Missed abort v 8. týždni

7. aug 2023

Dobry den, chcela by som sa spytat na skusenosti so samocistenim. Bol mi zistený MA na zaciatku 9. tyzdna s tym, ze plod bol velky na 7. tyzden a nebilo srdiecko, teraz zacinam 10. tyzden, dva dni som mala ruzovy vytok, dalsie dva dni trocha krvi na papieri ako ked zacina menstruacia, ale dalej sa to nehybe. Sem-tam pobolieva podbrusko, ale nic hrozne a zacinam mat obavy, ze to samo nepojde. Mate skusenost s takymto pomalym nastupom? Rada by som sa vyhla kyretazi pokial to nebude nevyhnutne, k lekarovi mam ist v stredu. Este by som pockala, ale na druhej strane nechcem riskovat nejake zdravotne komplikacie. Dakujem za kazdu odpoved.

stannkal
7. aug 2023

Ahoj, mne sa to tiež pomaly rozbiehalo, až na 6. deň sa to potom naraz spustilo. Pri druhom potrate si už presne nepamätám ale asi tiež tak nejak.

autor
7. aug 2023

@stannkal dakujem ti, ak sa smiem spytat, aka bola intenzita krvacania a kolko to asi trvalo? lekar mi povedal, ze keby krvacam moc, tak mam ist do nemocnice..ked som sa spytala, co to je moc, tak povedal, ze to mi nikto nepovie 👍🤦 je mi jasne, ze to bude silnejsie ako menstruacia, ale vobec neviem, co je normalne a co nie

jaga18
7. aug 2023

Ahoj, v prvom rade mi je to ľúto. Ja som skúšala čaje, ale žiaľ, nič nepomohlo. Plod bol veľkosťou 8tt+6 a na kyret som.musela v 12tt s tým, že už začínal zápal. Držím palce

autor
7. aug 2023

@jaga18 dakujem, pocitovala si aj nejake priznaky zapalu?

lucka010522
7. aug 2023

Ahoj, príznaky zápalu je teplota a bolesti krížov. Držím palce.

stannkal
7. aug 2023

No to ti naozaj asi nikto nepovie co je normálne. Skôr sa orientuj pocitom a príznakmi, ak budeš slabá, bude sa ti točiť hlava a pod. tak radšej choď. U mňa prakticky všetko vyšlo von v priebehu 10min a potom už krvácanie bolo ako pri silnejšej menštruácii. Hlavne rátaj s tým ze vyjde aj plodová voda takže sa môže zdať že je strašne veľa krvi, to mňa dosť vystrašilo. Hlavne maj niekoho v blízkosti a bude to v pohode.

veselo_neveselo
7. aug 2023

K tomu krvacaniu "moc", myslim ze 2 nocne vlozky za hodinu, po dobu viac ako 2 ci 3 hodin. Bude to silnejsie ako ms, nenechaj sa zaskocit, ale ani nepanikar. Daj tomu tych niekolko hodin.
Ak ti bude slabo, tocit sa hlava, teplota, nevolnosti, tak volaj doktora.

Pocas mojho to bolo cca tak, krvacala som intenzivne tych par hodin, po vyluceni vaku sa to podstatne znizilo a bolo lepsie. Krvacala som potom dalsie cca 2 ttzdne, sprvu viac, potom cim dalej menej.
Ja som ale mala misoprostol na vyvolanie stahov (nie na sk). Skus sa opytat dr. ked sa nic nepohne do dalsej kontroly - ale ked uz spinis, uz by to mohlo ist aj same. Ja som isla od 0, ja nic ziadne bolesti, spinenie ani nic.

autor
7. aug 2023

dakujem vam za odpovede, dievcata, pomohli ste mi 🙂

bebaa
7. aug 2023

Prvy krat som cakala 2 tyzdne..potom sa to spustilo, ale krvacanie bolo tak masivne, ze som sla na pohotovot, kde mi hned na druhy den urobili kyret...druhy krat som cakala tyzden, zial to iste po dni masivneho krvacania a extremnych bolesti som opat skoncila na pohotovosti... mozno by som to zvladla aj doma, ale psychicky som to uz nedavala. Drzim palce.

jaga18
7. aug 2023

Áno, presne bolesti krížov a teplota

kvadrinkaaa
8. aug 2023

Mne to trvalo celu noc a to od jednej v noci do siedmej rano. Najprv som asi tri hodiny vkuse sedela na záchode a valila zo mna krv a kusy krvi a potom som to nezvládala na záchode lebo sa mi točila hlava tak som so starymi uterákmi medzi nohami (ktoré som si menila) si chodila oddýchnuť na gauc na 15 minút a zas som to musela ist na záchod “vypustiť” až do rana do siedmej. Okolo pol siedmej som bola uz dezorientovaná a odpadla som, ale uz som bola pri gauci, cize vrch som mala na gauci a nohy na zemi. Aj som uvažovala uz nad tym, ze zavolam si sanitku alebo ma muž odvezie, ale nakoniec som to zvladla, muž na dopoval vodou, vitaminmi a červenou repou. O ten siedmej zo mna vyšiel posledný kus a akosi som cítila, ze to bolo posledné - potom som zaspala a len mierne krvacala ako pri slabšej menštruácii. Cely den som sa potom nemohla postaviť z postele. Prisla sestra sa starat o maleho, lebo muž musel ist do roboty. Týmto nechcem strašiť, ale aj takto to moze vyzerať, ale zvladla som to a vsetko zo mna vyšlo. Hlavne nemôžeš byt doma sama - musis byt silná a musis vedieť odhadnúť, co to zvládneš alebo potrebuješ zdravotnú pomoc. Ja som sa bála, ze ked pojdem do nemocnice, tak mu urobia kyret a tomu on sa silou mocou chcela vyhnúť a uz ked som mala “polku” za sebou, tak som to nechcela vzdať. Nelutujem. Po dvoch cykloch som otehotnela. ♥️

katynka_ml
9. aug 2023

Ahoj, mne sa čistenie začalo tak, že z ničoho nič vypadli zo mňa zrazeniny keď som si sadla. Potom asi za hodinu som začala silno ale fakt, že silno krvácať, sedela som na wc 3 hodiny. Bolesti som ale nemala. Po 3 hodinách už len spinenie. Držím palce 😢

autor
10. aug 2023

vcera to uz prebehlo, dakujem vam vsetkym za odpovede, velmi mi to pomohlo a drzalo ma to celu dobu v pokoji 🙂 drzte sa baby

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre