Jsem stará ve 39 letech mít 2. dítě?

katluckystar
16. júl 2019

Druhý potrat za sebou.Prvni potrat v 10 týdnů přestalo bit srdíčko a nevyvíjelo se,potom následoval samovolný potrat doma to se opet opakovala teď s tím ze jsem potratila na začátku v 6 tydnu.Gynekolozka mi řekla,že jsem stará a moje vajíčka jsou spatne kvality bez vysetreni což mě ranilo.Miminko moc chceme a teď cítíme,že nám vzala veškerou naději.Nevime co delat? prosím o radu.Dekuji.

majloo
16. júl 2019

Ahoj, asi by som zmenila lekára za nejakého s pozitívnejšim prístupom a skús teda absolvovať nejaké vysetrenia, čo ti odporučí a hlavne sa nevzdávaj! Moc ti držím palce..🍀

ivkazba
16. júl 2019

@katluckystar na základe čoho usúdila lekárka, že máš zlé vajíčka? Ja mám 41 a snažíme sa o dieťa. Dnes ženy majú deti aj vo veku 40+. Vajíčka môže mať 40-ročná žena skvelé a 20-ročná nie. To treba vyšetriť a nie len konštatovať lebo si 2x potratila. Vôbec nemusel byť problém s vajíčkami. Mohol byť problém s maternicou. Mohol byť problém s plodom a telo ho kvôli tomu vypudilo. Treba riešiť príčinu potratov, genetiku a ak toto je okej, tak potom špeciálne kliniky, kde vyšetria kvalitu vajíčok. Čo tvoja lekárka neurobí, len konštatuje, čo je absolútne neprofesionálne.

V každom prípade, mrzí ma, čo sa ti prihodilo. A držím palce, nech ťa nádej a pozitívne myslenie neopúšťa a nech sa čím skôr zadarí pozitívny výsledok.

katluckystar
autor
16. júl 2019

@majloo ahoj děkuji za tvoji odpověď.Moje gynekoložka me neposlala na žádné vyšetření s tim,že je to mojim věkem .Mám strach,že opět potratim.Budu muset změnit gynekologa, protože její přístup se mi nelíbil.

joysi
16. júl 2019

@katluckystar ahojko ja mam 40 a som v 17tt nie si stará....výmen lekárku a podpor trosku telo...pohybom...usmevom a pozitívnym prístupom.... Drzim palec 🙂

katluckystar
autor
16. júl 2019

@ivkazba ahoj děkuji za odpověď.Neposlala mě na žádné vyšetření a nic mi ani nedělala když byla těhotná jen mi vzala krev na HCG které šlo dolů a potom jsem potratila.Ja si myslela,že mi pomůže,ale vyznělo to tak,že jsem stará a druhý potrat k mému věku patří bohužel.Mam syna 5 let a vse bylo vporadku s nim.Mela jsem krásné těhotenství i porod.Tak nechápu proč děti teď děje.Vysetrila mi dělohu a vše a říkala že jsem plně zdravá.Mame se pokoušet dál prý to třeba vyjde.Moc to bolí na miminko jsme se moc těšili všichni.Dame tomu půl roku a pokud opět potratim,tak pojedeme na kliniku.Opatrujte se.

eliska13
16. júl 2019

@katluckystar bolo to neprofesionálne možno je problém úplne iný.Zmenila by som lekára a podstúpila vyšetrenia.odhliadnuc od toho, že bola netaktna má pravdu, že vajíčka rapídne ubudaju, môžu byť poškodené, ale vôbec to nemusí byť tento problém.Ak si 2x otehotnela v tomto veku máš ešte veľkú nádej bábo počať a donosit.

eliska13
16. júl 2019

@katluckystar pol roka tomu nedávaj čas hrá proti tebe.Za toho pol roka môžu zistiť problém na hematologii, zrážanlivosť krvi, čokoľvek radšej by som pobehala vyšetrenia, keď sa zadarí, aby to malo ľahký pribeh...po 2 potrate by sa mali spraviť už podrobnejšie vyšetrenia

katluckystar
autor
16. júl 2019

@joysi ahoj děkuji za podporu.Blahopreji.Delame vše proto aby se zadařilo.Pritel sportuje ji zdravé i já.Udelame vše proto aby jsme měli ještě jedno děťátko.Pry je druhý potrat normální k mému věku.To mě dostalo.Nechame tomu půl roku a pokud opět potratim,tak pojedeme na kliniku a gynekolozku vyměním,protože mi nechce pomoct tak to cítím.Opatruj se.

katluckystar
autor
16. júl 2019

@eliska13 ok rozumím vyměním gynekologa a uvidím co řekne.Moje kamarádka žije v Anglii a první dítě měla v 39 letech a druhé ve 42 letech.Rikala mi,že vAnglii mají děti později je to normální také že nejsem stará.Zmenim gynekologa a vybojuji si vyšetření.Dekuji.Opatruj se

katluckystar
autor
16. júl 2019

@eliska13 naděje je tam ale potom všem už malá.Muj přítel mě drží a věří že to vyjde.Ja ztratila víru.Gynekologa vyměním.Dekuji.

katluckystar
autor
16. júl 2019

Děkuji všem za podporu.

adkalu
16. júl 2019

@katluckystar urcite nie si stara, ja som 2 potratila, pochodila na vlastnu ziadost vysetrenia, vsetko ok, ale prevrntivne som riedila krv, v 39 som mala prve dieta a teraz mam 41 a druhe baby, vsetko ok, drzim palce

eliska13
16. júl 2019

@katluckystar je to bežné mať deti aj po 40 tke len už to nemusi byť také ľahké a bez problému.Velke plus je, že ešte vôbec vajíčka máš buď rada veľa mojich známych majú pred 40 r už problém s menzesom a podľa vyšetrení už nemajú ovarialnu rezervu.Uz to len dotiahnut🙂

ukulela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazba
16. júl 2019

@katluckystar potratia aj 20-ročné ženy, proste niekedy organizmus nie je na to pripravený a nemusí ísť o žiadny problém. Ale určite by som vymenila lekárku. Jej úlohou je hľadať riešenia, ako otehotnieť a nie ťa deptať. Mala ti odporučiť genetiku, hematológiu a ak tam je všetko okej, tak potom špecializovanú kliniku. A netreba čakať pol roka. Maternica sa dá rýchlo dokopy, za 2 mesiace ak sa budeš ty cítiť okej, určite môžete skúšať znova.

ukulela
16. júl 2019

@katluckystar 1 tehotenstvo - 35 rokov, spontanny potrat v 6tt. druhe - 36 rokov, OK. tretie tehotenstvo - 40 rokov, vsetko OK, Obe deti su zdrave, Brala som pred otehotnenim inofolic, pila alchemilku. brala som aj kysenlinu listovu. keby som nepribrala a nebala sa, ze priberiem este viac a nezhodim, tak idem aj do tretieho 🙂
... sorry, zmazala som prvu odpoved, lebo som napisala o 10 rokov vyssi udaj 🙂

via88
16. júl 2019

Tak znamej povedal lekar ze je stara na dieta, mala 31. Ale na druhy raz sa podarilo. Ano, si uz stara, mozte ma tu kamenovat. Biologicky je to fakt. Ale to neznamena ze sa to dnes pri vsetkych moznostiach a dobrej zivotosprave nemoze podarit. Argument ze dnes maju zeny deti 40 a vyssie bezne, nijak nemeni nic na tom, ze to uz je “stary” vek na deti. Skratka nie je to idealne.

jana_eyre_2
16. júl 2019

"mila" lekarka, asi by to chcelo zmenu.. nie si stara, poznam vela matiek co mali aj prve vo vyssom veku ako mas ty a bez problemov, naopak poznam aj mlade s problemami.. podla mna ide malokedy realne o vek rodicky, zohrava tu ulohu mnoho inych faktorov..

moja sestra mala 43 ked porodila tretie dieta a nemala ziaden problem 😊 a maly syn pre radost jej velmi prospel po tom cim si musela v zivote prejst..

perla2017
16. júl 2019

@katluckystar Nie, urcite NIE si stara mat babatko v 39 rokoch!! Pokym zena menstruaciu ma, znamena to, ze este je cas aj na otehotnenie 😉 Zeny po 35-tke su navyse uz skusenejsie, “rozhladenejsie”, mnohokrat omnoho zodpovednejsie a mudrejsie, ako 20-rocne matky. Ja mam 41 rokov, uz 5 deticiek (najmladsiu zatial som rodila v 40-tke, najstarsieho v 31.rokoch) a bude aj 6-te babo 😊

demetria
16. júl 2019

@katluckystar
Pokial prve tehotenstvo prebehlo v poriadku a teraz sa pokusas o babatko s tym istym partnerom, tak ma gynekologicka bohuzial pravdepodobne pravdu. Problem mohol byt v oboch pripadoch v plode, tj. zrejme tam bolo poskodenie nezlucitelne s dalsim vyvinom.
Na vasom mieste by som nemrhala casom a isla rovno do CAR, kde vysetria, co uznaju za nevyhnutne pre dalsi postup a rozhodnu ako dalej.
Kamaratka po par rokoch snazenia a potrate vo veku okolo 40r takto az vdaka CAR zistila, ze by to u nich uz bohuzial prirodzene islo len velmi tazko. Pritom prve dieta mali uplne bez problemov. Ked si dali urobit predimplantacnu genetiku, s hrozou zistili, ze z tusim siedmych embryi maju len dve geneticky zdrave, zvysne mali zavazne poskodenia, ktore by viedli k skoremu potratu. Teraz maju po rokoch snazenia na prvy vklad dcerku a su radi, ze do toho isli a nespolahli sa na to, ze ved prvy raz to islo bez zasahu z vonku🙂.

ingelika78
16. júl 2019

@demetria mam podobny priklad ako opiaujes kamaratku. Az na to ze u mne to bolo prve dieta. Takisto prvy vklad vysiel a mam krasneho zdraveho chlapceka po 40-ke. Netvrdim ze je to zakladatelky pripad ale statisticky ano, je v tomto veku tazsie otehotniet - NIE u vsetkych zien, ale plodnost postupne klesa. Drzim palce aby to vyslo!

maminuska
16. júl 2019

Zas si tu neklamme, žena po 40 tke je na dieťa biologicky stará. A to sama mám posledné dieťa narodené v 43 rokoch. Riziko pridružených komplikácií je jednoducho vyššie ako vo veku do 30. Ja sama mám v karte zapísané e ide o geriatricke tehotenstvo. Keď som sa v 42 dozvedela že som tehotná takmer som odpadla u lekára, a prvá moja otázka bola či už nie som príliš stará, môj gynekológ mi povedal že už som staršia viacrodička ale momentálne ma 49 ročnú prvorodičku .Takže hlavu hore.

miadi
16. júl 2019

Neodkladaj to na pol rok . Ak si stara o pol roka budes este starsia. Podla mna nie si stara. A asi by sa zisiel surodenec. Hnet Po normalnej ms sa mozes snažit -mne to povedala moja dr. A ked aj niekto povie tak škaredo ze stara alebo geriatricka matka to dieta za to stoji nech si kazdy vravi mysli co chce..

bobricek1979
16. júl 2019

@katluckystar mám v 40tich prvé👍😁

lenkabodnarikova
16. júl 2019

Netreba zufat ja mam 43 a v marci budem mama

luccija
16. júl 2019

@miadi to je normálne zdravotne pomenovanie pre staršiu rodičku.

deti95060810
16. júl 2019

niekedy lekári tárajú...v polovici 80 tych rokov sa mojej známej narodilo dieťa. Mala 23 rokov a bola najstaršia na izbe...tiež sa jej lekár na vizite opýtal že kde doteraz bola....😉

h2
16. júl 2019

@katluckystar Ahoj, to čo je za lekárku?! Tak jasné, že v 39 už nie si najmladšia, ale zďaleka ani najstaršia. Pani doktorka si mala svoje blbé komentáre nechať pre seba. Ja mám 44, mám 1 dieťa a ďalšie už určite neplánujem, ale gynekológ sa ma každý rok na prehliadke pýta, kedy bude druhé. 😁

miadi
16. júl 2019

@luccija jasne a uplne zbytočne.

luccija
16. júl 2019

@h2 tak už vyzveda čo ho čaká😂niekedy sa tým lekárom nečudujem okolo 40 tky prichádza honba za dieťaťom stoj čo stoj.Je to posledný vlak ženy sa nechcú zmieriť s tým, že často je koniec s plodenim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre