Ako začať opäť žiť?

13. feb 2020

Maminy idem sa postazovat na seba samu.Mam rodinu deti vacsie momentalne pracujem z domu a to ma ubija.Stale som len doma.Nemam zaluby a neviem sa k nicomu dokopat,mam pocit ze hladam samu seba,nic ma nenaplna nic sa mi nechce.Pokial boli decka male tak ta starostlivost sa tocila okolo nic ,ale deti vyrastli a ja nemam co .Aj by som chcela ale nejak sa neviem premoct a vzdy vsetko zvrhnem .Najdem tisic dovodov preco nie.Som leniva a narobim si vela planov ale len v hlave.Neni som schopna nieco realne pre seba urobit.Ako dalej? Ako sa donutit?

kitycat
13. feb 2020

musis sa donutit inej cesty niet...aby som ja sla do fitka tak som si to predplatila aby som tam ist musela :D

macekovam
13. feb 2020

nenúť sa.. oddychuj... keď sa ti nechce nič..pride den ked sama vstanes a najdes si zmysel.

autor
13. feb 2020

@kitycat v zivote som vo fitku nebola a zas na trenera zbytocne peniaze navyse nemam.Keby mam niekoho kto by isiel so mnou to by bolo fajn.

mia24212
13. feb 2020

Ak by si bola poblízku, išla by som do toho fitka s Tebou 🙂

janula223
13. feb 2020

ako by som o sebe citala🤔,nie si sama,ja som si nasla zalubu behat,aspon vyvetram hlavu a som samouk v Aj

laguna28
13. feb 2020

A odkiaľ si.

miroslava21
13. feb 2020

Ani by clovek nepovedal, ale vela ludi je na tom tak ako ty. Ja momentalne tiez mam take nijake obdobie, som bez energie, bez elanu, musim sa premahat aby som spravila zakladne veci a starostlivost o rodinu ☹

u2jana
13. feb 2020

Ano je to tazke, vykrocit z komfortnej zony, ale stoji to za to. Ja som sa naucila poriadne plavat az po 40tke. Normalne som chodila na kurz s mojimi detmi. Potom sa ku mne pridali dalsie 2 mamicky - ktore predtym vahali, hanbili sa. Najtazsie je zacat, ale hned ma clovek zo seba lepsi pocit.
Ked deti podrastu, snivam o kurzoch jogy a francuzstiny... ale to si musim este pockat ;)
Drzim palce nech sa nastartujes.

medulienka81
13. feb 2020

No to je aj môj problém, deti väčšie.. Prídem z prace plány v hlave celý deň čo všetko spravím a dokopy z toho nič není. Ale kúpili sme šteniatko a to ma núti sa mu venovať chodiť venčiť. Pred dvomi rokmi som behavala.. Super kondíciu som mala, nasla som si čas. Potom ma seklo v krížoch.. Infúzie atď. A odvtedy sa neviem naštartovať na aktívnejší život. Preto aj ten pes... Plán je aby behavala so mnou.. Tak sna to bude aj realita keď trosku ešte vyrastie.

johaninka
13. feb 2020

V prvom rade je dobre, že si si to uvedomila. To je základ, deti už maš veľké, ale nie si ešte taká stará, aby si už len podriemkavala doma. Pozri sa von, svieti slnko...bež sa nadychať čerstvého vzduchu trebárs aj len chôdzou. Pozoruj prírodu ľudí, smej sa a teš sa, že si zdravá, že môžeš chodiť, behať. Kup si niečo pekné na seba, aj v sekači nemusi to byt nič drahé, nový rúž za 3 €. Môžme to tu radiť ale tvoje šťastie záleží len od teba 🙂

liptroman
13. feb 2020

Mne pomohla a pomáha joga.

janula223
13. feb 2020

@liptroman tu som skusala,prvy krat vcera doma,je to super

autor
13. feb 2020

@liptroman a podla coho to cvicis?

liptroman
13. feb 2020

Chodím na cvičenie s trénerkou, ale po roku aj sama cvičím.
Sme skupina asi 5-6 žien, meditujeme, relaxujeme a cvičíme 90 min.
Doma zapínam youtube 😊a vyberám podľa nálady.
Ale spočiatku je to lepšie pod vedenim skúsenejších cvičiť.

marci77
13. feb 2020

napriklad jumping je super, skuste si pozriet vo vasom okoli

sisabe
13. feb 2020

Zmenila by som prácu nie doma ale mimo a vtedy sa človek teší domov. Stretá nových ludi aj nové možnosti uplatnenia a sebarealizácie.

nice202
13. feb 2020

Tak podobne som na tom aj ja. Možno to je dlhou zimou a začnem niečo robiť so životom, keď príde jar a nabijem sa energiou.

gabika0825
13. feb 2020

presne toto prežívam teraz... neviem ci to je tým že je dlho zima, lebo mňa toto dosť dostáva v zime, každý rok skoro, alebo to je niečim iným ale tiež ma to už nebaví. stále si niečo naplánujem, že napríklad idem do fitka alebo pôjdem robiť to a to, upratať a podobne ale ja pracujem nie z domu ale chodím do práce, mne sa po práci kolkokrát nechce a potom iba ležím doma, oddychujem a takto to ide stále dokola. Je to mozno aj tým že v práci ma to už nebaví a potrebujem nejakú zmenu. Lenže aj keď som hladala niečo tak nad tým treba sedieť a riešiť to a na to ja nemám ani silu. Je to zvláštne že človek chce niečo zmeniť, niečo robiť so sebou ale pritom ako keby telo sa bráni 😀 hlavne už aby bolo teplo lebo toto počasie je strašné

autor
14. feb 2020

Ja som bola aj u lekara ci to neni depka ale vraj nie,ze vela ludi ma teraz taketo obdobie hluche je to zimou.Vraj sa mam von tahat pokial sa da aj ked len tak bezducho tulat.Ale to ma moc nebavi ked som sama.Najlepsie ked mam kamaratku ktora rozprava o svojich veciac a trosku vtedy zabudnem premyslat nad tym ako sa citim pod psan

medulienka81
14. feb 2020

Kúp si psa ako ja 🐕

arianna25
14. feb 2020

V zime je kazdy doma, tak si zapal dvievku, citaj knihu, popijaj caj a kludne oddychuj. Mozno potrebujes oddych. Neberies energiu a ked sa otepli budes mat viac chuti ist von do zelenej prirody.

arianna25
14. feb 2020

Zapal sviecku

lentilkaxxx
16. feb 2020

Nedá sa tá práca robiť niekde na pracovisku? Vypadneš z domu aspoň na časť dňa a po návrate sú už iné myšlienky.
Ak nechceš psa (neznášaš ich, bojíš sa ich, do bytu nepatria a pod.), skús nejaké nenáročné zviera. Presaď kvety, vybehni na prechádzku (príroda alebo obchodák, čo Ti je prijemnejsie), skoč na masáž, do knižnice, zavolaj spoluziačkam zo strednej, začni vypekať a pozvi rodinu, kamarátky,.....
Z vlastnej skúsenosti často zaberie len zmena prostredia, ostatné sú len na vytrhutie z reality. V prvom rade by som to skúsila s prácou. Veľa šťastia 🍀

luccija
17. feb 2020

Vieš koľko ľudí Ti závidí, že sa nemusíš ponáhľať na autobus, obliekať, v zime cestovať byť s nepríjemným kolektívom😀daj si malý plán čo zmenis najhoršie je začať potom už to pôjde samo.Drzim palce tiež robím z domu a občas som mala také myšlienky nevidela som pozitíva.Zacni rýchlou chôdzou prekrvi sa Ti mozog endorfiny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre