Mimomaternicové tehotenstvo

nitolkaaa
15. okt 2016

Ahojte mam 25 😊 V 18stich mi diagnostikovali polycysticke vaječníky obe na 100% nepravidelná menstruacia a pravidelne zapali taktiež Častá mikoza mi strpčovala život🙁 Doktorka mi povedala ze budem mat deti len to pôjde ťažko.ked som mala stáleho priateľa isli sme na plno lebo som vedela ze neotehotniem co aj bolo pravdou. Mam uz 3 roky priateľa a 3 roky mame nechránený sex kedže viem ze neotehotniem bez pomocí lekárou alebo liečenia. Mali sme veľkú krízu a rozišli sa po polročnej pauze sme sa k sebe vrátili po týždni správania spolu som otehotnela no nevedela som o tom. Dostala som krami kedže ich mam nepravidelne meškánie je bežná vec. Po ukončení menštruácie som asi 2 dni na to začala zase intenzívne krvácať! Ale neviem ani prečo ale neriešila som to prvotne. Moja mladšia sestra ma tak tiez dlhodobého priateľa a snažia sa o malé tak si robila test a ja zo srandy ze daj tu jeden ze vyskúšam no odpoved bola úžasná ale hlavne prekvapivá bol pozitívny ako ďalšie 3 po ňom 😊 Bola som v šoku ale strašne som sa tesila 😊Pre potvrdenie radosti som ráno utekala na krv po hodine čakania na výsledok som dostala radostnú spravu ze som tehotná Hcg som mala 512 ale na ultrazvuku nic nevidela bol piatok a tak v pondelko som mala prist opäť na krv. V pondelok po odbere mi hcg klesol na 417 Lekarka povedala ze som spontánne potratila a tým ze krvácam sa to samo vyplaví. A ešte povedala ze mam prist v piatok znovu ma krv.Obvolála som rodinu a smútila.v piatok som prisla znovu testy ukázali ze hcg 560 povedála ze ma podozrenie na mimomaternicove ze ak budem mat bolesti tak cez víkend mam ísť na pohotovosť.pozrela som si na internete co to je hneď po tom bez bolesti som išla na pohotovosť a nečakal uz ani minútu samozrejne ze sa to potvrdilo urobili mi testy a zhruba o 3 hod som šla na operáciu najhoršia skúsenosť v mojom živote Napzaj 😏Sú to 4 mesiace po operácii a moje telo je úplne mimo mam bolesti pri sexe vyhadzanu celu tvar ja som za svojich 25 rokov nemala ani jednu výťažku okrem alergie toto co mam na tvári je hrozne akné. Vypadávajú mi vlasi mam pravidelne výtoky a začali zarastat tvar nie velmi ale je to dost viditeľne som uz zúfalá a chcem len vedieť ci ma niekto podobnú skúsenosť a ako dlho bude trvať kym sa dajú hormóny dokopy ďakujem

babatkoo
15. okt 2016

@nitolkaaa ahoj, ja som mala mimomater., zobrali mi 1 vajcovod. Ale to co pises ty som vobec nemala. Ani som nevedela ze mi nieco ,,bolo". Bolesti po operacii boli v podbrusku asi mesiac ale inak som bola uplne v pohode. Skus zbehnut lekarke nech ti vezme krv ci je vsetko ok (stitna zlaza..). Drzim palce nech sa rychlo das dokopy

lucinka511
16. okt 2016

@nitolkaaa ahoj mozno to akne as tym spolocne ine veci suvisia s tym, ze ams polycysticke vajecniky,mozno ti to takto prepuklo ked ti zobrali jeden vajickovod..ktovie...inak na polycysticke vajecniky je dobry inofolic,ten pomohol zopar babam s polycystickymi vajecnikmi otehotniet.

wanda52
16. okt 2016

Určite by som si dala vyšetriť štítnu žľazu, môže to súvisieť aj s ňou.

nitolkaaa
autor
16. okt 2016

Mne tiez zobrali Ľaví vajickovod. No každopádne pôjdem určite k lekárke
len by ma zaujimalo ako dlho bude toto trvať 🙁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre