zvladli ste to psychicky?
Ak ste babatko vynosili, zvladli ste to same?
Bytove podmienky mam vyriesene, byvam s mamou vo velkom dome. Babatko by malo svoj priestor aj zazemie. Mama mi radi nechat si babatko, ze mi pomoze a vychovame ho spolu. Ja sa vsak bojim ako to zvladnem. Dakujem za rady

simsalabim
13. okt 2024

Ak dietatko chces - pises, ze si sa potesila - nechaj si ho. Nech ta to potom netrapi.

januska12323
13. okt 2024

Zvládneš obidva prípady ak budeš chcieť. Už máš dosť rokov možno by sa ti ďalšie nepošťastilo tak sa zariad podľa seba. Ja by som si ho nechala.

minenkak
13. okt 2024

Ak len chvíľu rozmýšľaš ,že chceš to dieťa tak si ho nechaj,máš kde bývať,máš mamu čo ti pomôže, ono tie deti,to nie je až tak strašne ťažké,proste budete si to užívať

anesim
13. okt 2024

Ako nad tymto by som ani nerozmyslala, mas kde byvat, ma ti kto pomoct, budes mat vyzivne

ivik4
13. okt 2024

Ak mas byvanie a aj mamina pomoze, mas obrovsku vyhodu oproti inym slobodnym maminam. Na druhu stranu, nevidim tvoju financ. Situaciu a nemam rada tie reci za kazdu cenu si dieta nechat a potom tu citame ako vela x zeny nevedia kam sa poňat s dietatom. Byvanie je zaklad a to mas.
Nechala by som si ho keby som na tvojom mieste

komplikovana
13. okt 2024

ak mas podporu maminy, tak nemas nad cim rozmyslat. Mladsia uz nebudes. Ja by som ani nepovedala, ze je nechcene. Ty ho chces 🙂. Ale je pravda, ze to bude narocne. Ak mas pracu, mali by ste to zvladnut.

lilianka28
13. okt 2024

Pozri sa na to aj vzhľadom na tvoj vek.
Sama to bábo chceš, zázemie máš, a ako veľké plus podporu od mamy.
Tak snáď sa rozhodneš správne.

janinah
13. okt 2024

Nemáš najmenší dôvod ísť na interrupciu...

sasa1310
13. okt 2024

ani som nedočítala. Ale stačila mi tá veta "buď bábo alebo on" v živote by som ho viac nechcela. Blbca

ukgirls
13. okt 2024

mas viac ako ina slobodna matka- mas mamu co ti pomoze,mas kde byvat a co jest ... dieta zvladnes-vyrastie ani nevies ako .. ak ide o financie-ved nemusis doma sediet 3 roky -dieta moze aj do jasli a otec bude tiez platit .. i ked s jeho postojom by som ho ani do rl nedala a na peniaze s mu vytoto ...

sasa1310
13. okt 2024

a máš úžasnú maminu. A má pravdu. Zvládnete a budete mať krásny život aj bez neho.

dankabg
13. okt 2024

Ako už spomínali baby vyssie, máš zázemie a dieťa chces. Myslim si, že potrat by si neskôr oľutovala. Držím palce, nech je bábätko zdravé a tebe prajem, aby si si našla partnera, ktorý bude mať rád teba aj bábätko.

jullyeverest
13. okt 2024

Žasnem nad hlúposťou niektorých žien. Tak chcete dieťa alebo nie? Každopádne aj keď priateľ to dieťa nechce, bude musieť posielať výživné…

ptvw
13. okt 2024

Babo by som si nechala, peniaze od otecka roka tiež, a už by o mne nepočul, blokla by som ho všade nech ani nevie ako si sa rozhodla, čiže v rodnom liste nebude uvedený a malé vychovala sama, máš plus ze mate veľký dom ako píšeš a maminu co ti pomôže, a máš 30 nie 16 takže podľa mňa nie je o com , držím palce 😊

adriana1810
13. okt 2024

Ale ty sa nerozhodujes ci si nechat alebo vyhodit darovanu kabelku. Ide o ludsky zivot!!!
Do smrti ta ta vrazda bude tazit.. a poviem ti s istotou, ked to dieta uvidis ani za cely svet by si ho nedala,.. a uz vobec nie za nejakeho hlupaka,ktr nie je schopny postavit sa k situacii ako chlap.

mimikarol
13. okt 2024

Otecko nech pekne krásne platí výživné. A dúfam že mu naparia čo najviac.
Máš mamu, máš bývanie. Nešla by som na potrat.

maminkadeticiek
13. okt 2024

Ty by si este chcela ostat s muzom ktory ti da ultimatum bud zabijes vasho potomka alebo budes mat jeho???No pekne krasne to s chlapom ukonci,povedz mu ze mu dakujes za to ako ti vlastnou sprostostou ulahcil rozhodovanie.Kym sa male narodi budes mat dost casu rozmyslat ci ho das zapisat do RL kvoli alimentom.Vybavicka,kocil,postielka vsetko zozenie za par eur na koniku.Mnozstvo zien dokonca daruje cele ostatenie.S tym nemusis mat ziadne vydavky.Setri si na zivobytie na materskej.Male das do jasli,pojdes skor do prace.Mas mamu,mas byvanie,ponuka ti pomoc-co viac!!!Pre mnohe vydate by bola pomoc mami viac uzitocna ako pomoc manzela
ZVLADNES TO.Urcite skor ako ist na potrat,s tym sa vysporiadas ovela tazsie a budes lutovat.A peniaze co ti dal si nechaj,nech ta nenapadne mu ich vracat.

13uzivatelka11
13. okt 2024

Základ je mat bývanie, to máš. Nastavená si tak, že bábätko chceš. Tak by si mala neskutočne výčitky do konca života, kebyže ideš na potrat.. Taky chlap, resp žiadny chlap ti nestojí za život dieťaťa.. Budeš mať materskú, pomoc od mami (viem ze to nie je ideálne, byť závislá v 30tich od rodičov, ale je to len obdobie a to dieta za to stojí) a pýtaj po narodení dieťaťa výživné aj súdnou cestou, ak to nepôjde inak.
Zvládneš to 😊

minimie
13. okt 2024

Nechcela by som chlapa ktorý chce toto spraviť žene, úplne vedome ju psychicky zničí. Lebo mi nepripadáš ako chladná osoba bez svedomia čo toto niekedy vnútornw spracuje. Tvoj chlap nie je ani chlap ani človek. Nezaslúži si teba ani rodinu - nikdy. Držím palce nech sa rozhodneš akokoľvek.

ullala
13. okt 2024

On sa uz k tebe nevrati za ziadnych okolnosti. Takze kvoli nemu sa babatka nevzdavaj.

inull5
13. okt 2024

Ak mamina slubila pomoc,zvladnete to💪👍 nedavaj prec babatko,mala by si vycitky. Uvidis ako ho budes lubit ked ho budes mat v naruci😊
Vedla mma tu momentalne spinka moja 3 mesacna babika a jej usmev stoji za vsetko na svete😊
Peniaze mu bud vrat alebo si odloz na veci pre babatko.
Drzim palce a prajem vsetko dobre.

belasy_motylik
13. okt 2024

Keby si mala takéhoto egoistického nevyzretého blbca na krku tak myslíš, že by si sa nebála ako to zvládneš? Ja by som sa až vtedy začala báť. Toho nepoužiteľného chruňa vyčiarni definitívne zo svojho života a užívaj si naplno bábätko 😉

jozef11111111
13. okt 2024

Na to čo chce on dá peniažky...chlapček...

eleanor2510
13. okt 2024

@autorka ak sa náhodou rozhodnes pre potrat, myslis si, ze vas vztah to ustoji? Samozrejme, ze nie, pretoze toto rozhodnutie bude medzi vami navzdy. Cize ty nemas na vyber, ze bud dieta, alebo chlap, ale len takyto vyber: bud ani dieta, ani chlap, alebo aspon to dieta, ktore bude len tvoje, kedze chlap je ocividny debil.

lujza123
13. okt 2024

Rozhodnúť sa musíš sama. Interupcia je podľa mňa riešenie ked je žena v zúfalej situácii, príliš mlada, ma už veľa deti ďalšie by nezvládla, znásilnenie, extrémna chudoba, presvedčenie ze dieťa naozaj nechce.

Ty mas akurát vek, aj zázemie, s bábätkom si zmierena len mas obavy ako to zvládneš. Takéto myslienky ma každá druha tehotná na začiatku.
Frajer sa zachoval ako sa zachoval, poďakuj mu za peniaze a pripomen mu ze by mal prispievať na výživu tehotnej už pred narodením dieťatka.

eeffka
13. okt 2024

V 16tich by som sa zamyslela, v 30tich nie je o com, mas mamu,byvanie a debila frajera. Nebude to lahke ale ste na to 2, mama je super ze ta takto podrzala. A jeho zoder o vsetko na co mas narok.

marca12
13. okt 2024

Nikdy by som nesla na potrat kvoli chlapovi. Ak mas kde byvat,dietatku si sa potesila,vobec by som neuvazovala nad potratom. Zvladnes to. Zvladli to mnohe zeny pred tebou,ty to zvladnes hravo,kedze nemusis riesit byvanie. Drzim ti palce. Ani nevies,ake stastie ta stretlo. Budes mat dieta,partaka do zivota a zaroven si sa zbavila neperspektivneho chlapa. Ano,krajsie by bolo,ak by ste boli rodina,ale tak nemozeme mat vsetko....

egonsk
13. okt 2024

Dal ti na vyber on, alebo dieta. Nuz, neviem ci je vyhrou mat chlapa, ktory nechce dieta a postavi ta takto razantne pred rozhodnutie.

kitycat
13. okt 2024

Ako si neplanovane otehotnela?

zuzi0911
13. okt 2024

Mas kde bývať, máš podporu ..dieťatko bude pre teba šťastím...

Priateľovi posli peniaze späť a zablokuj si ho všade...chlap co pošle zenu na potrat, to napísať nemôžem...a s takym hadam neplánuješ byt ...

Si silnejšia nez si myslíš a zvládneš to ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre