Malo aj vaše nenarodené bábätko Patauov syndróm?

tomaj187
17. júl 2015

ahojte... je tu niekto s podobnym pripadom? geneticke testy potvrdili patauov syndrom... na ultrazvuku uz srdiecko nebilo, takze musim podstupit UPT. je tu niekto kto si tym presiel? som takmer 20 tt... mali ste potom este zdrave deticky? prosim, povedzte ze ano ☹(((((

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elisadavinci
17. júl 2015

@anetkaadamko synček tej mamičky ma podoztrenie na petersonovej syndrom, to je niečo ine. pred par rokmi moja kamoška (boli sme v kontakte lne cez net) bola v tejto istej situácii, ale oni mali druhe dieťatko takto postihnuté a musela porodiť už mrtve. potom sa už nepokušali. skus sa opytat od dr aka je pravdepodobnosť že by aj druhe tehu dopadlo takto ...... ale hadam neudrie blesk 2x na to isté miesto. držím palce, aby bolo dalšie tehu bezproblémové

xkittikex
17. júl 2015

mna pred 7rokmi po potrate dr.povedal ze pravdepodobne maly mal down-syndrom,velmi som bala potom,ale nastastie teraz mam 2 zdrave deticky,takze drzim Ti palce a urcite nabuduce bude vsetko v poriadku!!

tenerifka
17. júl 2015

Zalezi od toho, ci to je translokacia, ta byva vacsinou dedicna, alebo nahoda......tie nahodne pripady su ovela castejsie, ale poznala som manzelov, kde muz bol nositelom nejakeho vadneho genu, zena zostala tehotna tusim 6-7 krat( vsetko spontanne potraty alebo interupcia), vsetky jeho deti by mali tento syndrom(ak by nepodstupili nejaku financne narocnu selekciu spermii).
Najlepsie je urobit kompletne genetice vysetrenie, aby ste vedeli, na com ste, drzim palce, aby ten vas pripad bol z tych nahodnych

seahorse27
17. júl 2015

Urcite je na mieste geneticke vysetrenie - aj ty, aj tvoj partner. Zelam vela sil a co najskôr zdrave babatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre