Ako zvládate stav po mimomaternicovom tehotenstve?

marienka1703
7. nov 2013

Ako zvládate stav po mimomaternicovom tehotenstve? bojíte sa zvyseného rizika , že aj na ďalší krát to bude mimo? alebo je úplne normalne bezne otehotnenie po kratkom čase? aj napriek ziadnym komplikaciam-(zachovanom vaječniku) je tam ten strach??

micilka
20. nov 2013

Ahoj jasne ze sa bojim ze budem mat zas mimo maternice.Doteras som aj chcela mat male ale teras uz tak skoro asi nie.Bola som 12 tyzdnov tehotna mimo maternice vzbrali mi pravy vajcovod okrem too som mala aj cistu a aj krvacanie do brusnej dutiny.Od toho hnusneho zajroku ubehli uz 2 mesiace ale neprejde jeden den zeby som si nato nespomenula a nevysli mi slzy lebo teras om uz mohla chodid na poradne a ne na kontroly .Lekary tvrdili ze budem mat dalsie ale velmi tomu neverim :(

magica78
20. nov 2013

@marienka1703
@micilka baby ja som tento rok prezila 2x MMT a prisla som o oba vajcovody ☹ bolo to tazke a myslim na to sem tam ...
pomohla mi familia a cesta do izraela

marienka1703
autor
20. nov 2013

@magica78 tak ja som zatial o vajcovod neprisla,,,ale stale clovek rozmysla, nad tym aby sa to znova podarilo...tak ako maaa,,, :(

magica78
20. nov 2013

@marienka1703 neboj dobre to bude len na to nemysli lebo si to privolas ☹ ak si nemala kyretaz tak uz po 2mrche mozete skusat ak mas chut 🙂 ak ti ju robili tak po 3 mrche by sa malo zacat vklude

balance
6. dec 2013

@marienka1703 Ahoj, mne robili laparoskopiu 27.11.2013, takze je to u mna este cerstve a hlavne psychicky som na tom velmi zle. Tyzden ma drzali v nemocnici, lebo nevyzeralo to ani na mimomaternicove a ani na normalne tehu, hormon mi stupal tak ako mal a ked uz som mala HCG 8400, rozhodli sa pre laparoskopiu a nasli mi ho v lavom vajcovode o velkosti 2cm. Vajcovod mi nechali, ale nevedia mi zarucit, ci je aj funkcny. Strasne sa bojim buducnosti, ze sa to zopakuje, mne este dokonca nasli aj nejake zrasty, ale mi ich odstranili, ale doktor sam povedal, ze tym, ze mi nechali ten vajcovod mi zvysili sancu, ze sa to znova zopakuje. Ked som im hovorila, ze mi ho mali teda radsej zobrat, tak mi povedal, ze sa museli zachovat konzervativne. Mne dr. povedal, ze 6 mesiacov sa nemame snazit. Tak neviem. A ty si to budes aj nejak sledovat, ze z ktoreho vajecnika ide vajicko?

buffinko
11. jan 2014

@balance, ak Ti môžem poradiť, skúšajte už po 3ch mesiacoch, telo je nabudené hormónmi, ľahšie otehotnieš...nám sa tak podarilo po mimomaternicovom na prvý šup. veľa štastia

beata116
12. jan 2014

ahojte mamicky, ja som cerstvo po sekcii, 2 januara ma museli operovat. bola som v siedmom tyzdni. mala som krvacanie do brucha, pol litra krvi. vzali mi aj pravy vajcovod... pred dvoma dnami mi vytiahli stichy... no vcera sa mi to tak zdurilo a mam to tvrde... okolie okolo toho mam necitlive..... chcem vam poradit mne to pomohlo trosku psychicky... zapalte bielu sviecku a dajte ju do okna... aby dusicky nasich anjelikov mohli v klude odpocivat... vela ludi hovori ze to neboli este ludia ale mali uz dusicku a aj to boli nase deticky... moje rastllo a vyvíjalo sa aj mimo maternice.... viem ze ale mimo maternice dietatko nema sancu... ani nemalo.... skoro som zomrela... no viem ze mi zeny sme silne bytosti ... boh vedel.... mne zenska povedala ze mam pockat aspon 4 mesiace ked chcem dalsie babo... doma mam 2 rocnu dcerku a chceme velmi este jedno...no bojim sa... riziko ze sa to zopakuje tu je ale ani sa to nemusi stat... strach mam aj ho budem mat...

vanmar
14. jan 2014

@beata116 veru veru,zapálila som a stále v duchu rátam týždne.....sme silné žienky a verím,že už nás čaká niečo krásne a veselé

beata116
14. jan 2014

@vanmar ja tiez si pocitam..... v auguste som mala rodit, ale ako vravis sme silne zeny ... boh vedel preco nas stvoril..

vanmar
14. jan 2014

@beata116 vedel prečo,máš pravdu velikúúúúúú

beata116
14. jan 2014

@vanmar a prave toto nam dodava energiu... 🙂 len ja som aj taka poverciva ... mam strach od dneska rana... vzdy ked sa mi snivalo o zlomenych zuboch stalo sa nieco hrozne... aj toto co som prisla o babatko sa mi par tyzdnov pred tym snivalo ze sa mi vylamali zuby ... a do dnes rana sa mi snivalo zase ze sa mi zub polamal aspon na milion castic... bojim sa ze sa zase stane nieco zle.... ☹

vanmar
15. jan 2014

@beata116 no tak to sme dve.ja tiež niekedy čítam na internete snár a to s tými zubami je pravda,to aj moja babka stará stále hovorí.dokonca mi v lete trhali zub múdrosti a doktorovi hovorím,že ked sa takýto zub trhá,aj otehotniet možem.a presne sa to stalo.ale potom akurát na moje narodky mi robili kyret,ale výsledky ukazovali,že som tehu.tak ešte aj laparku som podstúpila.plod bol v lavom vajcovode velký 3 cm.termín by som mala v máji.už možme pracovat na bábatku.tak uvidíme,pretože manžel sa bojí.ale ved my sme silné a odvážne,no nie??

micilka
23. jan 2014

@magica78 stale to je taske ale ked je pri tebe partner tak je to predsa len o daco lahsie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre