Aký je rozdiel medzi biochemickým tehotenstvom a včasným spontánnym potratom?

14. sep 2024

Aký je rozdiel medzi biochemickým tehotenstvom a včasným spontánnym potratom?

januska12323
14. sep 2024

Prvé je klamstvo tela, že je tehotné keď nie je. Druhé ukončenie tehotenstva z rôznych príčin.

sense
14. sep 2024

@januska12323 to nie je úplne pravda.

e1i
14. sep 2024

@januska12323 blbost aj biochemicke tehotenstvo je tehotenstvo,len sa plod neudrzi. Ak by zena nerobila test velmi skoro tak pravdepodobne ani nevie ze tehotna bola a ma len oneskorenu ms.

sense
14. sep 2024

Biochemické tehotenstvo je také ktoré zanikne ešte predtym ako je potvrdená akcia srdca čiže do toho 6tt. Napr ak by sa ženy nespozorovali moc skoro ani by nevedeli že sú tehotné len by prišla "menštruácia" neskôr.

e1i
14. sep 2024

@januska12323 priklad,vlastna skusenost. Po ivf. Po vklade tehotna si,o 2t si robis test, ak je hcg nizke,opakuje sa o 2-3t ci stupa. Ak klesne,ide o biochemicke. Ak by som prirodzene otehotnela,asi by som ani netestovala tak skoro a nevedela o tom.

joannita
14. sep 2024

@januska12323 biochemicke tehotenstvo je tehotenstvo, ale v uplnom pociatku v podstate a dalej sa zarodok nevyvija ako by sa mal.

Autorka spontanny potrat, alebo skratka potrat je, ked uz je povedzme vidiet embryo na sone, pripadne srdiecko, ked uz je potrebne urobit kyretaz, alebo sa samovycistit (vyjde z teba niekolko cm plodik).
O biochemickom tehotenstve zena vela x ani nevie, proste len pride menzes neskor a netusi ze preto, ze bola "tak trocha tehotna" a zarodok sa len nechytil. To ale potrat urcite nieje.

sense
14. sep 2024

@e1i podobne u mňa len s tým že jedno tehotenstvo bolo ako spontánny potrat, prestalo biť srdiečko v 9tt. A jedno bolo biochemické keď testy ukazovali aj pozitívitu +3 ale v 5+4ttdošlo ku krvácaniu, to bolo biochemické

e1i
14. sep 2024

@sense aj ja som mala aj MA v 9tt ,aj GEU po KET

januska12323
14. sep 2024

Tak pardon nevšímajte si ma 😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre