Missed abortion - zrútil sa mi svet

anjjjelik69
4. jan 2023

Ahojte žienky, 3 dni po oznámení na pohotovosti v 11týždni "je mi to ľúto, ale potratila ste približne pred 3týždňami".Veta ktorú nechce žiadna žena nikdy počuť.Zrútil sa mi svet a moje srdce doslova puklo.Viem, že sa to bežne stáva, že príroda sa o to postarala sama, ale tá bezmocnosť, že človek nemôže nič spraviť, deň na to samovolný potrat doma, katastrofa, jak pôrod.No nechcem to viac rozoberať.. Po tom všetkom som sa cítila duševne spokojnejšie lebo vyše troch týždňov nosit pod srdcom mŕtve dieťa nieje nič príjemne.. Je mi smutno, stále rozmýšlam, ake by to bolo, keby všetko postupuje ako má.. Mam dceru 5 ročnu, neplánovanú(neznamená, že nechcenú, milujeme ju najviac na svete je to naše najvačšie šťastie a zázrak) všetko prebiehalo v poriadku.Teraz po 5tich rokoch sme to plánovali a jak to rýchlo prišlo tak to aj rýchlo odišlo.. som nešťastna, neviem prestat na to myslieť, potrebujem sa tu len vyrozprávať, vyliať srdce a dušu.. Viem, že raz príde moje dúhové babatko a bude všetko v poriadku.. Ako ste sa s tým vyrovnávali prosim Vás, ja mam normalne guču v hrdle vždy keď si na to spomeniem... Aké bolo vaše druhe tehu po MA... Každej jednej vopred ďakujem za akukolvek podporu a radu...
PS. VIEM, ŽE SÚ EŠTE HORŠIE PRÍPADY AKO JE TEN MÔJ, ALE KAŽDÁ SME INÁ A KAŽDÁ SI TO PRIPÚŠŤA INAK.. 🖤

domka222
4. jan 2023

Moje prvé tehotenstvo MA. Pol roka som sa nemohla ani len pozrieť na kočík. Po 4 rokoch ďalšie tehotenstvo, tiež MA. Ale to som aj ako keby tušila, že to bude tak isto. Až tretie ok

momoftwo
4. jan 2023

Stalo sa mi to minuly december. Takisto som potratila v 11 tyzdni..bola som tri dni hospitalizovana v nemocnici lebo som mala neskutocne bolesti ked to prislo. Doma 5 rocna dcera. Nastastie nemuseli robit kyret vycistila som sa sama. A ak sa pozries do mojho profilu, uz mam 2 mesacne duhove babatko. Boli to, ale prejde to..ja som rychlo opat otehotnela takze to mi pomohlo. Predtym ako som cakala prvu dceru rovnaky scenar, najprv potrat potom o dva mesiace som uz bola tehotna. Cize obidve deticky mam duhove. Stava sa to, kludne nechaj emociam volny priebeh vyplac sa aj s muzom, mas pravo byt smutna..smutok vystrieda opat radost ked sa to podari. A ano je to klise ale priroda vie najlepsie..a mozno lepsie takto, ako keby sa ti narodilo chore babatko. Vela sil prajem🙏🤍

e1i
4. jan 2023

@anjjjelik69 MA v 2018, dcera mala termin presne na den o rok neskor. Mimomaternicove v 2021 a presne o rok termin so synom. Moje duhove babatka prisli po roku od danych udalosti hoci po ivf vsetky tehotenstva. Osvedcilo sa mi teda cakat tie tri mesiace akonaj bolo treba a hned to vyslo.Drzim palce

anjelicek26
4. jan 2023

Tak vyrovnat sa s tym neda asi nikdy, ale cas pomaha aspon tu bolest zmiernit... my sme prisli o babo v 14tom tyzdni pred rokom, duhove babatko na ceste stale nie je... a boh vie, ci este niekedy bude...

dada13288
4. jan 2023

@anjjjelik69 MA 10/19 v 5 tt. Uz 11/20 som mala syna a 05/22 dceru. Ale nezabudnem nikdy.. a uz vobec nie na tu hnusnu bolest a krvacanie. Najviac mi pomohol manzel a uprimne sex snim, hned ako som prestala spinit. Ale neodporuca sa to kvoli infekciam, zena by mala dodrzat 600 nedelie. Ale mojej dusi to pomohlo velmi.

terry658
4. jan 2023

@anjjjelik69 veľmi ma mrzí, čo prežívaš. Mne sa to stalo pri prvom dieťatku. Okrem hrozného potratu, ktorý moje telo nedokázalo zvládnuť doma a skončila som na pohotovosti,tá rana zo straty bola hrozná. Moja sestra v tom čase porodila druhé dieťa a popravde cítila som závisť, že ona má dve zdravé deti a ja hneď o to prvé prídem. Plakala som zakaždým keď som stretla nejaký kočík, videla reklamu na pampers. Bolo to pre mňa extrémne ťažké obdobie.
Keď som otehotnela znova, ostala som dobrovoľne ležať v posteli 4 mesiace. Tak strašne som sa bála, že o to ďalšie dieťa prídem.
Popravde ak by som to mala prežiť znova a vedieť to, čo viem teraz, tak určite vyhľadám psychológa. Mne samej to strašne dlho trvalo, kým som sa s tým naučila žiť. Teraz čakám síce 3. bábo no medzitým boli ďalšie, čo odišli. Sama som si nie istá kde zlyhali tehotenské testy a kde moje telo, to sa už asi nedozviem. Teraz je strata znesitelnejšia, lebo viem, že tá bolesť nebude trvať večne. No pri tom prvom som myslela, že sa od bolesti zomriem.

hviera81
4. jan 2023

MA v 2019, prve tehotenstvo, bolo to strasne, bola som na kyrete, sestricka ze dojde ms a mozme skusat, dr ze po 3 mesiacoch, popravde, viac ako pol roka som potrebovala - psychicky aby som sa z toho dostala, uprimne - mala som chut zomriet, bolo mi strasne.
cca 1,5 roka na to som otehotnela, na prvom sone som sa triasla... zvysok tehotenstva uz ale bol ok, uz som sa ani nebala. syn ma 16m

basska_b
4. jan 2023

Velmi ma to mrzi, cim si prechadzas 😢 zial, stava sa to a ja som.vo svojom okoli naratala 9 zien, ktore si tym tiez presli. Mnohe sa mi priznali, az ked som im povedala ja... kazda zena sa s tym inak vyrovnava, kazda prve dni vela place, puka jej srdce... je to dokaz toho, co vsetko my zeny musime zniest. ja som si tym presla minule Vianoce... v 11tt zistili na kontrole, ze babo prestalo zit pred 2 tyzdnami... Sestricka uz mala knizku vypisanu na stole... plakala som pri pohlade na Betlehem, na fotky zo sona, po Vianociach mi kamoska strcila do narucia polrocne babo, ze to mam ako nahradu 🤦‍♀️ kazdy mi inak radil, od sucitu az po mavnutie rukou... moj muz tiez upadol na par dni do depresie. Az po par mesiacoch som sa dala psychicky aj fyzicky dokopy. Uz mi nestiskalo srdce pri pohlade na kocik ci tehotnu zenu. A to som mala doma dve zdrave deti (4 a 2 roky). Otehotnela som 5 mesiacov po kyretazi... cca. o mesiac k nam pride nase duhove babatko... Zelam Ti, aby aj Tvoje Vianoce boli plne radosti a novej nadeje...

yamahka
4. jan 2023

@anjjjelik69 Je mi to ľúto. Ja som tiež mala MA v 6.tt, čakala som na samocistenie cca 3tyzdne. To bolo najhoršie čakanie. Ale som sa s tým vyrovnala. Som si povedala že radšej to nechať odísť ako mať poskodeny plod vo sebe. A druhé taktiež to dopadlo. Tiež to samé odišlo. A sa snažíme už štyri mesiace a verím že keď to príde a bude ok🙂) a navyše pracujem s deťmi už 10rokov, za ten čas som stretla aj veľa hendikepovaných. Takže preto mám to také v podvedomí že radšej nechať odísť poškodený plod ako to mať.. a som sa ľahšie vyrovnala s tým🙂 aj si hovorím že sú aj horsie veci. Hlavne máme pracu, máme kde bývať, máme čo jesť🙂) to je hlavne :D a ostatné to tak príde..

wonder13
4. jan 2023

@anjjjelik69 akurát som douspala môjho druhorodeneho a mám slzy v očiach, ked si spomeniem na to obdobie 03/2018. Moje 1.tehu skončilo v 10.tt. nikdy nezabudnem ako som si len zo srandy spravila test a keď som zbadala II čiarky myslela som ,že odpadnem,išla som priateľovi povedať novinku a ten bol taký šťastný že sme celú noc nespali. Všetko bolo fajn až na 1 deň po práci, začala som krvácať tak ma vzal na pohotovosť, nechali si ma tam na pozorovanie. Na 2.den poobede som zaspala a keď som sa zobudila cítila som sa tak inak, všetky príznaky boli fuč ale ja som si to neuvedomovala. Až na večernej vizite prišiel moj gynekolog a spravil mi sono lebo som opäť krvacala. Keď vyslovil moje meno a smutne oznámil že bábätku nebije srdiecko, mne sa zahmlelo pred očami, zrútil sa mi svet a strašne som plakala. Otrasný strašný pocit to bol.... Na 2.den mi spravili kyret a išla som domov. Psychicky veľmi zle som to znášala, rodina ma podporovala ale aj tak. Nikto necítil/neprežil to čo ja. Primár mi povedal, že sa to stáva často, a jednoducho príroda si to tak zariadila. Nemala som nikoho v okoli s takou skúsenosťou. Bola som z toho prekvapená že akurát mne sa to stalo.
Polroka sme mali mať pauzu, a znova som ostala tehu po 9 mesiacoch. Bála som sa každej jednej poradne, vždy som mala vysoký tlak, trošku sa to zlepšilo po 1.trimestri ,ale nebolo to ani zďaleka ako pri tom prvom tehu.
Teraz už mám 2 malé detičky a som za ne vďačna najviac na svete....držím vám palce

zorkahorka
4. jan 2023

Nas posledny pokus z ivf. V 8.tyzdni prestalo bit srdiecko.presne takto v novom roku pred 3 rokmi som bola na cisteni.vtedy som to chcela uzavriet,ale vnutorne som sa nevedela uspokojit,ze nas syn bude jedinacik.samotny potrat som prezila na moje pocudovanie ok.mam v muzovi velku oporu.isli sme do toho znova, stalo to nemale peniaze, ale vyslo to na prvy sup.i ked prvy trimester som mala na male a takmer som potratila dnes mame krasneho synceka

malacibulka
4. jan 2023

Toto otupi len cas.

inana11
4. jan 2023

Ja som prvé babo mala polroka od vynechania antiky,bez problemov,celé tehotenstvo úplne vporiadku,druhýkrát som otehotnela a vynechal mi menzes keď má prijali do prace,takze som prácu odmietla a skoncilo to prázdnym plodovým vakom. Myslim že to mi pomohlo sa s tým lahsie vyrovnať,poplakala som si,Dr má napichala injekciami na vyčistenie a teda spustilo sa ale ten vak tak narastol že ten nevyšiel,takze kontrakcie som si prežila doma,strašne veľa som krvácala a na kontrole mi povedali že aj tak musím na kyret,tam som im plakala lebo mi ani kanilu nevedeli zaviesť,skratka hrozna skusenost,ledva má uspali… potom po krátkom case sme niečo oslavovali a ja som sa tak zresetovala alkoholom ako nikdy,fakt že vypnutu má muž priniesol domov a rano som vstala že neviem nič od prípitku… otras a hroza,fakt že si neviem predstavit ako sa mi to stalo😭no a o 4 mesiace ma zavolali pracovať na záskok ako ucitelku,aj napriek tomu že mamám skolu,nemohli by otvorit školský rok,takze v tom prípade môže aj nepedagogicky vysokoškolský vzdelaný človek suplovať na ZŠ. Prijala som to,syn nastupoval do skolky… a čo sa nestalo? Otehotnela som a tehotenstvo bolo bezproblémové,vynosila som si druhého chalana🥰 moj muž sa už trraz obava že si zacnem hľadať prácu a otehotniem😃

Každý sa s takouto stratou vyrovnáva inak,ja tým že už som dieta mala som si povedala že radšej takto ako by sa malo niečo pokaslat neskor a ohroziť aj mna,pretože doma ma potreboval už jeden drobak. Takze držím ti palce aby nasledujúce tehotenstvo bolo uspesne a mysli na to že už jedno dietatko máš,ktoré tá potrebuje🙏

vandica
4. jan 2023

@anjjjelik69 presne viem ako ti je a veľmi ma to mrzí 😔 ja mám 5,5rocneho syna, žiadne problémy v tehotenstve, všetko ok. Po troch rokoch som chcela druhé, no muž vôbec nechcel. Preplakala som vela nocí, veľa sme sa hádali kvôli tomu, až raz úplne nečakane ,,to urobil" a ja som otehotnela. Keď som si uvidela dve čiarky nenormálne som sa triasla neverila som tomu. Keď som v 13tt išla na kontrolu s tým že už bude aj prvá fotka, a už to oznámim aj rodine a kamoškam, mi doktorka povedala, že bohužiaľ nevidím akciu srdiečka, plod zodpovedá 9tt 🖤😥 Neviem ci som v živote zažila vacsi šok, bola som úplne ako v tranze, doteraz neviem ako som to domov odšoferovala. Nechápala som, že sa to stalo mne, veď s prvým neboli žiadne problémy. Toľko preplakanych dní kvôli tomu že muž nechcel druhé, a potom toľko preplakanych dní že za stalo toto. Bola som úplne na dne. Išla som sa objednať na kyret a tam mi dali termín až o skoro dva týždne!!!! Ja som mala mŕtvy plod v sebe 3tyzdne, a mala som ho tam mať ešte ďalšie dva. Ale našťastie sa mi to o dva dni spustilo doma, tak som nemusela na to čakať s vedomím že mám v sebe mŕtve bábo.
Toto bolo apríl 2021 a v júni 2021 som otehotnela znova a znova to dopadlo potratom. Bolo to ale hneď na začiatku 7tyzdna. Potom nasledovali vyšetrenia, reproduckna imunológia, tam mi boli zistené zvýšené cytokiny, a v prípade ďalšieho tehotenstva nasadena liečba. V júni 2022 som otehotnela znova, liečba nasadená, tak som bola pokojnejšia. No stále som spinila, na sone nič vidno stále nebolo, nakoniec z toho bolo mimomaternicové tehotenstvo, v auguste 2022 ma operovali a zobrali ľavý vajcovod. Stále sa z toho neviem spamätať, prečo keď som zažila dva potraty, prečo som musela mať ešte aj mimomaternicové 😥 prečo sa mi to deje, nie je mi súdené druhé dieťatko? Bojím sa to ešte skusit, no veľmi chcem ❤️
Držím ti veľmi palce, aby si sa čo najrýchlejšie z toho psychicky pozbierala a o pár mesiacov držala v rukách malinké 🙏❤️

loliki
4. jan 2023

@anjjjelik69 Najprv to bolelo, slzy len tak tiekli..., potom som otehotnela a mám dvojičky. Aj u Teba, zatiaľ je čas smútku a rozlúčky, ale určite príde aj čas radosti. Neboj, svet sa nezrútil. Ešte Ťa v ňom čaká veľa pekného a radostného.

vandica
4. jan 2023

@e1i ahoj prosím ťa, po tom MMT si za aký čas otehotnela? Lebo ja mám pocit že odvtedy akoby nemam ovuláciu. Mávala som výtok a teraz nič.

pukanec123
4. jan 2023

@anjjjelik69 juj moja zlata, neboj sa určite sa vám bábätko podarí ešte 🍀 toto bol presne môj prípad, doma 5 ročne dieťa a ja som v 11 týždni potratila, tiež missed. Podarilo sa hneď na druhý cyklus a to som bola dokonca po kyrete. Tehotenstvo bezproblémové, narodilo sa zdravé bábätko 😊 ale keď sa to stalo, tiež má to položilo na kolena, mesiac som bola úplne mimo. Nezabudnes nikdy, ja mám ešte po 3 rokoch dennodenne myšlienky, že či by to bolo dievčatko alebo chlapec, a aké by bolo…ale čas všetko vylieči. Mne veľmi pomohlo ďalšie tehotenstvo, aj keď som až do pôrodu stresovala veľmi, a každú poradňu som mala infarktove stavy. Ale všetko dopadlo dobre a mame malého certa doma.
Po prvom potrate je šanca na úspešne tehotenstvo až 80%, to je vysoké číslo🍀 musíš sa dať najprv psychicky dokopy, posmut si a onedlho sa môžete začať snažiť znova 🙂

miadi
5. jan 2023

Moj syn vo mne bol mrtvy par dni.. necitila som pohyby tak 2-3dni. Bolo to v 18tt mal geneticku diagnozu.. bolo to dost stresujuce obdobie. Vyplakala som sa v nemocnici 8h co som cakala kym tabletky otvoria cervix . Sestricka mi povedala nech stlacim gombik ked zacnu kontrakcie. No tie nikdy neprisli len som zmenila polohu na posteli a zalial ma dole teply mokry pocit. Drobcek zo mna vypadol voda krv placenta vsetko. No ked som dosla domov uz som neplakala . Lebo moje zive sunshine baby ma potrebovalo a robilo mi radost. Musi to byt sto krat smutnejsie pre tie zeny co este nemaju to stastie byt matkou. Ty ale mas dieta zive zdrave! To je jedno obrovske stastie. Takze si nemozes dovolit utapat sa v sebalutosti a smutku. Mne povedala dr ze hnet po dalsej ms sa mozeme znovu snazit. O 4m sa podarilo nase rainbow baby, a to je najlepsi liek na dusu. Kazdy den ma pusinkuje ruky ako Gomez morticia. Zahladi sa na mna a povie l love you too. For ever and ever lots and lots . 🥰 je na zjedenie. Tak isto ako jeho big sis . Raz to zazijes len dovtedy Musis byt silna a nechaj bolest odist. Zivot je stale krasny a mas tak vela len Musis prestat pozerat na to o co si prisla . Tesit sa z toho co mas. 😘

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e1i
5. jan 2023

@vandica vsetky tehotenstva boli po ivf takze vklad mi dr povolila po 2-3 cykloch. Oktober laparoskopia a v januari vklad.

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avery95
5. jan 2023

@anjjjelik69 ahoj, ja som týždeň po kyrete. Bola som v 11tt, keď som začala krvácať. Bábätko bolo veľké na ani nie 7tt, takže to bolo podobne ako u teba. Tiež máme doma už dcéru. Už vedela, že mama má v brušku bábo 😔 cez Vianoce sme sa tešili, že o rok už budeme štyria...teraz už pár dní som na tom tak, že neplačem celé dni 😔 keď sa dcéra narodila, dala som si spraviť zlatý medailónik s jej iniciálkou a takto som to mala v pláne s každým dieťaťom. Toto bábätko sa medailóniku nedočkalo, tak som si objednala aspoň malého anjelika, ktorý mi ho bude stále pripomínať. Mám pocit, že mi to trošku pomohlo, že aspoň takto bude stále pri mne. Ale bolí to stále strašne moc 😔

salamistka
5. jan 2023

Prvé tehotenstvo skončilo MA, druhé zdravá dcérka, ďalšie tehotenstvo už žiaľ nebolo, aj keď som chcela. Z mojej strany som najhoršie znášala to, že som nemala ďalšie dieťa, zamĺknutý potrat som prekonala vcelku rýchlo, brala som to tak, že sú aj horšie situácie v živote.

dominikahr
5. jan 2023

Mne sa to stalo po 7 rokoch snaženia. Po 3 neúspešných ivf a po 6 transfere konečne 2 čiarky. Všetko super tehotenstvo potvrdene a o pár dni koniec. 😭 Od vtedy prešlo pol roka a nedarí sa. Ďalšíe 3 transfery neúspešne. Peesne viem ako sa cítiš. Je mi to veľmi ľúto. Posielam objatie. ❤️

ivonluk
5. jan 2023

Máš pravo na akýkoľvek druh smútku je to úplne normálne. Ale život ide ďalej, vždy je nádej. Je nás veľa čo sme si tým prešli, chce to čas, aby sa ti uzdravil hlavne mozog nie len telo. Ja som potratila vo februári ‘21 bolo to ťažké a dlho som sa z toho dostávala. Veľa veci v mohol živote sa zmenilo odvtedy, teraz som v 25tt čakám dvojičky a poviem ti, ten strach je stále neopísateľný hoci už je to lepšie ako na začiatku, stále mám ten potrat niekde v sebe, že čo ak. Ale verím že to dobre dopadne, ver aj ty, bábätko si k tebe nájde cestu keď bude jeho chvíľa 😊🌈

casillas28
5. jan 2023

@anjjjelik69 ja som mala v 19tt MA..asi 2 tyzdne som ho nosila mrtve..potom vyvolany porod...nebudem ti hovorit ze to bude lepsie ze to preboli a takeho hluposti...nepreboli len to budes neskor vnimat ako vec ktora sa zjavne mala stat..mne pomaha to ze si na miminkocasto spomeniem, ze tam hore sa.ma dobre ...kazda zena sa s tym vyrovnava inak..treba si uvedomit ze sa to stava velmi casto zenam len sa o tom tak nehovori...neboj nic vyplac sa kolko treba, venuj sa sebe a svojim konickom a casom vam bude dopriate a uz to bude dobre ;) drzim palce ❤

zuzi0911
5. jan 2023

U nás bol MA v 11tt v auguste 2021 Srdiecko prestalo bit par hodín pred vyšetrením, nakoľko sedelo presne na deň.
Žiaľ,táto bolest nikdy neprestane. Len cas ju trosku otupi a nikto už nenahradí to prazdné miesto v srdci. Chodíme pravidelne na cintorín mu zapáliť sviečku, na hrobcek pre nenarodené deti . Bolo a vždy to bude moje dieťatko.

Momentálne cakame naše duhove dieťatko,ktore sa podarilo takmer po roku od straty... a coskoro sa narodí.❤
Verím,že aj ty sa čoskoro budeš opäť tešiť. Veľmi ti drzim palce a prejem ti veľa síl. ❤

matulka82
5. jan 2023

@anjjjelik69 nevedela som sa zmierit , po 2 r. sa nam podarilo, no znova som o babo prisla☹️Dodnes nie som s tym vyrovnana, ale predsa sa este podarilo, ked uz som ani nedufala ,a zazrak aj ked je narocny, neskutocne ho milujem .Tazko sa hladaju slova, ale chce to cas ,aspon na to aby prebolelo , aj ked zabudnut sa neda asi. A verit, ze sa to este podari a sustredit sa na starsie dieta.Velmi drzim palce, nech sa vies odosobnit a prejst cez toto smutne obdobie a nech sa podari naplnit tuzbu❤️

lalilla
5. jan 2023

My sa snazime 5 rokov, xy vysetreni a dve umele. Konecne pozitivny test, naozaj uz som prestavala verit ze ja niekedy uvidim tie dve ciarky. V rodine maju po dve deti bez problemov ani jeden potrat. Vo sne by ma nenapadlo ze po tom vsetko este aj v 9tt zacnem krvacat. Na stole u lekara este bilo srdiecko ❤️ o par minut nato koniec a kyret. Nikdy nato nezabudnem. Nikdy. Pre mna je najhorsie to ze prvykrat som si pripustila ze budeme rodicia a predstavovala si ake to bude ked sa narodi, nakupy, radosti a zrazu som tam kde som bola. Este horsie je to ze ked nam sa nedari priprodzene, aka je sanca ze este zazijem ten pocit byt tehotna a najma drzat zdrave svoje dieta v naruci..mam velky strach ci to este niekedy zazijem :(
Pomaly to bude rok a predstavy co by bolo keby akeby to bolo ma prenasleduju kazdy den. Tieto Vianoce sme mali byt uz komplet rodina s babatkom v naruci
Pomaha mi si poplakat a hovorit si ze sa deju aj horsie veci, ze sme zdravi milujeme sa, sme doma a musime ist dalej. Niektori ludia snivaji o zivote za oknami nemocnice. Snazim sa byt vdacna za to co mam, ale nas maly zazrak si budem niest navzdy v srdci.
Musis verit ze tak ako sa vam podarilo toto malicke, ked sa das dokopy podari sa opat ako kockam co pisali vyssie a budete/budeme mat svoje duhove babatka. A este mi pomohlo vypnut kona a na sietach nesledovat radostne prispecky mamiciek. Je to hnusne ale aj teraz mam pocit ze vsetci plodia rodia na poziadanie a pritom splodit a porodit dieta je taky dar, ktory si mnohi neuvedumuju.
Drzim silno palce, nie si v tom sama, je to na hovno uplne ale dako sa clovek pozbiera a ide dalej.

chuandavid
5. jan 2023

@anjjjelik69 je mi to velmi ľúto, viem ako to boli sama som si stým prešla dva krat som mala samovoĺny potrat a prave ked som sa velmi tešila že konečne uvidim babätko na ultrazvuku mi doktor povedal že tam už nič nie je, bolo to strašne, cele dni som len plakala a plakala a ešte to bolo pred vianocami 1 krát 17.12.2019, a 2 krát 16.12.2020, neviem si to vysvetliť tie dátumy, ale po čase to niejak prešlo ale vždy ked si spomeniem tak ma to zabolí , a hlavne keď vidím deti ktoré by boli vo veku mojich deti. Tak držim vam palce nech vam to vyjde a držte sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre