Ako pomôcť čisteniu?

6. feb 2023

Ahojte. Práve mi doktor oznámil MA. Mala som byt v 10tt ale podla UTZ som len 6tt. Prosím vás ako si pomôcť. Mam vysadiť Progestenalle. Môžem piť alchemilku? Nechcem ísť na kyret. Prosím poraďte mi ako si pomôcť. Ďakujem.

clori
6. feb 2023

velmi ma mrzi, cim si prechadzas 🙁 domace rady nie su zarucene. dr. by ta mal kontrolovat ultrazvukom. uz spinis alebo nie? skor ako alchemilku by som skusila salviovy caj (a ine bylinky, co sa vyslovene v tehu neodporucaju kvoli riziku potratu), vacsia fyzicka namaha, sex, horuce kupele atd. ale moze to byt nadlho a nebude to prijemne.

autor
6. feb 2023

@clori nespinim pred polhodinu mi to len oznámili
Dnes vysadim progesteron. Ale chcem si nejak pomôcť nech je to rýchle. Viem upozornil ma na to. Ale na kyrez nechcem. Je to relatívne malé. Tak snáď to pôjde samé.

clori
6. feb 2023

tak potom vysad lieky a skus teda to, co som pisala vyssie.

autor
6. feb 2023

@clori ďakujem ti. Vyskúšam to. Aj teda skúsim alchemilku. Dúfam ze sa to spustí vo najskôr.

domka222
6. feb 2023

Mne to tiež oznámili cca v 11tt,že vývoj sa zastavil v 7tt. Ja som podstúpila radšej kyret. Lebo ma už aj hrozne kríže boleli, celú tvár som mala vyhádzanú. Nechcela som riskovať horšiu infekciu. Uvidíš, skús, čo ti radia a ak nie, vôbec sa nemusíš kyretáže báť

autor
6. feb 2023

@domka222 ja nemám nič. Ani bolesti. Povedal ze skúsime vysadiť lieky a uvidíme
Ja nemôžem ísť na kyret keďže sa mi nemá kto o syna postarať. Takže skúsim najprv samocistenim
Len som uvažovala ako si pomôcť. Bojím sa ze mi niečo poškodia pri kyrete. Ale hlavne nemám to ako zorganizovať, pravdaže ak bude nutne pôjdem. Mrzí ma ze si to tiež prežila

domka222
6. feb 2023

Ja som bola 2x a veru bola som rada, že nemusím čakať a mala som to rýchlo za sebou. No však uvidíš,hádam sa sama dobre vyčistíš a čo najskôr sa to spustí

autor
6. feb 2023

@domka222 pevne verím. Skúsim tu salviu a alchemilku. Dúfam ze pomôže.

marhulka2022
8. feb 2023

Ja aom si tym presla pred 2 tyzdnami.vysadila amelgen a estrofem a na 3 den som zacala pit cervene vino, alchemilkovy caj a zacalo to v noci o 22. Bola som v 6tt krvacala som asi 3 dni silnejsie 2 dni spinila a hotovo. Vcera na uzv odislo vsetko..

autor
8. feb 2023

@marhulka2022 ďakujem skúsim dnes červené víno. Alechemilku už pijem dva dni. Dúfam ze budem mat aj ja taky priebeh. Ďakujem za tvoju odpoveď.

marhulka2022
8. feb 2023

Drzim palce, tak som sa toho hrozne bala a vsetko prebehlo hladko, nastastie..

autor
8. feb 2023

@marhulka2022 ďakujem ti za tvoje slová. Zatiaľ stále len spinim. Dúfam ze sa to rozbehne.

monika259200
9. feb 2023

Ahoj, ja som bola v 6-7tt cca. V deň kontroli (v stredu) mi doktorka oznámila, že niečo nieje v poriadku. A ak začnem krvacat mam ísť na pohotovosť ale chcela ma rovno poslat na kyret. Odmietla som. Veru ešte v ten deň som začala špiniť. Tak som bola večer na pohotovosti. Odtiaľ ma poslali domov. V piatok som volala doktorke, že sa toto udialo. Hneď som mala prísť na kontrolu. Potvrdila, že sa mi teda spustil potrat a trvala na kyrete. Stále som odmietala. Povedala mi, že ak cez víkend nezačnem krvácať ( nedostanem menzes) tak pôjdem na kyret. V sobotu som dostala krvácanie ako pri menzese a veru večer to zo mňa aj všetko vyšlo. Po skončení menzesu som išla na kontrolu a bola som úplne vyčistená. Nič som nepoužila na podporu toho celého nechala som to na prírodu. Dokonca mi museli potom pichať injekciu pretože moja RH 0- a paretnerova 0+. Držím palce aby si sa vyčistila sama. ❤️

autor
9. feb 2023

@monika259200 ahoj. Ďakujem za odpoved. Ja som dnes začala krvácať. Ale len čerstvou krvou. Zatiaľ žiadne zrazeniny a nieje to ani nejako masívne tak dúfam ze sa v poriadku vycistim
Ja tiež nechcem ísť na kyret ale mňa doktor nenutil.

monika259200
10. feb 2023

Držím palce nech sa ti to spustí. Malo by v 6tt to nieje veľké. Ja som rada, že som ten kyret odmietla. Hrozne som sa bála, že by mi niečo mohli poškodiť.

mima172
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. feb 2023

@monika259200 presne toho som sa bála aj ja. Už sa mi to celkom rozbehlo. Bolesti ako pri ms. Teda kus väčšie. Dúfam ze to všetko odíde. Príde mi to ako silnejšia ms aj krvácaním. Hlavne keď idem na WC.

monika259200
10. feb 2023

Áno tak som to mala aj ja. Ale doktorka povedala ak by sa objavilo príliš silné krvácanie, že už by mi to tielko po nohách a JASNE červená krv. Mám ísť na pohotovosť. Ale našťastie bolo to ôk. Ako silnejšia menštruácia. Trvalo to asi 7 dní a bolo po.

autor
10. feb 2023

@monika259200 no zo mňa ide krby ako z prasata. Ale len keď na WC idem. Ale tmavá krv. Dúfam ze sa mi nič nestane lebo som dnes sama doma.

monika259200
10. feb 2023

Nie bud v pohode také krvácanie je normálne. Aj ja som tak krvacala.

autor
10. feb 2023

@monika259200 dobre ďakujem lebo už som sa celkom bála. Koľko ti to asi trvalo?

monika259200
10. feb 2023

7 dní som krvacala ako pri normálnom menzese ale špiniť som začala skôr. V stredu sa mi to spustilo a v sobotu som začala riadne krvácať. Čiže dokopy aj so špinením 10 dní cca.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre