Moja snúbenica potratila

peto288
23. feb 2015

moja snubenica mala pozitivny test...velmi nas to potesilo, mesiace sa pokusame o babatko... v sobotu vecer dostala silne krce a zacala silno krvacat tak sme leteli na pohotovost. tam ju nechali... bohuzial potratila... lekar jej povedal, ze sa to stava az bez pricin...dnes rano ju uz pustili domov... moja otazka znie z coho lekari vedia zistit, ze bola v 5. tyzdni ked to ani ona sama nevedela.. a ci je normalne ze ju pustili tak skoro domov a povedali jej, ze kludne moze ist aj do roboty ked nebude mat krce a nebude silno krvacat...to je v poriadku?

zorka33
23. feb 2015

podla poslednej menstruacie vyratas tyzden tehotenstva.. myslim, ze postup lekarov je spravny. bolo to este uplne na zaciatku, neboj sa. drzim palce, nech sa vam skoro opat zadari.

liebling98
23. feb 2015

@peto288 je mi ľúto, čo prežívate, takých párov je bohužiaľ veľa.
týždeň tehotenstva sa počíta od prvého dňa poslednej menštruácie. To bola zrejme jedna z prvých otázok gynekológa, podľa toho určili, že bola v 5.tt.
Predpokladám, že ju vyšetrili a na základe výsledkov prepustili. Jej krvácanie je momentálne taká silnejšia menštruácia, nie je dôvod na hospitalizáciu. Ak by bolo veľmi silné alebo neprestávalo po pár dňoch, určite k lekárovi.

katrinka8
23. feb 2015

@peto288 - je mi ľúto, čo sa Vám stalo, sú to také bolestivé zážitky. Naozaj je pravda, že okolo 30% tehotenstiev sa končí potratom (niekde sa uvádza, že aj 50% - mnohokrát žena ani netuší, že potratila, myslí si, že mala len silnú mennštruáciu).
Čo sa týka výpočtu týždňa tehotenstva, tak sa to počíta tak, že prvý deň poslednej menštruáce sa počíta ako 1. deň tehotenstva. Od toho sa počítajú týždne tehotenstva - vždy kalendárnych 7 dní je 1 týždeň. Preto tehotenstvo trvá 10 lunárnych mesiacov (jeden lunárny mesiac trvá 4 týždne, bez ohľadu na to, koľko týždňov ma kalendárny mesiac), čo je v prepočte 9 kalendárnych mesiacov.
Pokiaľ počas krvácania odišli z tela všetky pozostatky tehotenstva, nie je nutná hospitalizácia ani čistenie maternice, čo je pre Tvoju snúbenicu v tejto situácii pozitívna správa, že sa telo vyčistilo bez zásahov (narkóza a následné čistenie), aj zotavenie bude jednoduchšie. Toto sa zisťuje pomocou sona, čiže lekári určite neurobili chybu. Moja gynekologička v takomto prípade odporučila opäť sa snažiť o ďalšie bábätko po prvej menštruácii od ukončenia tohto krvácania. Ak by nemala snúbenica problémy (kŕče alebo veľmi silné či príliš dlhé krvácania), tak určite by mala po skončení krvácania ísť na kontrolu k svojmu gynekológovi. ak bude všetko v poriadku, počkať na menštruáciu a po nej sa môžete opäť snažiť 🙂

lavinis
23. feb 2015

@peto288 ano, je to v poriaku, asi 10% tehotenstiev prirodzene končí potratom, stačí použiť google a môžeš zistiť prvotné informácie aj sám. 5.týždeň tehotenstva vedia zistiť veľmi ľahko, ak mala, ako píšeš pozitívny test, tak im k tomu stačí len dátum poslednej menštruácie a niekedy už je niečo vidieť aj na sone. Držím palce, ak otehotnela, znamená to, že ste obaja zdraví a určite sa vám čoskoro opäť zadarí 🙂

lavinis
23. feb 2015

@katrinka8 fúha, ja som našla info, že tých percent, ktoré končia potratom je "len" 10%.

sue
23. feb 2015

@peto288 keď ste prišli na pohotovosť, pri vyšetrení sa určite pýtali na termín prvého dňa poslednej menštruácie a podľa toho vypočítali v ktorom týždni tehotenstva potrat nastal 😔 rovnako je aj úplne OK, že jej povedali, že môže ísť do práce - a aj to je lepšie - z vlastnej skúsenosti...doma by len dumala a smútia 😔 držím palec...ja na okolí okrem o generáciu starších žien ani nemám kočku, ktorá by nezažila potrat alebo šialene dlhé snaženie o potomstvo 😔

Držím palce !

prego81
23. feb 2015

@peto288
ahoj, presne ako pisu kocky hore, je to normalne. Pokial som sa o tehotenstvo a deti nezaujimala tak mi slovo "potrat" prislo hrozostrasne a evokovalo rodinnu tragediu. Ale stava sa to naozaj velmi casto. To ze ste prisli o plod v 5tt je lepsie ako potratit neskor ked si uz "zvyknete" a berte to ako pozitivum, ze viete, ze ste schopni pocat prirodzene 😉 Nepatrajte preco a ako, skratka to nebol dobry zarodok a nabuduce sa to podari. Drzim palce!

katrinka8
23. feb 2015

@lavinis - mne jeden doktor povedal, že až 50%, hoci sa o tom vlastne veľakrát nevie, že žena je tehotná, preto je to len taký odhad. Tiež som otvárala oči, že 50...

katrinka8
23. feb 2015

@prego81 - no ono to zase nie je len také jednoduché vždy brať "len tak", že nič sa nestalo. Pre niektoré ženy alebo páry to je proste strata milovaného dieťaťa a tú si musia odsmútiť. Je to v poriadku, keď to tak cítia, proste to je bolestné, aj keď sa to stáva často. Len sa to inak hovorí či cíti, keď človek nepatrí do tých nešťastných "pár" percent, ktorým sa to stane.

katarina1984
23. feb 2015

Takto,my sme sa dllllllho snazili o babo,sla som i na zakrok a po 4 mes.sa zadarilo,no jeden den ma chytila silna bolest a krvacanie,sli sme do nemocky a tam ,ze mimomaternicove tehotenstvo cize dalsi zakrok ,pustili ma o 3 dni a dalsi den som sla do prace.Bolesti uz neboli len to krvacanie bolo na nervy.Ale taketo spontanne "potraty "sa stavaju,kebyze nerobite test ani by ste o tom nemuseli vediet.skore zotavenie a tfuj tfuj

kris121
24. feb 2015

@peto288 ahoj citam prispevky ano je to tak statistiky nepustia a je to zial normalne. z vlastnej skusenosti mozem povedat ze lekar sa pri prime pacientky pyta na poslednu menstruaciu a podla toho urci ktory to bol tyzden. co sa prepustenia tyka je to tiez normalne. pokial niesu ziadne ine komplikacie na druhy den sa ide domov a funguje zena akoby sa nic nestalo. hej je to blbe akoby ale je to tak. ja mam za sebou uz takto 4 samovolne potraty a jednu interupciu som musela podstupit nakolko sa v 4 mesiaci zistilo ze je to anembrio takze zatial om bez babatka teraz po 15 rokoch sme sa s partnerom s ktorym sme sa o dieta este nesnazili rozhodla to znova vyskusat. predosli partneri ma opustili nezniesli ze som nebola schopna donosit. pre zenu je zo iste tazke ale najtazsie pre nu je ked ju partner opusti alebo nechape. v tvojom pripade to asi nehrozi kedze sa na fore zaujimas o podobne skusenosti takze drzim vam velmi palce a moja mala rada na zaver bud jej oporou a po prvej menstruacii hup na to 👍 jej telo je teraz vycistene a pripravene na dalsi pokus 😜 drzim palce

billerova1234
24. feb 2015

drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre