Komplikácie po UPT

27. júl 2024

Ahojte, som 5 tyzdnov po UPT zo zdravotneho hladiska...menstruacia este neprislo, no mam.ukrutne bolesti...dnes rano prisla aj sanitka..povedali mi ze ak yo neprejde mam ist do nemocnice...v nemocnici na ultrazvuku doktorka vidi len nejake krvne zrazeniny...pichli mi nieco na vyvolanie menstruacie a v pondelok rano nalacno sa mam prist ukazat ak sa nerozkrvacam...potom zial dalsia narkoza a dalsie cistenie...bolest neprestava...rano ked nie este v noci pojdem do nemocnice znovu....mam strach, bojim sa, zakrok bol zanedbany a nebol mi robeny ziaden kontrolny ultrazvuk ani odber krvi...ale to je uz o inom...chcem sa spytat zien, ktore mali tiez komplikacie po UPT...ako ste to prosim zvladli? Asi mam aj celu zapalenu maternicu, lebo pri ultrazvuku ma silno bolel kazdy pohyb sondy...no psychiku mam uz niekde na marse😔

palicka
27. júl 2024

Ahoj, mrzí ma, čím prechádzaš. Ja som mala robený kyret v 9tt, po MA. Čistenie prebehlo v poriadku, po zákroku som krátko spinila. MS prišla asi po mesiaci…. Bolesti som nemala

lienka.7
27. júl 2024

@autorka vyzerá to naozaj na zápal 😔 CRP ti nerobili? Hneď by som sla do nemocnice... drzim tí palce ✊ neviem odkiaľ si, ale určite si pytaj psychologickú pomoc. Je aj rovno v nemocnici (vacsinou).

autor
27. júl 2024

@palicka dakujem pekne

autor
27. júl 2024

@lienka.7 vzali mi krv, ci som nahodou nemala mimomaternicove...neviem ci by sa hned zapal prejavil pri odbere krvi ked bolesti strasne mi zacali len vcera...lebo do telefonu mi len doktorka povedala ze hcg je uz pod 1....a len zopakovala ze ked sa nerozkrvacam, v pondelok mam prist...tie bolesti co mam, kludne by som prirovnala k porodnym...a to neprehanam...mam uz dve deticky a jeden vyvolavany a druhy prirodzeny porod...najhorsie na tom je ze lieky uz vobec nezaberaju...vlastne nic mi nezabralo, ani po sanitke, ani po nemocnici dnes...

palicka
27. júl 2024

Pozri, pokiaľ máš tak silne bolesti, chod na pohotovosť. Si po zákroku, takéto bolesti nie sú v poriadku… ináč, ja som mala na istotu predpísané antibiotiká, na prekrytie… ty si nedostala?

autor
27. júl 2024

@palicka ano dostala som nejake trojdnove hned po zakroku...

kiki68
28. júl 2024

Mala som kyret a byt Tebou bezim do nemocky. Nakolko to podla mna treba zase vycistit. Mne ked som mala po kyrete tiez taketo strasne bolesti, u mna nastali az po nejakom tyzdni a pol, tak mne dali velku davku oxytocinu a nospa. Ako stav z toho bol sialeny, ale zabralo to a docistila som sa. Ja by som nevahala, nas upozornili, ze takto to vyzerat nema tie velke bolesti

ahhola
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palicka
28. júl 2024

@ahhola písala, že zo zdravotných dôvodov. Možno len babo nebolo v poriadku…. Myslím, že ako si to doma zariadia, je ich súkromie…

marhulka13
28. júl 2024

Mne museli robiť kyret ešte raz a potom bolo už všetko v poriadku

ahhola
28. júl 2024

@palicka ano, aby tu po case nepisala znovu

marhulka13
28. júl 2024

@ahhola ty o čom?

autor
28. júl 2024

@ahhola babatku prestalo bit srdiecko...

autor
28. júl 2024

@kiki68 uz som v nemocnici...o chvilu ma operuju 😪

lienka.7
28. júl 2024

@autorka držím palce...

autor
28. júl 2024

@ahhola co by som po case mala pisat znovu pani zlata ?

palicka
28. júl 2024

Myslíme na Teba. Drž sa a skoro sa zotav, ako fyzicky, tak aj psychicky…

palicka
28. júl 2024

@ahhola ty si riadne premleta… verím, že je to len teplom…

kris_tin257
28. júl 2024

Držím palce nech bolesti ustúpia a si čím skôr v poriadku 🙏

autor
28. júl 2024

@kris_tin257
@palicka dakujem baby...fyzicky mi je omnoho lepsie...ja som uz steny skriabala a po zemi sa zvijala akokeby som mala v sebe diabla...cisty exorcizmus...dakujem vam vsetkym 😘

marhulka13
28. júl 2024

Skoré uzdravenie prajem, hlavne, nech si v poriadku a bez bolesti

autor
28. júl 2024

@marhulka13 dakujem a aj ostatnym...este raz 😘

kiki68
29. júl 2024

Az teraz to citam, tak som rada, ze Ta ratovali a mas po dalsom cisteni. Neboj, uz bude dobre. Mozno mala utecha: Ja som po tomto celom donosila neskor zdrave babatko, uz ma 4 roky 😉🙏🏻🍀❤️

autor
30. júl 2024

@kiki68 dakujem krasne, verim, ze aj ja 🥰

zuzinabila
2. aug 2024

prajem veľa sily. len na poopravenie, nemala si UPT, keďže bábätku prestalo biť srdiečko. UPT je umelé ukončenie tehotenstva u dieťaťa, ktoré stále žije..

any_soj
16. aug 2024

Ahoj. Mrzí ma tvoja strata. Fyzicky ti je už dobre? Len na upresnenie, nemala si upt. Mala si ošetrenie zamlcaneho potratu. Zákrok (kyret) je v tom štádiu rovnaký, ale pointa je úplne iná. Upozorňujem na to pre to, aby ti zbytočne nebolo ťažko, keď v budúcnosti budú niekde v médiách riešiť legálnosť upt a podobne. Že to sa netýka toho, čo si žiaľ zažila.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre