Interupcia a vplyv na ďalšie tehotenstvo

novyzivot123
21. apr 2020

ahojte,
prosim vas ma tu niekto skusenost s interupciou?
otehotneli ste potom zas? sestra 2x podstupila interupciu, z financnych a inych dovov, aj ten chlap ju do toho tlacil a proste zle okopnosti.. moze to mat vplyv na otehotnenie,hoci ked bola na vysetrejiach po 3rokoch , ma tam dole vsetko v poriadku..

amelia000
21. apr 2020

@novyzivot123 moze a nemusi je to 50/50

pribinak
21. apr 2020

@novyzivot123 niektoré baby majú za sebou 3-4 interupcie a nijako ich to nepoznamenalo. Sú take čo majú 1 a vyrovnávajú sa s tým cely život.

Poznám jednu babu čo má viac interup. za sebou. Po fyzickej stránke je ok. Ale..... Teraz má muža, dom, dobre postavenie v práci, dávno po 30tke, sú slušne zabezpečení, ale dieťa nemajú. Ona otehotnieť môže, ale nie je schopná to dieťa donosiť. Vždy potratí. Pochodila doktorov, tvrdia, že všetko je ok. Ale vyriešiť jej problém nedokážu.

U nás sa len malo psychológov venuje ženám po UPT. V zahraničí majú tieto ženy možnosť vyhľadať psychológov, ktorí sa špecializujú na tuto oblasť. U nás sa tomu až taka pozornosť nevenuje

Nikto nedá tvojej sestre žiadnu záruku. Nemusí mat žiadny problém, ale aj môže.

sara07
21. apr 2020

pokial by bol nejaky problém pre interupciu tak gyn na to pride , skôr je to v hlave, povera je povera

janinah
21. apr 2020

@sara07 povera to nie je ani náhodou....
otehotnieť môže celkom ľahko,už sa ti to podarilo opakovane,problém a veľký môže byť plod donosiť

pribinak
21. apr 2020

@sara07 povera? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
21. apr 2020

@pribinak ano vraví sa že ked baba pôjde na interupciu nebude mat vôbec deti už, babská povera , len v realite je dokazané že nie
možno je to len krestansky hoax aby baby nešli na interupciu vyber si , však si prejdi net a uvidíš sám, to máš také isté ako tvrdia že po 40 nemáš šancu otehoniet no pekná blbost doslova alebo potom poznám baby čo teda su vynimky alebo neviem

sara07
21. apr 2020

@janinah jasné janinah od teba ani inu odpoved nečakam, 🙂🙂 ale donosí neboj a dokonca aj po 40 otehotnie
všetko je v hlave ako sa nastavíš, myslím že tieto tlaky a musíš a mali by ste neviem čo maju rovnaky zhubny dopad ako chémia , plasty špinave ovdušie asi tak

janinah
21. apr 2020

@sara07 pochybujem,že si niekedy interupciu videla a chápeš podstatu výkonu čisto technickú,ako sa tam narába s krčkom maternice atd....ako sa to tkanivo dá či nedá dokopy,aké jemné ruky má lekár...keby to bolo o nastavení v hlave,tak je po probléme....a btw neodpovedám tebe,ale autorke...ty o tom vieš prd....

sara07
21. apr 2020

@janinah ale neboj mali sme povinnu jazdu na strednej, pekne natočené ,aj pôrod, je to zásah do tela a zrejme inak to nejde
či sa to dá alebo nedá do kopy, ja som sa z iného zásahu nedala do kopy , trvalé následky na celý život, vedlajší učinok a vôbec to nesuviselo s gyn, alebo interupciou atd
lekár ti môže zničit život alebo lieky vedlajšie učinky alebo aj očkovanie u niektorých pripadoch tak či tak , to máš jedno
mi nehovor že si za svoju prax nevidela , že niektoré veci mali byt inak, že sa to spackalo, pomylilo atd, ja viem každy sa môže zmylit a urobit chybu v práci lekar, sestra tiež
tak nerobme niečo z interupcii niečo iné

c_est_la_vie
21. apr 2020

@novyzivot123 interupcia je v podstate kyretaz. Ja mam za sebou kyret z dovodu MA a podarilo sa nam babatko, rovnako ako kopec inych zien. Ak by kyret tak dramaticky znizoval sance na tehotenstvo, neodporucaju ho lekari na dennej baze.
Ano su tam urcite rizika ako pri kazdom zasahu, ale pokial potom nemala zapal, bola na kontrole, nrprederavili jej stenu maternice a podobne “radosti” , malo by to byt ok.

kiki68
21. apr 2020

Je to v podstate kyretaz. Cize z tohto pohladu by to nemalo mar velky vplyv. Od toho sa robia interrupcie lekarmi, aby sa zamedzilo problemom. Samozrejme nie je dobre chodit na interrupcie ako na klavir. Myslim, ze je to vazne rozhodnutie. Ale dieta by mala v pohode moct mat. Samozrejme s partnerom, co ju zase nenecha na holickach

pribinak
21. apr 2020

@sara07 ja som písala o reálnej žene ktorú poznám a ktiratoto rieši. Žiadny kresťansky ani iný hoax

acrobaleno
21. apr 2020

A zase tu raz máme interrupčnú tému. To sú vždy také vďačné námety.

sara07
21. apr 2020

@acrobaleno bol tu velky klud a čakali vo vyhlasení vlády že tam to riadne natvrdo daju no a prestavy sa zatial nesplnili, maju iné starosti, všetko zlé je na niečo dobré
to beru tak ako keby z toho mala baba radost riešit alebo tam ist pripadne každy mesiac čo je nereálne , raz za pol roka ale oni to tak beru ako na klavir

sara07
21. apr 2020

@pribinak však ja tiež, poznám baby čo na nej boli a maju po 2 až 5 deti do pohody a všekto prirodzene rodené

pribinak
21. apr 2020

@sara07 jasne. Niektoré majú UPT za formu antikoncepcie a ešte sa tým aj chvália

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
21. apr 2020

@ptmt1011 môže byt

nelca84
21. apr 2020

@novyzivot123 ja poznam viacej bab, co boli na interupcii a vsetky, ktore neskor chceli dieta ho maju, aj dve... trvale nasledky su asi skor vynimocne, navyse ktovie ako by to prerusene tehotenstvo tiez dopadlo

c_est_la_vie
21. apr 2020

@pribinak
@ptmt1011
Ako baby ja tiez nie som za potraty ale kyret pri potrate nie je v nicom iny ako po porode alebo zamlcanom potrate.
Ja som mala zamlcany potrat, na kyret som musela lebo mi hrozila infekcia z rozkladajuceho sa dietatka a poviem vam ze pre tie reci o rizikach kyretov som sa rok bala otehotniet aby som mala silny krcek a regenerovanu sliznicu.
Tiez nechapem baby co chodia pravidelne na UPT, ale toto strasenie nepomaha ani zenam ako ja. Je to risk ale maly. A riesenia znizenia potratov by mali byt globalnejsie 🤷🏼‍♀️

pribinak
21. apr 2020

@c_est_la_vie ja som písala o tom, že následky si ponesie viac psychika, ale telo. Hl. u žien ktoré boli k UPT niečim prinútené

selest
21. apr 2020

Moze nemusi. Kolke zeny potratia a nasledne im urobia kyret a neskor normálne vynosia dietatko. Pritom je to ten isty zakrok rizika tie iste len ked ide zena na interupciu kazdy ju strasi rizikami a ked potrati, vsetci ju hneď posielajú na cistenie ze je to bezrizikove. Pritom je to to iste. Moze sa stat ze dostane zapal a spravia sa zrasty a neskor uz ma problem sa vajicko uhniezdit ale poznam x zien co boli na kyrete a neskor nemali žiadny problem. Drzim jej palce ak babatko chce nech ho ma 🍀

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
c_est_la_vie
24. apr 2020

@ptmt1011 ja viem ze je to rozdiel, hlavne v psychickom vplyve. A tiez nesuhlasim s potratmi, ja by som nan nesla.
Len si myslim ze je to treba riesit inak ako strasenim zien a vyvolavanim vycitiek. Ono ich to asi dobehne same 🤷🏼‍♀️. Skor by bolo lepsie aby mali slobodne mamicky lepsie podmienky ( mestske byty, garantovane statne skolky a jasle) aby sa nemuseli k tomuto dopracovat.

A dakujem, nam je uz s muzom lepsie. Uz cakame babatko a som v 5 mesiaci, tak snad uz zo bude len dobre 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre