Alchemilka - bábo sa prestalo vyvíjať

9. jún 2023

Ahojte, práve som prišla od gyn z kontroly kde zistil že sa prestalo vyvíjať v 6tt bábo. Teraz som 10tt a keďže ma poslal na kyret ale radšej by som to mala za sebou doma tak môžem si dať alchemilku čaj na to aby som sa vyčistila sama?

janka608
9. jún 2023

Toto by som doma neriskovala. Navyse alchemilka ti pravdepodobne nesposobi cistenie. Posluchni lekara.

caramellka
9. jún 2023

Ja som takto pila alchemilku po dvoch zamlčaných potratoch, doktor mi sám navrhol, že ak súhlasím, nejaký čas počkáme, že lepšie bude, ak sa čistenie spustí samé. Ale že ak budem chcieť kyret, kedykoľvek mám prísť a dá mi lístok do nemocnice.

selest
9. jún 2023

Mne celkom pomohla a spustilo sa cistenie dokonca v 12tt.

vulka
9. jún 2023

Alchemilka má hemostatické účinky.Nevie, či presne toto chceš.

autor
9. jún 2023

Dievčatá jeden potrat som prežila pred 3 mesiacmi tiež doma aj som sa vyčistila preto sa snažím aj teraz nech to je radšej na prírode ako taký zásah do tela

janka608
9. jún 2023

Jasne chapem, velmi mna mrzi tvoja situacia. Ak chces do toho ist, rozhodnutie je na tebe. Len niekedy je fajn zvazit aj navrhy lekara.

lamonita
9. jún 2023

Ak od 6 do 10tt v sebe nosíš plod, je to už dosť dlho...možno preto navrhol kyret, aby si nedostala infekciu alebo co

autor
9. jún 2023

@lamonita ja chápem ale keďže je víkend tak aj tak nevybavim nič čiže preto cez víkend chcem skúsiť aj nemôžme a pokiaľ sa to nepodarí tak pôjdem na kyret

caramellka
9. jún 2023

Mne to doktor zistil na kontrole na začiatku 11.tt, že srdiečko nebije a veľkosť plodu mi povedal asi na 8.tt, ale ja som týždeň predtým bola na pohotovosti v nemocnici kvôli špineniu a tam na sone srdiečko ešte bilo, takže nie vždy zodpovedá veľkosť plodu času, kedy srdiečko prestalo biť.

autor
9. jún 2023

@caramellka ja som bola na kontrole 6+6 a na sone bolo 5+5 veľkosť a objednal ma o 2tt a dnes som bola 9+1.. ešte som zabudla dodať že brala utrogestan čiže ten bránil krvácaniu ..ale nechápem že naďalej som mala príznaky a predtým som aspon začala mať spinenie ale teraz nič :(

caramellka
9. jún 2023

Je mi to ľúto.☹ Ja som prvýkrát v 10.tt mala pár kvapiek krvi na toaletnom papieri, hneď som šla na pohotovosť, tam vraj všetko o.k., na kontrole v 11.tt už nebilo srdiečko, druhýkrat v 8.tt slabučké hnedé jednorázové špinenie na toal. papieri, hneď som volala lekárovi, na druhý deň už len skonštatoval, že srdiečko nebije. Príznaky som mala tiež ďalej istý čas.

autor
9. jún 2023

@caramellka je to veľmi smutné že my ktoré naozaj to bábätko chceme tak musíme toto zažívať 😭😭 a to som verila že teraz bude všetko v poriadku.. málo to byť januárové bábätko a termín som mala približne ako mám narodeniny 😭😭

caramellka
9. jún 2023

😢😢😢 Posielam silné objatie. Verím, že čoskoro sa to opäť podarí a všetko dobre dopadne.

nikolienka28
9. jún 2023

Prežila som to isté čo ty. Pila som alchemilku a tonic. Pekne sa to vycistilo samé. Držím palce.

autor
9. jún 2023

@caramellka ďakujem ♥️♥️♥️

autor
9. jún 2023

@nikolienka28 skúsim ti alchemilku. Veď ono mám 3 dní na to a keď nič tak pôjdem na kyret. Ďakujem ♥️

nikolienka28
9. jún 2023

Mne sa to spustilo keď som vypila tonic. Tiež mi to tu jedna poradila. A alchemilku som potom pila dvakrát denne. Drzkaj sa.

autor
9. jún 2023

@nikolienka28 dala som si červené víno a teraz pohár alchemilky.. cítim kríze aj sem tam bolesti podbruška.. ak to nepomôže tak pôjdem si kúpiť tonic. Ďakujem 🙏🙏

nikolienka28
9. jún 2023

Uvidíš. A ešte teplú vanu. Aj to ti môže spustiť.

lamonita
9. jún 2023

Ja som sa v 11tt plus niečo dozvedela zlu spravu... veľkosť bola 8+5. Nechapala som ze to co tak dlho moje telo nereagovalo??? Dr povedal, že sa presne nedá stanoviť kedy sa to stalo. To, že veľkosť toho plodu bola 8+5 neznamená, že sa to presne 8+5 skončilo... ze plod sa zvykne aj scvrkavat atď... bola som na misoprostol v Ružinove. Ale teda áno, ako píšeš, do pondelka môžeš skúšať tieto nemedikamentozne veci. Držím moc palce❤️❤️

autor
9. jún 2023

@nikolienka28 vaňu nemáme ale horúcu sprchu skúsim

autor
9. jún 2023

@lamonita ja som bola pred 2 týždňami na kontrole a vtedy bolo všetko v poriadku a teraz toto ale ono aj keď som brala utrogestan tak ten vlastne dával telu že sa nič nedeje tak preto no.. ale do pondelka minimálne to idem na interné na odbery a potom až sa môžem objednať na kyret tak verím že do vtedy sa to spustí

zuzana111984
9. jún 2023

@lamonita má pravdu, akonáhle prestane biť srdiečko, plod sa začne zmenšovať, viem z vlastnej skúsenosti, štvrtok na pohotovosti bilo, v piatok u mojej doktorky už nie, bol to rozdiel ani nie 24h, dokonca narástol, takže sa srdiečko zastavilo niekedy v noci/nadránom, bola som v 10tt, v pondelok už bol plod o dosť menší, myslím, že mi nakoniec napísali, že zodpovedá 8tt, za tri dni sa zmenšil akoby o 2týždne.
Takže mohlo sa to stať len nedávno, preto ešte máš príznaky a telo ešte nezareagovalo, určite sa vývoj nezastavil v 6tt. Je mi ľúto, že to opäť prežívaš, posielam veľa síl 😔

mariska1989
9. jún 2023

Prvom rade mi to je ľúto . Viem čo preživaš. A není pravda že keď si brala utrogestan že telo nevie že sa niečo deje . Po prvom potrate som otehotnela a tak tiež som brala a ak na žena potratiť potrati aj s ním .tak sa aj stalo .vedela som že niečo nieje ok , bola aj u dr na základe výsledku krvi som ho mala vysadiť nakoľko sa rozbiehal potrať no po konzultácii s inou dr som ho mohla užívať že ak by to náhodou není len začiatok tehu úplný a preto také hodnoty že ak sa mi rozbieha potrať tak potratim aj napriek užívaniu a tak sa aj stalo keď už som začala 6+3 špiniť bolo to jasné . Tehu ktoré som potratila bolo že maternica si proste rástla ako mala no plod sa nevyvíjal a miesto rastu sa vo mne rozkladalo . Telu tiež neprospeje mať v sebe tak dlho niečo čo tam už nemá byť. Kľudne si mohla ísť zajtra a večer ideš domov . Mňa prijali večer o 19 a ráno ma pustili

ada510
9. jún 2023

Akože to je len čaj zázraky nečakajte normálne choďte na kyret neriskujte ...zdrav.sestra

autor
10. jún 2023

@zuzana111984 ďakujem 🙏 keby sa aspoň zistilo že prečo sa to stalo :(

autor
10. jún 2023

@mariska1989 ja si musím najskôr urobiť interné a potom az môžem ísť do nemocnice a keďže piatok poobede sa nedá nič vybaviť čakám do pondelka..

sense
10. jún 2023

Tiež som mala tak ze som bola v 9tt a plod sa nevyvíja a zodpovedal veľkosti 7 TT, dokonca v den keď mi to lekár oznámil a ešte aj par dni potom som mala príznaky tehu a vrele objatia so záchodov ou misou. Priznaky ustáli až keď sa spustilo krvácanie o nejaké 3-4dni. Ja som dostala lieky na vkladanie, kyret nutný nebol

autor
10. jún 2023

@sense ja by som bola tiež rada keby sa to spustilo nakoľko mám problémy s narkozou preto sa snažím všetko spraviť aby to bolo doma a nemusela som ísť do nemocnice..

jesenzima
10. jún 2023

Mne sa čistenie spustilo doma (odporučila mi to dr, že mám čakať🤷) a skončila som tak, že má do nemocnice brala hukajuca sanitka, lebo som nenormálne začala krvácať, hneď ma uspali a urobili zákrok... Takže, doma by som to určite na tvojom mieste neriskovala.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre