Do ktorého týždňa je možné ísť na potrat?

zdenkakelemanova
5. máj 2021

Do akého týždňa sa dá ísť na potrat ?
Aká je cena? Môže sa cena zvýšiť len preto že budem viac týždne ?
Ako prebieha potrat?
Je tu niekto kto bol v Michalovciach na potrat?
Koľko budem v nemocnici?

Prosím vás poraďte ak viete blbé komenty si nechajte

petamich
5. máj 2021

umele prerusenie tehotenstva je mozne do 12tt, v pripade ak ide o prerusenie zo zdravotnych dovodov ako napr. poskodenia plodu atd. je tam ta hranica posunuta ale toto asi nebude ten pripad, cena sa nezvysuje podla toho v akom si tyzdni, robi sa to ambulatne vo vacsine pripadov = rano prides, poobede ides domov, v niektorych pripadoch moze byt, ze si hospitalizovana do nasledujuceho dna, cena je cca. 300-500 EUR moze sa lisit podla kliniky/zariadenia

zuzana1688
5. máj 2021

@zdenkakelemanova Ahoj síce som to nikdy neabsolvovala ale info viem...V tvojom meste musí byť Gyn centrum ktoré to vykonáva...cca 460€ Max do 12 týždňa lenže do vtedy musíš ísť na krv najlepšie informovať svojho gynekológa a tzv predoperačné vyšetrenie si v celkovej anestézii a buď v ten deň alebo na druhý púšťajú domov len musíš mať doprovod ak by ti prišlo zle...

lucia0211
5. máj 2021

@zdenkakelemanova ... neviem dôvod prečo chceš ísť na potrat a nechcem ťa ani súdiť ale ak ti môžem dať radu, nechoď na potrat..ver že by si to časom veľmi ľutovala..ja sama sa s manželom snažím o dieťatko 4 roky a dala by som aj všetko možné za to,aby som bola na tvojom mieste..na koľko sa nám nedarí otehotnieť, začali sme s manželom riešiť adopciu.. nerozmýšľala si nad tým? Možno má niekto odsúdi ale vieš ako by si tým párom ktoré ako my čakajú na svoje bábätko pomohla???

zdenkakelemanova
autor
5. máj 2021

@lucia0211 dôvod je ten že celé moje prvé tehotenstvo som väčšinou bola v nemocnici lebo som mala problémy s obličkou. Mám ročného synčeka zdravého ....a ja stále problémy s obličkami. Posledná hospitalizácia a posledná operácia bola na vlásku lebo som skoro prišla o obličku. ...

mondolina
5. máj 2021

@zdenkakelemanova
radšej to rieš anonymne....máš tu celé meno...a na FB celú rodinu.
do 12 tt, neskôr ak by sa jednalo o vrodené vady resp. by bol ohrozený život matky

any_soj
5. máj 2021

@zdenkakelemanova veľmi dobrá stránka: https://www.cenapotratu.sk/ všetko dobré vám prajem.

any_soj
5. máj 2021

@zdenkakelemanova oblicka je isto vážna vec, ale život dieťaťa je o niečo vaznejsi. Manžel tiež prišiel o obličku a nič hrozne sa nedeje, normálny život. Druhá oblicka v takom prípade prevezme funkciu. Inak prišiel aj o dve deti, jedno nám zomrelo v 7.tt a dcéra v 38.tt a to bolo pre neho oveľa ťažšie, než život bez obličky. ❤️

kittykat22
5. máj 2021

@zdenkakelemanova bolo by lepsie keby si poziadala adminov o zmazanie temy ked dostanes odpovede na svoje otazky. Mas tam predsa meno + mesto kde byvas. Mnoho zien nemoze mat deti - a predstava toho, ze sa niekto rozhodne pre potrat je pre ne nemyslitelna. Alebo moze mat z krestanskeho presvedcenia, ze co robis, nie je spravne a milion inych dovodov preco by si sa mohla stat niekomu (zbytocne) trnom v oku. Nikdy nevies ktora suseda je na konikovi a bude citat co pises. Nabuduce osobne otazky zadaj radsej anonymne.

lucia0211
6. máj 2021

@zdenkakelemanova ...ale čo povedal gynekológ?Ak povedal že všetko bude v poriadku a netreba sa ničoho báť tak potrat by som ja určite nevolila..osud,Boh alebo neviem v čo veríš, vám pre niečo dieťatko do života poslal..ja sama kebyže som na tvojom mieste, nevzdám to ale bojujem o dieťatko aj za cenu vlastného života.. vieš,ja do teraz plačem, keď si čo len spomeniem,ako ma brali v nemocnici pre zamlčany potrat na kyretaz,ako som preplakala keď ma dali na operačnej sále na stôl,ako som prosila boha, osud nech to je všetko len zlý sen..nech sa doktorky mýlia 😔 žiaľ nebol😔

elizabet173
6. máj 2021

@any_soj nemôžeš podľa stavu tvojho muža posudzovať život bez obličky u druhého človeka. Nie vždy je to tak, že druhá oblička prevezme funkciu tej poškodenej a človek bez problémov funguje. Máme v rodine a môžem ti napísať, že buď šťastná, že je tvoj muž v takom stave, v akom je. Že sa mala autorka témy chrániť, keď poznala svoj zdravotný stav je teraz už zbytočné písať, ale ona tu musí byť v poriadku pre dieťa, ktoré má.

avril299
6. máj 2021

preboha, tu fakt niektore idete polemizovat nad tym, asi ona vie aky ma stav... bolo by lepsie, keby sa jej nieco stane a vsetko zostane na jej muzovi?
aj ked v takomto stave, ako je autorka by som si davala mega velky pozor, aby som neotehotnela, ale nejdem sudit, stalo sa, co sa stalo, autorka sa rozhodla tak, ako sa rozhodla a ma na to padny dovod

nikolgombalova
25. jún 2022

@zdenkakelemanova ahoj chcela by som sa zdieľať tu na skupinke ohľadom potratu milé ženy.
Dnes som pozerala skutočný príbeh (film) o potrate . A som veľmi hlboko dotknutá a zarmutena .
Vložím sem link. :
https://gloria.tv/share/P2TE2FeYukCk3m71HZYbJkYmi

nikolgombalova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre