Missed abort

tammy8
6. júl 2024

Ahojte. Takže prišla situácia ktorú nikto nečakal a nikdy som ju nechcela zažiť.
9tt.tehotenstva,silné bolesti, pohotovosť. Na pohotovosti som videla dieťatko na ultrazvuku, akcia srdiečka bola, pohyby boli. Dostala som injekciu na bolesť a malá ísť domov s tým, ze na ďalší deň navštívim môjho gyn.
Na druhý deň moj gyn. usúdil mŕtvy plod bez akcie srdiečka a pohybou.
To bolo 4.7.
Vzal mi krv a 8.7. mám ísť na interné na EKG a predoperačné vyšetrenie, následne do nemocnice na kyretáž.

Stalo sa už niekomu, že v nemocnici na vyšetrení pred kyretážou znova bilo srdiečko, alebo keď už raz zastalo tak sa už nepustí a jediná možnosť je kyretáž?

domka222
6. júl 2024

Ja som mala 2x MA,ani raz sa nepotvrdila znova akcia

michaela329
6. júl 2024

@tammy8 je mi to ľúto, ale žiaľ nie...

lacibo
6. júl 2024

@tammy8 je mi luto co prezivas..ale nadej pre teba..je to cista nahoda toto, za ktoru nikto nemoze..prezilo to vela zien..aj ja..medzi prvym a druhym..mam 3 zdrave sikovne deti, tehotna som bola 4 krat..velmi dlho mi trvalo, kym som sa s tym vyrovnala..roky trvalo, kym prebolelo a rana v srdci ostane uz navzdy..zbytocne ti niekto bude hovorit iné..útechou mi boli slova pana dr.: "mamicka, to je priroda, nieco nebolo v poriadku, preto sa to stalo.. lepsie ako trapit sa neskor.." toto mi pomohlo racionalne sa ja to pozriet..co najskor som chcela mat vsetko za sebou..vela sily prajem!

viky_21
6. júl 2024

Ja som si tiež žiaľ prešla MA. V mojom pripadne to tiež nemalo happy end ale dr mi vravela, ze 1x za jej prax sa jej stalo, že jej prišla pacientka na kyret a keď urobila ultrazvuk tak babo žilo. Bol to hotový zázrak 🙏

spanielka44
7. júl 2024

Ja som išla na pohotovost keď som bola 11+3 bolesti absolútne žiadne len som mala po utreti take oranžové na toaletnom papieri tak som pre istotu išla, v živote mi nenapadlo že budem počuť záver MA bola som v šoku bolo to veľmi tazke hlavne keď povedali že plod zodpovedá 9+3 😭 najskôr milión výčitiek potom som sa s tým zmierila a teraz čakáme druhé dnes som 9+0 takze sa blíži pre nás kritické obdobie ale verím, že to zvladneme 🍀 všetko sa deje pre niečo a čím skôr si to dá človek v hlave do poriadku tým skôr bude mat ďalšie dieťatko v brušku ♥️ prajem veľa sil

halperkas
3. aug 2024

@spanielka44 ahoj ako si dopadla ja som mala podobnu zastavu v 9*3 a prislo sa na to v 12 tt. Beries nieco preventivne na riedenie krvi?

spanielka44
3. aug 2024

@halperkas ahoj beriem preventívne fraxiparine pretože mi to nestihli vyšetriť kým som znovu otehotnela, od 8tt beriem progestranelle zatiaľ všetko v poriadku, mala som hematóm a krvácanie ale už sa vstrebal 🙂 ale inak hematologia všetko ok, mutácie žiadne a endokrinológia ukážkové výsledky takze jediná mozna príčina bola syndróm lepivych doštičiek… teraz počúvame srdiecko každý večer aby sme boli kludni, držím palce

pamelaandersom
27. aug 2024

@viky_21 ahoj.zaujimala ma tvoja téma že babetko je v poriadku že srdiečko bilo.prosim ta v ktorom tyždni to bolo?som zufala pred 3 tyždnami mi pitvrdili že dietatku ne bije srdiečko prestalo a bola som v 10 tyždni a podla sono 6 tyždni a že na kyret ne musim ist že mám čakat kim rozkrvacam tak neviem čo mám robit.

tammy8
autor
28. aug 2024

@pamelaandersom to ešte stále máte v sebe mŕtvy plod? Nechcete ísť na ten kyret? Nieže sa vám potrat nespustí a dostanete otravu krvi alebo niečo.. Mne gynekolog tvrdil ze sa čaká týždeň či sa potrat sam nespustí,kedze mne jeden deň na ultrazvuku bilo srdiečko a na druhy deň už nie, vedeli ktorý deň cca zastalo a týždeň som čakala a urobili zákrok keďže som nezačala krvácať. Ale pred 3 týždňami keď ste mali byť v 10tt a podla sono 6tt to je už strašne veľa skoro 2 mesiace

domka222
28. aug 2024

@tammy8 mne na to prišli v 11tt a veľkosťou zodpovedalo max 7tt.

pamelaandersom
28. aug 2024

@tammy8 ano je to už velmi dlho .nie že ja nechcem ist na kyret ale moja gynekologička ma poslala do nemocnici a tam mi pivedali že ne musim tam ostat ale že mám čakat kym sa spusti potrat a po krvacani mám ist na kontrolu.soytala som sa či ne možem dostat infekciu a amiali sa že nie že to pride ako silnejšia menštruacia že plod má len 4.7 mm.a že sama sa možem čistit že kyret nieje premna dobre že už ne budem bediet otehotniet.ale dnes som už začala krvacat tak uvidim čo dalej

spanielka44
28. aug 2024

@pamelaandersom no ja by som išla na kyret, veď to už máte v sebe strašne dlho… vobec nie je pravda že keď pôjdete na kariet že nebudete vedieť otehotnieť, ja som bola na matere v januári a v maji som otehotnela na prvý pokus. Čím skôr sa z toho telo dostane tým skôr mozte začať skúšať znovu …

pamelaandersom
28. aug 2024

@spanielka44 dnes som bola opet v nemocnici aby ma prikalai na kyret a odmietli že vraj mám ist svojej gynekologičke aby ma objednala a tá ma dovolenku.až o tyžden začne robit .ne chapem prečo ma ne prijaju do nemocnici a stale to beru na lahku báhu a smeju sa ked im hovorim že sa bojim aby som ne dostala neaku otravu.na kyret bovedali že možem ist na vlastnu zodpovednost ne chapem

tammy8
autor
29. aug 2024

@pamelaandersom ja vám poviem takto. Moja sestra nevedela ze je tehotná, začala pociťovať silné bolesti pod bruška a tak išla na pohotovosť, tam jej zistili ze ma v sebe 8t bábo ale veľkosťne zodpovedá cca 5tt a už cca 3t je mŕtve, hrozila jej otrava krvi... Takže veľkú sprostosť vám povedali.
Ona mala častejšie závraty cca 3 týždne ale nevedela od čoho, nakoniec jej prišli tie bolesti a zistila co sa deje.

tammy8
autor
29. aug 2024

@pamelaandersom nemáte bližšie inú nemocnicu? Ved preboha musia vidieť ze ten plod je tam už dlho mŕtvy a treba ho dat von ak ho telo nevypudilo. Bože toto naše zdravotníctvo zdravie ľudí im je ľahostajné ale platy by si chceli dat zvyšovať 😡😡😡😡

pamelaandersom
29. aug 2024

@tammy8 no presne tak.ale dnes som už začala krvacat a na toaletu mi vipadol neaki kus teraz neviem či ro bolo plod alebo len zrazenina a na vlošku boli ešte take drobne zrazeninki tak teraz neviem čo ma ešte čaka už aj bolesti mám

pamelaandersom
29. aug 2024

@tammy8 no mne stale do teraz nič nebolo až snes som začala krvacat dufam že sa ro apusti už ak nie tak pojdem zq svojou gynekologom a mech ma odpoeuči zas v nemocnici lebo ro je už vela.no dnea niečo mi vipadol do wecka taki mali kusok neviem čo ro bolo či plod alebo zrazeninka .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre