Dva potraty po sebe

lemon_99
20. okt 2022

Ahojte prve tehu som potratila teraz v auguste v 9tt :( nebilo srdiecko. Otehotnela som hned po prvej MS… tesili sme sa.
Doktor mi v 7+0tt (dnes) povedal ze ide o anembryomolu a musim ist na kyret buduci tyzden strasne sa bojim kyretaze a toho ze uz nebudem mat deti 😭 (chodim po lekároch od hematologiu cez endo, genetika imuno) 🙏🏼
Stalo sa to niektorej? Ako dopadlo tretie tehu?

domka222
20. okt 2022

2x MA, dva krát kyretáž. Tretie dopadlo dobre. Zistili problém s krvou

lemon_99
autor
20. okt 2022

@domka222 dufam ze aj mne dopadne tretie dobre :( 2 potraty hned posebe je hrozne

ivangeline
20. okt 2022

2x potrat a teraz cakam 4. dieta. ;)

andrea_prestastna
20. okt 2022

@lemon_99 neboj robili mi kyret po potrate v 18tt zial babo som porodila ale placentu nie a museli mi robit kyret, dokonca ostali zvysky a za 4m dalsi kyret, do roka som otehotnela teraz mam najkrasiu duhovu dcerku, vsetko zvkadnes si silnejsia ako si myslis💕

ikonica
20. okt 2022

Povzbudim ta mozno.. ja som mala tri potraty pocas 2 rokov... Jeden MA v 12tt , druhy bola anembryomola v 10tt (po oboch nasledoval kyret) a tretie biochemicke v 5-6tt... A potom prisli na svet dve zdrave dcerky s vekovym rozdielom 2,5 roka... Na prvu sme cakali tri roky od kedy sme sa zacali snazit... Porodila som ju v 37 rokoch, druhu v 40.... Cize nezufaj... Mas vyhodu, ze sa ti podarilo rychlo otehotniet... My sme zakazdym museli cakat mesiace kym sa zadarilo... A ak je 99 v tvojom nicku rok narodenia, tak mas este k tomu vyhodu veku ;)

ikonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikonica
20. okt 2022

Uz ti to teda potvrdil? citala som tvoj predosly prispevok... Isla by som este k inemu dr pre dalsi nazor... Mna tak poslal moj gyn k inemu nech mam aj iny nazor...

lucinka5051
20. okt 2022

@lemon_99 sestra to tak mala..dva potraty (15tt a 6tt) a teraz ma dvoch zdravych chlapcov..bohuzial stava sa to castejsie ako si myslime.. ja som po MA v 19tt..je to extremne narocne a psychiku. Ale verime ze to bude ok a este sa podari 🙂

viky_21
20. okt 2022

Mala som MA v 7tt. Bola som na kyret. Tiez som sa bala, ze nikdy nebudem mat deti. Otehotnela som hned po prvom cykle. A dnes uz mam skoro rocneho syna. Drzim palce neboj sa 🤞

mariaola
20. okt 2022

@lemon_99 Ahoj. Ja som teraz koncom septembra absolvovala kyretáž v 18 týždni tehotenstva. Bábo už bolo velké, ale prirodzene sa pôrod neudial aj napriek vyvolávaniu. Kyretáž prebehla v poriadku. Určite sa nie je čoho báť. Anastéza sa dá vybrať po dohode s anesteziológom. Mňa tento zákrok zachránil pred ďalšou sekciou (bola by už 3 v poradí), ktorá je horšia, ako kyretáž. Zákrok netrvá dlho tak cca 15- 20 min. Pokial si len 7 týždni, tak by kyretáž nemala byť tak riziková. A skús sa spýtať na prirodzené vypudenie. Maternica sa vie aj sama vyčistiť, ale to ti vie posúdiť pôrodník- čo operácie aj vykonáva. Nie bežný gynekológ, ten ťa len posunie ďalej k odborníkom na ultrazvuk.

selest
20. okt 2022

Ahoj, mala som to podobne aj ked ja som nebola na kyret. Deti mam, do 3m od druheho potratu som bola zas tehotna, to uz bolo treti raz v tom istom roku a vyslo to. Drzim palce

yamahka
22. okt 2022

@lemon_99 ahoj, ja som mala dva krát MA v 7tt. Nechala som na samocistenie. Vypudilo to zo mňa. A momentálne čakám na výsledky z hemato a zatiaľ sa nám nedarí otehotnieť už pár mesiace. Ale nezufam🙂 keď má prísť tak to príde..🙂 hore či vesmír či pán Boh vie..

lucia7933
27. okt 2022

ahoj, ja tiez tento rok dva potraty :( prvy v marci v 8tt druhy v septembri 7tt...je to extremne narocne na psychiku :( a o to viac ze na tie babatka som sa tesila od prveho pozitivneho testu, boli planovane, chcene...😢

veronka238
9. nov 2022

@lucia7933 och, moja.. rozumiem ti.
Ja to prežívam teraz opäť, v máji MA v 8. týždni a teraz opäť to isté, skoro na deň presne. Dnes som sa to dozvedela. V pondelok idem na kyret. Ale hlava hore, ideme ďalej. ❤️ Držím palce.
Moja pani doktorka povedala, že keď sa dám dokopy, tak nás s manželom pošle na kompletné vyšetrenia.

lemon_99
autor
9. nov 2022

@veronka238 chcete ist na kyret? Mne dali tabletku na vyvolania potratu nech sa to vypudí samo a prebehlo to fajn (3dni krvavacanie silne a teraz sa len docistijem) som vďačná ze netrebalo kyret

lucia7933
9. nov 2022

@veronka238 je mi to hrozne luto😢 presne viem co prezivas...je to strasne..Drz sa❤ Ja som druhy krat ani nemusela na kyret spustilo sa to samo doma...a uz mam aj po vyšetreniach ktore mi doporucila moja gyn. aktualne cakame na vysledky ...ale ano musime verit a dufam ze raz bude dobre

lucia7933
9. nov 2022

@lemon_99 ja som tiez vdacna ze som po 2x nemusela kyret...zvazovala som tuto tabletku aj ked bala som sa...a nakoniec to telo vyriesilo samo...a ani to tak nebolo bolestive ako som cakala...

veronka238
10. nov 2022

@lemon_99 mne ani niečo také pani doktorka neponúkla, len som sa pýtala, že či je potrebné ísť opäť na kyretáž (v mojom prípade je to tento rok tretíkrát, pretože prvýkrát nevyšlo všetko von, tak som musela ísť o pár dní na rekyretáž) a povedala, že je potrebná kyretáž, lebo vyše dvoch týždňov sa nič nedeje a cez ultrazvuk sa jej to už nepozdávalo. 😔

kvecinka321
10. nov 2022

1. tehotenstvo potrat v 23tt maličkú som porodila
2. Tehotenstvo rizikové ale dobre dopadlo
3. Tehotenstvo v poriadku
4. Tehotenstvo bolo mimomaternicové
5. Tehotenstvo v poriadku… každé jedno tehotenstvo je iné. Viem že žiadna útecha neexistuje keď zomrie naše dieťatko, ale nikdy nestrať vieru že budeš mat zdravé dieťatko ♥️

aknit_44
11. nov 2022

@lemon_99 ahoj. Veľmi ma mrzí tvoja strata.
Ja už mám tretí potrat za sebou za 1,5roka. Prvé a druhé tehotenstvo bolo 9 a 7tt, po druhom sme absolvovali všetky vyšetrenia s manželom a prišli mi na zlu zrazanlivost krvi. Teraz 07/22 som otehotnela 3.krát, hneď na prvýkrát, veľmi sme sa tešili, všetko vyzeralo ok. Vydržali sme do 14tt keď na normálnej kontrole prestalo bit srdiečko. Na psychiku je to dosť zle. Už je to viac ako 2mes od posledného potratu, všetky 3 som mala prirodzene, bez kyretu. Opäť som šla na hematologiu, plus na infekčné kde mi zistili ureaplazmy, tie preliecujem atb na 20dni, aj s manželom. Uvidíme čo ďalej.
Úplne viem ako sa cítiš, a prajem ti nech nech ďalšie tehotenstvo dobre dopadne 🍀🙏
Žena sa s tým nikdy nezmieri, myslím na moje bábätka veľmi často, ale neostáva nič iné len sa s tým naučiť žiť 🍀
Drž sa!

lucia7933
11. nov 2022

@aknit_44 ahoj, ak sa mozem spytat po tom zisteni zlej zrazanlivosti ti dali nejaku liecbu?
Ja som tiez po dvoch potratoch (prvý marec a druhy pred dvoma mesiacmi) a presne zhruba v tych tyzdnoch ako ty 7-9tt...a aktualne cakam na vysledky
a este sa chcem opytat ak si pamatas musela si dodrzat istu dobu po potrate aby si mohla ist na hematologicke vysetrenie?
A presne ako hovoris...nikdy nezabudneme, len sa s tym naucime zit..tiez stale spominam na mojich dvoch anjelikov😇😇

aknit_44
11. nov 2022

@lucia7933
Ahoj. Brala som fraxiparin 0,3 začala som ho pichat ešte pred očakávanou MS lebo som bola na kontrole na gynde a doktor mi vraví že mám zvýšenú sliznicu maternice, že sa asi niečo deje. Takze som pichala každé ráno to, brala som utrogestan 4x100mg a ešte prolutex injekčne 2x za týždeň. Plus femibion 1, následne som prešla na 2ku.
Všetko bolo v poriadku, až na pár extempore keď mi vyšla pozitívna rubeola, a môj doktor sa splašil…a samozrejme po potrate mi hneď povedal že to bolo tým. Ale bola to úplná hlúposť, lebo som následne šla na infekčné a tam zistili falošnú pozitivitu, čiže žiadnu rubeolu nemám. Iba ureaplazmy, dúfam že atb zaberu😊
Čo sa týka časových odstupov, je pravda že to si nepamätám. Iba na reprodukčnú imunologiu tam som musela mat odstup 8tyzdnov. Ale neviem či máš všetky vyšetrenia. My mame reproimuno v NR, hematologiu 2x, raz v NR a teraz som šla do MT, genetiku v BA, manžel spermiogram, endokrinológiu ja a myslím že to je všetko. Po pravde po tých 3razoch som povedala že už nechcem asi normálne skúšať a dnes som si dohodla termín na 6.12. Do CAR v BB 🙏
Držkaj sa! 🤞

lemon_99
autor
12. nov 2022

@aknit_44 ako ti zisťovali ureálazmy?

aknit_44
13. nov 2022

@lemon_99
Na infekčnom mi brali krv, moc, vytery z nosa a hrdla… čo viem mal by sa brat výter z posvy na tie ureaplazmy a mykoplazmy, vie ti to aj na gynde vziať, ale treba mu povedať..mne bral vždy normálny ster, mávala som aj dist časté zápaly, nepreliecene,kopec cipkov som si dávala, teraz už je to vcelku ok… Mne tie ureaplazmy zistili z mocu, dá sa aj tak.

blontimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blontimka
26. dec 2022

@lemon_99 ahoj. Ja som mala syna. Potom anembryola, missed a potom dceru a teraz zase missed....nikde mi nič nenašli.
Liečim sa na štítnu zlazu

mariaola
26. dec 2022

@blontimka hmmm, no ja verím že všetko má svoju príčinu, ale nie vždy sa to zistí 🤔

blontimka
26. dec 2022

@mariaola poruchy plodu ...kľudne
Príroda vie čo robí

1415091
13. mar 2023

@domka222 ahoj prosím tá ty si mala 2krat kyretaz, čize to je to iste ako interupcia. Ja mám ísť teraz na interupciu a chcem sa spytat myslíš že potom budem môcť mat úplne normálne deti ešte? Ďakujem za odpoved

mariaola
13. mar 2023

@1415091 Mne robili kyretáž jeden krát v 18 týždni už na hrane. Ono riziko je vždy. Záleží či ti to dobre spravia. Čítala som aj také prípady, kedy poškodili maternicu a už bol problém. Ja som po kyrete v poriadku. Ale ten zákrok by som už nechcela absolvovať. Vysajú bábo vysávačom a rozdtrá to doslova na kusi. Moje chvála Bohu pred tým zákrokom zomrelo, bolo choré v brušku. Inak zaživa to robia bábätku ak žije… des 😰. Mala som epidural a bola som pri vedomí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre